Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Ha mér pillanatnyit, akkor le tudod mérni, hogy kb. mennyi a fogyasztás különbség a sebesség növekedésével. Autópályán meg lehet oldani. 100-140 között még esélyes.

Fölötte nem ajánlom, az már fizetős. :-)

Nekem volt 1 ismerősöm akinek a rokona hallotta a szomszédjától hogy pont olyan motoros mint az enyém 200nál 20-at írt ki tempomattal meg 18-at.

Én azt vettem észre pályán hogy 40-50 méterre autózva az előttem haladó mögött kevesebbet mutat a bc kb fél literrel mintha egyedül mennék.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt 1 ismerősöm akinek a rokona hallotta a szomszédjától hogy pont olyan motoros mint az enyém 200nál 20-at írt ki tempomattal meg 18-at.

Én azt vettem észre pályán hogy 40-50 méterre autózva az előttem haladó mögött kevesebbet mutat a bc kb fél literrel mintha egyedül mennék.

,,...Nekem volt 1 ismerősöm akinek a rokona hallotta a szomszédjától hogy..." -ez jó! :D Ennek kb. mennyi lehet az igazság tartalma?

Amúgy 40-50m-re az előtted haladó autónak már nem sok szélárnyéka lehet!

Amúgy érdekes az a tempomat...nem tudom, hogyan adagolja a benyát a sebesség fenntartásához, ill. a szelepeket hogy nyitja-zárja a változó vezérlés, de ha a sebesség növelő gombbal kattintok párat felfelé, akkor szinte kimegy alólam az autó, mintha óvatosan megtolnák hátulról. Valami ilyesmi lehet egy hátsó kerekes autó gyorsulása.

Link to comment
Megosztás:

Én azt vettem észre pályán hogy 40-50 méterre autózva az előttem haladó mögött kevesebbet mutat a bc kb fél literrel mintha egyedül mennék.

Az lenne inkább a meglepő ha nem így lenne. Sokszor látok olyan autókat pályán, akik beállnak egy kamion mögé "vitorlázni" üzemanyag spórolás végett.

Amúgy érdekes az a tempomat...nem tudom, hogyan adagolja a benyát a sebesség fenntartásához, ill. a szelepeket hogy nyitja-zárja a változó vezérlés, de ha a sebesség növelő gombbal kattintok párat felfelé, akkor szinte kimegy alólam az autó, mintha óvatosan megtolnák hátulról. Valami ilyesmi lehet egy hátsó kerekes autó gyorsulása.

Nekem is ilyen.

Sőt, ha pl pedállal belegyorsítok és elveszem, akkor ugye elkezd lassulni. De nem szépen fokozatosan kezdi el a tempomat adagolni a gázt mire a beállított érték környékére ér, hanem hirtelen tol rajta egy szépet.

De a céges benzines is ugyan ilyen, úgyhogy gondolom a többi is ugyan így működik.

Link to comment
Megosztás:

Én Z18XER-el kísérleteztem így. Be volt állítva 130-ra a tempomat, fékezni kellett, aztán 90-től felgyorsulni. Ötödikben volt, de ahogy benyomtam a gombot, elég szépen lépett nyomatékból. Mondjuk ez fogyasztás szempontjából nem tudom mennyire gazdaságos, de nekem tetszik :D

Üdv!

Ha nem nyomod a gázpedált mikor megnyomod a gombot akkor lassan gyorsít a tempomat, ha gázadás közben nyomsz tempomatot akkor intenzíven gyorsít

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy is eléggé jól gyorsul, ha csak simán benyomom azt a gombot, amivel visszaáll az eredeti sebességre. Olyan, mintha lepadlóznám.

