Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

5 órája, adyy írta:

Sziasztok!
Frissen vásárolt Z16XER motoros Astrával kapcsolatban lenne pár kérdésem a tapasztaltabb fórumtársaktól:

- Indítás után 1-2 másodpercig traktor hangja van, cserélném a vezérlésnél a "okos" kereket/kerekeket is, ha szükséges. Hogyan lehetek biztos abban, hogy az új vezérmű kerekek nem fognak hamar tönkre menni? A hibás szolenoid befolyásolja ezt, vagy a blokkban lévő visszacsapó szelep?

- Jók-e ehhez is az Insignia ablakmosó fúvókák (mint a G Astrához)?

- Normális-e az, hogy ha kulccsal zárom be az ajtót, akkor csak a vezető ajtaját zárja be, a többit nem? Távirányítós lezárásnál zárja az összes ajtót.

 

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:

Ádám

Az "okoskereket" először ellenőrizném.Igaz,ehhez oldani kell a vezérműszíjat és ha kotyognak a kerekek,akkor sajnos cserések.A hibás szolenoid elméletileg hibakódot dob.Érdemes lenne egy pedáltesztet csinálni,hogy van-e bármilyen tárolt hiba.

Az ablakmosó fuvókák itt is jók.

A zárat én még bevallom,hogy sosem próbáltam....minek?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 22. at 21:09, pjotr írta:

Menet közben kiesett a baloldali visszapillantó tükörből az üveg. Maga a fűtött keret megvan, csak az üveglap esett ki. Ez autópályán történt, úgyhogy össze sem tudtam szedni. Lehet csak üveget kapni? Gondolom bontottan olcsóbb, esetleg valaki tud ajánlani bontót, ahol tudnék venni ilyet?

Hogy kell egyáltalán leszerelni a tükröt, hogy szát tudjam szedni és majdan beletenni az új üveget?

 

 

Szia!

Hogy konkrétan lehet-e venni magát csak a tükörlapot, vagy csak a mögötte lévő műanyag lappal létezik, azt nem tudom. Ha lehet, akkor egyszerű dolgod van, simán vagy kétoldalú ragasztóval, vagy valami erősebb folyékony ragasztóval beragasztod (utóbbi azért jobb megoldás, mert hamarabb átmelegszik). Ha ilyet nem lehet magában kapni, akkor itt van ez a kis videó, elég egyértelmű, de inkább meleg helyen állj neki, nehogy repedjen a műanyag.

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, rotel írta:

Az "okoskereket" először ellenőrizném.Igaz,ehhez oldani kell a vezérműszíjat és ha kotyognak a kerekek,akkor sajnos cserések.A hibás szolenoid elméletileg hibakódot dob.Érdemes lenne egy pedáltesztet csinálni,hogy van-e bármilyen tárolt hiba.

Az ablakmosó fuvókák itt is jók.

A zárat én még bevallom,hogy sosem próbáltam....minek?

Köszönöm, úgyis cserélném a jövő heti hosszú hétvégén a vezérlést, sajnos akkor be kell raktároznom mindkét okoskereket, aztán a rosszat, vagy mindettőt kicserélni.

Tárolt hibám nincs (még), azt már ellenőriztem.

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, adyy said:

Indítás után 1-2 másodpercig traktor hangja van, cserélném a vezérlésnél a "okos" kereket/kerekeket is, ha szükséges. Hogyan lehetek biztos abban, hogy az új vezérmű kerekek nem fognak hamar tönkre menni? A hibás szolenoid befolyásolja ezt, vagy a blokkban lévő visszacsapó szelep?

 

1 hour ago, adyy said:

Köszönöm, úgyis cserélném a jövő heti hosszú hétvégén a vezérlést, sajnos akkor be kell raktároznom mindkét okoskereket, aztán a rosszat, vagy mindettőt kicserélni.

Tárolt hibám nincs (még), azt már ellenőriztem.

