Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

1.7 CDTI, Z17DTH motorral. Eddig 600 km-t tettem meg vele. Ez alapján az átlagom 7,5 liter körül van, 70%-ban autópályán, 30%-ban városban használva, óvatos jobb lábbal. De 80-90-es tempónál se sikerült még 6 alá vinni az átlagot.

Ez nekem kicsit soknak tunik. Nekem is 1.7 CDTI van kombi. Telen rovid tavon, varosban felmegy 7 re is, de hosszuban megelegedik 5 el is ha szaraz az ut. sok mindentol fugg. Amugy votl egy keteves atlagom q BC szerin 25000 megtetele utan 5.4, ebben minden volt, vegyesen

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem kicsit soknak tunik. Nekem is 1.7 CDTI van kombi. Telen rovid tavon, varosban felmegy 7 re is, de hosszuban megelegedik 5 el is ha szaraz az ut. sok mindentol fugg. Amugy votl egy keteves atlagom q BC szerin 25000 megtetele utan 5.4, ebben minden volt, vegyesen

Lehet, én is kevesebbre számítottam, mikor vettem az autót. De nem tudok vele mit csinálni, ennyi. Közben ma is megnéztem a BC-t. Egy kicsit javult a statisztikám, most 6,9-et ír.

Link to comment
Megosztás:

És hogyan lehet újrakalibrálni?

Használod, mész vele....ha minden igaz, ennyi...úgy tudom, folyamatosan alkalmazkodik a vezetési stílushoz....persze ez nem lehet valami nagy intervallum, alapvetően nem változtatja meg az alap beállításokat, tehát sportautót nem lehet csinálni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Én is megnéztem a fogyasztásomat ma.

Megpróbáltam viszonylag tempósan, de mégis nyugisan autózni.

M0-án 8-10 előzéssel (olyankor a mutató 100 környékén járhatott):

FogyiM0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

+kb 30% város + maradék pálya és gyorsforgalmi út:

v_ros__sM0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1.8-as szívóbenzinestől ami 125@170LE szerintem nem is olyan rossz. Elégedett vagyok :icon12:

Link to comment
Megosztás:

Én is megnéztem a fogyasztásomat ma.

Megpróbáltam viszonylag tempósan, de mégis nyugisan autózni.

M0-án 8-10 előzéssel (olyankor a mutató 100 környékén járhatott):

+kb 30% város + maradék pálya és gyorsforgalmi út:

1.8-as szívóbenzinestől ami 125@170LE szerintem nem is olyan rossz. Elégedett vagyok :icon12:

Az enyém is ennyit eszik 1.8XER plusz egy kis erőnövelés és optimalizálás után....

Ezért nem vettem dízelt :)

Ha nyomon neki akkor akár 10-12 litert is benyelhet!

Link to comment
Megosztás:

1.7 CDTI, Z17DTH motorral. Eddig 600 km-t tettem meg vele. Ez alapján az átlagom 7,5 liter körül van, 70%-ban autópályán, 30%-ban városban használva, óvatos jobb lábbal. De 80-90-es tempónál se sikerült még 6 alá vinni az átlagot.

Én ma tankoltam 665km-re 36 liter gázolajat, nekem is 1.7 CDTI. Ne feltétlen higgy a BC-nek, nekem sem pontos, inkább számolj tankolás után.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek 200-as tempónál volt ennyi (12 l) a (pillanatnyi) fogyasztása. :-)

Az a baj, hogy nekem nem a pillanatnyi volt 12 liter...:)

Padlózva városban lámpától lámpáig, stb. ilyenkor jön ki ennyi, de ha szépen megyek akkor le lehet vinni 7 alá nehezen!

Majd megnézem én is 200 fölött a pillanatnyit és beszámolok róla :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nekem nem a pillanatnyi volt 12 liter... :)

Padlózva városban lámpától lámpáig, stb. ilyenkor jön ki ennyi, de ha szépen megyek akkor le lehet vinni 7 alá nehezen!

