Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Lezli46 írta:

Ez volna a probléma : Astra H 2004 1.7 cdti nem indul : Öninditó nem hajt., de motortéri elektronika öninditó reléből müködtetve teker mindig .,csak éppen nem indul..,pontossabban alkalmilag-néha elindul..,ilyenkor minden mükődik.,Nem kulcsprobléma..,CAN busz kommunikácios jellegű hibakódok vannak CIM modul--ECM-ABS kommunikációs hiba l vonalon..,"mezei" kontakhiba ??Vagy esetleg vagy akár kormányoszlop modul hiba ? milyen alapvető ellenörzéseket--javitásszerüségeket kellene elvégezni a hibalehetőség szükitéséhez??? Szkóp és Tech2 nem áll rendelkezésre..,
CanH és CanL-en milyen feszt kellene tudni mérni pl a CIM csatlakozón?..,CANH és CANL Opel vezetékszinei milyenek volnának? A CIM egyben egy Gateway is?

A tekeres annyit jelent, hogy a starter jo, de az indulashoz a motorvezerlonek is tudnia kell arrol, hogy inditani akarsz, amirol a CAN buszon at eretesul; a relenel beadott tap nem eleg ehhez.

Eleg egyertelmu, hogy a CAN kommunikacioval van gond; en eloszor egy CIM modul atforrasztast csinalnek, artani biztos nem art: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Feszultseg meressel sokra nem mesz, akkor mar egyszerubb a csatlakozokat, kabelkotegeket mozgatni az inditasi probalkozasok kozben, igy lebukhatnak a kontakthibak.

Mindenkeppen erdemes egy OpCom-ot szerezni, torolni az osszes hibakodot, aztan eloben nezni, mi tortenik, amikor nem akar indulni.

A CIM az egyetlen modul, amelyik az LS es HS buszon is rajta van, igy kenytelen o lenni a gateway kozottuk.

 

Link to comment
Megosztás:

Köszi a Válaszod!

Értem---érteni vélem amit mondasz..,gondoltam először egy csatlakozó "tisztitással" megprobálkoznék .,ECM,ABS, CIM.., van még valami javaslatod ezekre a gyanus helyekre vonatkozan?

Most egyelőre "indulási" kedvében"van.., ha nem indul akkor csuóinálok egy diagot Opcom-mal .., és jelentkezem!  Addig is tanulmányozom a CIM forrasztást---aztán meglátom mekkora a bátorsági szintem..

üdv Lezli

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Lezli46 írta:

Értem---érteni vélem amit mondasz..,gondoltam először egy csatlakozó "tisztitással" megprobálkoznék .,ECM,ABS, CIM.., van még valami javaslatod ezekre a gyanus helyekre vonatkozan?

Most egyelőre "indulási" kedvében"van.., ha nem indul akkor csuóinálok egy diagot Opcom-mal .., és jelentkezem!  Addig is tanulmányozom a CIM forrasztást---aztán meglátom mekkora a bátorsági szintem..

Ezek rusnya, soklabu csatlakozok, nem konnyen hozzaferhetok, igy nem erdemes csak ugy tisztogatni oket. 

A CIM a leginkabb gyanus, viszont ha annak a csatlakozoihoz eljutsz, akkor mar a forrasztas szinte semmi.

Nyilvan kell valamennyi szerelesi tapasztalat a legzsak kiszedeshez, kormany leszedeshez, forrasztashoz, de ha mar csinaltal ilyesmit, nem annyira veszelyes.

Link to comment
Megosztás:

Az emlitett "kontakt" javitásokat megcsináltam.., amerre a CAN  jár felkiáltással.., ECM-et ki is szereltem (Egyszerüen Borzalmasan nézett ki., ott lent a kaszni legalján..).,UEC-t is szétvettem.., jelenleg  szakaszosan inditgatom..,, kb 50 sikeresnél tartok hibakódnélkül.., ha mégis  beugrana akkor fölrakom és szakvéleményezhetnéd majd milyen keresési irány a legoptimálissabb..,időközben beugrott az orosz oldal----igen nagy mágusok---a CIM javitásáról egy Peuge 406-os kapcsán.,  ahol COM 2000 a becsületes neve és nagyon hasonló funkcókat lát el ., hasonló borsos áron mint ez a CIM..,az is beugrott hogy valami "javitó setre" is ráguglztam annó..., ami valami primitiv lemezszerüség volt ..,ami összenyomva tartotta a kapcsolót...,ugy rémlik..,a kapcsoló javitgatásába nem merülök bele..,max csere .,de azt meg azért nem.,  mert nem biztos hogy egy clone Opcommal menne (mármint  a fölprogramozás nekem).., meg a biztonsági kód sincs meg..,mondjuk 20-30 évvel ezzelött már biztosan szétlenne szedve az asztalon stb.., de ma már jobb a békesség..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

Egy kis segítségre, tanácsra, ötletre lenne szükségem, kérnék tőletek.

