Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Te meg a domborzattal beszéld meg, hogy ne fogyassz többet.

Ezt nem tudom értelmezni...

Ugyan azon az útvonalon megyek évi 100-110 alkalommal. Tudtommal a domborzat ez idő alatt nem nagyon változik. Oda is, vissza is megteszem az utat.

A fogyasztást teletanktól teletankig tankolás és a megtett km-ek alapján mérem. Általában mindig ugyan azon a kúton, mindig ugyan annál az oszlopnál tankolok. Általában mindig ugyan olyan terheléssel járok. Mindig ugyan olyan sebességgel, tempomattal megyek.

Mégis esős időben érezhetően, egzaktul mérhetően több a fogyasztás, mint szárazom. Ennek mi köze a domborzathoz?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem tudom értelmezni...

Ugyan azon az útvonalon megyek évi 100-110 alkalommal. Tudtommal a domborzat ez idő alatt nem nagyon változik. Oda is, vissza is megteszem az utat.

A fogyasztást teletanktól teletankig tankolás és a megtett km-ek alapján mérem. Általában mindig ugyan azon a kúton, mindig ugyan annál az oszlopnál tankolok. Általában mindig ugyan olyan terheléssel járok. Mindig ugyan olyan sebességgel, tempomattal megyek.

Mégis esős időben érezhetően, egzaktul mérhetően több a fogyasztás, mint szárazom. Ennek mi köze a domborzathoz?

Szia.

Nem kötekedni akarok, de tuti, hogy nem mész mindig ugyanazzal a terheléssel....szerintem ezzel egyet értesz. Kizárt, hogy mindig ugyanaz lenne....hasonló....de azért néhány dolog, ami változtathat...ismétlem, változtathat. Ha jól tudom, ez BP-Pécs, M6....de igazából mindegy....ha többször kell utolért autónál lassítanod, gyorsítanod, ha többet mész lejtmenetben, mint dombnak felfelé....(itt jön be a megjegyzésem)

Most jöttem haza Karlobagból, oda végig eső, 6,2L lett az átlagfogyasztás, 4 személy, telepakolt autó....ja, és ez benzines....ma csak a horvát részen volt szakadó eső, itthon nem, de mégis ugyanilyen lett az átlag. Az autót semmivel sem vezettem máshogy, mint odafelé....max. nem ott, ahol odafelé...ebben lehet különbség....mivel 2 autóval mentünk, mindig alkalmazkodni kellett egymáshoz.

Szerintem az eső csak akkor szólhat bele számottevően, ha Astra555 szavaival élek, derékig menne az autó a vízben....

Csak egy példa: én gyakran járok a VP(Veszprém)-Balatonfüred távot. Ha jártál arra, Csopak előtt van egy (BF felé) lejtő, VP felé emelkedő. Elég húzós, 172m-es szintkülönbség, lefelé spórolás van, felfelé meg fogy az üzemanyag. A két útvonalat még nem mértem le, mennyi ennek a szakasznak a fogyasztása, de tuti, nem egyforma. Viszont az átlagfogyasztásom mindennel együtt olyan 6,3L szokott lenni...lefelé olyan 3,8-5-6L-re, felfelé 5,0-7,0 közötti pillanatnyi fogyasztásra emlékszem.

A Te szakaszod hosszabb, így lehet, nem olyan feltűnő a szintkülönbség, vagy nem számítod bele a gyorsításokat, lassításokat.

De aztán lehet, hülyeség az egész, és az eső teszi.....és akkor nekem egy nagyon fa.zogányos kis Astrám van, ami benzines létére nagyon jól fogyaszt, ha esik, ha fúj, ha havazik, ha süt a nap, ha este van, ha nappal....kihagytam valamit? ;) :D :D

UI.:a Te "képleted" alapján a mostani esős autózásomnál a megszokott 6,3 átlagfogyasztás 6,8-7 L lenne, ehelyett 6,2L lett.....akkor ez most hogy is van?

