Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

1 perc, csaba66 írta:

Persze, hogy nem kell mindenhez ertened, eleg lenne, ha azt megertened, amire valaszolsz. Jelen esetben ez ugy tunik, nem sikerult, mivel a harom linkbol az a ketto, amelyik mukodik, semmit nem tartalmaz arra vonatkozoan, hogy az altalam irt szamok ne lennenek jok.

Gyengebbek kedveert: a valtozasok tenyen es iranyan nincs vita, tehat ezeket teljesen folosleges ismetelgetni. Ha meg egyaltalan tudjatok, min problemaztok, akkor en ugy ertem, hogy a szamszeru eredmenyt vonjatok ketsegbe, tehat ezzel kapcsolatos linkeket vagy informaciot kerek.

Az mar csak a sors fintora, hogy sikerult olyan linket kuldened, amelyen eppen a lendkerek tomeg es tehetetlensegi nyomatek csokkentes legfobb szakertojet enyhen cafolva kepesek ilyeneket irni:

"Általában a lendkerék tömegét úgy állapítják meg, hogy az autó tömegéhez hangolják. Vagyis az alapjáratról elinduló autó viszonylag könnyedén el tudjon indulni rángatás és járás egyenetlenség nélkül.

Vannak esetek mikor épp nehezebb lendkereket kell gyártanunk. Rallyecross autóknál slick gumikkal kell rajtolni aszfalton és szinte minden a rajton múlik, hogy ki fordul elsőnek az első kanyarban. Ide gyakran 4-6 kg-mal nehezebb lendkereket kell gyártani, hogy a 7000 fordulat padlógázas rajtprogramnál, biztosan tudja forgatni a 4db 18" bemelegített slick gumit. Így ezek az autók 2,5-2,8 másodperc alatt vannak 100km/h."

 

Hát nálam mindegyik link bejön a hiba valószinűleg " az ön készülékében" van.

Link to comment
Megosztás:

Khm... Mint a sárdobálást kiváltó kérdés feltevője, szeretném jelezni, a kérdés mindössze annyi volt, hogy lehet-e érezni, azaz aki ténylegesen használ 16/17-es alufelniket nyári szettel és mondjuk (adott esetben könnyebb (könnyebb?)) 15/16-os acélfelniket téli szettel, érez-e különbséget (legalább a váltást követő egy-két autózásnyi alkalommal) az autó dinamikáján?

"Érezni" a kulcsszó, tehát mivel a forgó tömeggel kapcsolatos ismeretekkel mindannyian rendelkezünk vagy éppen utána is lehet nézni, felesleges (számolással vagy anélkül, diplomamunkával vagy nélküle) az elméleten vitatkozni, mivel az elég sok helyen szépen le van írva.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ha nekem egy Nobel-díjas fizikus a szakterületével kapcsolatban állít valamit, akkor az készségesen elhiszem és eszembe nem jut belekötni vagy bizonyítás követelni tőle. Persze nem vagyunk egyformák.

Sajnos, amíg ott tartunk, hogy olyen egyszerű állításokat nem értesz, mint a korábban is idézett "a lendkerékkönnyítésnek éppen az a célja, hogy csökkentse annak tehetetlenségi nyomatékát", vagy azt, hogy az állításoddal ellentétben a cikkből idézett mondat egyáltalán nem cáfolja az általam írtakat, addig felesleges a bonyolultabb dolgok irányába menni.

Egy korrekt és helyes számítás levezetése nagyságrenddel több időmet venné igénybe, mint az összes eddigi ebben a témában szereplő kommentem megírása. És miért is lenne jó, ha leírnám? Hogy meggyőzzelek téged? Ha szerinted az egyenletre a 3 perc alatt elvégezhető arányosítás meg a zsák krumpli és az anyós a megoldás, akkor rendben, legyél vele boldog. Esetleg, ha neked is van egy faiskolán beadott témába vágó szakdolgozatod, akkor nyugodtan hivatkozz rá. Nekem nincs hasznom a téma további boncolgatásából. Nyugodtan alszom enélkül is, mert tudom, hogy jól tudom. Megerősítettek ebben olyanok, akiknek adok a véleményére és folyamatosan igazolnak a tapasztalataim. Nincs szükségem arra, hogy te is elismerd. Egyébként borítékolom, hogy ha írnék is valamit, abban is találnál valami kivetnivalót, vagy a végén arra próbálnád kanyarítani, hogy te is azt mondtad. Az egész csak felesleges szócséplés lenne további értelmetlen magyarázkodásokkal. Ha érdelek a téma, akkor ásd bele magad komolyabban, ha meg nem menj és csinálj valami hasznosabbat. Én is így fogok tenni.

@Kishenceg: Mint írtam, általában lehet, de mértéke sok tényező (kerekek, autó, vezetési stílus) függvénye. Ha van lehetőséged próbáld ki.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tápiószecső írta:

Ha nekem egy Nobel-díjas fizikus a szakterületével kapcsolatban állít valamit, akkor az készségesen elhiszem és eszembe nem jut belekötni vagy bizonyítás követelni tőle. Persze nem vagyunk egyformák.

Sajnos, amíg ott tartunk, hogy olyen egyszerű állításokat nem értesz, mint a korábban is idézett "a lendkerékkönnyítésnek éppen az a célja, hogy csökkentse annak tehetetlenségi nyomatékát", vagy azt, hogy az állításoddal ellentétben a cikkből idézett mondat egyáltalán nem cáfolja az általam írtakat, addig felesleges a bonyolultabb dolgok irányába menni.

