Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Az jó. Én a dízellel a heti 460-470km-es utamat kb 12e-ből járom meg. Igaz hogy 130-140-es tempóval...

szia

Benzinessel 450km 10ezer ft-ből csak 90-100-as tempóval és országuton kivitelezhető ,ez nekem is csak így sikerült.A köd és a szemelkélő eső miatt nem is akartam gyorsabban menni,és kíváncsi voltam a fogyasztásra így mennyi lesz....130-140-es tempónál már inkább 8-liter lenne mint 7....de pont ezt próbáltam az előző hozzászólásomban jelezni,hogy egy 115-lovas benzinesben miért nincs 6.-sebesség,motorerőben simán beleférne és nem kellene 100-as tempóhoz a 3000-fordulat,simán lehet vele közlekedni 2000-fordulaton is mint a dízelekkel.

Az újabb turbós 150-lovas benzinesekbe már sokban benne van a 6.-sebesség,de ilyent még nem próbáltam fogyasztásra,viszont olvastam teszteket,hogy csalódást okozott a fogyasztás és ez viszont érdekes ... ezek az újabb benzinesek sokkal nehezebbek súlyra mint régebbi társaik és a sok felesleges kütyü,turbó,kettősrömegü... is csak fokozza ezt...szóval nem értem az autógyártókat,olyan érzésem van egyre újabb és "szarabb" autókat gyártunk egyre drágábban.

Link to comment
Megosztás:

szia

Benzinessel 450km 10ezer ft-ből csak 90-100-as tempóval és országuton kivitelezhető ,ez nekem is csak így sikerült.A köd és a szemelkélő eső miatt nem is akartam gyorsabban menni,és kíváncsi voltam a fogyasztásra így mennyi lesz....130-140-es tempónál már inkább 8-liter lenne mint 7....de pont ezt próbáltam az előző hozzászólásomban jelezni,hogy egy 115-lovas benzinesben miért nincs 6.-sebesség,motorerőben simán beleférne és nem kellene 100-as tempóhoz a 3000-fordulat,simán lehet vele közlekedni 2000-fordulaton is mint a dízelekkel.

Az újabb turbós 150-lovas benzinesekbe már sokban benne van a 6.-sebesség,de ilyent még nem próbáltam fogyasztásra,viszont olvastam teszteket,hogy csalódást okozott a fogyasztás és ez viszont érdekes ... ezek az újabb benzinesek sokkal nehezebbek súlyra mint régebbi társaik és a sok felesleges kütyü,turbó,kettősrömegü... is csak fokozza ezt...szóval nem értem az autógyártókat,olyan érzésem van egyre újabb és "szarabb" autókat gyártunk egyre drágábban.

Szia!

Persze, gondoltam, írtad is hogy országúton volt ennyi a fogyasztásod.

Amúgy nekem is csak 5-ös a váltóm, de teljesen más az áttételezés. Óra szerint 138km/h-nál van 3000-en a motorfordulat. Biztos jobb lenne erre is egy 6-os. De ahogy néztem végáttételben nincs olyan óriási különbség. A fokozatok is sűrűbbek a 6-osnál, nem csak arról van szó, hogy vettek egy 5-ös váltót és beraktak még egy plusz fogaskereket a végére. Legalábbis a dízelnél. A céges benzines Astrák is 5 sebességesek nálunk. Azokat pályán 4000 körül kell forgatni. Ezt én is túlzásnak érzem, simán elférne egy 6. is.

Többektől hallottam már, hogy azért szólják le a H Astrát, mert szerintük már ez is "túlsúlyos" a maga 1,3 tonnájával.

Link to comment
Megosztás:

Igaz, ismerősömnek van egy Zafira B-je A18XER motorral, ami egyel újabb, ő elég tempósan vezet és kerek 7 literből eljár, 60 km távon átlagban.

Nekem az Astra X16XER-el 6.5-6.7 átlagban, szintén tempós vezetés mellett hasonló távokon.

Abszolút elfogadható a 7.3 literes fogyasztás szerintem is!