Majd megnézem én is 200 fölött a pillanatnyit és beszámolok róla :D

Jó, de ne az órát nézd, az ott már csal. És óvatosan a trafival. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én ma tankoltam 665km-re 36 liter gázolajat, nekem is 1.7 CDTI. Ne feltétlen higgy a BC-nek, nekem sem pontos, inkább számolj tankolás után.

Már megtörtént. Úgy se jobb.

Pécs-Budapest M6-oson 240 km háztól házig. Egy nagyd tank (13 liter) sehogy sem elég. Inkább 1/3 tank fogy. Ami átszámolva 7,2 literes fogyasztás. A BC is e körül számol.

A hatótávolságot először nekem is jócskán felülbecsülte, de már kezd alkalmazkodni hozzá.

Ha a pillanatnyi fogyasztás nézzük, városban intenzív gyorsításkor nekem 20-22-ig is simán fölmegy.

Link to comment
Megosztás:

Már megtörtént. Úgy se jobb.

Pécs-Budapest M6-oson 240 km háztól házig. Egy nagyd tank (13 liter) sehogy sem elég. Inkább 1/3 tank fogy. Ami átszámolva 7,2 literes fogyasztás. A BC is e körül számol.

A hatótávolságot először nekem is jócskán felülbecsülte, de már kezd alkalmazkodni hozzá.

Ha a pillanatnyi fogyasztás nézzük, városban intenzív gyorsításkor nekem 20-22-ig is simán fölmegy.

Lehet elnézted és nem 1.7 hanem 1.6 benzin :)

de a benzines produkál ilyesmi értékeket

Link to comment
Megosztás:

Holnap megint megyek egy 240 km-es távot. Számláló lennulláz és megnézem mit produkál nagyon óvatos gyorsításokkal, hamar felváltogatva. Bár így is az út 80-85%-át tempomattal tettem meg, nem hiszem hogy nagyon tudok változtatni ezeken az értékeken. Ha 6-6,5 literre le tudnám vinni, az már egy kisebb csoda lenne.

Link to comment
Megosztás:

Holnap megint megyek egy 240 km-es távot. Számláló lennulláz és megnézem mit produkál nagyon óvatos gyorsításokkal, hamar felváltogatva. Bár így is az út 80-85%-át tempomattal tettem meg, nem hiszem hogy nagyon tudok változtatni ezeken az értékeken. Ha 6-6,5 literre le tudnám vinni, az már egy kisebb csoda lenne.

Hali!

Nekem nincs bc a gépben, mindig számolom a kilométereket, és az üzemanyagot. 1/3 város, 2/3 országút, 93-95 km/h, néha előzésnél 120 km/h hozza a hatos átlagot. Egyszer volt 5,5 de akkor friss olajcsere után több országúti volt. Tartós 130 nál, vagy csak városban nekem is inkább 7 mint 6 liter.

És én nagyon nyugodtan kezelem(lábalom) a pedált. 1500-2000 közt váltok, 2000 felett csak ritkán forog a motor. Az enyém kombi, 1,7, 101 le, 1400 kg. Összességében elégedett vagyok vele, előtte 4 évig F astrám volt, 1,7 sima szívó. Annak is hat volt az átlaga, de ez fürgébb, csendesebb, kényelmesebb.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Holnap megint megyek egy 240 km-es távot. Számláló lennulláz és megnézem mit produkál nagyon óvatos gyorsításokkal, hamar felváltogatva. Bár így is az út 80-85%-át tempomattal tettem meg, nem hiszem hogy nagyon tudok változtatni ezeken az értékeken. Ha 6-6,5 literre le tudnám vinni, az már egy kisebb csoda lenne.

teletank és út végén teletank és kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

Holnap megint megyek egy 240 km-es távot. Számláló lennulláz és megnézem mit produkál nagyon óvatos gyorsításokkal, hamar felváltogatva. Bár így is az út 80-85%-át tempomattal tettem meg, nem hiszem hogy nagyon tudok változtatni ezeken az értékeken. Ha 6-6,5 literre le tudnám vinni, az már egy kisebb csoda lenne.

