Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan személyautóm, ami már lassan 2 éve megvan és a hetekben előjött egy olyan probléma, hogy a vezető oldali ajtó (bal első) elkezdett nyikorogni. Kicsit megzsiroztam  a fémrészét hátha elmulik, de sajna nem múlt el, mellé kattog is rendesen és nehezebben tudom kihajtani - becsukni. 

Mi lehet az oka? Valami mehanika el lenne már kopva? Szét kell szedjem az ajtót?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, jesszus97 írta:

Van egy opel astra h caravan személyautóm, ami már lassan 2 éve megvan és a hetekben előjött egy olyan probléma, hogy a vezető oldali ajtó (bal első) elkezdett nyikorogni. Kicsit megzsiroztam  a fémrészét hátha elmulik, de sajna nem múlt el, mellé kattog is rendesen és nehezebben tudom kihajtani - becsukni. 

Mi lehet az oka? Valami mehanika el lenne már kopva? Szét kell szedjem az ajtót?

Az ajtot azert ne :) Ez a hatarolo baja (az az izeke, ami a tulnyiltas ellen vedi, illetve bizonyos koztes poziciokban megtartja az ajtot). Eloszor azt is kend meg, ha nem sgit, vedd ki, akkor talan kiderul valami, vagy cserelni kell.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, csaba66 írta:

Az ajtot azert ne :) Ez a hatarolo baja (az az izeke, ami a tulnyiltas ellen vedi, illetve bizonyos koztes poziciokban megtartja az ajtot). Eloszor azt is kend meg, ha nem sgit, vedd ki, akkor talan kiderul valami, vagy cserelni kell.

Ez a határoló nekem is kattog. A kivételéhez le kell bontani a kárpitot?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Ez a határoló nekem is kattog. A kivételéhez le kell bontani a kárpitot?

A leiras szerint igen: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/c__body_equipment/fittings_hinges_locks/repair_instructions/replace_front_door_stop_l35/l48/l69/l70/

Az Astranal meg nem csinaltam; a nehezen szerelheto, szornyuseges francia automnal nem kellett :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit hülye vagyok az ilyen dolgokhoz. Olyan kérdésem lenne hogy CD30-as gyári lejátszót ki tudom cserénli a cd70-es navis lejátszóra? (fejegység plusz kijelző) Ugyan úgy működne bekötés után mint ha gyárilag is az lett volna benne? Miket kell hozzá venni? (Nem én csinálnám a beszerelését) Vagy ez nem ennyire egyszerű?

Olcsóbban jutnék hozzá mintha venni egy gps-t.

Választ előre is köszi.

Á

Link to comment
Megosztás:

33 perce, ToKa94 írta:

Kicsit hülye vagyok az ilyen dolgokhoz. Olyan kérdésem lenne hogy CD30-as gyári lejátszót ki tudom cserénli a cd70-es navis lejátszóra? (fejegység plusz kijelző) Ugyan úgy működne bekötés után mint ha gyárilag is az lett volna benne? Miket kell hozzá venni? (Nem én csinálnám a beszerelését) Vagy ez nem ennyire egyszerű?

Olcsóbban jutnék hozzá mintha venni egy gps-t.

Attol fugg, milyen kijelzo van a kocsiban, es persze ra kell tanitani. De ha a GPS miatt kell, akkor jobban jarsz egy olyan GPS-sel is, ami nem dragabb nala. Illetve azt deritsd ki, nem azert olcso-e, mert nincs letanitva.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

A leiras szerint igen: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/c__body_equipment/fittings_hinges_locks/repair_instructions/replace_front_door_stop_l35/l48/l69/l70/

Az Astranal meg nem csinaltam; a nehezen szerelheto, szornyuseges francia automnal nem kellett :)