Itt minden le van írva, de gondolom ezt már te is olvastad. http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer A traktorozás a kotyogás miatt van, tehát tuti kotyog, emiatt ne aggódj. Viszont lehet nem kellene sietni annyira a cserével. Én kérdeztem márkaszervizben, hogy okoznak-e bármi problémát a kopott okos-kerekek. Azt mondták, hogy nem, mivel annyit úgysem szabályoznak, hogy kárt tegyenek a motorban. Még akkor sem okoz teljesítményvesztést mikor hibakódot is generál. Szerintük párban kell cserélni őket plusz a mágnesszelepeket is . Ez így bőven 100.000 feletti tétel. Normális helyen ennek töredéke a munkadíj. Csak emiatt nem nagyon éri meg egyszerre cserélni a vezérléssel. Hát amíg érezhető jele nem lesz, vagy nagyon nem lesz zavaró a hibakód, én biztos nem cserélem ki a sajátjaimat.  Kérdeztem őket a visszacsapó szelepről is. Vagy nem értették mit  kérdezek, vagy nem tudták miről van szó, de annak a  cseréjét nem preferálták. Gondolom nagyon szét kell szedni hozzá a motort és nem rentábilis. Másrészt meg, ha kicserélik, akkor mitől kopnának el az új kerekek. :) Én annyit tettem az ügy érdekében, hogy 0W40-es olajra váltottam. Az új kerekeket is ezzel tudtod óvni. Itt a fórumon a srácok a Mobilt ajánlják. Én Castrol használok, de szerintem ez már annyira nem számít, csak az, hogy megbízható helyről legyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

49 perce, quad405 írta:

 

Itt minden le van írva, de gondolom ezt már te is olvastad. http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer A traktorozás a kotyogás miatt van, tehát tuti kotyog, emiatt ne aggódj. Viszont lehet nem kellene sietni annyira a cserével. Én kérdeztem márkaszervizben, hogy okoznak-e bármi problémát a kopott okos-kerekek. Azt mondták, hogy nem, mivel annyit úgysem szabályoznak, hogy kárt tegyenek a motorban. Még akkor sem okoz teljesítményvesztést mikor hibakódot is generál. Szerintük párban kell cserélni őket plusz a mágnesszelepeket is . Ez így bőven 100.000 feletti tétel. Normális helyen ennek töredéke a munkadíj. Csak emiatt nem nagyon éri meg egyszerre cserélni a vezérléssel. Hát amíg érezhető jele nem lesz, vagy nagyon nem lesz zavaró a hibakód, én biztos nem cserélem ki a sajátjaimat.  Kérdeztem őket a visszacsapó szelepről is. Vagy nem értették mit  kérdezek, vagy nem tudták miről van szó, de annak a  cseréjét nem preferálták. Gondolom nagyon szét kell szedni hozzá a motort és nem rentábilis. Másrészt meg, ha kicserélik, akkor mitől kopnának el az új kerekek. :) Én annyit tettem az ügy érdekében, hogy 0W40-es olajra váltottam. Az új kerekeket is ezzel tudtod óvni. Itt a fórumon a srácok a Mobilt ajánlják. Én Castrol használok, de szerintem ez már annyira nem számít, csak az, hogy megbízható helyről legyen.

Olajat már cseréltem, 0W40-es Mobil1 ESP-t kapott. Hétvégén ránézek, ha mindkét vezérlés kerék kotyog, akkor maradnak, ha csak az egyik, akkor azt kicserélem. Ha nem muszáj nem költök rá pluszba ennyit.

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, adyy said:

Olajat már cseréltem, 0W40-es Mobil1 ESP-t kapott. Hétvégén ránézek, ha mindkét vezérlés kerék kotyog, akkor maradnak, ha csak az egyik, akkor azt kicserélem. Ha nem muszáj nem költök rá pluszba ennyit.

Ja és a 8-10.000 Km-enkénti olajcsere is erősen ajánlott. Én a leírástól függetlenül, már előtte is 10.000-renként cseréltem mert borzasztóan kormos már addigra. (A16XER) De meg is van a hatása. A szelepházban nyoma sincs lerakódásnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Kipufogó flexi csőből milyen hosszúságút kell venni?        (H astra 1.4 90Le 2007-es ferdehátú) lemértem és 45x220-at mértem, de olyat nem lehet kapni! Vagy 200mm vagy 230! Melyiket vegyem meg? A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra lettem figyelmes,hogy ha hosszú úton használom az autót akkor a motortartó bakk alsó csavarjánál valahonnan olaj kerül oda.Olyan mintha könnyezne csak mert nem fogy az olaj sehonnan legalábbis nem vettem észre.Mitől lehet az hogy csak hosszú utak után jelentkezik ez?Én arra gondolok hogy a hő hatásásra lecsorog valahonnan. Bár most lehet hülyeséget írtam,de már nemtudok másra gondolni,mert ha mondjuk a váltónál engedne akkor állandóan olajos lenne.Más ott meg nincs hozzá közel csak a váltó.