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Először is....az az autó sem megy "derékig" vízben....és én nyernék....elég jó kondiban vagyok... ;)

Azért ez megérne egy sportszeletet. Ha belegondolsz, hogy légüres térben a tollpihe gyorsabban földet ér, mint ha csak simán elengeded, akkor ugyanez igaz az autóra is légellenállás szempontjából. Főleg, ha a levegő tele van vízcseppekkel. A páratartalomról nem is beszélve, ami a robbanómotorok egyik ellensége teljesítmény szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nem kötekedni akarok, de tuti, hogy nem mész mindig ugyanazzal a terheléssel....

Ha szerinted az a néhány deka jelentősen befolyásolja a fogyasztást, hogy épp mennyit ettem ebédre, vagy mikor voltam wc-na, akkor valóban "más" terheléssel szoktam járni.

Szerintem ez még talán milliliterekben sem mérhető fogyasztás tekintetében, de akkor legyen neked igazad.

Ha jól tudom, ez BP-Pécs, M6....de igazából mindegy....ha többször kell utolért autónál lassítanod, gyorsítanod, ha többet mész lejtmenetben, mint dombnak felfelé....(itt jön be a megjegyzésem)

Én meg ezt továbbra se értem.

Hegyre nagyon nem kell mennem. Oda-vissza megteszem az utat, tehát az eredő szintkülönbség nulla. Sokszor megteszem az oda-vissza utat, tehát ha volna is minimális különbség, az bőven kiátlagolódna.

Ha csak egy utat nézünk: ha odafelé esik az eső és visszafelé nem, akkor az oda utamon több jelentősen a fogyasztás. Ha visszafelé esik és odafelé száraz, akkor a vissza úton több a fogyasztás. Akkor hol van itt a domborzat?

Ezen kívül jártál Te már az M6-oson? Olyan gyér a forgalom, hogy pl vasárnap esténként 40-50km-t meg tudok úgy tenni hogy autót a közelemben nem látok, se előttem, se mögöttem. Szekszárd előtt az utolsó alagútnál van az utolsó 90-es sebességkorlátozás. Ez után beteszem a tempomatot 138-ra és Érdig, se a pedálokhoz, se a tempomat kapcsolóhoz nem nyúlok. Nincsenek lassítások-gyorsítások 150km-en keresztül.

Érdekesnek találnám ha esőben elkezdene valamilyen okból rángatózni a lábam a gázpedálom. Én még nem vettem észre, hogy így lenne.

És ne haragudj, de inkább hiszek a saját tapasztalatomnak és a kúton kapott számlának, mint a Te magyarázkodásodnak! :)

.....akkor ez most hogy is van?

Talán úgy hogy tök más motorod van, más üzemanyaggal, más terheléssel, más körülményekkel, más útvonallal, más vezetési stílussal, stb.

Az hogy lehet hogy nekem 6-6.2 körül van a hosszú távú tényleges átlagom? A benzines kevesebbet fogyaszt mint a dízel, vagy "akkor ez most hogy is van"?

Link to comment
Megosztás:

Az hogy lehet hogy nekem 6-6.2 körül van a hosszú távú tényleges átlagom? A benzines kevesebbet fogyaszt mint a dízel, vagy "akkor ez most hogy is van"?

Akkor lépjünk tovább ennél a témánál....vaskalappal és fakabáttal nem vehetem fel a versenyt....:D

Te nyertél....elfogadom....a dízel Astra esőben többet fogyaszt....

(Ezek az adatok szerint valamit mégis rosszul csinálsz, ha ezt az eredményt benzinessel is lehet hosszú távon produkálni. Volt nekem is dízel autóm, de beteg is lettem volna, ha felmegy 6L fölé. Ugyan ez egy Ford Fiesta volt, de 5,7L-nél semmilyen körülmények között nem fogyasztott többet....)

Link to comment
Megosztás:

Ezek az adatok szerint valamit mégis rosszul csinálsz...

Biztos rosszul nyomom be a tempomatot, utána meg rosszul ülök és csak fogom a kormányt majdnem két órán keresztül. :D Ha meg átülök a céges benzinesbe, akkor "megjavulok" és jól ülök, mert mindig bőven norma alatt fogyaszt.

