Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Hi

Teletank után mentem melózni a szokásos uton ma ami 73km.

Városközpontból megyek egy másik városközpontba országuton,8 falun(településen) és 1 városon keresztül,kamion és buszelőzgetések vannak közben 100-110-es tempo,lakotterületen 40-55-ös tempo a forgalomtól függ...egy órán belül mindig ott vagyok,mikor odaértem akkor készítettem a képeket ma.

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150624/K_p008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1.3 cdti gtc ecoflex 6-os váltó 16-205-55-ös gumik,ma reggel klíma nélkül

http://kepfeltoltes.hu/150625/WP_20150430_07_16_48_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150625/WP_20150619_14_37_13_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na meg az uralkodó szélirány. :)

Igen, az is sokat számít. Na meg az eső. Meg a külső hőmérséklet (tél/nyár).

Eső szerencsére nem volt, szél az oda-vissza is nagyjából egyenlő mértékben volt oldalról, néha szemből, eleve hegyekben... volt bent bőven hegymenet, ahol sok helyen 2-esben lehetett felmenni, persze utána kompenzálta a lejtmenet amikor motorfékkel gurultam... :)

Link to comment
Megosztás:

Ma fényképeztem és pontos a fogyasztásmérőm....Sitke,Sárvár(érintőlegesen),Nyőgér...Kám...Vasvár...Zalaegerszeg.

Betartottam a szabályokat ,lakotterületen 50,országút 90...még így is előzgetnem kellett ...rá kellett jönnöm nem nagyon érdemes sietni nagy a forgalom...hazafelé tekertem és kb 7-8 percel értem haza hamarabb

http://kepfeltoltes.hu/view/150629/K_p010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma fényképeztem és pontos a fogyasztásmérőm....Sitke,Sárvár(érintőlegesen),Nyőgér...Kám...Vasvár...Zalaegerszeg.

Betartottam a szabályokat ,lakotterületen 50,országút 90...még így is előzgetnem kellett ...rá kellett jönnöm nem nagyon érdemes sietni nagy a forgalom...hazafelé tekertem és kb 7-8 percel értem haza hamarabb

http://kepfeltoltes.hu/view/150629/K_p010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az szép.

Nekem a magyar-horvát pályán csökkent 4.6-ra az addigi 4.7, ami azért 4 személy, fullig pakolva, 120-130-cal elég jó. Menne lejjebb is, csak van benne előzőleg 1500 km város-vidék vegyesen.

Link to comment
Megosztás:

Az szép.

Nekem a magyar-horvát pályán csökkent 4.6-ra az addigi 4.7, ami azért 4 személy, fullig pakolva, 120-130-cal elég jó. Menne lejjebb is, csak van benne előzőleg 1500 km város-vidék vegyesen.

Shopping citybe oda vissza 4 személlyel pályán 120-130-as tempo + országut aszem 4.5 -volt ha jól emlékszem ... eddig annyira nem érdekelt,csak volt valamikor 1 hónapja ,hogy mindenhol mértek a sünök és betartottam a sebességet pont tankolás után...volt olyan érzésem ,hogy "termelem" a gázolajat olyan jól fogyasztott...sokat számít a vezetési stílus is,feleslegesen nem kell fékezgetni...Kölnbe jövet menet a pályán céges zafirával visszafelé kollega vezetett "halálfélelmem" volt folyamatosan rászaladt az elöttünk haladóra,fék majd lefejeltem a műszerfalat,aztán gáz és megint fék :)...9-10 liter körül volt az átlag a dízel 1.7-es zafirával...mondjuk nyomtam neki én is végig 140-160 -al többet nem is ment szegény...egy ideig 6-ost nem is kapcsoltunk mert nem tudtuk,hogy az is van benne :),annyira nem ment 5-ben sem dugigpakolva teltházzal...nem vennék kulcs cserélgetős céges autót,mindenki kinyomja a szemét ezeknek...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

174.000 km futással, 1,7 CDTi motorral és nem utolsó sorban óvatos (urias) vezetéssel mennyit kellene fogyasztania a járműnek.

Amikor 1 hete megvettem, tankoltam bele pontosan 10 litert, amellyel meg is tettem 135 km-t. Ez ha jól számolom 7 liter feletti fogyasztás (vegyes használatban).

Szerintetek ez megfelelő? Mert alacsonyabb értékre számítottam, olyan 6 literkére!

Link to comment
Megosztás:

174.000 km futással, 1,7 CDTi motorral és nem utolsó sorban óvatos (urias) vezetéssel mennyit kellene fogyasztania a járműnek.

Amikor 1 hete megvettem, tankoltam bele pontosan 10 litert, amellyel meg is tettem 135 km-t. Ez ha jól számolom 7 liter feletti fogyasztás (vegyes használatban).

Szerintetek ez megfelelő? Mert alacsonyabb értékre számítottam, olyan 6 literkére!

135 km alatt meg be sem melegszik a motor :)

Pontos meresed akkor lesz, ha kattanasig tankolod, aztan lehetoleg ugyanazon a kutoszlopon ujra, tehat elso lepesben ezt kovesd el, 135 kilometernel valamivel hosszabb tavon.