Ez a negyedik Opelem és eddig mindegyik jobb műszaki állapotban volt, amikor eladtam, mint amikor vettem.

Fogyasztási szempontból nekem bejött a Denso TT gyertya, a Corsán próbáltam a mosható légszűrőt is de arra nem reagált. Olajat évente cserélek eddig mindig flakonos GM Dexos2 került mindbe, a hordósban nem bízom.

A Z18XER előnye szerintem, hogy a motor nyomatékmaximuma 3800 körül van és ez 5. fokozatban 130 km/h sebességet jelent. Már 1800-as fordulaton jól húz, 2200 körül 90-nel megy és ilyenkor még hangja sincs. Nyitott tetőnél a többi kocsi zaja jobban behallatszik, mint a sajátomé.

Hátránya, hogy nagyon lassan melegszik be (az üzemi hőmérséklete 105 C fok szemben a Z14XEP 95 C fokkal). A twinportos G Astrám már a pályafelhajtó előtt üzemmeleg volt, ez sajnos ott még csak langyos.

Egyébként a TT-t eladásra vettem (novemberben mi másért venne ilyet az ember?) de egész nyáron esett ezért nem volt rá kereslet, közben meg az egész család megkedvelte (főleg én), így most marad egy darabig. Egyébként körülnéztem a piacon, az áráért kb. egy Fábiát kapnék (olyanom már volt) fűthető bőrülések nélkül, szóval nem szól semmi az eladás mellett.

Egyébként nem vagyok autókereskedő csak kidolgoztam egy szisztémát a kocsicsere peiódusra, amivel nullszaldósra ki lehet hozni egy kb 13-15 hónapos ciklusban a kocsihasználatot (beleértve az átírási költségeket is).

De ez egy hosszú történet.

:D

Link to comment
Megosztás:

Ez a negyedik Opelem és eddig mindegyik jobb műszaki állapotban volt, amikor eladtam, mint amikor vettem.

Fogyasztási szempontból nekem bejött a Denso TT gyertya, a Corsán próbáltam a mosható légszűrőt is de arra nem reagált. Olajat évente cserélek eddig mindig flakonos GM Dexos2 került mindbe, a hordósban nem bízom.

A Z18XER előnye szerintem, hogy a motor nyomatékmaximuma 3800 körül van és ez 5. fokozatban 130 km/h sebességet jelent. Már 1800-as fordulaton jól húz, 2200 körül 90-nel megy és ilyenkor még hangja sincs. Nyitott tetőnél a többi kocsi zaja jobban behallatszik, mint a sajátomé.

Hátránya, hogy nagyon lassan melegszik be (az üzemi hőmérséklete 105 C fok szemben a Z14XEP 95 C fokkal). A twinportos G Astrám már a pályafelhajtó előtt üzemmeleg volt, ez sajnos ott még csak langyos.

Egyébként a TT-t eladásra vettem (novemberben mi másért venne ilyet az ember?) de egész nyáron esett ezért nem volt rá kereslet, közben meg az egész család megkedvelte (főleg én), így most marad egy darabig. Egyébként körülnéztem a piacon, az áráért kb. egy Fábiát kapnék (olyanom már volt) fűthető bőrülések nélkül, szóval nem szól semmi az eladás mellett.

Egyébként nem vagyok autókereskedő csak kidolgoztam egy szisztémát a kocsicsere peiódusra, amivel nullszaldósra ki lehet hozni egy kb 13-15 hónapos ciklusban a kocsihasználatot (beleértve az átírási költségeket is).

De ez egy hosszú történet.

:D

szia

Ráérünk és szeretjük a hosszú történeteket...a kidolgozott szisztéma gondolom mindenkit érdekel:).

Még többér nem adtam el autót,mint amennyiben nekem fájt.

Ez a negyedik opeled mennyi idő alatt sikerült?

Nekem is a negyedik opelem,az elsőt 1999-ben vettem Szombathelyen az Opel Csillagban.

Link to comment
Megosztás:

szia

Ráérünk és szeretjük a hosszú történeteket...a kidolgozott szisztéma gondolom mindenkit érdekel:).

