Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Szerintem érdemes megkérdezni a márkaszervizt, hogy egy frissítéssel rendbe jönnének e a kormányon a dolgok, nekem azt mondták, hogy igen, csak még nem volt időm beugrani. Ha a villáskulcs beindítás után jön elő és utána alszik el, az 99%, hogy izzítógyertya baj fék+gázzal olvasd ki a hibát, és okosabb leszel.

Köszi a tippet! Úgy van ahogy mondod! beinditom és felvillan, de pár perc járatás után elalszik! hogy tudom kiolvasni a hibát??? fék+gázt nyomom egyszerre és gyujtást adok?;)

Jah és hova menjek a frissitéssel kapcsolatban? jól jönne egy szaki aki jól ért hozzá és felszerelése is van hozzá! pl tech2 is vágja!:lol: thx

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet! Úgy van ahogy mondod! beinditom és felvillan, de pár perc járatás után elalszik! hogy tudom kiolvasni a hibát??? fék+gázt nyomom egyszerre és gyujtást adok?;)

Jah és hova menjek a frissitéssel kapcsolatban? jól jönne egy szaki aki jól ért hozzá és felszerelése is van hozzá! pl tech2 is vágja!:lol: thx

Elsősorban márkaszervizbe kéne menni, mert ott mindig a gyár által kiadott legfrissebb szoftververziót tudják feltölteni.

A hibakódot úgy tudod kiolvasni, ahogy leírtad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy nem rég vettem egy 1.5 éves 1.7 cdti -s astrát de a fogyasztásával nem vagyok megelégedve 16000km van benne de legjobb esetben is csak 6.8 l/ 100 as fogyasztást irt ki a computerje, pedig nem toltam neki , nyugodtan vezettem , ha vkinek van vmi ötlete hogy miért lehet lécci írja meg köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy nem rég vettem egy 1.5 éves 1.7 cdti -s astrát de a fogyasztásával nem vagyok megelégedve 16000km van benne de legjobb esetben is csak 6.8 l/ 100 as fogyasztást irt ki a computerje, pedig nem toltam neki , nyugodtan vezettem , ha vkinek van vmi ötlete hogy miért lehet lécci írja meg köszi

A computer legtöbb esetben csal, nem a valós értéket írja, így van ez szerintem legtöbbünknél, így nálam is. A legegyszerűbb megoldás, ha teletankolod, kifogyasztod és újra telitanknál kiszámolod, hogy mennyi is valójában.

Link to comment
Megosztás:

A computer legtöbb esetben csal, nem a valós értéket írja, így van ez szerintem legtöbbünknél, így nálam is. A legegyszerűbb megoldás, ha teletankolod, kifogyasztod és újra telitanknál kiszámolod, hogy mennyi is valójában.

És hol használod az autódat ? Városban 5-10km-eket autózva, vagy hosszabb utakon is ?

Link to comment
Megosztás:

És hol használod az autódat ? Városban 5-10km-eket autózva, vagy hosszabb utakon is ?

Hosszabb utakon, nem városi közlekedés közben mérte ez a computerja. talán 16000km nél még nem állt be a rendes fogyasztásra? bár 5 liter körüli értéket kéne mérnie, nem tudom mire gondoljak...

Link to comment
Megosztás:

Hosszabb utakon, nem városi közlekedés közben mérte ez a computerja. talán 16000km nél még nem állt be a rendes fogyasztásra? bár 5 liter körüli értéket kéne mérnie, nem tudom mire gondoljak...

a fogyasztás erősen lábfüggő is - cirka ugyanolyan sebességgel el lehet közlekedni +1L-el is ha még nem éreztél rá... a fedcomp nálam iszonyat megbízhatatlan, hol pár decivel, hol közel egy literrel optimistább a valóságnál, szóval erősen lefelé csal de még csak nem is következetesen... az üzemanyag se mindegy milyen, nekem a teszkós kategóriából ~fél literrel többet iszik mint a normál mol, shell, omv, stb fajtákból - prémiumból már nem láttam különbséget a normálokkal szemben. van tempomatod? azzal is érdemes megnézni hogy hogyan fogyaszt mondjuk egy egyenletes 100-as gurulás mellett 50km-en (fedcomp reset előtte). nekem napi 2*50km érd-fehérvár ~110-es tempós ingázás és némi helyi + bp-i mászkálás mellett 5.5-6.5L (valós kiszámolt, nem fedcomp) között ingadozik a fogyasztásom - 2 ember, plusz még egy embernyi hangcucc társaságában... ;)