A történet:

 Tavaly, kora tavasszal vásároltam egy Astra H-t 1,9-es diesel, és 100 Le.  Megadta magát a gázpedál. hibát jelzet  , bekapcsolt a motorkímélő üzemmód. Max. 1300- as fordulatszám.Irány a szerelőhöz. Kiolvastuk, kiütöttük a kódot, és minden rendben ment tovább.Majd rendszertelen időszakonként újra, és újra. Meguntuk, és kicseréltük a gázpedált egy útángyártót német HELLA-ra. Sajnálatos módon azzal is előfordult, ugyan ez. Férre állni és játszani vele. Elindítás, kicsit túráztatni,ha letiltja a fordulatot, akkor leállítom az autót, és újra. Ezt játszani 5-10-szer míg a tiltás megszűnik.

Mit tegyek? A garancia  októberben lejár. Visszaküldjem, és vegyek egy eredetit ( a különbség 50000 Ft) vagy nem, mert az utóbbi időben nem volt gond vele. Kicsit parázom, hogy október után, lesz vele gond, és bukom az árát. Kellemetlen, hogy hosszabb távnál mi lesz. Előjön a gond, v nem.

Valaki találkozott ilyen hibával?

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, kopaszz írta:

Tavaly, kora tavasszal vásároltam egy Astra H-t 1,9-es diesel, és 100 Le.  Megadta magát a gázpedál. hibát jelzet  , bekapcsolt a motorkímélő üzemmód. Max. 1300- as fordulatszám.Irány a szerelőhöz. Kiolvastuk, kiütöttük a kódot, és minden rendben ment tovább.Majd rendszertelen időszakonként újra, és újra. Meguntuk, és kicseréltük a gázpedált egy útángyártót német HELLA-ra. Sajnálatos módon azzal is előfordult, ugyan ez. Férre állni és játszani vele. Elindítás, kicsit túráztatni,ha letiltja a fordulatot, akkor leállítom az autót, és újra. Ezt játszani 5-10-szer míg a tiltás megszűnik.

Mit tegyek? A garancia  októberben lejár. Visszaküldjem, és vegyek egy eredetit ( a különbség 50000 Ft) vagy nem, mert az utóbbi időben nem volt gond vele. Kicsit parázom, hogy október után, lesz vele gond, és bukom az árát. Kellemetlen, hogy hosszabb távnál mi lesz. Előjön a gond, v nem.

Valaki találkozott ilyen hibával?

Boven van ilyen, ha itt visszaolvasol... A lenyeg az, hogy nem a pedal beteg, hanem a vezetek csatlakozasa az UEC alatt kontakthibas.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, kopaszz írta:

Sziasztok.

Egy kis segítségre, tanácsra, ötletre lenne szükségem, kérnék tőletek.

A történet:

 Tavaly, kora tavasszal vásároltam egy Astra H-t 1,9-es diesel, és 100 Le.  Megadta magát a gázpedál. hibát jelzet  , bekapcsolt a motorkímélő üzemmód. Max. 1300- as fordulatszám.Irány a szerelőhöz. Kiolvastuk, kiütöttük a kódot, és minden rendben ment tovább.Majd rendszertelen időszakonként újra, és újra. Meguntuk, és kicseréltük a gázpedált egy útángyártót német HELLA-ra. Sajnálatos módon azzal is előfordult, ugyan ez. Férre állni és játszani vele. Elindítás, kicsit túráztatni,ha letiltja a fordulatot, akkor leállítom az autót, és újra. Ezt játszani 5-10-szer míg a tiltás megszűnik.

Mit tegyek? A garancia  októberben lejár. Visszaküldjem, és vegyek egy eredetit ( a különbség 50000 Ft) vagy nem, mert az utóbbi időben nem volt gond vele. Kicsit parázom, hogy október után, lesz vele gond, és bukom az árát. Kellemetlen, hogy hosszabb távnál mi lesz. Előjön a gond, v nem.

Valaki találkozott ilyen hibával?

