Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

6 perce, gida76 írta:

Nem sajnos hanem rá úgy egy hónapra de mindenki azt mondja hogy rakjam már át őket hátha az a gond.

Pedig ujjakat rakattam rá, lehet hogy szál szakadt?

Nem kell szalszakadas, eleg, ha leesik egy suly, de ha felnin van a nyari gumid, egyszeruen kiprobalhato, hogy azzal jo-e.

2 perce, gida76 írta:

Még egy infó ahogy melegszik az autó egyre jobban csinálja 

Sebvalto fokozattol fuggetlenul, kinyomott kuplunggal, allo motorral is? Meg kell csinalni a leheto legtobb egyszeru tesztet, mert az eddig elmondottak alapjan nehez mit mondani.

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, gida76 said:

Nem sajnos hanem rá úgy egy hónapra de mindenki azt mondja hogy rakjam már át őket hátha az a gond.

Pedig ujjakat rakattam rá, lehet hogy szál szakadt?

Az, hogy új semmit nem jelent. Pár éve rám is rámsóztak valami selejtes gumikat. A legegyszerűbb ha visszamész vele a gumishoz, hogy nézzék át. Te is megnézheted. Emeld fel külön-külön a kerekeket, forgasd meg kézzel és nézd meg alaposan a futófelületét és az oldalait is. Ha hullámzik akkor nem OK. Ha már álló helyzetben is látsz az oldalain kitüremkedéseket akkor az már szálszakadás lehet. Persze ha leesett a sújy azt nem fogod tudni megnézni otthon. A fent említett gumikon voltak apróbb kitüremkedések, 1-1 helyen kívül és belül is. Érdekes módon ki lehetett egyensúlyozni, a gép nem mutatott hibát.  De hullámzott az oldla és a futófelület is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!

Tegnap jöttünk haza 2-3 szor nehéz volt váltani vagy kidobta a 3. sebességet.

Aztán asszonnak át kellett adnom,vagy 3 szor megkapartatta vagy rángatott lámpás indulásnál, azt mondta magas csizma miatt.

Ma viszont nem vesz be egy sebességet sem.A motor jár a kocsi áll:(

Astra H 1.7.

Mi lehet a gond?

Segítséget köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, bigjoci írta:

Ma viszont nem vesz be egy sebességet sem.A motor jár a kocsi áll:(

Astra H 1.7.

Mi lehet a gond?

A "nem vesz be" azert kicsit bovebb kifejtesre szorul... Allo motornal sem? Mozditani sem lehet a kart, vagy lotyog? Olaj van a valtoban?

Lehet, hogy csak a rudazat jott szet, es/vagy szorult meg, ezt alulrol elvileg meg lehet nezni. Kinosabb esetben olaj nelkul ment a valto, es besult, vagy eltort benne valami...

Link to comment
Megosztás:

Bocsi éjjeles voltam, reggel kaptam a hírt ami letaglózott.

Most kimentem, bevette, el tudtam indulni vele.( másodjára)

Amúgy álló motornál lehetett pakolni a sebességet.

Lehet készülni kuplung cserére vagy van valami állítási lehetőség?

F-es astránál cseréltem már bowdent és állítottam is a kuplungon....

Gondolom itt ilyen nincs.

Köszi, hogy válaszoltál.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A problémám: 4 hónapja vettem egy 2005 kombi H-t. A forgalmi szerit z19dth. 18.000km alatt eddig semmi gond nem volt. Jelenleg óra szerint 188.000km van benne.

DE! tegnap egy barátom vett egy opcom-ot és kíváncsiságból rádugtuk. 100.000el több a km de ez nem is zavar mert számítottam rá. Hanem a gép szerint nem z19dth, hanem z19dtj.... 

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Nagy Tamás írta:

DE! tegnap egy barátom vett egy opcom-ot és kíváncsiságból rádugtuk. 100.000el több a km de ez nem is zavar mert számítottam rá. Hanem a gép szerint nem z19dth, hanem z19dtj.... 

Lehet eppen hibas az OpCom is, ki tudja, milyen verzio, milyen buheraciok utan, de szerintem nagyobb az esely arra, hogy a motor, vagy legalabbis a vezerloje nem az. aminek mondjak.