Egyébként most néztem. Eszerint 6,09 az átlag erre az autóra ezzel a motorral: http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/35-Opel/322-Astra.html?fueltype=1&fuelsort=1&constyear_s=2004&constyear_e=2007&power_s=100&power_e=101&gearing=1&exactmodel=1.7&powerunit=2

Pontosan annyi mint nekem. De itt is lehet persze, hogy mindenki "rosszul csinál" valamit...

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Biztos rosszul nyomom be a tempomatot, utána meg rosszul ülök és csak fogom a kormányt majdnem két órán keresztül. :D Ha meg átülök a céges benzinesbe, akkor "megjavulok" és jól ülök, mert mindig bőven norma alatt fogyaszt.

Egyébként most néztem. Eszerint 6,09 az átlag erre az autóra ezzel a motorral: http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/35-Opel/322-Astra.html?fueltype=1&fuelsort=1&constyear_s=2004&constyear_e=2007&power_s=100&power_e=101&gearing=1&exactmodel=1.7&powerunit=2

Pontosan annyi mint nekem. De itt is lehet persze, hogy mindenki "rosszul csinál" valamit...

Nem, utána érdeklődtem én is megbízható forrásból, és ennyi....:( sajna ez az 1.7 dízel ennyit eszik....én vártam el sokat, ez van...

Tuti nem csinálod rosszul, egy gombot egy mérnök ember is be tud nyomni...;) na de nehogy megsértődjél ám!

A régi dízelhez vagyok/voltam szokva, ebből "építkeztem".....

De most tényleg....gondolod mindenki rosszul csinálja? :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, utána érdeklődtem én is megbízható forrásból, és ennyi.... :( sajna ez az 1.7 dízel ennyit eszik....én vártam el sokat, ez van...

Autopalyan nyilvan tobbet eszik, de nekem 90ezer kilometer alatt (foleg orszaguton) 5.23 az atlag.

Egyebkent esoben sem tunik fel, hogy tobbet enne, igaz, nagyon durva esoben meg sosem kellett orakat mennem.

Link to comment
Megosztás:

Nem sértődtem meg. :)

Ha valaki 90-nel gurgulászik, kevés belvárosi csúcsforgalommal, nyilván lehet lejjebb szorítani ezt is. De közel 140-es tempónál, klímával ez ennyi. Mikor látom 1.7-es H Astra hirdetésekben, hogy odaírnak ilyen 4 literes átlag(!) fogyasztásokat, jó kis marketing szöveggel, mindig jókat mosolygok rajta, hogy na persze... :)

Amúgy nem tudom mitől van, hogy nálam több esőben a fogyasztás. Ilyenkor nem a szemerkélő esőről van szó, hanem mikor áll az úton a víz. A közegellenállástól, a páratartalomtól, vagy a gumik nagyobb gördülési ellenállásától van, mivel a vizet ki kell szorítani a kerekek alól..., nem tudom.

Gondolom a gumiméret (17") és a mintázat is befolyásolhatja. Ha meg szembe széllel jön az eső, arról nem is beszélve! De az más téma. Na meg feltételezem a hatás a sebességgel fokozottan növekszik. 90-nel lehet hogy észre sem venném, 140-nél már azért mérhető a különbség.

Tudja a fene... :)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek...mind a hirdetésekkel kapcsolatban (ja, jó duma...4L...) és a vizessel is....csak furcsa volt, hogy most ez a "nyaralás" alatt végig szakadó eső, olyan, amilyet írsz, hogy szinte úszik az autó a vízen, nekem gyakorlatilag semmi változás....szinte még jobb eredményt is hozott, mint az itthoni vegyes használatnál a 6,3-6,5L körüli átlag fogyi(mondjuk ez nyáron).

