Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Köszönöm meg fogom nézni (az én kijelzőm is grafikus)! A fogyasztás gondolom nekem is azért annyi, mivel ahogy - írtam - kevés a város, inkáb többször pálya (jelzett)140-nél tempomattal, illetve a kocsi nálam csak 5-ajtós, és a tiéddel ellentétben /motorkódból ítélve/ a gyengébbik turbó. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 hour ago, telo írta:

Na, új rekord nálam: M6 Szekszárdtól Pestig végig 132 km/h-ra állított tempomattal (gps 125 km/h) 8.2-es fogyi, kútfőnél nézve. Tudom ti csak mosolyogtok, de nálam ez überkirályság!

Szép eredmény, ennyit a Scenic is eszik, pedig csak 1.6-os.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, telo írta:

Na, új rekord nálam: M6 Szekszárdtól Pestig végig 132 km/h-ra állított tempomattal (gps 125 km/h) 8.2-es fogyi, kútfőnél nézve. Tudom ti csak mosolyogtok, de nálam ez überkirályság!

Én is arra járok csak végig Pécstől heti kétszer. 2 literes turbó benzines motorhoz képest szerintem teljesen korrekt a 8 literes fogyasztás. Érdekes, mert nálam óra szerinti kerek 130km/h-nál mutat a gps 125km/h-t. Pedig gyári méret a gumi, a felni is gyári és a kerékméret is jól van beállítva. Bár az a 2km/h eltérés nem sok.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Cserenkov írta:

Én is arra járok csak végig Pécstől heti kétszer. 2 literes turbó benzines motorhoz képest szerintem teljesen korrekt a 8 literes fogyasztás. Érdekes, mert nálam óra szerinti kerek 130km/h-nál mutat a gps 125km/h-t. Pedig gyári méret a gumi, a felni is gyári és a kerékméret is jól van beállítva. Bár az a 2km/h eltérés nem sok.

A 17-es nyárival (225/45R17 MIchelin Primacy 3) egyébként nekem is kisebb az eltérés a gps-hez képest, mint ezzel a mostani téli 16-ossal (205/55R16 Hankook Winterhawk). Nyárival óra szerinti 130-nál 126 a valós nekem is ha jól emlékszem. Pedig elvileg csak 2 mm a 2 fajta méret között az eltérés. Lehet valahol programozni a kerékméretet (op-com)?

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, telo írta:

 Lehet valahol programozni a kerékméretet (op-com)?

Persze. Kerékcserekor én mindig szoktam, mert a nyári 215/45R17 (gyárilag is ez a méret volt rajta), a téli meg 195/65R15. Mindig átállítom a kerékméretet a megfelelőre. Nálam (z17dth) érdekes módon a motorvezérlőben lehet állítani.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Cserenkov írta:

Persze. Kerékcserekor én mindig szoktam, mert a nyári 215/45R17 (gyárilag is ez a méret volt rajta), a téli meg 195/65R15. Mindig átállítom a kerékméretet a megfelelőre. Nálam (z17dth) érdekes módon a motorvezérlőben lehet állítani.

Én a 17-ből a 225/45-öt választottam nyárinak a 215/45 helyett, mindkettőt említi a kézikönyv, de ez illett nekem jobban a 634 mm-es átmérőjével a 195/65R15 (635 mm), 205/55R16 (632 mm) sorba. 215/45-el csak 625 mm a kerékátmérő. Persze akkor nem gondoltam, hogy programozni lehet az átmérőt. De sebaj, így legalább picit több felületen tapadok, igaz biztos némi fogyasztástöbblettel, hogy a érintsem fórumtopikot is  :).

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
2 perce, Gant írta:

Sziasztok astra 1.9 cdti Automata 9 litert 120 le kombi chip vagy ötlet fogyasztás csökkentés a cél :)előre is koszi 

Finomabban a gázpedállal.:-) Az enyém átlagban 6.1 literből elvan. Rekordom autópályán 4.6 l/100 km, de ez már nagyon spórolós tempó. Amúgy kb. 5-5.5-öt eszik autópályán, kb. 120-as tempóval.

Hosszabb lejtőn dobd ki üresbe, van elég súlya, hogy elguruljon 1-2 km-t is. Használd a motorféket, és próbáld meg lakott területen kívül 5-ben tartani.