Még többér nem adtam el autót,mint amennyiben nekem fájt.

Ez a negyedik opeled mennyi idő alatt sikerült?

Nekem is a negyedik opelem,az elsőt 1999-ben vettem Szombathelyen az Opel Csillagban.

2009-ben vettem az elsőt, aztán 2010-ben, 2012-ben és ezt a mostanit 2013 novemberében. Közben még volt egy Meganom is...

Egyet elmesélek, 2012 februárban vettem egy 2005 decemberi 80 lovas klímás (Z12XEP) C corsát 1 milláért, 28.000 km volt benne (egytulajos, magyar szervizkönyv, budai patikustól). 13 colos nyári virslik kukába, 14 colos Semperit fel rá, gyertyacsere, olajcsere, szűrőcserék (utastérbe aktívszenes). Hátsó csomagtér tálca, alsó motorvédő burkolat, motorháztető belső zajszigetelés (bontott dieselből) és új szőnyegek kerültek bele. Volt benne egy gyári CDR500 rádió, csak rosszul volt bekötve azt sk megcsináltam (a fantom-tápot kellett bekötni.) Baloldali hátsó lámpatest párásodott, leszerelés, kiszárítás és tömítőgumi csere után abbahagyta. Talán két égőt is cseréltem benne, de ebben már nem vagyok biztos.

2013 augusztusában alku nélkül elvitték 1.1 milláért, 49.000 km volt benne. Hibátlanul működött egy kamionos vette meg a feleségének. Mondjuk előtte majdnem szétszedte..

Átírással együtt kijött kb. nullszaldóra, csak a benzin meg a biztosítás volt az én költségem.Nekem csak pozitív emlékeim vannak a kocsiról, minden úgy működött, ahogy kell.

Azért azt hozzátenném, hogy nem én vagyok ilyen qrva ügyes, hanem a haználtautó árak emelkedtek meg drasztikusan 2012-2013 folyamán. Ha várok még 2 hónapot 1.2M -ért is elment volna.

Szerintem az összes Opel közül a Corsa tartja legjobban az értékét.

Link to comment
Megosztás:

És 100.000Ft-ba belefért az átírás, 4db új felni, új gumik, gyertyák, olajcsere, szűrők, csomagtértálca, motorvédő burkolat, zajszigetelés és az új szőnyegek???

Most vagy az van, hogy a Corsához fillérekbe kerül az alkatrész (az Astrához ez bőven többe került volna), vagy ne szerénykedj mert tényleg te vagy ilyen qrva ügyes! :D Én csak a kerekeken elvertem volna a százast és akkor még hol van az átírás meg a többi...

Link to comment
Megosztás:

És 100.000Ft-ba belefért az átírás, 4db új felni, új gumik, gyertyák, olajcsere, szűrők, csomagtértálca, motorvédő burkolat, zajszigetelés és az új szőnyegek???

Most vagy az van, hogy a Corsához fillérekbe kerül az alkatrész (az Astrához ez bőven többe került volna), vagy ne szerénykedj mert tényleg te vagy ilyen qrva ügyes! :D Én csak a kerekeken elvertem volna a százast és akkor még hol van az átírás meg a többi...

Hát speciel a kerekeket használtan vettem 30-ért (175/65), új szőnyeg 4, tálca, motorvédő 7-7, zajszigetelés 5 (Vatera), gyertya 4, olajcsere szűrőkkel 20, átírás talán 40, így összeadva tényleg több, mint 100.

Az idő mindent megszépít :goofy:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szia!

Persze, gondoltam, írtad is hogy országúton volt ennyi a fogyasztásod.

Amúgy nekem is csak 5-ös a váltóm, de teljesen más az áttételezés. Óra szerint 138km/h-nál van 3000-en a motorfordulat. Biztos jobb lenne erre is egy 6-os. De ahogy néztem végáttételben nincs olyan óriási különbség. A fokozatok is sűrűbbek a 6-osnál, nem csak arról van szó, hogy vettek egy 5-ös váltót és beraktak még egy plusz fogaskereket a végére. Legalábbis a dízelnél. A céges benzines Astrák is 5 sebességesek nálunk. Azokat pályán 4000 körül kell forgatni. Ezt én is túlzásnak érzem, simán elférne egy 6. is.