Módosítva : p.csabi1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, p.csabi1 írta:

Sziasztok!

Arra lettem figyelmes,hogy ha hosszú úton használom az autót akkor a motortartó bakk alsó csavarjánál valahonnan olaj kerül oda.Olyan mintha könnyezne csak mert nem fogy az olaj sehonnan legalábbis nem vettem észre.Mitől lehet az hogy csak hosszú utak után jelentkezik ez?Én arra gondolok hogy a hő hatásásra lecsorog valahonnan. Bár most lehet hülyeséget írtam,de már nemtudok másra gondolni,mert ha mondjuk a váltónál engedne akkor állandóan olajos lenne.Más ott meg nincs hozzá közel csak a váltó.

A menetszél hátrafelé viszi az olajat, a váltóé nálatok nem piros? 

Link to comment
Megosztás:

Áhhh értem.Holnap megyek vele hosszabb útra ha utána is ott lesz  az olaj akkor megyek vele a szerelőhöz és felemeljük,mert nem szeretem ezeket a rejtélyes dolgokat.Ma néztem nem volt semmi. Kiváncsi vagyok rá,hogy mi lehet. Majd írok hogy mire jutottam.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 03. at 16:21, p.csabi1 írta:

Áhhh értem.Holnap megyek vele hosszabb útra ha utána is ott lesz  az olaj akkor megyek vele a szerelőhöz és felemeljük,mert nem szeretem ezeket a rejtélyes dolgokat.Ma néztem nem volt semmi. Kiváncsi vagyok rá,hogy mi lehet. Majd írok hogy mire jutottam.

Köszi a segítséget.

Nincs mit!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Mivel ígértem hogy leírom hogy mi volt ez az olaj szivárgás így itt vagyok. :)

Nos kiderült,hogy az olajhűtő tömítése volt a ludas és ott szivárgott az olaj.Teljesen kemény volt ki lett cserélve gyárira meg vele együtt ki lett cserélve a kipufogó könyöknél is a tömítés meg kompletten azon a környéken minden,mivel le kellett bontani.Mindent gyárit raktunk bele.

Meg ha már szét volt szedve akkor az olajat is cseréltettem,úgyis vinni kellett volna nemsoká.

Így pöpec a verda jelentem!

 

 

Módosítva : p.csabi1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

57 perce, Zsolti25 írta:

A szervó biztos nem, mert az csak kis sebességnél kapcsol be. Inkább valamelyik csapágy lesz és mivel sebesség függő ezért a váltó és a kerék csapágy között bármi lehet.

Elektromos motorhangnak tűnt. Csapágyak a váltóban cserélve lettek ( a váltóház végében lévő 3 csapágy illetve a nyelestengely csapágy) ezeknek a hangja meg is szünt, sírtak előtte rendesen. Mindegy, hogy benyomott kuplungal gurul, vagy kiengedettel a hang ugyan úgy előjön. Határozottan az autó jobb eleje felől érkezik a hang, legalábbis én onnan hallom. Tippelek még a generátor szabadfutójára is...... esetleg magára a generátorra..... ( töltés megvan 14.3 - 14.4 V)

Váltócsapágy cserénél le lett véve a bölcső, előtte nem csinált ilyen hanghatásokat......

Érdekes, hogy csak 60 km/h felett csinálja akármi is legyen az.......

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Zsolti25 írta:

A generátor forgása nem sebességfüggő

A motor fordulatszamatol fugg, aminek azert van koze a sebesseghez is...

Tisztazzuk legalabb, hogy az alabbiak kozul melyik igaz:

- novekvo sebesseg eseten no a hang erossege

- novekvo motor fordulatszam eseten no a hang erossege, de a sebvalto allasatol nem fugg

- novekvo sebesseg eseten no a hang magassaga

- novekvo motor fordulatszam eseten no a hang magassaga, de a sebvalto allasatol nem fugg

Link to comment
Megosztás:

13 perce, csaba66 írta:

A motor fordulatszamatol fugg, aminek azert van koze a sebesseghez is...