Ja, tempomat.....az más....az még hozzátehet a többletfogyasztáshoz. A profik itt azt írják, lábbal kb 0.5-1 literrel kevesebbet lehet elérni, mint tempomattal....

bár én nem vettem észre többletfogyasztást, pedig rendszeresen használom...

Link to comment
Megosztás:

Holnap megint megyek egy 240 km-es távot. Számláló lennulláz és megnézem mit produkál nagyon óvatos gyorsításokkal, hamar felváltogatva. Bár így is az út 80-85%-át tempomattal tettem meg, nem hiszem hogy nagyon tudok változtatni ezeken az értékeken. Ha 6-6,5 literre le tudnám vinni, az már egy kisebb csoda lenne.

Akkor nálad valami nem kerek, mert nekem az 1.9-es Caravan automatával produkál ilyet, vagy még kevesebbet. Mondjuk errefelé (M3- Eger) sok a lejtő, ott ki szoktam dobni üresbe, hadd guruljon.... Vagy az már csalás? :icon1:

Egyébként a 240 km-ből mennyi autópálya?

A váltó 6-os, vagy 5-ös?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nálad valami nem kerek, mert nekem az 1.9-es Caravan automatával produkál ilyet, vagy még kevesebbet. Mondjuk errefelé (M3- Eger) sok a lejtő, ott ki szoktam dobni üresbe, hadd guruljon.... Vagy az már csalás? :icon1:

Egyébként a 240 km-ből mennyi autópálya?

A váltó 6-os, vagy 5-ös?

5-ös váltó, de hosszú áttételű. 130-nál forog 3000-et, városban 50-nel meg nem nagyon tudok 3.-nál feljebb váltani.

A 240-ből legalább 200-210 a pálya.

De a lényeg: megvolt az újabb teszt. Mindent nulláztam előtte és így néztem. Nem akartam hinni a szememnek. Átlagnak 5,5 l / 100km-t írt ki!!! :blink: :icon1: Na, ezzel már én is elégedett vagyok. Majdnem végig autópályatempóhoz képest nagyon nem rossz! :D

A múltkorival lehet az volt a baj, hogy nem volt az induláskor nullázva a számláló, ráadásul a csomagtartóban volt 4 db féktárcsa, fékbetétek + 4 komplett kerék. Ez már több mint egy mázsa plusz súly. Ja meg Budapestről kifelé egy jó 6-8 km-es szakaszon lépésben araszoltam a dugóban + szélesebb gumik voltak fent.

Link to comment
Megosztás:

Ja, tempomat.....az más....az még hozzátehet a többletfogyasztáshoz. A profik itt azt írják, lábbal kb 0.5-1 literrel kevesebbet lehet elérni, mint tempomattal....

bár én nem vettem észre többletfogyasztást, pedig rendszeresen használom...

Szia,

A tempomat mennyit tesz rá a fogyasztásra ?

Nem inkább ellenkezőleg ?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ez attól függ, tempomat nélkül hogy vezetsz....ha taposod neki, akkor biztos, hogy kevesebb lesz a tempomatot használva, ha eddig is óvatosan vezettél, sok különbség nem lesz, de szerintem több lesz a tempomattal. Amióta használom a tempomatot rendszeresen(a városban is használom sík terepen), nekem ez kb 0.5 literrel több, mint nélküle. Tempomat nélkül kb 6.3-6.5l volt az átlag nyáron, vele 6.7 alá sose ment. Így télen 7.7-7.9l az átlag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten vettem egy 2008-as évjáratú OPEL Astra H Caravan 1.6-os benzines autót. 90e km van benne.

Az elmúlt napokban városban is használtam országúton is. Nem tudom lehet -e bízni a BoardComputer-ben, de az átlagfogyasztást most 280 km után 11 literre lőtte be.

Alapjáraton 0,2 és 0,7 között mozog. A kézikönyv szerint 8.8 km a fogyasztás 100-on vegyesbe. Tudod télen többet eszik és a fűtés is megy.

De azért ez elég magas érték.

Mennyi lenne az elfogadható maximum vegyesbe így télen?

Illetve mire kezdjek gyanakodni, hogy ennyit eszik.

A válaszokat megköszönve:

palz77

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.