Természetesen arról a funkcióról beszéltem :evilgrin: az enyém, ha nem adok mellé egy kis gázt akkor, teljesen komótosan gyorsul, ha nyomok mellé pedált akkor mintha padlóznék. Ezért nem használom emelkedőn, meg vissza gyorsításra gázzal a tempomatot, mert akkor nő igazán a fogyi. Nekem van időm, nem sietek sehova :icon1: De azt meg kell mondjam a 92' F astrám, szívó 1,7- motorral kevesebbet evett. Jó 200 kilóval könnyebb volt, kicsit lassabb volt, de hát haladni kell a korral :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mértem megint fogyasztást a BC-vel.

Bekapcsoltam:

P1030312_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

...és ezeket az adatokat láttam.

A tegnapi nap:

P1030324_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most már tuti alulmér a mérő. Szép is lenne ha a gyári adat alatt fogyasztana.

Illetve az elmúlt három hét átlaga:

P1030325_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezzel is elégedett lennék, a popómat verdesném a földhöz ha ez valós adat lenne. De sajnos egy litert hozzá kell adni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szevasztok

Asztra H. 1,7CDTI (DTH)kocsim van a fogyasztása több Kb 05l-rel mint amit amit a kopjuter kiir,OP-Commal szeretnénk állitani rajta de nemtudom menyire állitsam most 00-át mutat.Ha valaki már csinált ijet,vagy tudja hogy kel segitsen már.A segitséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem bírom 7,5 alá vinni a fogyasztást. Valami gond lehet? Kezdjek aggódni?

(2008-as Caravan, Z16XER, manuális váltó, a klímát szinte mindig használom, 2,5 bar-os guminyomással járok, rövid utakon (kb.25-30 km), de főként lakott területen kívül megyek)

Vagy ez ennyi és kész, törődjek bele?

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem bírom 7,5 alá vinni a fogyasztást. Valami gond lehet? Kezdjek aggódni?

(2008-as Caravan, Z16XER, manuális váltó, a klímát szinte mindig használom, 2,5 bar-os guminyomással járok, rövid utakon (kb.25-30 km), de főként lakott területen kívül megyek)

Vagy ez ennyi és kész, törődjek bele?

Köszi,

Zoli

nincs ott gond szerintem ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem bírom 7,5 alá vinni a fogyasztást. Valami gond lehet? Kezdjek aggódni?

(2008-as Caravan, Z16XER, manuális váltó, a klímát szinte mindig használom, 2,5 bar-os guminyomással járok, rövid utakon (kb.25-30 km), de főként lakott területen kívül megyek)

Vagy ez ennyi és kész, törődjek bele?

Köszi,

Zoli

Talán még a vízhőfokra vehetsz egy pillantást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem bírom 7,5 alá vinni a fogyasztást. Valami gond lehet? Kezdjek aggódni?

(2008-as Caravan, Z16XER, manuális váltó, a klímát szinte mindig használom, 2,5 bar-os guminyomással járok, rövid utakon (kb.25-30 km), de főként lakott területen kívül megyek)

Vagy ez ennyi és kész, törődjek bele?

Köszi,

Zoli

A klíma eléggé meg tudja növelni a fogyasztást. Meg kell nézni alapjáraton klímával és nélküle. Meglepő lesz az eredmény. :-)

Szerintem a 7,5 elég jó. Próbálj kicsit több motorféket használni, meg intenzívebben gyorsíts, kerüld a felesleges fogyasztók használatát (pl. nappal világítás csak lakott területen kívül).

A Caravan egyébként is valamivel nehezebb mint az 5 ajtós.

Link to comment
Megosztás:

A klíma eléggé meg tudja növelni a fogyasztást. Meg kell nézni alapjáraton klímával és nélküle. Meglepő lesz az eredmény. :-)

Szerintem a 7,5 elég jó. Próbálj kicsit több motorféket használni, meg intenzívebben gyorsíts, kerüld a felesleges fogyasztók használatát (pl. nappal világítás csak lakott területen kívül).

A Caravan egyébként is valamivel nehezebb mint az 5 ajtós.

Ma megnéztem az alapjárati fogyasztást:

minden fogyasztó kikapcsolva: 0,6 l/h, klíma bekapcsolása után: 0,9 l/h.