Tisztazzuk legalabb, hogy az alabbiak kozul melyik igaz:

- novekvo sebesseg eseten no a hang erossege

- novekvo motor fordulatszam eseten no a hang erossege, de a sebvalto allasatol nem fugg

- novekvo sebesseg eseten no a hang magassaga

- novekvo motor fordulatszam eseten no a hang magassaga, de a sebvalto allasatol nem fugg

 

- növekvő sebesség esetén nő a hang erőssége 60 km/h felett fordulatszámtól független, illetve sebességváltó állástól is

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

11 perce, Handbrake írta:

- növekvő sebesség esetén nő a hang erőssége 60 km/h felett fordulatszámtól független, illetve sebességváltó állástól is

Kerekcsapagy gyanus... Emeld meg, lotyogtesd, forgasd a kereket, aztan hasonlitsd ossze a masik oldallal. Vagy lehet akar a gumi is, elso -hatso cserevel ellenorizhato, de mindenkeppen olyasmi, ami a valto utan van. 

Kanyarban nem valtozik? Jobb/bal kanyarnal nem mas?

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Kerekcsapagy gyanus... Emeld meg, lotyogtesd, forgasd a kereket, aztan hasonlitsd ossze a masik oldallal. Vagy lehet akar a gumi is, elso -hatso cserevel ellenorizhato, de mindenkeppen olyasmi, ami a valto utan van. 

Kanyarban nem valtozik? Jobb/bal kanyarnal nem mas?

Téli gumival is ezt csinálta, a nyárit tegnap tettem fel, azzal is ugyan úgy csinálja. Csapágyat kizárnám, futómű beállításkor mindent megrángattak, megforgattak, megnéztek. Annak nem lehet baja. Kanyarba nem változik egyik irányba sem. Aztán közbe bevillant egy olyan is, hogy a Z17DTJ-ben hasonlóan a Y17DT-hez ( G astra) van egy solenoid a szívósornál, amire megy 12V, az nekem G-n nyekergett hasonlóan. De ott huzamosabb ideig nem visított, csak nagy hidegekben.  Inkább oylan villanymotor szerű hangnak mondanám, majd megpróbálom valahogy rögzíteni menetközben. ( kormányszervóra ránéztem Op-Com-al nem volt kiugró sem az előírt fordulatszámban, sem a pillanatnyi fordulatszámban, sem pedig a felvett A-ban).

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Téli gumival is ezt csinálta, a nyárit tegnap tettem fel, azzal is ugyan úgy csinálja. Csapágyat kizárnám, futómű beállításkor mindent megrángattak, megforgattak, megnéztek. Annak nem lehet baja. Kanyarba nem változik egyik irányba sem. Aztán közbe bevillant egy olyan is, hogy a Z17DTJ-ben hasonlóan a Y17DT-hez ( G astra) van egy solenoid a szívósornál, amire megy 12V, az nekem G-n nyekergett hasonlóan. De ott huzamosabb ideig nem visított, csak nagy hidegekben.  Inkább oylan villanymotor szerű hangnak mondanám, majd megpróbálom valahogy rögzíteni menetközben. ( kormányszervóra ránéztem Op-Com-al nem volt kiugró sem az előírt fordulatszámban, sem a pillanatnyi fordulatszámban, sem pedig a felvett A-ban).

Hat legalabbis erdekes... Egy szolenoidnal nem tudom, mi lehet sebessegfuggo, de az mondjuk lehet, hogy a kocsi altal tolt, vagy beszivott levego rezget meg valamit, minel gyorsabban mesz, annal erosebben. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, csaba66 írta:

Hat legalabbis erdekes... Egy szolenoidnal nem tudom, mi lehet sebessegfuggo, de az mondjuk lehet, hogy a kocsi altal tolt, vagy beszivott levego rezget meg valamit, minel gyorsabban mesz, annal erosebben. 

Ma reggel kipróbáltam úgy is, hogy felgyorsítottam 80 km/h-ra és levettem a gyújtást üresben gurultam, a hang ugyan úgy jelen volt. Szóval a szolenoidot kizárom, viszont akkor kerékcsapágy lesz..........

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.