Link to comment
Megosztás:

a fogyasztás erősen lábfüggő is - cirka ugyanolyan sebességgel el lehet közlekedni +1L-el is ha még nem éreztél rá... a fedcomp nálam iszonyat megbízhatatlan, hol pár decivel, hol közel egy literrel optimistább a valóságnál, szóval erősen lefelé csal de még csak nem is következetesen... az üzemanyag se mindegy milyen, nekem a teszkós kategóriából ~fél literrel többet iszik mint a normál mol, shell, omv, stb fajtákból - prémiumból már nem láttam különbséget a normálokkal szemben. van tempomatod? azzal is érdemes megnézni hogy hogyan fogyaszt mondjuk egy egyenletes 100-as gurulás mellett 50km-en (fedcomp reset előtte). nekem napi 2*50km érd-fehérvár ~110-es tempós ingázás és némi helyi + bp-i mászkálás mellett 5.5-6.5L (valós kiszámolt, nem fedcomp) között ingadozik a fogyasztásom - 2 ember, plusz még egy embernyi hangcucc társaságában... ;)

nem szoktam eszeveszettül pörgetni a motort 2- 2.5 fordulatnál már elváltok probálok kímélően vezetni. van tempomatom kiprobálok vele egy 100km es szakaszt aztán meglátom mit mutat, egyébként nem a tesconál meg ilyen helyeken szoktam tankolni mol vagy shell. egyébként arra is gondoltam hogy a gumik miatt többet ehet 205 -ös 16 colos brigestone gumi van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban márkaszervizbe kéne menni, mert ott mindig a gyár által kiadott legfrissebb szoftververziót tudják feltölteni.

A hibakódot úgy tudod kiolvasni, ahogy leírtad.

hy!

Sikerült kiolvasnom a hibát de sajnos igy sem tartok elörébb! azt irja ki ha jol olvastam le::::: ecm 038008 jól jönne, ha valaki megtudná mondani mit is jelent ez a kód! előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

hy!

Sikerült kiolvasnom a hibát de sajnos igy sem tartok elörébb! azt irja ki ha jol olvastam le::::: ecm 038008 jól jönne, ha valaki megtudná mondani mit is jelent ez a kód! előre is köszönöm!

Hali!

A kisokos ezt írja a hibádra "P0380=Izzítógyertya/fűtőáramkör funkció-rendellenesség".

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
a fogyasztás erősen lábfüggő is - cirka ugyanolyan sebességgel el lehet közlekedni +1L-el is ha még nem éreztél rá...

Nekem a BC 23L elfogyasztott üzemanyagot mutat de háromnegyedig van a tank....nem hiszek neki.

Friss H Astra tulaj vagyok, érdekelne hogyan lehet optimálisan vezetni... F Astrám volt, egyelôre élvezem az erônléti különbséget és ki-ki huzatom 2500-ig is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Astra H Caravan, Z16XER motorral , 4 személlyel.

Útvonal: Zalaegerszeg - Mosonmagyaróvár - Zalaegerszeg

Átlagfogyi: 6.3 l/100km

Tempó: halálos :huh: ( falvakban jogkövető, kint amit a kamionok engedtek, de jellemzően 100-110 km/h. )

Überfrankó! :lol: :lol:

Jó vagy, nekem 5 ajtóssal is nehéz alám mennem.

Milyen üzemanyagot szoktál tankolni a gépbe?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!Én most szeretnék autót venni!Olyan kérdésem volna,hogy egy 93-as F-es Astrának mennyi a fogyasztása?Ha valaki tudna segíteni,megköszönném!Sziasztok

Ez egy h astra fórum! Lehet hogy az f astrásoknál kellene próbálkoznod!

Link to comment
Megosztás:

95-öst. :D ( Agip )

De a lényeg nem ezen van..., hanem a cipőn. Az enyém vékony talpú.

A jobb láb, az a döntő tényező! :rolleyes:

Nekem 7,8-8,2 között fogyaszt a Z18XE motoros GTC - gázpedál alá gyűrt gumiszőnyeggel (Szándékosan=Gátló tényező) :P .

Szóval elég szép eredmény ez a 6 körüli fogyasztás!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.