LED-es menetfény beépítése a ködlámpa helyére tervben van. Mekkora a ködlámpa kivágásának átmérője a műanyag rácson? (Nincs ködlámpám) Oda gondolnám beépíteni a kerek menetfényt.

Link to comment
Megosztás:

93-94°C-on állandósult a hőfok. (Külső hőmérséklet a mérés idején: 17°C)

Normális ez a hőfok?

Két hónappal ezelőtt cseréltem a termosztátot. A csere előtt max. 80 °C volt a hűtővíz, míg az újjal stabil 104 °C, komolyabb terhelés nélkül. A taposod neki akkor az ECU egy fűtőszállal tovább nyitja a termosztátot, ebben az esetben olyan 90°C-os. A csere előtti fogyasztás 7.5-8l, most 6.2-7l közötti.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mértem megint fogyasztást a BC-vel.

Bekapcsoltam:

P1030312_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

...és ezeket az adatokat láttam.

A tegnapi nap:

P1030324_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most már tuti alulmér a mérő. Szép is lenne ha a gyári adat alatt fogyasztana.

Illetve az elmúlt három hét átlaga:

P1030325_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezzel is elégedett lennék, a popómat verdesném a földhöz ha ez valós adat lenne. De sajnos egy litert hozzá kell adni.

Sajnos az enyém is kb 1 literrel mér kevesebbet. Azt mondták törődjek bele. Elég bonyolultan lehet állítani rajta: azt javasolták más kerékátmérőt állítsak be (kevesebb távot futna elméletileg). De ha találsz rá megoldást engem is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az enyém is kb 1 literrel mér kevesebbet. Azt mondták törődjek bele. Elég bonyolultan lehet állítani rajta: azt javasolták más kerékátmérőt állítsak be (kevesebb távot futna elméletileg). De ha találsz rá megoldást engem is érdekelne.

Nekem valami rémlik, mintha valaki írta volna itt korábban hogy Tech2-vel, vagy talán még Op-commal is lehet rajta valahogy állítani. Illetve az sem mindegy hogy a szintérzékelő lineáris feszültség vagy ellenállás módban van-e.

De annyira nem zavart még, hogy komolyabban utánajárjak. Tudom hogy 1 litert hozzá kell adni és kész. Az üzemanyagjelző mutatója így is, úgy is ugyan olyan gyorsan fog süllyedni.

Hogy érted azt hogy más kerékátmérő beállítása? Ezt hol és hogyan állítod be? Ekkor attól tartok, hogy a sebességmérő és a kilométerszámláló fog csalni. Az pedig egy kicsit fontosabb szerintem hogy jól mérjen.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pécs-Siófok-Pécs. Egyéb két számjegyű főúton, 3 személy + némi csomag + klíma. Elég dimbes-bdombos a környék, a Mecseken is át kellett jönni kétszer, forgalom is volt, sokat kellett előznöm + a települések miatt sokszor lassítani-gyorsítani. Így a fogyasztásomra nagyobb érték jött ki mint autópályán folyamatos 130-cal haladva.

BC szerint 6,1 l/100km, tankolás után 7l/100km.

Link to comment
Megosztás:

Pécs-Siófok-Pécs. Egyéb két számjegyű főúton, 3 személy + némi csomag + klíma. Elég dimbes-bdombos a környék, a Mecseken is át kellett jönni kétszer, forgalom is volt, sokat kellett előznöm + a települések miatt sokszor lassítani-gyorsítani. Így a fogyasztásomra nagyobb érték jött ki mint autópályán folyamatos 130-cal haladva.

BC szerint 6,1 l/100km, tankolás után 7l/100km.

Budapest-Siófok (M7): 2 személy,klíma, 130-140-es tempó: 5.5 l/100 km.

Budapest-Siófok (M7): 4 személy, klíma, 100-110-es tempó: 5.4 l/100 km.