En ha már egyszer kihamoztam biztosan nem tenném vissza ugyanazt. 6-9e Ft körül az új a Cromax nál. Pl. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Valaki tudna e segíteni Nekem H astrám van 2006-os vezérműláncos  indításkor  ad egy hülye hangot vagy 3-4 másodpercig meg ha fel melegszik a motor rendesen gyenge dízel hangja van .A vezérműlánc nem rég volt cserélve ,létezik hogy olajnyomás szabályozza a vezérműlánc feszítést Mert amikor rá adom a gyújtást várok egy kicsit és indítók a műszerfalon a olajnyomás lámpa világit vagy 3-rom másodpercig .És az ideig adja azt a hülye hangot !!!! Ha valaki tud segíteni ebben a kérdésben előre is köszönöm ? További szép napot mindenkinek !!!

Link to comment
Megosztás:

 

1 óra, Dobos Zoltán írta:

Sziasztok, Valaki tudna e segíteni Nekem H astrám van 2006-os vezérműláncos  indításkor  ad egy hülye hangot vagy 3-4 másodpercig meg ha fel melegszik a motor rendesen gyenge dízel hangja van .A vezérműlánc nem rég volt cserélve ,létezik hogy olajnyomás szabályozza a vezérműlánc feszítést Mert amikor rá adom a gyújtást várok egy kicsit és indítók a műszerfalon a olajnyomás lámpa világit vagy 3-rom másodpercig .És az ideig adja azt a hülye hangot !!!! Ha valaki tud segíteni ebben a kérdésben előre is köszönöm ? További szép napot mindenkinek !!!

Kicsit sok a három másodperc. A láncfeszítés hidraulikus, olajra érzékeny.

Milyen olajat és olajszűrőt használsz? Gyári vezérlésre lett cserélve a régi?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, ToKa94 írta:

Sziasztok!

Kicsit hülye vagyok az ilyen dolgokhoz. Olyan kérdésem lenne hogy CD30-as gyári lejátszót ki tudom cserénli a cd70-es navis lejátszóra? (fejegység plusz kijelző) Ugyan úgy működne bekötés után mint ha gyárilag is az lett volna benne? Miket kell hozzá venni? (Nem én csinálnám a beszerelését) Vagy ez nem ennyire egyszerű?Olcsóbban jutnék hozzá mintha venni egy gps-t.

Választ előre is köszi.

Á

A teljes rendszert kapod meg? Ne felejtsd el, hogy azért kell hozzá egy GPS antenna is, illetve, ha színes kijelzőt veszel hozzá, akkor a kábelköteg is.

Csak a CD70 nagyjából 40-50 ezer környékén van, plusz a kijelző. Ráadásul a CD70 térképe már nem frissíthető, ellenben a DVD90-nel. Szerintem ennyiből azért tudsz venni egy sima GPS-t, amit bármikor tudsz frissíteni és plusz infókat is tud. Vagy esetleg egy mobiltelefon meg egy szélvédőre feltehető tartó. Ha nekem nem volna gyárilag navi az autóban, nem vennék bele ilyet.

És igen, csak letanítottat vegyél fejegységből és kijelzőből is, mert ellenkező esetben szívás, mire működhetővé varázsolják, meg lehet, hogy drágább is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

58 perce, Dobos Zoltán írta:

Most 10w 40-es lett olaj cserekor ,Hát nem hiszem hogy gyárira lett  volna cserélve !!!

A 10w40 nem alkalmas ebbe a motorba. Elsőkörben kipróbálnék egy 5w30 vagy 5w40 feltöltést, a dexos 2 kínálatából. Plussz minőségi olajszűrő.

Vannak láncszettek, amelyek nem túl tartósak, a tapasztalatok alapján. Ha melegen is csattog, az olaj cseréje nem biztos, hogy megoldás lesz.

Csak a lánc volt cserélve vagy a feszítő, esetleg a komplett láncszett?

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Cs. Zoltán írta:

A 10w40 nem alkalmas ebbe a motorba. Elsőkörben kipróbálnék egy 5w30 vagy 5w40 feltöltést, a dexos 2 kínálatából. Plussz minőségi olajszűrő.