Persze azért jó az a dízel, télen irigykedem is, amikor írjátok, hogy mondjuk felmegy max. 6,8-

ra... én meg tapsolok örömömben, ha kihozom 7,8-ra az átlagot...
Akkor ez egy X-akta, és az igazság odaát van.....
;) :D

Link to comment
Megosztás:

szia

A fogyasztásról csak annyit tennékhozzá,hogy benzines után dízelbe átülve a nagy külömbség az,hogy a dízelt bátran nyomhatod akkor sem fog sokkal többet fogyasztrani mintha sporolóssan autóznál.

Ha a benzinest elkezded tólni a fogyasztásod duplára is nőhet,na ilyen a dízelnél nincs....nekem kb 1 literrel eszik a dízel többet,ha sportorsabban vezetem....a hirdetésekhez még annyi,hogy országuton tempomattal 90-100-as tempoval klíma nélkül mentem 4.3-as átlagot,igaz a gtc-ve a kicsi 1.3cdti motorral,de volt benne lakott terület is jócskán ahol azért mindig botlottam forgalomba....szerintem ha nagyon akarnám tudnék országuton okosan menni 4l-körüli átlagot ,csak nem vagyok elég türelmes hozzá,mert azt nem lehet idegekkel bírni :)

Egyetértek...mind a hirdetésekkel kapcsolatban (ja, jó duma...4L...) és a vizessel is....csak furcsa volt, hogy most ez a "nyaralás" alatt végig szakadó eső, olyan, amilyet írsz, hogy szinte úszik az autó a vízen, nekem gyakorlatilag semmi változás....szinte még jobb eredményt is hozott, mint az itthoni vegyes használatnál a 6,3-6,5L körüli átlag fogyi(mondjuk ez nyáron).

Persze azért jó az a dízel, télen irigykedem is, amikor írjátok, hogy mondjuk felmegy max. 6,8-

ra... én meg tapsolok örömömben, ha kihozom 7,8-ra az átlagot...
Akkor ez egy X-akta, és az igazság odaát van.....
;) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Hazaértem Elbáról. Összesen több mint 2900 km volt az út, a szigeten kb. 200 km-t autóztunk. Így lett az átlagfogyasztás 5.8 l/100 km. Két személy, és sok csomag, meg klíma, oda 110-es, hazafelé 120-130-as tempó. Visszafelé kihagytunk egy hosszú szakaszt az autópályáról, mellékutakon kb. 750 méterig mentünk fel a hegyekben.

Az autó jól bírta, semmi gond nem volt vele.:-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tavaly novemberben vettem a kocsit (Z18XER) májusig vadonatúj négyévszakos 205/55 R16 ("C" + "C") gumival jártam, akkor feltettem helyette egy 215/55 R16 ("D" + "E") kissé kopott nyárit. Kb. ekkortól kezdtem a klímát is folyamatosan használni.

Az átlagfogyasztásom 6,5-ről felment 7,3-ra a gumicsere után (tankoláson mérve).

Szerintetek a gumi vagy a klíma miatt ment fel ennyire, esetleg a nagyobb átmérőjű gumi miatt "csalt" a kilometer óra?

Egyébként alapjáraton meleg motornál az olajcsere utáni napon 0.6 liter/óra volt (klíma nélkül), azóta 0.7 liter/óra a fogyasztás BC szerint.

A tankoláson mért fogyasztás és a BC szerinti átlagfogyasztás között stabilan 0.2 liter a különbség (a BC többet mutat). Ennek mi lehet az oka?

Link to comment
Megosztás:

Tavaly novemberben vettem a kocsit (Z18XER) májusig vadonatúj négyévszakos 205/55 R16 ("C" + "C") gumival jártam, akkor feltettem helyette egy 215/55 R16 ("D" + "E") kissé kopott nyárit. Kb. ekkortól kezdtem a klímát is folyamatosan használni.

Az átlagfogyasztásom 6,5-ről felment 7,3-ra a gumicsere után (tankoláson mérve).

Szerintetek a gumi vagy a klíma miatt ment fel ennyire, esetleg a nagyobb átmérőjű gumi miatt "csalt" a kilometer óra?

Egyébként alapjáraton meleg motornál az olajcsere utáni napon 0.6 liter/óra volt (klíma nélkül), azóta 0.7 liter/óra a fogyasztás BC szerint.