Budapest-Siófok (M7): 3 személy+csomagok, klíma, 100-as tempó: 4,8 l/100 km.

Ezek BC szerinti adatok, de nekem pontosan mér. Egy hét alatt belement kb. 1500 km. :-) Viszont zömében autópályán jártam, ezért sikerült ennyire lenyomni. Érdekes módon úgy tűnik, klímával automata fokozatban kevesebbet fogyaszt, mintha manuálisra lenne állítva. Ez lehetséges, vagy csak én látom rosszul?

Link to comment
Megosztás:

Budapest-Siófok ........lehetséges, vagy csak én látom rosszul?

Ezek az értékek már kecsegtetőbbek, mint amit Cserenkov írt, igaz a tempó is "öregurasabb". :)

Amit a Pécs-Siófok uton produkált az 1.7D, azt az 1.6-tal is meg lehet közelíteni......de legalábbis amenyivel több, annyival kevesebb vele a gond. Szerintem! De ezt persze nem kell elfogadni, ill. ha olcsóbban tud valaki gázolajat szerezni, akkor a dízel felé billen a mérleg......

Egy ideje szemezek egy Vectra C 1.9-essel, de erről a motorrol itt nem olvastam még jókat. Ahogy látom, neked bevált!?

Link to comment
Megosztás:

Ezek az értékek már kecsegtetőbbek, mint amit Cserenkov írt, igaz a tempó is "öregurasabb". :)

Amit a Pécs-Siófok uton produkált az 1.7D, azt az 1.6-tal is meg lehet közelíteni......de legalábbis amenyivel több, annyival kevesebb vele a gond. Szerintem! De ezt persze nem kell elfogadni, ill. ha olcsóbban tud valaki gázolajat szerezni, akkor a dízel felé billen a mérleg......

Egy ideje szemezek egy Vectra C 1.9-essel, de erről a motorrol itt nem olvastam még jókat. Ahogy látom, neked bevált!?

Ha autópályán megyek, 100-110 körüli tempót tartok, nekem megfelel a külső sáv, ki tudom várni a sorom, ha előzni kell. Vagy ha nem, akkor onnan könnyen felgyorsul 130-140-re és nem tartok fel senkit a belsőben. Általában Eger-Bp-Eger. szakaszon közlekedek, az meg így kényelmes tempóban is összejön kb. 1 óra 40 perc alatt. Ha nyomnám neki, max. 10-15 percet nyernék.

Barátibb, de Cserenkov főúton ment, és sokat is előzött. Szerintem egy XER-rel ugyanez azért lehet, hogy 1-1,5 literrel több lett volna. Én ráértem megvárni, míg elfogy a sor a belsőből, aztán szépen komótosan kielőztem a kamiont, buszt, vagy mamit (aki elakadásjelzővel nyomta és tépett vagy 80-nal :-)), nem kellett hozzá visszaváltani, nem tartottam fel senkit. Meg az M7-en, amúgy sem éri meg száguldozni, a 7végén több baleset is volt ott, vasárnap pl. több is volt egyszerre.

Nekem eddig nem volt gondom az autóval, igaz 69.000. km körül volt, 4,5 évesen amikor vettem, de ez a 120 lovas 8 szelepes motor. (Szerintem Te a DTH-ra gondolsz, ami 150 ló.) Addigra túl volt egy EGR cserén, meg turbo felújításon, és a DPF is kikerült belőle, így szerencsére sok gond nem volt vele, egyedül a generátor szívatott meg egyszer, de arra fel kell készülni, mert állítólag teljesítmény tekintetében alul méretezett és kb. 80 ezrenként várható a halála, bár az sem nagy tétel, mert 20 ezerből kijött, bár a diódasor csak 9 ezer volt, többi a munkadíj. Szóval inkább csak bosszantó, hogy ott maradsz az út szélén, mint zsebbenyúlós. Legalábbis nekem, mert az automatát vontatni sem lehet.

