Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Nos, ami tegnap lemaradt.

Az IPC ECU-ban nézesd meg, milyen módban van az "üzemanyag tartály érzékelő típus". Nekem ez anno a "lineáris feszültség, B típus"-ra volt állítva, és totál mást mért a valós értékhez. Kb. fél tanknál már kiírta a RANGE 50 km feliratot.

Amióta az "ellenállás lineáris"-ra van rakva, azóta jól mér. Kb. 2-3 dl-rel mutat mást, mint a számolt.

P1140738_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere okozhat 1-1,5 liter/100km-es fogyasztás növekedést?

Olajat cseréltettem az autón, semmi más változás, beavatkozás nem volt. Opel szervizben Castrol 5W-40-et ajánlottak. Azóta elég drasztikusan, a fent írt mértékben megnőtt a városon kívüli fogyasztásom. Ezt okozhatja az olaj?

Most a BC olyan 6,5-et ír ki átlagnak. A konkrét fogyasztást nem is mertem még megnézni, mert eléggé alulmér a BC-m. Ez simán lehet 7,5-8 liter/100 km, főleg városon kívüli használat mellett. A mutató is sokkal lejjebb van ugyan annak a távnak a megtétele után, mint szokott. :(

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere okozhat 1-1,5 liter/100km-es fogyasztás növekedést?

Olajat cseréltettem az autón, semmi más változás, beavatkozás nem volt. Opel szervizben Castrol 5W-40-et ajánlottak. Azóta elég drasztikusan, a fent írt mértékben megnőtt a városon kívüli fogyasztásom. Ezt okozhatja az olaj?

Most a BC olyan 6,5-et ír ki átlagnak. A konkrét fogyasztást nem is mertem még megnézni, mert eléggé alulmér a BC-m. Ez simán lehet 7,5-8 liter/100 km, főleg városon kívüli használat mellett. A mutató is sokkal lejjebb van ugyan annak a távnak a megtétele után, mint szokott. :(

Szia!

Nekem nyáron van az éves olajcserém, de eddig mind a két csere után, áprilisban lesz két éve nálam a tütü, kb fél liter csökkenést számoltam, de az is csak az első pár ezer kilométerre igaz. A gyárilag megadott vegyes átlagot még nem sikerült elérnem, igaz a 192 ezret elkerülte az óra! Én gyári olajat használok. Évente 12-15e között esik a csere.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Tegnap esedékessé vált a tankolás mert egy idegesítő sárga fény jelent meg a műszerfalon. Csak városi, 2,5 km-s hideg motoros üzemmóddal kb 8,5 re jött ki a fogyi. Ez a gyári 6,4 hez képest igen sok! De ez van! Benzines kombik mit fogyasztanak ilyen használat mellett?

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Részecskeszűrő regenerálás: (akit érdekel)

9perc/10,5km/a fogyasztáson felül +0,3-0,4 lit. gázolaj

asszem ez lett a heppem... :(

A motort milyen fordulaton tartod? A kikódolással hogy álsz?

Merthogy 4-500Km-enként nálam is ez a műsor! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A motort milyen fordulaton tartod? A kikódolással hogy álsz?

Merthogy 4-500Km-enként nálam is ez a műsor! :icon1:

Szia!

Egyenlőre még sehogy, bár talán látszik a fény az alagút végén.

Február végén kell hívnom a szerelőt, hogy hogyan áll a programmal, mert elméletileg megvan az isuzu-opel-japán befecskendezés kombó részecskeszűrő szoftveres kiiktatására. Nagyon reménykedek... :)

Amúgy december óta csak városban használom, változóan napi 5-20 km között. Volt olyan, hogy 85 km után regenerált. (ez napi 2-5 km szigorú város), de mostanában kb. 2 hetenként csinálja, úgy 200-250 km-ként. Először kételkedtem benne, hogy jól működik, nincs-e eldugulva de rádugták Tech2-re és minden rendben van, semmi hibakód, regenerálás szépen végbemegy...

A motort 2000-es fordulaton tartom, persze nem egy helyben állva, hanem megyek, 4.-be 80-al, így kb. 10perc alatt végez.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Egyenlőre még sehogy, bár talán látszik a fény az alagút végén.

Február végén kell hívnom a szerelőt, hogy hogyan áll a programmal, mert elméletileg megvan az isuzu-opel-japán befecskendezés kombó részecskeszűrő szoftveres kiiktatására. Nagyon reménykedek... :)

Amúgy december óta csak városban használom, változóan napi 5-20 km között. Volt olyan, hogy 85 km után regenerált. (ez napi 2-5 km szigorú város), de mostanában kb. 2 hetenként csinálja, úgy 200-250 km-ként. Először kételkedtem benne, hogy jól működik, nincs-e eldugulva de rádugták Tech2-re és minden rendben van, semmi hibakód, regenerálás szépen végbemegy...