Többektől hallottam már, hogy azért szólják le a H Astrát, mert szerintük már ez is "túlsúlyos" a maga 1,3 tonnájával.

Nekem 2.0 astrám 6 sebességes benzin 160kh pörög 3000 ezret a motor hangját nem hallani viszont a menetzajt annál jobban Ennál a sebességnél a 9 simán megeszi 130-140 temponál 8.5 l és ez alá képtelenség menni

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Üdv!

Hogy legyen ilyen is:(Z16XEP Caravan 2+2 személy, némi csomag, 195 ös téli gumi)

Budapest - Zalakaros odafalé végig vizes úton óra szerint 140 : 7.9 L/100km

Visszafelé havaseső vagy hó, viharos oldalszél, azonos tempó: ~8.8 L/100km (teljes útra 8.3)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló:

Budapest-Pécs pénteken enyhe hátszél, zuhogó esőben, óra szerint 138km/h: 5,7 l/100km

Visszafelé vasárnap végig szakadó hóban, erős-viharos szembe szélben, azonos tempó: 6,6 l/100km. (Mért értékek, nem BC adatok.)

Más:

Azt észrevettétek, hogy ha egy tartós tempós jobb kanyarban autóztok, akkor utána emelkedik a szintjelző által jelzett üzemanyagszint érték? Mintha termelné az üzemanyagot. :D Bal kanyarnál meg hirtelen egy hatalmasat zuttyan lefelé, aztán kicsit később magához tér.

Gondolom a tankban ahogy lötyög, "bedől" a lé, a szintjelző kicsit fals értéket ad.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Más:

Azt észrevettétek, hogy ha egy tartós tempós jobb kanyarban autóztok, akkor utána emelkedik a szintjelző által jelzett üzemanyagszint érték? Mintha termelné az üzemanyagot. :D Bal kanyarnál meg hirtelen egy hatalmasat zuttyan lefelé, aztán kicsit később magához tér.

Gondolom a tankban ahogy lötyög, "bedől" a lé, a szintjelző kicsit fals értéket ad.

Természetes dolog, korábban a Corsa-mban ez látványosabb volt, mert nem igazán volt bent csillapítás, ha alacsony volt a szint egy komolyabb kanyarnál, már a csóróságjelző is bevillant néha. :D

Az Astraé ahhoz képest tökéletes. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nekem is hasonló:

Budapest-Pécs pénteken enyhe hátszél, zuhogó esőben, óra szerint 138km/h: 5,7 l/100km

Visszafelé vasárnap végig szakadó hóban, erős-viharos szembe szélben, azonos tempó: 6,6 l/100km. (Mért értékek, nem BC adatok.)

Más:

Azt észrevettétek, hogy ha egy tartós tempós jobb kanyarban autóztok, akkor utána emelkedik a szintjelző által jelzett üzemanyagszint érték? Mintha termelné az üzemanyagot. :D Bal kanyarnál meg hirtelen egy hatalmasat zuttyan lefelé, aztán kicsit később magához tér.

Gondolom a tankban ahogy lötyög, "bedől" a lé, a szintjelző kicsit fals értéket ad.

Egy újabb fogyasztási adat.

2010-es évjáratú 1,4 benzines H astra 5 ajtós, több mint 22000 km átlagában BC szerint 6,5 liter/100 km.

Ebben van autópálya magyar és német, hazai országút, helyi járat stb vegyesen.

Igaz az is, hogy nem vagyok sportos vezető.

Igyekszem sokszor használni a motorféket és ahol lehet tempomatozok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Egy újabb fogyasztási adat.

2010-es évjáratú 1,4 benzines H astra 5 ajtós, több mint 22000 km átlagában BC szerint 6,5 liter/100 km.

Ebben van autópálya magyar és német, hazai országút, helyi járat stb vegyesen.