 

Ahogy Csaba írja. A motortéri biztosítéktáblát kell szétkapni, és kitisztítani kontkatspray-vel (ha kell küldök linket, ahol képpel is illusztrálják). Utána fog működni, de, ha mégis előjönne újra, akkor a végső megoldás az átforrasztás. Sajnos ez a letiltás egy idióta ötlet, előzés közben, vagy autópályán a belső sávban nem túl egészséges. A gázpedált meg küldd vissza, ha tudod, azok általában nem fáradnak el.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 14. at 15:26, Astra555 írta:

Ahogy Csaba írja. A motortéri biztosítéktáblát kell szétkapni, és kitisztítani kontkatspray-vel (ha kell küldök linket, ahol képpel is illusztrálják). Utána fog működni, de, ha mégis előjönne újra, akkor a végső megoldás az átforrasztás. Sajnos ez a letiltás egy idióta ötlet, előzés közben, vagy autópályán a belső sávban nem túl egészséges. A gázpedált meg küldd vissza, ha tudod, azok általában nem fáradnak el.

Küldenél linket, ahol képpel is illusztrálják.

Kel a szerelő, vagy én is megtudom oldani? De majd a linkből kiderül.

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kopaszz írta:

Küldenél linket, ahol képpel is illusztrálják.

Kel a szerelő, vagy én is megtudom oldani? De majd a linkből kiderül.

Köszi

 

Ha nálam ügyesebb vagy (ami esélyes), akkor igen, mert nekem is kb. 20 perc volt egy kis beszélgetéssel.:-) Itt van egy videó, hátha segít:

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan 1.9 cdti Z19DTH személyautóm, mentem vele egésznap pesten (durván olyan 600 km-et) majd a nap végén valami huhogo hangot adott ki a kormány felől és még mindig fenn áll és ha mozgatom a kormányt akkor nem csinálja. Mellé pedig nem megy a rádió se. Mi lehet a baja? 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, jesszus97 írta:

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan 1.9 cdti Z19DTH személyautóm, mentem vele egésznap pesten (durván olyan 600 km-et) majd a nap végén valami huhogo hangot adott ki a kormány felől és még mindig fenn áll és ha mozgatom a kormányt akkor nem csinálja. Mellé pedig nem megy a rádió se. Mi lehet a baja? 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Elütöttél egy baglyot és még él....bocs magas labda volt, nem tudtam kihagyni...amúgy nem tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A saját diagnosztikámmal (Autocom) megnéztem a hibakódokat és ezeket dobta be!

P2279 - Beszivott levegőrendszer: Dedikált szivárgás - Szakaszos

P1614 - Rossz kulcs: Szakaszos

P1616 - Kormányoszlop modul: Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3843 - Érzékelő, levegőminőség: alacsony feszültség - Állandó

B3925 - Műszer: Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3929 - REC (hátsó elektromos központ): Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3977 - UEC (motortér elektromos központ): Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3925- Kommunikáció a Műszerfal csoporttal: Szakadt

B3929 - CAN - Buskommunikáció a hátsó elektromos központtal: Szakadt

B3977 - CAN - Buskommunikáció a motortér elektromos központtal: Szakadt

 

Mitől lehetnek ezek? Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, jesszus97 írta:

A saját diagnosztikámmal (Autocom) megnéztem a hibakódokat és ezeket dobta be!

P2279 - Beszivott levegőrendszer: Dedikált szivárgás - Szakaszos

P1614 - Rossz kulcs: Szakaszos

P1616 - Kormányoszlop modul: Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3843 - Érzékelő, levegőminőség: alacsony feszültség - Állandó

B3925 - Műszer: Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3929 - REC (hátsó elektromos központ): Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3977 - UEC (motortér elektromos központ): Téves a hibás környezetazonosító - Szakaszos

B3925- Kommunikáció a Műszerfal csoporttal: Szakadt

B3929 - CAN - Buskommunikáció a hátsó elektromos központtal: Szakadt

B3977 - CAN - Buskommunikáció a motortér elektromos központtal: Szakadt

 

Mitől lehetnek ezek? Előre is köszönöm a válaszokat!

Attol, hogy megint valami zseni forditott hulyesegeket (teves a hibas kornyezetazonosito)... Torold oket, es nezd meg, melyik jon vissza. A tobbseg CAN busz gond, ha mind valoban jelen lenne, akkor kb. nem menne az auto :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy cd30mp3 bluetooth-os rádjom mikor meg vetem a kocsit sm galaxy ace 3 volt tökéletesen müködtek. Utána let egy sm xkover 3 azal már nem mindig kapcsolodot automatikusan töbször kézel kellet kapcsoltatni és müködöt. Megunva csere sm xkover 4-re párositás után bár mikor csatlakozik de a hivotfelet nem halom. Van kihangositom de kézben tartot teloval beszélek. Valakinek van ötlete hogy lehet javitani rajta. Köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
21 perce, quad405 írta:

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, hogy a fékbetéteken lévő kopásjelzőknek milyen hangja van? És azt mikor adja ki, fékezéskor vagy pont ellenkezőleg, ha épp nem fékez az ember. Valamint ez milyen sebességen jelentkezik, csak lassúnál vagy bármilyenen? Előre is köszi.