Vannak láncszettek, amelyek nem túl tartósak, a tapasztalatok alapján. Ha melegen is csattog, az olaj cseréje nem biztos, hogy megoldás lesz.

Csak a lánc volt cserélve vagy a feszítő, esetleg a komplett láncszett?

Kompletten minden cserélve volt  de kb 3000km mentem vele azóta de már másnap észre vettem a  fura hangot indításkor !!

 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Dobos Zoltán írta:

Kompletten minden cserélve volt  de kb 3000km mentem vele azóta de már másnap észre vettem a  fura hangot indításkor !!

 

Panaszold el ezeket a szerelődnek, aki a cserét végezte. Esetleg mutasd meg márkaszervíznek is, ez nem kerül semmibe.

Hidegindításnál egyébként a hidrotőkék szoktak csattogni pár mp-ig, ez természetesnek mondható. Az önindító is adhat kerregő hangot, ha nem húz vissza időben.

Én olajat, szűrővel feltétlenül cserélnék a helyedben, könnyen lehet, hogy megoldja az indításkori zörejt.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Cs. Zoltán írta:

Panaszold el ezeket a szerelődnek, aki a cserét végezte. Esetleg mutasd meg márkaszervíznek is, ez nem kerül semmibe.

Hidegindításnál egyébként a hidrotőkék szoktak csattogni pár mp-ig, ez természetesnek mondható. Az önindító is adhat kerregő hangot, ha nem húz vissza időben.

Én olajat, szűrővel feltétlenül cserélnék a helyedben, könnyen lehet, hogy megoldja az indításkori zörejt.

Attól függ,ha továbbra is a lánc kerreg az semmilyen olajtól nem hallgat el

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Cs. Zoltán írta:

Panaszold el ezeket a szerelődnek, aki a cserét végezte. Esetleg mutasd meg márkaszervíznek is, ez nem kerül semmibe.

Hidegindításnál egyébként a hidrotőkék szoktak csattogni pár mp-ig, ez természetesnek mondható. Az önindító is adhat kerregő hangot, ha nem húz vissza időben.

Én olajat, szűrővel feltétlenül cserélnék a helyedben, könnyen lehet, hogy megoldja az indításkori zörejt.

Oké kösz !!!!

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Astra555 írta:

A teljes rendszert kapod meg? Ne felejtsd el, hogy azért kell hozzá egy GPS antenna is, illetve, ha színes kijelzőt veszel hozzá, akkor a kábelköteg is.

Csak a CD70 nagyjából 40-50 ezer környékén van, plusz a kijelző. Ráadásul a CD70 térképe már nem frissíthető, ellenben a DVD90-nel. Szerintem ennyiből azért tudsz venni egy sima GPS-t, amit bármikor tudsz frissíteni és plusz infókat is tud. Vagy esetleg egy mobiltelefon meg egy szélvédőre feltehető tartó. Ha nekem nem volna gyárilag navi az autóban, nem vennék bele ilyet.

És igen, csak letanítottat vegyél fejegységből és kijelzőből is, mert ellenkező esetben szívás, mire működhetővé varázsolják, meg lehet, hogy drágább is.

Nekem Cd 70 hez 2015-ös térképem van,asszem ez az utolsó frissités

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 13. at 11:29, Astra555 írta:

A teljes rendszert kapod meg? Ne felejtsd el, hogy azért kell hozzá egy GPS antenna is, illetve, ha színes kijelzőt veszel hozzá, akkor a kábelköteg is.

Csak a CD70 nagyjából 40-50 ezer környékén van, plusz a kijelző. Ráadásul a CD70 térképe már nem frissíthető, ellenben a DVD90-nel. Szerintem ennyiből azért tudsz venni egy sima GPS-t, amit bármikor tudsz frissíteni és plusz infókat is tud. Vagy esetleg egy mobiltelefon meg egy szélvédőre feltehető tartó. Ha nekem nem volna gyárilag navi az autóban, nem vennék bele ilyet.