Ha megirod az alvazszamot, meg tudom nezni, a gyarbol milyen motorral jott ki (ami persze a mai allapotot nem okvetlenul tukrozi).

Nem tudom, hogy toltik ki a hasznaltan behozott autokhoz a forgalmikat, de nagy ellenorzes biztos nincs. Anno egy kollegam vett egy Citroent, ami a forgalmija szerint ket evvel fiatalabb volt a valosagosnal (a PSA autoin van egy un. organizacios szam, amibol egyertelmuen azonosithato a gyartas napja). Ezt egybol kiszurtam, ugyhogy kert rola egy papirt (az akkor meg letezo) Citroen Hungariatol, amivel visszament a kereskedohoz, de az nem akart tenni semmit. Peres uton vegul millios arengedmenyt fizettek vissza (negy eves autot adtak el ketevesnek).

 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Nagy Tamás írta:

Üdv!

A problémám: 4 hónapja vettem egy 2005 kombi H-t. A forgalmi szerit z19dth. 18.000km alatt eddig semmi gond nem volt. Jelenleg óra szerint 188.000km van benne.

DE! tegnap egy barátom vett egy opcom-ot és kíváncsiságból rádugtuk. 100.000el több a km de ez nem is zavar mert számítottam rá. Hanem a gép szerint nem z19dth, hanem z19dtj.... 

Vélemény?

Valójában a DTJ a 16 szelepes 120 lovas, így szerintem a 150 lovastól nagy valószínűséggel csak szoftverben különbözhet, másban nem, így meg vagy a beütött motorkód alapján derül ki, vagy pedig egy teljesítménymérésnél. 

Ugyanez az eset a 8 szelepes motornál is, ott a DTL 101 ovas, a DT 120, de teljesen egyforma a két motor.

Sajnos sokat kavarnak a motorkódokkal, ez leginkább az 1.7-nél fordult elő, sokszor keverik a DTJ, DTR motorokat is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok valaki tudna segíteni 2006 h astra  hátsó csomagtartó nem nyílik mikró kapcsolót halom hogy kattan de nem csinál semmit és hogy nyissam fel mert így ki se tudom cserélni se a mikró kapcsolót se a zárat .mi a megoldás ?? Előre is köszönöm a segítséget !!  mindenkinek szép napot ...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Dobos Zoltán írta:

sziasztok valaki tudna segíteni 2006 h astra  hátsó csomagtartó nem nyílik mikró kapcsolót halom hogy kattan de nem csinál semmit és hogy nyissam fel mert így ki se tudom cserélni se a mikró kapcsolót se a zárat .mi a megoldás ?? Előre is köszönöm a segítséget !!  mindenkinek szép napot ...

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/188/csomagter_ajto_felnyitasa_akku_nelkul

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Kombihoz vettem hátsó lámpa tömítést, mert elég gyászos állapotban volt. Az új tömítéshez vannak ilyen kis henger alakú szivacsok is, most viszont nincs ilyen a lámpánál (előző tulaj vagy szerelőjének gányolása). Valaki le tudná fotózni a sajátját, hogy pontosan hogy kell ezt összerakni, mi hová megy?

Köszönöm.

download.php?file=20180122v00nz51y.png

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Használtan került hozzám egy ferdehátú astra h z14xep motorral, 110000 km-rel.  Az egyik hidegebb reggelen indításnál elég jól hallható volt a bordásszíj hangja, de aztán bemelegedés után megszűnt. Sem látásra, sem érintésre nem tapasztaltam problémát a bordákon, egész jó állapotúnak tűnik, de nem tudom mikor lett cserélve utoljára. Mennyi ennek az alkatrésznek a csereperiódusa? Érdemes ilyenkor már elgondolkodni a cserén, vagy van jele ha már feltétlen szükséges?
 

Köszönöm a választ előre is!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cell114 írta:

Sziasztok!