A tankoláson mért fogyasztás és a BC szerinti átlagfogyasztás között stabilan 0.2 liter a különbség (a BC többet mutat). Ennek mi lehet az oka?

Gondolom 17-re váltottál, mert akkor rosszul írtad. 8 dl-es többlet fogyasztásról beszélünk, amit valóban okozhat a klíma, meg a nagyobb kerékméret. Egyébként TT-nél minek használod a klímát? :D

A fogyasztás emelkedését egyébként az is okozhatja, hogy lehajtott tetővel nagyobb a légellenállás, főleg, ha az ablak is le van engedve.

A BC meg a számolós mérésnél szerintem elfogadható az a 0.2 l. különbség, hiszen nem tudsz mindig pont ugyanannyit tankolni bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gondolom 17-re váltottál, mert akkor rosszul írtad. 8 dl-es többlet fogyasztásról beszélünk, amit valóban okozhat a klíma, meg a nagyobb kerékméret. Egyébként TT-nél minek használod a klímát? :D

A fogyasztás emelkedését egyébként az is okozhatja, hogy lehajtott tetővel nagyobb a légellenállás, főleg, ha az ablak is le van engedve.

A BC meg a számolós mérésnél szerintem elfogadható az a 0.2 l. különbség, hiszen nem tudsz mindig pont ugyanannyit tankolni bele.

Nem írtam el, 215/55 R16-ot és nem R17-et tettem fel.

R17-ből 225/45 kell rá, volt az is már rajta de nem jött be, mifelénk (orbánság) szarok az utak a peres gumihoz.

Link to comment
Megosztás:

Nálam nincs igazán különbség fogyasztásban a 17-es és a 15-ös kerékszett között. Gyakorlatilag decire ugyan annyi. Elméletileg a 15-ös keskenyebb gumi, amivel kevesebbnek kéne valamivel lennie a fogyasztásnak, de ezt nálam pont kompenzálja az, hogy a téli gumi van rajta, aminek nagyobb a gördülési ellenállása ("tapadása").

A klíma hatását a fogyasztásra már én is vizsgáltam. A tapasztalatom: rövid távon dobhatja meg jelentősebben, akár fél lliterrel is a fogyasztást 100km-enként. De hosszabb távon, egy több száz km-es autópályás menetben alig egy-két decit tesz rá. Ha épp hátszél volt, észre sem vehető a fogyasztáson, hogy be volt nyomva a klíma.

17-es gumiból ajánlott gyári méret a 215/45 R17-es is a 225/45 R17-es mellett. A pontos kerékméretet egyébként be tudod állítani (ajánlott is) Op-commal, hogy ne csaljon az óra.

Én is "Orbanisztánban" (:D) lakom, de azért odafigyelve szerintem nem vészes a 17-es kerék. Az OPC-re talán még a 18-ast is felrakják.

Link to comment
Megosztás:

Nálam nincs igazán különbség fogyasztásban a 17-es és a 15-ös kerékszett között. Gyakorlatilag decire ugyan annyi. Elméletileg a 15-ös keskenyebb gumi, amivel kevesebbnek kéne valamivel lennie a fogyasztásnak, de ezt nálam pont kompenzálja az, hogy a téli gumi van rajta, aminek nagyobb a gördülési ellenállása ("tapadása").

A klíma hatását a fogyasztásra már én is vizsgáltam. A tapasztalatom: rövid távon dobhatja meg jelentősebben, akár fél lliterrel is a fogyasztást 100km-enként. De hosszabb távon, egy több száz km-es autópályás menetben alig egy-két decit tesz rá. Ha épp hátszél volt, észre sem vehető a fogyasztáson, hogy be volt nyomva a klíma.

17-es gumiból ajánlott gyári méret a 215/45 R17-es is a 225/45 R17-es mellett. A pontos kerékméretet egyébként be tudod állítani (ajánlott is) Op-commal, hogy ne csaljon az óra.

Én is "Orbanisztánban" ( :D) lakom, de azért odafigyelve szerintem nem vészes a 17-es kerék. Az OPC-re talán még a 18-ast is felrakják.