A motort 2000-es fordulaton tartom, persze nem egy helyben állva, hanem megyek, 4.-be 80-al, így kb. 10perc alatt végez.

És mi van, ha egyszerűen csak kiveszik a szűrőt a rendszerből? Valójában regenerálni nem fog, mert nincs szűrő, onnantól kezdve pedig megoldódott a probléma. Max. a kulcsos autó ikon fog világítani párszor.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere okozhat 1-1,5 liter/100km-es fogyasztás növekedést?

Olajat cseréltettem az autón, semmi más változás, beavatkozás nem volt. Opel szervizben Castrol 5W-40-et ajánlottak. Azóta elég drasztikusan, a fent írt mértékben megnőtt a városon kívüli fogyasztásom. Ezt okozhatja az olaj?

Most a BC olyan 6,5-et ír ki átlagnak. A konkrét fogyasztást nem is mertem még megnézni, mert eléggé alulmér a BC-m. Ez simán lehet 7,5-8 liter/100 km, főleg városon kívüli használat mellett. A mutató is sokkal lejjebb van ugyan annak a távnak a megtétele után, mint szokott. :(

Tankolás után a megtett km-ek alapján lemértem a fogyasztást. 8,6 l/100 km jött ki, jó 300 km-es távra. :o :o :o Szerintem ez még egy benzinesnek is sok lenne!

Igaz, ebben volt egy péntek délutáni körúti dugóban araszolás is. De a városi menet legfeljebb 30-40 km lehetett.

Aztán tegnap megint mentem egy hosszabb vávot, most visszaesett megint a fogyasztás BC szerint 5,3-ra. (Ez a valóságban olyan 6 körüli érték lehet.) A jó ég tudja, hogy mi a fenétől ugrik meg néha ilyen drasztikusan a fogyasztásom!?

Egyedül én használom az autót, mindig ugyan úgy vezetek, nagyrészt ugyan azon az útvonalon és mindig ugyan ott tankolok. A sport fokozatot soha nem használom. DPF gyárilag nincs az autóban. Az autó dinamikáján, hangján se veszek észre semmi változást. Hbakód nincs. Ez egy rejtély! :(

Link to comment
Megosztás:

Tankolás után a megtett km-ek alapján lemértem a fogyasztást. 8,6 l/100 km jött ki, jó 300 km-es távra. :o :o :o Szerintem ez még egy benzinesnek is sok lenne!

Igaz, ebben volt egy péntek délutáni körúti dugóban araszolás is. De a városi menet legfeljebb 30-40 km lehetett.

Aztán tegnap megint mentem egy hosszabb vávot, most visszaesett megint a fogyasztás BC szerint 5,3-ra. (Ez a valóságban olyan 6 körüli érték lehet.) A jó ég tudja, hogy mi a fenétől ugrik meg néha ilyen drasztikusan a fogyasztásom!?

Egyedül én használom az autót, mindig ugyan úgy vezetek, nagyrészt ugyan azon az útvonalon és mindig ugyan ott tankolok. A sport fokozatot soha nem használom. DPF gyárilag nincs az autóban. Az autó dinamikáján, hangján se veszek észre semmi változást. Hbakód nincs. Ez egy rejtély! :(

Esetleg hosszabb távon, ha rá tudsz állni egy fix sebességre tempomattal, érdemes lenne nézni a pillanatnyi fogyasztást, hogy mikor emelkedik meg drasztikusan.

Bár szerintem a BC-vel van valami probléma. Egyébként lemérni csak teletank-teletank módszerrel tudnád, több egymást követő alkalommal.

Link to comment
Megosztás:

És mi van, ha egyszerűen csak kiveszik a szűrőt a rendszerből? Valójában regenerálni nem fog, mert nincs szűrő, onnantól kezdve pedig megoldódott a probléma. Max. a kulcsos autó ikon fog világítani párszor.

A DENSO vezérlővel szerelt (úgy tudom, a 110 és 125LE változatok) 1,7-es autókból nem lehet

csak úgy kiszerelni a szűrőt. Az ECU, a mindenkori üzemállapotokat figyelve kiszámolja, szerinte

mennyi korom van a koromcsabdában és ha ez a virtuális szám meghaladja a 90%-ot regenerál.

Ha van szűrő a rendszerben, ha nincs.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg hosszabb távon, ha rá tudsz állni egy fix sebességre tempomattal, érdemes lenne nézni a pillanatnyi fogyasztást, hogy mikor emelkedik meg drasztikusan.

Bár szerintem a BC-vel van valami probléma. Egyébként lemérni csak teletank-teletank módszerrel tudnád, több egymást követő alkalommal.

Úgy szoktam lemérni.