A 7 valoban sok, de ha sok rovid uton jott ossze, es a meres sem pontos, akkor nem elkepzelhetetlen.

Nekem tobb, mint 100e kilometeren nezve, es foleg varoson kivul 5.23 az atlagom (Z17DTH kombi).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

135 km alatt meg be sem melegszik a motor :)

Pontos meresed akkor lesz, ha kattanasig tankolod, aztan lehetoleg ugyanazon a kutoszlopon ujra, tehat elso lepesben ezt kovesd el, 135 kilometernel valamivel hosszabb tavon.

A 7 valoban sok, de ha sok rovid uton jott ossze, es a meres sem pontos, akkor nem elkepzelhetetlen.

Nekem tobb, mint 100e kilometeren nezve, es foleg varoson kivul 5.23 az atlagom (Z17DTH kombi).

Amikor elkezdett villogni a piktogramm akkor tankoltam bele a 10 litert és nagyon kis eltéréssel ugyanebben az időpontban - tehát amikor újra el kezdett villogni tankoltam újból. No ez alatt tettem meg a 135 km-t. Azért matematikailag nem lehet nagy a szórása, de nyílván van ennek pontosabb mérési metodikája is! Bízom benne, hogy ez az érték alacsonyabb lesz idővel. :)

Ha nekem TID kijelzőm van akkor abból elő lehet csalogatni az átlagfogyasztás adatot?

Vagy kell bele egy komolyabb kijelző és műszerek? Vagy a műszerek már benn vannak a kocsiban és csak egy komolyabb kijelzővel + a computeres beállításokkal ez elérhető?

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék. Most tervezem egy 1,6 os H Astra  Caravan vásárlását. A  fogyasztása érdekelne. Én 90 %-ban városban használnám és az is sokszor 5- 7 km egyszerre.   Milyen fogyasztásra számíthatok ilyen használat mellett?   Van e nagy különbség a 105 és a 116 lovas között? Előre is köszönöm segítségetek.

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, oliver83 írta:

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék. Most tervezem egy 1,6 os H Astra  Caravan vásárlását. A  fogyasztása érdekelne. Én 90 %-ban városban használnám és az is sokszor 5- 7 km egyszerre.   Milyen fogyasztásra számíthatok ilyen használat mellett?   Van e nagy különbség a 105 és a 116 lovas között? Előre is köszönöm segítségetek.

Nagy különbség nincs a két motor között fogyasztásban, ilyen rövid távon főleg télen 8-10 literrel lehet számolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 18. at 10:16, Davee írta:

Nagy különbség nincs a két motor között fogyasztásban, ilyen rövid távon főleg télen 8-10 literrel lehet számolni.

Köszönöm a választ! AZ jó! Most 1.0 Swiftem van, és így télen az is benyeli a  majdnem a 8 litert városban nyáron a 7 litert. És nem is nagyon nyomom neki. 2500as fordulatnál váltok.  Ha 8 -ból kilehetne hozni az tökéletes lenne de a 10 liternél sincsen nagy különbség, fölég ha azt nézem , hogy majdnem dupla a súlya az Astrának, mint a Swiftnek.

Pályán 120 km/h sebességnél klímával mire lehet számítani? Várható 7 liter alatti fogyasztás?

 

 

Módosítva : oliver83
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, oliver83 írta:

Köszönöm a választ! AZ jó! Most 1.0 Swiftem van, és így télen az is benyeli a  majdnem a 8 litert városban nyáron a 7 litert. És nem is nagyon nyomom neki. 2500as fordulatnál váltok.  Ha 8 -ból kilehetne hozni az tökéletes lenne de a 10 liternél sincsen nagy különbség, fölég ha azt nézem , hogy majdnem dupla a súlya az Astrának, mint a Swiftnek.

Pályán 120 km/h sebességnél klímával mire lehet számítani? Várható 7 liter alatti fogyasztás?

 

 

Nekem Z16XER-el folyamatos klímával (tehát állóhelyzet, város, araszolás, autópálya, stb.) nehéz lábbal (160-180), 7,7 volt a legrosszabb amit produkált nyáron.

Az átlagom amióta nálam van 6,9 vegyesben...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, oliver83 írta:

Pályán 120 km/h sebességnél klímával mire lehet számítani? Várható 7 liter alatti fogyasztás?

 

 

Z16XER kombi a munkahelyi autóm. Abszolút vegyes használatban van. Nagyjából 20% város, 50% autópálya, 30% főút. 7 liter a normája. Ha e fölött fogyaszt, nekem kell ráfizetnem, ha ez alatt, akkor én kapom meg a megtakarítást. Soha nem szoktam vele kimondottan spórolósan menni, nem arra a pár ezer forintra hajtok. Ha meleg van, benyomom a klímát. Ha autópályázok, nyomom 130-140-nel mert estére haza akarok érni. De eddig mindig megtakarításom volt, ráfizetnem soha nem kellett.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, oliver83 írta:

Köszönöm a választ! AZ jó! Most 1.0 Swiftem van, és így télen az is benyeli a  majdnem a 8 litert városban nyáron a 7 litert. És nem is nagyon nyomom neki. 2500as fordulatnál váltok.  Ha 8 -ból kilehetne hozni az tökéletes lenne de a 10 liternél sincsen nagy különbség, fölég ha azt nézem , hogy majdnem dupla a súlya az Astrának, mint a Swiftnek.