És igen, csak letanítottat vegyél fejegységből és kijelzőből is, mert ellenkező esetben szívás, mire működhetővé varázsolják, meg lehet, hogy drágább is.

Köszi a választ. Igazából bontós jó cimbora szólt hogy lenne kompletten hibátlan darab. Én nagyon bánom hogy eredetileg nincs benne mert a szememnek pont ott lenne kényelmes ahol az eredeti kijelző van. No meg szeretnék egy tolatóradart bele mert elég szűkösek felénk a parkolóhelyek és sajna a sima gpsre nem tudom kiküldeni a tolatóradar képét. De ha nem éri meg bele időt pénzt fektetni nem fogok :)

Á

Link to comment
Megosztás:

13 órája, ToKa94 írta:

Köszi a választ. Igazából bontós jó cimbora szólt hogy lenne kompletten hibátlan darab. Én nagyon bánom hogy eredetileg nincs benne mert a szememnek pont ott lenne kényelmes ahol az eredeti kijelző van. No meg szeretnék egy tolatóradart bele mert elég szűkösek felénk a parkolóhelyek és sajna a sima gpsre nem tudom kiküldeni a tolatóradar képét. De ha nem éri meg bele időt pénzt fektetni nem fogok :)

Á

Tolatóradart vagy tolatókamerát akarsz? Mert nem mindegy... Radar csak hangot ad, kamera képet, utóbbi gyárilag nem megoldható. viszont úgy igen, ha van egy gyári CID kijelződ (kb 90 körül kezdődik), és hozzá egy pepas VCU modul (50 körül, de pontosan nem tudom), akkor rá tudod kötni a kamerát a kijelzőre.

Radarnál kell a modulja, a szenzorok, az elakadásjelző gombsorból a tolatóradar gombos változat, utóbbi mondjuk nem kötelező de akkor nem tudod kikapcsolni. Ezt olcsóbban kihozod, főleg ha cimborád a bontós. Illetve ha pepas komfort modult teszel mellé ami GID CID esetén lehetséges akkor radarnál a szenzorokat kirajzolja a kijelzőre is. Természetesen ez a komfort modul nem csak erre jó hanem ezer más dologra is, tehát megéri az árát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fanok!

 

Olyan problémám adódott,hogy Astra H gyári vonóhorog CID kijelzőmön Trailer reversing lamp hibát jelez minden gyujtás ráadásra. Vonóhorog csatlakozót most cseréltem, az egyik kábel nem volt a helyén. Orvosoltam de a hibát még mindig hozza. Nem tudom fogja e hozni a tech a hibát, mert általában izzó problémákat ír ide meg folyadék alacsony szinteket. Válaszokat előrre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv nagytudású és segitőkész Opel spécik!

Ez volna a probléma : Astra H 2004 1.7 cdti nem indul : Öninditó nem hajt., de motortéri elektronika öninditó reléből müködtetve teker mindig .,csak éppen nem indul..,pontossabban alkalmilag-néha elindul..,ilyenkor minden mükődik.,Nem kulcsprobléma..,CAN busz kommunikácios jellegű hibakódok vannak CIM modul--ECM-ABS kommunikációs hiba l vonalon..,"mezei" kontakhiba ??Vagy esetleg vagy akár kormányoszlop modul hiba ? milyen alapvető ellenörzéseket--javitásszerüségeket kellene elvégezni a hibalehetőség szükitéséhez??? Szkóp és Tech2 nem áll rendelkezésre..,
CanH és CanL-en milyen feszt kellene tudni mérni pl a CIM csatlakozón?..,CANH és CANL Opel vezetékszinei milyenek volnának? A CIM egyben egy Gateway is?

Köszönöm Válaszaitokat
üdvözlettel Lezli

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.