Hogyan méred a fogyasztást? Csak a BC szerint, vagy utána is számolsz?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Z14XEP-nél mennyire(ab)normális fogyasztás csak városban(Székesfehérvár)100km,rövid távokkal(3-5km)fele részben klímával a 11l?kerékméret 17' 205/50,termosztát ok,ez BC szerint van

legutolsó BC szerinti fogyi 7l volt,450km vegyes üzemben(városi és országúti 90-100km/h)

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, hogy milyen volt az a városi forgalom (dugó, sok elindulás-megállás, lámpától lámpáig gyorsulás meg tudja dobni). Nekem hasonló körülmények között 9-9,5 litert fogyaszt az 1.6-os Scenic, de nem nyüstölöm, dugó se nagyon fordul elő, egyszerűen be se melegszik a motor amíg beérek melóba (kb. 3 km), és még dob kicsit a klíma is rajta.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csicsó írta:

Z14XEP-nél mennyire(ab)normális fogyasztás csak városban(Székesfehérvár)100km,rövid távokkal(3-5km)fele részben klímával a 11l?kerékméret 17' 205/50,termosztát ok,ez BC szerint van

legutolsó BC szerinti fogyi 7l volt,450km vegyes üzemben(városi és országúti 90-100km/h)

Hát ezek végülis extrém rövid távok, és ha csak kizárólag ilyenek voltak... talán elképzelhető, de azért első hallásra kicsit soknak tűnik akkor is egy 1.4-től. Menj még vele pár száz km-t és nézd meg kútfőnél mennyi jön ki. Nekem pont a legutóbbi tankolásomkor kijött érték javarészt azért ennél hosszabb városi távokon (kb 8-10 km): 10.3 a Z20LER-nél, pedig most többször is nyomtam neki és dugók is voltak benne klímával. Picit odafigyelve 9.5-9.9 között eszik mostanság 90%-ban Bp-en belül.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, retfirD írta:

Attól függ, hogy milyen volt az a városi forgalom (dugó, sok elindulás-megállás, lámpától lámpáig gyorsulás meg tudja dobni). Nekem hasonló körülmények között 9-9,5 litert fogyaszt az 1.6-os Scenic, de nem nyüstölöm, dugó se nagyon fordul elő, egyszerűen be se melegszik a motor amíg beérek melóba (kb. 3 km), és még dob kicsit a klíma is rajta.

 

11 órája, csicsó írta:

Z14XEP-nél mennyire(ab)normális fogyasztás csak városban(Székesfehérvár)100km,rövid távokkal(3-5km)fele részben klímával a 11l?kerékméret 17' 205/50,termosztát ok,ez BC szerint van

legutolsó BC szerinti fogyi 7l volt,450km vegyes üzemben(városi és országúti 90-100km/h)

Szerintem városban, rövid utaknál a klíma dobja meg nagyon. Nekem 1,6-os benzines az utóbbi pár száz km-en, csak Bp-en 6,4 l/100km, klíma nélkül, letekert 4 ablakkal. (Pedig még a fékeim is beragadnak néha). Alapjáraton 0,6 l - ről felugrik 1,4-re a klíma bekapcsolásánál.

Én sem nagyon akartam elhinni a 6,4-et, télen simán megette a 8-8,5 l-t, ugyanezen az útvonalon. Jellemzően 8-10 km-eket megyek.

Link to comment
Megosztás:

Múlt pénteken Budapestről kifelé egy 8-10km-s szakaszt bő fél óra alatt sikerült megtenni. Dugó volt, lépésben haladással meg-megállással. Ritkán tudtam 2.-ba felváltani. 35-36 fok, klíma, 3 fő + cucc. Mire végre kiértem az M0-shoz, 16l/100km-t írt ki a kijelző. Van ilyen, de nem tekinthető reprezentatív fogyasztásnak.

Ugyan ez hétfő reggel a 213km visszaúton, klíma nélkül, csak egyedül ültem az autóban elhanyagolható cuccal:

13532790_10209934557669474_2831020779164

Na, ez meg a másik véglet...