Pályán 120 km/h sebességnél klímával mire lehet számítani? Várható 7 liter alatti fogyasztás?

 

 

Nekem 65% Budapest, 20% autópálya, 15% főút: 7,3 l

Autópályán 120-al, klímával kb.:7 l

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Azon ritka pillanatok egyike volt a mai, amikor majdnem üres lett a tankom. A karácsonyi jövés menésben sikerült az ünnepek alatt 931km-t lefutnom. 60% autópálya, 30% főút, 10% város. Ebben hétfőn volt egy 230km-es etap pályán hóban.

A mutató a legelső nyolcad első és második kis osztás közé esett. Már ki is írta a kijelzőn, hogy tankoljak, mert csak 42km a számított "Range". A teszt menüben azt írta, hogy még majdnem 2,5 liternek kell lennie a tankban. Tehát elméletileg kb 49,5 litert kellett volna tudnom bele tankolni.

Ma reggel megtankoltam (343Ft volt az OMV MaxxMotion). És csak 47,5 liter ment bele. Pedig nem kattanásig töltöttem, hanem szépen megvártam hogy leüljön a hab és teljesen tankolónyílásig tele. Úgy látszik a szintjelző sem olyan halál pontos, mint ahogyan a fogyasztást is jócskán alulméri. A teletankos fogyasztás így 5,1-re jön ki. Egyébként abszolút elégedett vagyok vele.

 

Más téma:

A többi fórumon most nagy téma, hogy a hűtővíz kinek hány fokra megy föl most a mínuszokban. Ezt is néztem ma reggel. -6 fokos külső hőmérséklet mellett 8km megtétele után 88 fokot mutatott a szerviz menü. Egy kicsit kevesebb mint a nyári 89-90 fok, de szerintem ilyen hidegben, fűtéssel ez teljesen normális.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, telo írta:

A sok 10L alatti érték után tessék nektek akkor egy szép fogyasztási adat: Z20LER kombi, város, tél: 11.0-11.5 L/100Km

Abszolút nem sok. Teljesen elfogadható ahhoz képest, hogy benzines, viszonylag nagy köbcentis és turbós. A sok lovat valamivel etetni kell. :)

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, Cserenkov írta:

Abszolút nem sok. Teljesen elfogadható ahhoz képest, hogy benzines, viszonylag nagy köbcentis és turbós. A sok lovat valamivel etetni kell. :)

Ja, végülis asszem kézikönyben 13.1-et írnak tán szóval van még hova fejlődni :)

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Cserenkov said:

A többi fórumon most nagy téma, hogy a hűtővíz kinek hány fokra megy föl most a mínuszokban. Ezt is néztem ma reggel. -6 fokos külső hőmérséklet mellett 8km megtétele után 88 fokot mutatott a szerviz menü. Egy kicsit kevesebb mint a nyári 89-90 fok, de szerintem ilyen hidegben, fűtéssel ez teljesen normális.

Ebben a QuickHeat is benne van, nekem nem megy fel ilyen hamar... Hetfon, a minusz 10 fokban nem is maradt fent, ha kisebb volt a terheles, elindult vissza.

Az, hogy 1-2 fokkal kevesebb, azert lehet, mert a homero nem a termosztatnal van, hulhet a viz, amig eljut odaig.

Link to comment
Megosztás:

Városban keveset használom az autót, de sajnos kívül egyre többet. Decemberben vett (nálam új) Z20LEL átlag: 8,0L/100km.

(Eléggé fura, hogy nincs vízhőfok visszajelző az Opelben. Korábban olvastam, hogy kijelzőre előhozható, sokmás egyébbel együtt. Hol találok erről leírást?)

Link to comment
Megosztás:

24 minutes ago, c_coupe írta:

Városban keveset használom az autót, de sajnos kívül egyre többet. Decemberben vett (nálam új) Z20LEL átlag: 8,0L/100km.

(Eléggé fura, hogy nincs vízhőfok visszajelző az Opelben. Korábban olvastam, hogy kijelzőre előhozható, sokmás egyébbel együtt. Hol találok erről leírást?)

Az elég fain fogyasztás egy 2.0 turbótól, mondjuk attól függ persze mennyire hajtod. Z20 LER-em ritkán fogyaszt átlagban ennyit. Tipikusan akkor ír nekem ilyeket, amikor nyaralni megyünk és csak szépen nyugisan csorgok vele: pályán 120 tempomat kombinálva némi országút 90-100-al.

Vízhőfokot a titkos menüből lehet előhozni csak, sajna ez ilyen. Settings gombot hosszan nyomod, amíg csippanást nem hallasz, majd BC gombbal lépegetsz a képernyők között, az egyiken lesz a víhőfok ("Coolant" néven vagy csak maga a szám a jobb alsó sarokban kb a 9.-ik menüben, ha 5 soros kijelződ van). Lásd pl:
 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.