Általában hosszabb távokat (~240 km) szoktam menni, ez alatt hasonlítom össze a fogyasztást. Nincs igazán olyan hogy egy viszonylag rövidebb időre megugrik. Hanem egyik nap mondjuk 5-5,5 között ingadozik a számláló. Kivéve persze az emelkedőket és lejtőket. Másnap meg 6 alá egyszerűen nem megy.

Link to comment
Megosztás:

Úgy szoktam lemérni.

Általában hosszabb távokat (~240 km) szoktam menni, ez alatt hasonlítom össze a fogyasztást. Nincs igazán olyan hogy egy viszonylag rövidebb időre megugrik. Hanem egyik nap mondjuk 5-5,5 között ingadozik a számláló. Kivéve persze az emelkedőket és lejtőket. Másnap meg 6 alá egyszerűen nem megy.

Nézd a víz hőmérsékletét menet közben, hátha azzal van összefüggésben, ha nem zár a termosztátod rendesen (pl.szorul), és nem üzemi hőmérsékleten üzemel a motor, az nagyobb üzemanyag fogyasztást eredményez. Néz meg, hogy ilyenkor nem e túl nagy a koromképződés, gondolok itt szoruló turbó geometriára, egr szelepre, persze ezek mind hibakóddal járnak. Olvass hibakódott, hátha van valami. Menetteljesítmény egyforma ezekben az esetekben? Valamit úgyis kiokoskodunk!

Link to comment
Megosztás:

Nézd a víz hőmérsékletét menet közben, hátha azzal van összefüggésben, ha nem zár a termosztátod rendesen (pl.szorul), és nem üzemi hőmérsékleten üzemel a motor, az nagyobb üzemanyag fogyasztást eredményez. Néz meg, hogy ilyenkor nem e túl nagy a koromképződés, gondolok itt szoruló turbó geometriára, egr szelepre, persze ezek mind hibakóddal járnak. Olvass hibakódott, hátha van valami. Menetteljesítmény egyforma ezekben az esetekben? Valamit úgyis kiokoskodunk!

Kösz a tippeket!

Termosztát jó ötlet, figyelni fogom.

Koromképződést hogy tudom ellenőrizni?

Eltárolt hibakód nincs. Menet közben még nem tudok diagnosztizálni, de tervezem egy op-com klón beszerzését.

Menetteljesítményben semmi lényeges különbséget nem veszek észre.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tippeket!

Termosztát jó ötlet, figyelni fogom.

Koromképződést hogy tudom ellenőrizni?

Eltárolt hibakód nincs. Menet közben még nem tudok diagnosztizálni, de tervezem egy op-com klón beszerzését.

Menetteljesítményben semmi lényeges különbséget nem veszek észre.

Nézd a tükröt gyorsításkor, hogy nem ömlik e a korom a kipufogóból, ez este még jobban látszik a mögötted jövő fényszórójának fényében.

Link to comment
Megosztás:

Na, ma bemérték az autó kipufogógázát műszaki vizsga okán. Mértek valami füstölét, amire a "K" érték elsőre nagyon rossz volt. Aztán leégették a kormot róla: padlógáz tiltásig és ott tart.

Nem tudom pontosan mi ez a K érték, nem értek hozzá... A lényeg, nagy nehezen végre normál értékeket produkált a kocsi. A határérték 2,5, a mért érték 0,9 lett. Azt mondták, hogy nagyon le volt rakódva a korom és ilyet ennél a motornál még nem tapasztaltak.

Lehet ez összefüggésben az amúgy sem túl alacsony és időnként megugró fogyasztással?

Link to comment
Megosztás:

Na, ma bemérték az autó kipufogógázát műszaki vizsga okán. Mértek valami füstölét, amire a "K" érték elsőre nagyon rossz volt. Aztán leégették a kormot róla: padlógáz tiltásig és ott tart.

Nem tudom pontosan mi ez a K érték, nem értek hozzá... A lényeg, nagy nehezen végre normál értékeket produkált a kocsi. A határérték 2,5, a mért érték 0,9 lett. Azt mondták, hogy nagyon le volt rakódva a korom és ilyet ennél a motornál még nem tapasztaltak.

Lehet ez összefüggésben az amúgy sem túl alacsony és időnként megugró fogyasztással?

Letépném a tökét annak, aki kitalálta azt, hogy dízelt leszabályzásig forgatni. Azért volt az első felpörgetéseknél sok a korom, mert sokat jársz városban, vagy országúton alacsony fordulatszámon. Ezért kérdeztem azt, hogy nem látsz e magad mögött nagy kormot erős kigyorsításokkor. A K érték a fénnyelési együttható.

Link to comment
Megosztás:

Letépném a tökét annak, aki kitalálta azt, hogy dízelt leszabályzásig forgatni. Azért volt az első felpörgetéseknél sok a korom, mert sokat jársz városban, vagy országúton alacsony fordulatszámon. Ezért kérdeztem azt, hogy nem látsz e magad mögött nagy kormot erős kigyorsításokkor. A K érték a fénnyelési együttható.