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 17. at 19:51, oliver83 írta:

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék. Most tervezem egy 1,6 os H Astra  Caravan vásárlását. A  fogyasztása érdekelne. Én 90 %-ban városban használnám és az is sokszor 5- 7 km egyszerre.   Milyen fogyasztásra számíthatok ilyen használat mellett?   Van e nagy különbség a 105 és a 116 lovas között? Előre is köszönöm segítségetek.

Az alapjárati fogyasztás egy 1.7-nél 0,3 dl/h, az 1.9-nél 0,9 dl/h, míg egy minimum átlagban meg nagyjából kb. fél liter eltérés van? Kicsit kevésnek találom ezt a 0,3-at. De, ha valós, akkor vajon miért 3-szorosa az alapjárati fogyasztás? Egy 1.3-nak mennyi lehet?

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Astra555 írta:

Az alapjárati fogyasztás egy 1.7-nél 0,3 dl/h, az 1.9-nél 0,9 dl/h, míg egy minimum átlagban meg nagyjából kb. fél liter eltérés van? Kicsit kevésnek találom ezt a 0,3-at. De, ha valós, akkor vajon miért 3-szorosa az alapjárati fogyasztás? Egy 1.3-nak mennyi lehet?

Nálam érdekes módon 0,4-0,5 az alapjárati klíma nélkül, klímával az elején, hideg motornál 1,9 is lehet, aztán 0,8-0,9-re áll be (lehet, hogy az esetlegesen rossz, szoruló vagy mittomén milyen klímám miatt, ez majd otthon kiderül). Emlékszem régen is ezt az adatot írta Cserenkov kartárs az ő kocsijára, én akkor is csodálkoztam, mivel majd 4 decivel kisebb ugye a motorom, dehát ő látja a saját kijelzőjét, én még nem is ültem 1,7-esben :). Nálam 0,3-at még sose muatott, de egyébként nagyon jól fogyaszt (most otthonról tele cuccal, 2 felnőtt, 2 gyerek 1500 km-re vetítve 4,4-4,5 l pályán, fele klímával) és a telitank módszerrel mérve decire pontos értéket mutat a kijelző. Tehát az én kijelzőm az 1.3-asra nézve reálisnak tűnik, az 1.7-ről meg nem tudok nyilatkozni :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dsteel írta:

Nálam érdekes módon 0,4-0,5 az alapjárati klíma nélkül, klímával az elején, hideg motornál 1,9 is lehet, aztán 0,8-0,9-re áll be (lehet, hogy az esetlegesen rossz, szoruló vagy mittomén milyen klímám miatt, ez majd otthon kiderül). Emlékszem régen is ezt az adatot írta Cserenkov kartárs az ő kocsijára, én akkor is csodálkoztam, mivel majd 4 decivel kisebb ugye a motorom, dehát ő látja a saját kijelzőjét, én még nem is ültem 1,7-esben :). Nálam 0,3-at még sose muatott, de egyébként nagyon jól fogyaszt (most otthonról tele cuccal, 2 felnőtt, 2 gyerek 1500 km-re vetítve 4,4-4,5 l pályán, fele klímával) és a telitank módszerrel mérve decire pontos értéket mutat a kijelző. Tehát az én kijelzőm az 1.3-asra nézve reálisnak tűnik, az 1.7-ről meg nem tudok nyilatkozni :)

Melegen, klima es vilagitas nelkul nekem is 0.3 szokott lenni, vagy neha 0.4 a Z17DTH-nal. De ezeket az ertekeket azert nem kell nagyon komolyan venni, semmit nem tudunk a pontossagukrol (meg ha hosszu tavon esetleg stimmel is az atlag).