Használtan került hozzám egy ferdehátú astra h z14xep motorral, 110000 km-rel.  Az egyik hidegebb reggelen indításnál elég jól hallható volt a bordásszíj hangja, de aztán bemelegedés után megszűnt. Sem látásra, sem érintésre nem tapasztaltam problémát a bordákon, egész jó állapotúnak tűnik, de nem tudom mikor lett cserélve utoljára. Mennyi ennek az alkatrésznek a csereperiódusa? Érdemes ilyenkor már elgondolkodni a cserén, vagy van jele ha már feltétlen szükséges?
 

Köszönöm a választ előre is!

Szerintem a feszítőgörgő környékén nézelődj.Ha nem tudsz semmit a szíjról,akkor jobban jársz a cserével.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, rotel said:

Szerintem a feszítőgörgő környékén nézelődj.Ha nem tudsz semmit a szíjról,akkor jobban jársz a cserével.

Szerintem Cell114 nem a vezérlére gondolt. Ha jól tévedek a Z14XEP-él amúgy is láncos. Szerintem a hosszbordás szíjról kérdezett nem? Ott is van feszítőgörgő? Viszont ha hideg, nedves időben nyiszorog, fütyül akkor érdemes cserélni. Elszakadni nem fog hirtelen, és meg is lehet ezeket még feszíteni de érdemesebb cserélni. Egyrészt már kopott, töredezett lehet a belső felülete, amit csak akkor fogsz igazán látni ha már leszedted. Másrészt meg apró kavicsok tapadnak bele, ami miatt csökken a súrlódása és emiatt csúszik. Innen a hang.

Ja, egyébként milyen hangról beszélünk? És minden reggel csinálja, vagy csak néha? Ha ez a szíj hajtja meg a vízpumpát is és egy fokozatosan halkuló, ritmikus sistergő hangról beszélünk, akkor okozhatja  a vízpumpából szivárgó hűtővíz is.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Szerintem Cell114 nem a vezérlére gondolt. Ha jól tévedek a Z14XEP-él amúgy is láncos. Szerintem a hosszbordás szíjról kérdezett nem? Ott is van feszítőgörgő? Viszont ha hideg, nedves időben nyiszorog, fütyül akkor érdemes cserélni. Elszakadni nem fog hirtelen, és meg is lehet ezeket még feszíteni de érdemesebb cserélni. Egyrészt már kopott, töredezett lehet a belső felülete, amit csak akkor fogsz igazán látni ha már leszedted. Másrészt meg apró kavicsok tapadnak bele, ami miatt csökken a súrlódása és emiatt csúszik. Innen a hang.

Ja, egyébként milyen hangról beszélünk? És minden reggel csinálja, vagy csak néha? Ha ez a szíj hajtja meg a vízpumpát is és egy fokozatosan halkuló, ritmikus sistergő hangról beszélünk, akkor okozhatja  a vízpumpából szivárgó hűtővíz is.

Nyilvan; egy szijas vezerles hangjat eleg nehez kihallani az egyeb zajok kozul, legfeljebb ha egy gorgo nagyon beteg mar.

A hosszbordasnal akar ket gorgo is lehet, ha a generator mellett a vizpumpat es a klimat is hajtja. Ha csak nagyon hidegben es "eleg jol hallhato", akkor szerintem kar foglalkozni vele.  A Z17DTH-n 150e a csereperiodusa, gondolom, a tobbinel sem nagyon mas. En 300ezernel kicsereltem, aztan most mar jo lesz, amig auto az auto :) 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, quad405 írta:

Szerintem Cell114 nem a vezérlére gondolt. Ha jól tévedek a Z14XEP-él amúgy is láncos. Szerintem a hosszbordás szíjról kérdezett nem? Ott is van feszítőgörgő? Viszont ha hideg, nedves időben nyiszorog, fütyül akkor érdemes cserélni. Elszakadni nem fog hirtelen, és meg is lehet ezeket még feszíteni de érdemesebb cserélni. Egyrészt már kopott, töredezett lehet a belső felülete, amit csak akkor fogsz igazán látni ha már leszedted. Másrészt meg apró kavicsok tapadnak bele, ami miatt csökken a súrlódása és emiatt csúszik. Innen a hang.