Igaz az is, hogy nem vagyok sportos vezető.

Igyekszem sokszor használni a motorféket és ahol lehet tempomatozok.

Nekem a Z16XER 6,9 átlagban... :D

Sziasztok!

OP-COMban láttam egy menüpontot a fogyasztásmérés korrigálására.

Jelenleg 0,0 értéken áll.

Kb. mennyivel kellene megváltoztatnom, ugyanis a BC alulmér majdnem egy literrel?

Köszi a választ!

Próbálkozni kell, valami arányszám lehet, egyszer állítsd feljebb utána teszteld.

Link to comment
Megosztás:

A16XER motor.

Ma Bp - Kékestető kereken 200 km, 6,7 l fogyasztás, autópályán 125-130, néha 140. Ami érdekességet figyeltem meg, hogy motorféken 130 felett jelez 2 - 2,5 l fogyasztást, aztán 125 környékén beáll 0-ra. Ha 125 alatt kezdek motorfékezni azonnal 0. Másnál is így van ez?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A16XER motor.

Ma Bp - Kékestető kereken 200 km, 6,7 l fogyasztás, autópályán 125-130, néha 140. Ami érdekességet figyeltem meg, hogy motorféken 130 felett jelez 2 - 2,5 l fogyasztást, aztán 125 környékén beáll 0-ra. Ha 125 alatt kezdek motorfékezni azonnal 0. Másnál is így van ez?

Na megnéztem ezt az enyémnél (z20ler, tök más motor, turbó, euro4). Nálam mindig visszamegy 0-ra. 140-ről 5-ösben és 6-osban is. De szerintem túlaggódod a dolgot. Jól fogyaszt nem? De. Ez a lényeg. Én pl sosem nézem a pillanatnyi fogyasztást, csak elrémít :-)

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem ezt az enyémnél (z20ler, tök más motor, turbó, euro4). Nálam mindig visszamegy 0-ra. 140-ről 5-ösben és 6-osban is. De szerintem túlaggódod a dolgot. Jól fogyaszt nem? De. Ez a lényeg. Én pl sosem nézem a pillanatnyi fogyasztást, csak elrémít :-)

Már én sem nagyon nézem, fel is ment a budapesti átlagfogyasztásom 8,5 l-re, hála a fonódó villamos és a Moszkva téri átépítésnek. Az össz átlagom pedig 7,5.

Link to comment
Megosztás:

Én is megnéztem. Ez enyém is tökmás motor. Ahogy elengedem a gázt egyből 0-t mutat.

Szintén nem szoktam nézegetni a pillanatnyit. El is lapozok onnan térkép nézetre, mert csak idegesít. Mikor jön egy emelkedő, vagy mikor álló helyzetből rajtolni kell 10-20-29,9 litereket is kiír. Az átlag azért sokkal megnyugtatóbb. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hi

Teletank után mentem melózni a szokásos uton ma ami 73km.
Városközpontból megyek egy másik városközpontba országuton,8 falun(településen) és 1 városon keresztül,kamion és buszelőzgetések vannak közben 100-110-es tempo,lakotterületen 40-55-ös tempo a forgalomtól függ...egy órán belül mindig ott vagyok,mikor odaértem akkor készítettem a képeket ma.

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1.3 cdti gtc ecoflex 6-os váltó 16-205-55-ös gumik,ma reggel klíma nélkül

Link to comment
Megosztás:

Hi

Teletank után mentem melózni a szokásos uton ma ami 73km.

Városközpontból megyek egy másik városközpontba országuton,8 falun(településen) és 1 városon keresztül,kamion és buszelőzgetések vannak közben 100-110-es tempo,lakotterületen 40-55-ös tempo a forgalomtól függ...egy órán belül mindig ott vagyok,mikor odaértem akkor készítettem a képeket ma.

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1.3 cdti gtc ecoflex 6-os váltó 16-205-55-ös gumik,ma reggel klíma nélkül

Nálam is most 4.7 az átlag. DPF kiszerelése előtt 4.8 alá sohasem ment. Baráti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.