Szerintem egy megbízható dízel hamar behozza az árát. Ha csak 1,5 liter a különbség egy hasonló benzineshez, már akkor kb. 650 Ft a spórolás 100 km-en ( mai árakon). Ha pedig 100 ezret elmegy az autó gond nélkül, akkor jöhet bármilyen dízel baj. :-)

Az elmúlt kb. 8500 km-re 6,5 literes átlagfogyasztás jött ki. Ebben mondjuk sok volt a városi közlekedés, meg benne van az elmúlt téli is. Ugyanez egy ugyanilyen automata 1.8-as benzinessel szerintem 8-9 liter körül lenne. Szóval, ha 1,5 literes differenciát számolok az elmúlt 28 ezer km-re, akkor nekem eddig kb. 150 ezret spórolt az autó egy benzineshez képest. A Vectrám (1.8 16V) tudott kb. 6-6,5 liter körüli fogyasztást autópályán ugyanezen a távon, ugyanezzel a tempóval, csak az kb. 200 kg-val könnyebb volt, meg manuális váltója volt.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az értékek már kecsegtetőbbek, mint amit Cserenkov írt...

Engem is meglepett, mert viszonylag hosszabb távon sima országúton eddig nem közlekedtem ezzel az autóval. De gondolom sok múlik a körülményeken. Pl hegyre föl, szerpentinen lassítás, majd gyorsítás és a következő kanyarnál megint fék, padlógáz az előzéseknél, ezekkel szemben mintha szépen egyenletesen haladnék tempomattal viszonylag sík egyenes úton.

Most már sokadjára teszem meg a Pécs-Budapest útvonalat hetente kétszer. Tempomat végig 130-on így a fogyasztásom olyan 6,0-6,2 liter. Ha sok cuccot viszek, esetleg 2-3 fő van az autóban és végig megy a klíma, akkor 6,5. Végül is ezzel ki vagyok békülve.

A nyár elején kénytelen voltam hetekig a pótkeréken közlekedni (nyomásszenzor-szelep törés okán). Így 100-110-nél nem nyomtam jobban a pályán. Ekkor én is meg tudtam közelíteni az 5,0 l/100km-t.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már én is leírom a fogyasztások, hogy legyen összehasonlítási alap :)

BP - Miskolc (M3) 4 személy + csomagok + klíma 6 liter

BP - Siófok (M7) 2 személy 5.5-5.6 liter, ugyanez a táv visszafelé 100 tempóval 5.2-5.3 liter, de akkor nem ment a klíma

Olaszországba végig pályán majdnem 900 km-t sikerült elmenni egy tank benzinnel, mondjuk nem mentem gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan Zafira B van, de megosztanám veletek az elmúlt 3004 km átlagfogyasztását. Hét nap alatt ment bele, H-A-D-CH-FL-A-H útvonalon. Németországban volt egy 70-80 km-es szakasz ahol 160-190 között mentünk tartósan, egyébként jórészt 130 volt a tempó + kisvárosi utak, dugó csak egyszer, München-ben. Ausztriában Grossglocknert is megjártuk, jól nézett ki a masszív 18-24 l/100km a kijelzőn. :D

Mivel minden nap máshol aludtunk ezért a csomagtartó mindig tele volt két felnőtt és két gyerek cuccaival, hidegre is felkészülve (1850 méteren - ahol túráztunk - 15 fok volt). Végig klímával, a már említett 3004 km-re 5,44-es átlagfogyasztás jött ki. 1.9 dízel, 120 lóerős verzió, kézi 6-os váltó, DPF benne van, háromszor tisztított is, az elsőt nem sokkal az indulás után. Egyébként 190-nel is meglepően könnyen megy az autó, tavaly szintén Németországban a műszer szerinti 200-at (GPS: 193 km/h) is vidáman elérte, tartotta. Nyaranta egy tank üzemanyaggal általában 950-1000 km-t teszünk meg.

Hűtővíz hőmérséklet 86 fok, kivéve a hegyi túraút, ott stabil 103 fok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.