Ja, egyébként milyen hangról beszélünk? És minden reggel csinálja, vagy csak néha? Ha ez a szíj hajtja meg a vízpumpát is és egy fokozatosan halkuló, ritmikus sistergő hangról beszélünk, akkor okozhatja  a vízpumpából szivárgó hűtővíz is.

Nem írtam a vezérlést,mert az 1,4-es (és az 1,2-es) motor is lánc vezérléses. :) Természetesen van feszítőgörgő,amit nem lehet állítani,mert automatikusan feszül a szíj.Kavicsok a szíjban? 40 éve vagyok autók közelében,de ilyet én még életemben nem tapasztaltam.A vízszivattyúból szivárgó folyadéknak egyéb jelei is lennének szerintem.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, rotel said:

Nem írtam a vezérlést,mert az 1,4-es (és az 1,2-es) motor is lánc vezérléses. :) Természetesen van feszítőgörgő,amit nem lehet állítani,mert automatikusan feszül a szíj.Kavicsok a szíjban? 40 éve vagyok autók közelében,de ilyet én még életemben nem tapasztaltam.A vízszivattyúból szivárgó folyadéknak egyéb jelei is lennének szerintem.

Mea culpa! :) Én sem vagyok egy mai gyerek. Az ósdi motoroknál ahol dolgom volt ezzel a  görgővel, ott csak vezető szerepe volt.  A feszítést a generátor mozgatásával lehetett beállítani. Persze sokkal jobb megoldás ez így!

A kavicsokat nem én találtam ki. Több, egymástól független szerelőtől is hallottam. Először nekem is hülyeségnek tűnt, de ha belegondolsz van benne logika. A motortér nem egy zárt doboz. Simán bemegy sár, por, víz stb. Miért pont a kavicsok lennének kivételek. Most itt ne sóderre gondolj, hanem tizedmlliméteresekre. Ettől függetlenül lehet, hogy ez is csak egy városi legenda. :)

Nagyon kis szivárgásnak (könnyezés) nem sok jele van, főleg ha nem tudod mikor és mit kell nézni. De most ebbe ne menjünk bele, mert még azt se tudjuk pontosan milyen hangról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam reprodukálni a tapasztalt hangot, de (mivel a legtöbb időt mélygarázsban tölti a kocsi, és itt is indítottam most el) ezúttal nem volt hallható. A hétvégén ismét kinn fogja tölteni az éjszakát a hidegben, utána megpróbálom megint.
Mindenesetre  ha 150000-es csereperiódust írnak az 1.7-es motornál, akkor remélhetőleg nem feltétlenül szükséges az azonnali csere.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elvittem lemosatni az autómat és eltört a tetőcsomagtartó rögzítő nyílást takaró kis műanyag fedél.Azt szeretném megkérdezni,hogy hol lehetne olyat szerezni az autóra?

Vagy ha esetleg valaki tudna valahol használtat az leírna egy elérhetőséget nekem?

Alőre is köszönöm a segítségeteket!

H Astráról van szó.

Ennek a helyére kellene szúrok be egy képet a netről:
 

http://carradio.5mp.eu/kepgaleria_nagyitas.php?azonosito=carradio&oldalkod=7QXtqfTqGC&kepkonyvtar=&kep=img_2316_astra_h.jpg

Link to comment
Megosztás:

20 perce, p.csabi1 írta:

Sziasztok!

Ma elvittem lemosatni az autómat és eltört a tetőcsomagtartó rögzítő nyílást takaró kis műanyag fedél.Azt szeretném megkérdezni,hogy hol lehetne olyat szerezni az autóra?

Vagy ha esetleg valaki tudna valahol használtat az leírna egy elérhetőséget nekem?

Alőre is köszönöm a segítségeteket!

H Astráról van szó.

Ennek a helyére kellene szúrok be egy képet a netről:
 

http://carradio.5mp.eu/kepgaleria_nagyitas.php?azonosito=carradio&oldalkod=7QXtqfTqGC&kepkonyvtar=&kep=img_2316_astra_h.jpg

Cromaxban kapható

A cseréhez le kell venni a hosszú müanyag takarót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.