Egyértelműen fékezésnél jelentkezik először, hiszen a betéten van a kopásjelző, így fékezéskor együtt közelítenek, majd érnek a tárcsához. Ha már fékezés nélkül is hangot ad, akkor nagyon kopott a betét.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, quad405 írta:

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, hogy a fékbetéteken lévő kopásjelzőknek milyen hangja van? És azt mikor adja ki, fékezéskor vagy pont ellenkezőleg, ha épp nem fékez az ember. Valamint ez milyen sebességen jelentkezik, csak lassúnál vagy bármilyenen? Előre is köszi.

Éles nyiszorgó-cicergő hang, ha leveszed a kereket akkor látni fogod ha hozzáér, nagy küllős alufelninél talán akkor is ha fent a kerék. H astránál is van még akusztikus kopásjelző? 

Link to comment
Megosztás:

49 minutes ago, sasa58 said:

Egyértelműen fékezésnél jelentkezik először, hiszen a betéten van a kopásjelző, így fékezéskor együtt közelítenek, majd érnek a tárcsához. Ha már fékezés nélkül is hangot ad, akkor nagyon kopott a betét.

 

22 minutes ago, zotya975 said:

Éles nyiszorgó-cicergő hang, ha leveszed a kereket akkor látni fogod ha hozzáér, nagy küllős alufelninél talán akkor is ha fent a kerék. H astránál is van még akusztikus kopásjelző? 

Köszi az infókat. Én is így gondoltam, de szándékosan nem mondtam el a pontos szimptómát, mert tőletek szerettem volna hallani. No, nálam pont fordítva van. Dugóban araszolásnál, extrém kis sebességnél, mielőtt már majd nem megáll az autó, akkor hallatszik egy halk tompa nyikorgás. Nem éles, nem erős. A fék enyhe megnyomásásra elhallgat, tehát nem erősödik. Nagyobb sebességeknél és fékezéskor semmi. A fékbetétek szórakoznak vajon és pont egy nyiszorgós szemcse került sorra? Olyat is csinált párszor, hogy tompán berezonált hasonló alacsony sebességnél. Olyasmi mint mikor egy  pezsgőspohár berezonál ha a szélén végighúzod az ujjad, csak ez tompább. Nem volt valakinek esetleg ilyen hibája?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, quad405 írta:

Köszi az infókat. Én is így gondoltam, de szándékosan nem mondtam el a pontos szimptómát, mert tőletek szerettem volna hallani. No, nálam pont fordítva van. Dugóban araszolásnál, extrém kis sebességnél, mielőtt már majd nem megáll az autó, akkor hallatszik egy halk tompa nyikorgás. Nem éles, nem erős. A fék enyhe megnyomásásra elhallgat, tehát nem erősödik. Nagyobb sebességeknél és fékezéskor semmi. A fékbetétek szórakoznak vajon és pont egy nyiszorgós szemcse került sorra? Olyat is csinált párszor, hogy tompán berezonált hasonló alacsony sebességnél. Olyasmi mint mikor egy  pezsgőspohár berezonál ha a szélén végighúzod az ujjad, csak ez tompább. Nem volt valakinek esetleg ilyen hibája?

Vannak annyira vekonyak mar a betetek, hogy lehetne a kopasjelzo?

Lehet, hogy a betet nem tud szabadon csuszni a nyergen, cserekor ott rezpasztaval be kell kenni. Illetve a betet + tarcsa duo is adhat hangot, amikor eppen nem tul nagy erovel nyomjak oket egymashoz.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, quad405 írta:

 

Köszi az infókat. Én is így gondoltam, de szándékosan nem mondtam el a pontos szimptómát, mert tőletek szerettem volna hallani. No, nálam pont fordítva van. Dugóban araszolásnál, extrém kis sebességnél, mielőtt már majd nem megáll az autó, akkor hallatszik egy halk tompa nyikorgás. Nem éles, nem erős. A fék enyhe megnyomásásra elhallgat, tehát nem erősödik. Nagyobb sebességeknél és fékezéskor semmi. A fékbetétek szórakoznak vajon és pont egy nyiszorgós szemcse került sorra? Olyat is csinált párszor, hogy tompán berezonált hasonló alacsony sebességnél. Olyasmi mint mikor egy  pezsgőspohár berezonál ha a szélén végighúzod az ujjad, csak ez tompább. Nem volt valakinek esetleg ilyen hibája?