Én se mertem volna így kiforgatni itthon a motort. Ők meg simán tartották 10-15 másodpercig is tiltáson egymás után többször is. Ráadásul egy zárt műhelyben, olyan hangja volt, hogy azt hittem elszáll a motor. De bírta. :) Mondjuk rendesek voltak, mert előtte megkérdezték hogy meleg-e a motor, mennyit jöttem és azért még alapjáraton rámelegítettek kicsit.

A környezetvédelmi adatlapra még az is rá van nyomtatva, hogy milyen fordulatnál szabályoz le. (5200 körül, ha jól emlékszem.)

Viszont, nem. Nem járok sokat városban és alacsony fordulaton. 80-90%-ban autópályán járok vele. Tempomat 130-ra és majdnem két órás távokat megyek így 3000-es fordulattal. Városban se nagyon kapcsolok 3.-nál feljebb 50-nél. Ekkor forog kb 2000-et a motor. Kollégám pl úgy vezet, hogy minél hamarabb felvált 5.-be. A motor meg mororg köhög alapjáratnál alig magasabb fordulattal. Ez engem kifejezetten zavar.

Kormot viszont én szemmel tényleg soha nem láttam. Az autó tisztaságára különösen kényes vagyok. A kipufogó környékén sem láttam soha erős kormolásra utaló nyomokat.

A szerelőmtől is kérdeztem ezt a koromlerakódást. Ő azt mondta, hogy nem tudhatom, hogy előttem hogy használták az autót. (Mivel nem első tulajdonosa vagyok.) Nálam még csak kb 4-5000 km-t futott. Azt tanácsolta, hogy érdemes lenne bele legalább egy hosszabb út előtt valami tisztító adalékot tölteni, hogy nagyrészt kikormolódjon.

Ja, majd el felejtettem! Néztem vízhőfokot is. A 80 °C környékét viszonylag hamar, 6-8 km-en belül eléri. Tartósan 130-cal haladva stabilan 86-87 °C-ot mutat. Ez megfelelő?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van a családban egy 1.4-es H Astra és én viszonylag ritkán hajtom, mert off autóban (diesel saxo) utazom.

Ma viszont mentem vele: 60km országút, és kb. 5 km város mellett a computer szerint 5.7-es fogyasztást produkált. 90-120-as tempóval, 3 fővel+csomagok, és max. 3500-ig pörgetve.

Egyre jobban tetszik az autó, igaz nem egy gyorsulásbajnok és nem lehet vele kiugrani, de egy benzinestől ez a fogyasztás illetve nyáron a 6.5 klímával szerintem nagyon baráti. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nappal túl vagyok az olajcserén. Ami érdekes, hogy csere előtt a pillanatnyi fogyasztás 1.0-1.1 l/h volt, alá soha sem ment. Utána viszont pár km múlva 0.8-09 l/h.

És ami a legjobb, hogy megtaláltam a 10-es crova fejet, ami még valamikor októberben esett be a motortérbe, amikor akksit cseréltem. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nappal túl vagyok az olajcserén. Ami érdekes, hogy csere előtt a pillanatnyi fogyasztás 1.0-1.1 l/h volt, alá soha sem ment. Utána viszont pár km múlva 0.8-09 l/h.

És ami a legjobb, hogy megtaláltam a 10-es crova fejet, ami még valamikor októberben esett be a motortérbe, amikor akksit cseréltem. :D

Ez ugye alapjárati... Ugyanolyan hőmérsékletű volt a motor?

Nekem hidegen mindig 1-1,2, bemelegedve stabilan 0,5-0,6 l/h olajcserétől függetlenül. Igaz, az enyém más motor.

Link to comment
Megosztás:

Ez ugye alapjárati... Ugyanolyan hőmérsékletű volt a motor?

Nekem hidegen mindig 1-1,2, bemelegedve stabilan 0,5-0,6 l/h olajcserétől függetlenül. Igaz, az enyém más motor.

Nekem is hasonló, hidegen 1-1,1, ha bemelekszik 0,4-0,5-0,6 a részecskeszűrő telítettségével arányban.

A17DTR

Link to comment
Megosztás:

Ez ugye alapjárati... Ugyanolyan hőmérsékletű volt a motor?

Nekem hidegen mindig 1-1,2, bemelegedve stabilan 0,5-0,6 l/h olajcserétől függetlenül. Igaz, az enyém más motor.

Igen. Alapjárati. A motor ugyanolyan hőmérsékletű volt, hiszen előtte is mentem vele, meg a csere után is kb. fél órát közlekedtem a pesti forgalomban.

Hidegen nálam 1.3-1.5 körül van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.