Érdekes amit írsz.

Azt gondolom, hogy a te tapasztalatod és az én tapasztalatom közti különbség a dízel-benzines motorok különbségéből adódhat.

A TT-re hivatalosan nem lehet 15"-os kereket tenni a súlya (1440 kg) és a féktárcsa átmérője miatt, de olvastam már olyantól bejegyzést, aki kipróbálta és felfért neki rá. Emiatt 15-ös tapasztalatom egyáltalán nincs.

Tavaly 17"-ossal vettem a kocsit de nem éreztem komfortosnak ezért eladtam az egész garnitúrát (gumi+felni) és 16" struktúr felnit vettem rá + négyévszakos gumikat (Vredestein Quatrac Lite). Eddig nem bántam meg, tavaly nem volt igazi tél, mifelénk hó sem igen volt úgyhogy simán elevickéltem a négyévszakosokkal egész télen.

Tavaly májusban vettem még egy garnitúra 16"-os struktúr garnitúrát, amihez ajándékba adták a 3 éves 215/55 Hankook gumikat 4 mm futófelülettel. Kicentíroztattam és felrakattam őket, na akkor ugrott meg a fogyasztásom. Kerékátmérőben 11 mm a különbség (1,7%) gondolom emiatt mérhetett pontatlanabbul a km óra.

Nyitott tetőnél természetesen nem járatom a klímát, esetleg a ventilátort bekapcsolva felejtem, de az sem jellemző.

A tetőt csak "helyi" üzemmódban használom, hosszabb úton mindig csukott tetővel megyek a bogárszar miatt... :icon1:

Így kevesebbet kell pucolni a huzathálót.

A legjobb fogyasztást eddig Tatabánya-Sopron úton mértem (6,2 l/100 km).

Mivel legtöbbször egyedül járok a hálót sem szoktam kivenni, nappal nem zavar este meg kifejezetten jó, mert tompítja a mögöttem jövők fénycsóváját. Olyan, minta fólia lenne a hátsó üvegen.

Zárósztori: tavaly hozom haza a kocsit az eladótól nagy büszkén és mutatom a kamasz lányomnak, hogy milyen tuti, erre lehajtja a napellenzőt és azt mondja "ennyi pénzért vehettél volna rendes autót is, ennek a napellenzőjében még világítás sincs"... :angry:

Link to comment
Megosztás:

Zárósztori: tavaly hozom haza a kocsit az eladótól nagy büszkén és mutatom a kamasz lányomnak, hogy milyen tuti, erre lehajtja a napellenzőt és azt mondja "ennyi pénzért vehettél volna rendes autót is, ennek a napellenzőjében még világítás sincs"... :angry:

Igazi nő. Hát szerinted anélkül hogy lehet menet közben sminkelni? :D

Link to comment
Megosztás:

Zárósztori: tavaly hozom haza a kocsit az eladótól nagy büszkén és mutatom a kamasz lányomnak, hogy milyen tuti, erre lehajtja a napellenzőt és azt mondja "ennyi pénzért vehettél volna rendes autót is, ennek a napellenzőjében még világítás sincs"... :angry:

Nekem van! Mindkét oldalon, gyárilag. :)

Sminkeléshez biztos nagyon hasznos. Én megnéztem, mikor hozzám került az autó, mondom hú de jó, aztán azóta se használtam semmire. :D

Link to comment
Megosztás:

Tavaly novemberben vettem a kocsit (Z18XER) májusig vadonatúj négyévszakos 205/55 R16 ("C" + "C") gumival jártam, akkor feltettem helyette egy 215/55 R16 ("D" + "E") kissé kopott nyárit. Kb. ekkortól kezdtem a klímát is folyamatosan használni.

Az átlagfogyasztásom 6,5-ről felment 7,3-ra a gumicsere után (tankoláson mérve).

Szerintetek a gumi vagy a klíma miatt ment fel ennyire, esetleg a nagyobb átmérőjű gumi miatt "csalt" a kilometer óra?