A fékbetét a csikorgást gyakran pont a megállás előtti pillanatban csinálja, pölö:

 

A csikorgás valójában rezonáció, amikor "bejön" a frekvenciája az emberi fül tartományába akkor hallod. Gyárilag le szokták a betéteket sarkazni hogy ne csikorogjon ( hogy pontosan mi az összefüggés azt nem tudom) de ettől függetlenül csikoroghat még új betét is, nem csak a kopott. 

2648563-20170920-TIR2gz.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csaba66 said:

Vannak annyira vekonyak mar a betetek, hogy lehetne a kopasjelzo?

Lehet, hogy a betet nem tud szabadon csuszni a nyergen, cserekor ott rezpasztaval be kell kenni. Illetve a betet + tarcsa duo is adhat hangot, amikor eppen nem tul nagy erovel nyomjak oket egymashoz.

 

1 hour ago, zotya975 said:

A fékbetét a csikorgást gyakran pont a megállás előtti pillanatban csinálja, pölö:

 

A csikorgás valójában rezonáció, amikor "bejön" a frekvenciája az emberi fül tartományába akkor hallod. Gyárilag le szokták a betéteket sarkazni hogy ne csikorogjon ( hogy pontosan mi az összefüggés azt nem tudom) de ettől függetlenül csikoroghat még új betét is, nem csak a kopott. 

2648563-20170920-TIR2gz.jpg

 

 

Tavasszal mikor cseréltem a gumikat nem tűnt vészesnek a betétek kopása de nem mai darabok az biztos. Ez a sarkazás biztos jócskán eltűnt már. Ez a rezonancia lesz inkább, szerintem is. Nekem is valami ilyesmi mint a videón, csak tompább és halkabb. És néha meg egy kifejezetten rezonáló hang jön elő. Az mélyebb. Valószínűleg nem távolodnak el eléggé a betétek a tárcsától. Ma reggel pl. nem csinálta. Lehet jót tett neki a tegnapi "mosás" a szakadó esőben. És igen, újkorában is volt 1x-2x hosszabb ideig  csikorgás, de az más jellegű. Azért megnézetem szerelővel a biztonság kedvéért. Minden esetre köszönöm mindenkinek a segítséget! Sajnos van még problémám, de azt majd a benzines topikban.

Link to comment
Megosztás:

On 9/20/2017 at 11:25 AM, quad405 said:

 

Tavasszal mikor cseréltem a gumikat nem tűnt vészesnek a betétek kopása de nem mai darabok az biztos. Ez a sarkazás biztos jócskán eltűnt már. Ez a rezonancia lesz inkább, szerintem is. Nekem is valami ilyesmi mint a videón, csak tompább és halkabb. És néha meg egy kifejezetten rezonáló hang jön elő. Az mélyebb. Valószínűleg nem távolodnak el eléggé a betétek a tárcsától. Ma reggel pl. nem csinálta. Lehet jót tett neki a tegnapi "mosás" a szakadó esőben. És igen, újkorában is volt 1x-2x hosszabb ideig  csikorgás, de az más jellegű. Azért megnézetem szerelővel a biztonság kedvéért. Minden esetre köszönöm mindenkinek a segítséget! Sajnos van még problémám, de azt majd a benzines topikban.

Na voltam szervizben. Állítólag a kopásjelző adja ezt a hangot. Gondolom éppen a határon van ezért nem visít még, csak finoman jelezget, berezonál.

Nem nagyon akartam elhinni, de másik szerelő is mondta, hogy valószínűleg igaz. Ha kopásjelző, akkor hátramenetben és/vagy kifordított kormánynál nagyobb eséllyel nyikoroghat. És tényleg nyikorog egy ideje olyankor. Ez nem is lenne gond, csak állítólag H Astránál már nem igazán lehet csak fékbetétet cserélni. Tárcsákkal együtt akarják cserélni 80 rugóért. Valami olyasmit szűrtem le a hallottakból, hogy annyira kemény a betét, hogy mire elkopik már annyira elvékonyodik a tárcsa, hogy nem érdemes csak betétet cserélni, mert egy idő után nyikorogni fog és mivel vékony, nagyobb eséllyel deformálódhat el ha felforrósodik. És akkor megint ott vagyunk, hogy teljes tárcsa-betét szettet kell cserélni. Azért szerintem én meg fogok mégis próbálkozni egy puhább utángyártottal. A másik szerelő magyarázta, hogy azért nem eszik olyan forrón a kásást. Meg van adva gyárilag, hogy milyen vastagságig használható még a tárcsa. Hétfőn megmérjük. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.