Link to comment
Megosztás:

3 órája, dsteel írta:

Emlékszem régen is ezt az adatot írta Cserenkov kartárs az ő kocsijára, én akkor is csodálkoztam, mivel majd 4 decivel kisebb ugye a motorom, dehát ő látja a saját kijelzőjét, én még nem is ültem 1,7-esben :). Nálam 0,3-at még sose muatott, de egyébként nagyon jól fogyaszt (most otthonról tele cuccal, 2 felnőtt, 2 gyerek 1500 km-re vetítve 4,4-4,5 l pályán, fele klímával) és a telitank módszerrel mérve decire pontos értéket mutat a kijelző. Tehát az én kijelzőm az 1.3-asra nézve reálisnak tűnik, az 1.7-ről meg nem tudok nyilatkozni :)

0,3-0,4 között billeg meleg motornál klíma nélkül. Legalábbis ennyit ír ki a kijelzőre. Az igazat megvallva még soha nem járattam csak ezért egy órát és szívtam el előtte-utána a tankot az utolsó cseppig, hogy megbizonyosodjak róla, hogy tényleg ennyi-e. :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cserenkov írta:

0,3-0,4 között billeg meleg motornál klíma nélkül. Legalábbis ennyit ír ki a kijelzőre. Az igazat megvallva még soha nem járattam csak ezért egy órát és szívtam el előtte-utána a tankot az utolsó cseppig, hogy megbizonyosodjak róla, hogy tényleg ennyi-e. :)

:) Persze, én sem, így nem is tudom, hogy az egyébként decire pontos kijelzőm alapjáraton jó értéket jelez-e. Nekem 0,4-0,5 között billeg és ha jó meleg a motor, akkor inkább a 0,4 környékén van. Engem az "zavar" - nem zavar igazán csak nem értem, de ezt már tárgyaltuk itt vagy egy éve, csak már nem emlékszem, mire jutottunk, lehet, hogy nagyjából semmire - hogy amikor akár csak 5 km/h-val gurulok alapjáraton, akkor a kijelzőn ilyen magas érték látható, hogy 3 l/h vagy 5 l/h stb, ami számomra nem logikus, hisz ugyanúgy alapjáraton megy a motor, mint ha teljesen áll a kocsi és 0,4 l/h-t ír ki. Hogy fogyaszthat 10x annyit az autó ugyanolyan fordulatszámon, alapjáraton. Na ez tuti, hogy tájékoztató jellegű érték, akkor nem fogyaszthat annyival többet. Persze jó vezetőként amikor csak lehet, motorfékkel megyek és örülök a 0.0 értéknek :)

Link to comment
Megosztás:

52 perce, dsteel írta:

amikor akár csak 5 km/h-val gurulok alapjáraton, akkor a kijelzőn ilyen magas érték látható, hogy 3 l/h vagy 5 l/h stb, ami számomra nem logikus, hisz ugyanúgy alapjáraton megy a motor, mint ha teljesen áll a kocsi és 0,4 l/h-t ír ki. Hogy fogyaszthat 10x annyit az autó ugyanolyan fordulatszámon, alapjáraton.

Nem csak a fordulatszam szamit, hanem a terheles is... Ha ugyanannyi uzemanyagot kapna menet kozben is, mint allva, lefulladna. Persze valoszinuleg nem tizszer annyit, de az biztos, hogy joval tobbet kap.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, csaba66 írta:

Nem csak a fordulatszam szamit, hanem a terheles is... Ha ugyanannyi uzemanyagot kapna menet kozben is, mint allva, lefulladna. Persze valoszinuleg nem tizszer annyit, de az biztos, hogy joval tobbet kap.

Ezt nem értem, de elfogadom :) Ha alapjáraton, üresben megy egy motor, mi a relevanciája, hogy forog-e a kerék vagy sem? Én úgy értettem, hogy a kocsi 5-tel gurul üresben és nálam akkor is 3-5 l/h-t ír ki sima alapjáraton, tehát nem sebességben értettem, hanem üresben... Tehát a terhelés ugyanúgy 0...

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

33 perce, dsteel írta:

Ezt nem értem, de elfogadom :) Ha alapjáraton, üresben megy egy motor, mi a relevanciája, hogy forog-e a kerék vagy sem? Én úgy értettem, hogy a kocsi 5-tel gurul üresben és nálam akkor is 3-5 l/h-t ír ki sima alapjáraton, tehát nem sebességben értettem, hanem üresben... Tehát a terhelés ugyanúgy 0...

Ha uresben csinalja, akkor ne fogadd el :) Nekem nem tunt meg fel, hogy ilyet tenne, es nem is kene... De nem is ertem, hogy tortenik: amig gurulsz uresben, addig 3-5 liter, aztan ha lefekezel, lemegy 0.x -re?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.