Egyébként alapjáraton meleg motornál az olajcsere utáni napon 0.6 liter/óra volt (klíma nélkül), azóta 0.7 liter/óra a fogyasztás BC szerint.

A tankoláson mért fogyasztás és a BC szerinti átlagfogyasztás között stabilan 0.2 liter a különbség (a BC többet mutat). Ennek mi lehet az oka?

szia

Szerintem Z18XER TT-től 7,3-as fogyasztás nagyon jó.Ne felejtsd el 140LE és a több mint 1500kg az eszi az üzemanyagot...nekem a sima astra h 1.6 sedán nem tudott 7-alatt fogyasztani még országuton sem,pedig kisebb motor könnyebb autó.

Toyota corolla verso 1.6benzin 115LE autó szinte "üvölt" a 6.-sebességért és nincsen benne...ha 5-ben 3000alatti fordulaton tudom tartani az autót simán bemegyek vele 6literes fogyasztás alá,ez azt jelenti,hogy országuton melóba menet 450km-ert mentem 10ezer forintból...de ha 3000fordulat fölött használom már simán 7-fölött is vagyok.

Szerintem ezekbe a benzinesekbe benne lenne a 6. sebesség simán 6-alatt lehetne tartani a fogyasztást,még az 1,8 TT-vel is.

Visszatérve az astra TT-re,ezeket az autókat nem sporolós üzemmódra tervezték...a 140Le-vel és a nyitott tetővel az autózás élményére koncentrálj légyszi:).Az astra tt egy nagyon szép autó,sosem gondoltam volna,hogy az opel ilyent is tud majd építeni.Olajcsere max 15 ezrenként legyen,vagy inkább kevesebb.A benzines autóknál pedig a klíma megdobja a fogyasztást ez természetes dolog...ez a dízeleknél kevésbé észrevehető.

Ha sporolni akarsz 1.3cdti astra gtc való neked,azzal én kb 4,5L -től 5L-ig autózok, a toyota 1.6 benzinből pedig kb 7,5-ből.

Link to comment
Megosztás:

szia

Szerintem Z18XER TT-től 7,3-as fogyasztás nagyon jó.Ne felejtsd el 140LE és a több mint 1500kg az eszi az üzemanyagot...nekem a sima astra h 1.6 sedán nem tudott 7-alatt fogyasztani még országuton sem,pedig kisebb motor könnyebb autó.

Toyota corolla verso 1.6benzin 115LE autó szinte "üvölt" a 6.-sebességért és nincsen benne...ha 5-ben 3000alatti fordulaton tudom tartani az autót simán bemegyek vele 6literes fogyasztás alá,ez azt jelenti,hogy országuton melóba menet 450km-ert mentem 10ezer forintból...de ha 3000fordulat fölött használom már simán 7-fölött is vagyok.

Szerintem ezekbe a benzinesekbe benne lenne a 6. sebesség simán 6-alatt lehetne tartani a fogyasztást,még az 1,8 TT-vel is.

Visszatérve az astra TT-re,ezeket az autókat nem sporolós üzemmódra tervezték...a 140Le-vel és a nyitott tetővel az autózás élményére koncentrálj légyszi:).Az astra tt egy nagyon szép autó,sosem gondoltam volna,hogy az opel ilyent is tud majd építeni.Olajcsere max 15 ezrenként legyen,vagy inkább kevesebb.A benzines autóknál pedig a klíma megdobja a fogyasztást ez természetes dolog...ez a dízeleknél kevésbé észrevehető.

Ha sporolni akarsz 1.3cdti astra gtc való neked,azzal én kb 4,5L -től 5L-ig autózok, a toyota 1.6 benzinből pedig kb 7,5-ből.

Igaz, ismerősömnek van egy Zafira B-je A18XER motorral, ami egyel újabb, ő elég tempósan vezet és kerek 7 literből eljár, 60 km távon átlagban.

Nekem az Astra X16XER-el 6.5-6.7 átlagban, szintén tempós vezetés mellett hasonló távokon.

Abszolút elfogadható a 7.3 literes fogyasztás szerintem is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.