Egy korrekt és helyes számítás levezetése nagyságrenddel több időmet venné igénybe, mint az összes eddigi ebben a témában szereplő kommentem megírása. És miért is lenne jó, ha leírnám? Hogy meggyőzzelek téged? Ha szerinted az egyenletre a 3 perc alatt elvégezhető arányosítás meg a zsák krumpli és az anyós a megoldás, akkor rendben, legyél vele boldog. Esetleg, ha neked is van egy faiskolán beadott témába vágó szakdolgozatod, akkor nyugodtan hivatkozz rá. Nekem nincs hasznom a téma további boncolgatásából. Nyugodtan alszom enélkül is, mert tudom, hogy jól tudom. Megerősítettek ebben olyanok, akiknek adok a véleményére és folyamatosan igazolnak a tapasztalataim. Nincs szükségem arra, hogy te is elismerd. Egyébként borítékolom, hogy ha írnék is valamit, abban is találnál valami kivetnivalót, vagy a végén arra próbálnád kanyarítani, hogy te is azt mondtad. Az egész csak felesleges szócséplés lenne további értelmetlen magyarázkodásokkal. Ha érdelek a téma, akkor ásd bele magad komolyabban, ha meg nem menj és csinálj valami hasznosabbat. Én is így fogok tenni.

@Kishenceg: Mint írtam, általában lehet, de mértéke sok tényező (kerekek, autó, vezetési stílus) függvénye. Ha van lehetőséged próbáld ki.

Szakterulet... Olyan ez, mintha szivspecialitahoz akarnal menni egy vernyomasmeresre.

Egy szakdolgozat megirasa, plane egy gyengebb intezmenyben kb. azt jelenti, hogy tudsz irni - olvasni, nem azt, hogy barminek a szakertoje vagy.

Raadasul ez gimnaziumi fizika, ha nem tunt volna fel, es ha annyira nehezedre esik egy levezetes, az csak azt mutatja, hogy lovesed sincs hozza. Messze tobb idot toltesz a melledumalassal, a "miert nem" indoklasaval, mint amennyibol az egesz allna.

Egyebkent milyen "az egyenletre" keresel megoldast? Legalabb azt aruld el, hogy szerinted mit kene megoldani. Az olyan melleduma, hogy minden osszefugg mindennel, itt egy erokar, ott egy nyomatek az nem egyenlet, es nincs mit megoldani rajta.

Az, hogy milyen hasznod van, vagy nincs az egeszbol, teljesen mellekes. Beszalltal egy vitaba, azzal inditottal, hogy mekkora szakerto vagy, es milyen hulyeseget mondott a masik. Jobb helyeken ilyenkor minimum illik elmondani a "helyes megoldast", de nyilvan van az a szint is, amikor az elkoveto egy kis verbalis agresszio utan kimenekul a temabol, hiveinek lelkes tapsa mellett.

Na most latom, hogy kozben le lettunk allitva. Szerintem nem a temat kell elengedni, hanem a szemelyeskedest. A temaban meg lehetne hasznosat irni.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kishenceg írta:

Khm... Mint a sárdobálást kiváltó kérdés feltevője, szeretném jelezni, a kérdés mindössze annyi volt, hogy lehet-e érezni, azaz aki ténylegesen használ 16/17-es alufelniket nyári szettel és mondjuk (adott esetben könnyebb (könnyebb?)) 15/16-os acélfelniket téli szettel, érez-e különbséget (legalább a váltást követő egy-két autózásnyi alkalommal) az autó dinamikáján?

Én G Astráról (Z16XE) tudok nyilatkozni. 15-ös gyári lemezfelni téli 195/60-al (15.8 kg körül volt tán) vs szélesebb 16 (MSW) nyári 205/50-el (18 kg körül, ha jól emlékszem). Megmondom őszintén én nem éreztem dinamikában különbséget, pedig én is fostam tőle annó, hogy nagyon fogom érezni. Mind normál használat mellett, mind erőltetett menetben egyformának tűnt, sőt néha a nyárival mintha még dinamikusabbnak is éreztem volna nagyon picit. Ez persze szubjektív és valszeg a fordítottja igaz, de én ezt éreztem, nem mértem gyorsulásokat előtte/utána... Mondjuk pici átmérőkülönbség azért van a két méret között: a nyári 4mm-el kisebb.

Link to comment
Megosztás:

Azért megengeded, hogy úgy gazdálkodjak az időmmel ahogy nekem jól esik? Ez nem a maffia, hogy nem lehet kilépni, ha meggondoltam magam. Nem beszélek mellé, ne állíts valótlanságokat! Nem állítottam, hogy mekkora szakértő vagyok, csak annyit hogy van a témában egy beadott, elfogadott, értékelt szakdolgozatom, és hogy ezen felül is rendelkezem némi tapasztalattal. Mellékesen megjegyzem rólad az sem derült ki, hogy a gimnáziumi fizikaórán kívül milyen releváns ismerettel rendelkezel a témában. Még csak annyit sem tudsz mondani, hogy vetted a fáradságot megmérni a téli-nyári szetted tömegét és így meg úgy (nem) érzed. Azokra az állításaidra, amit kifogásoltam leírtam az okokat.

"Lendkereket ugy lehet konnyiteni, ha noveled a meretet, vagy a tomegeloszlasat alakitod at, a tengelytol minel tavolabb tolva a tomeget. A forgasi energiajat eppen hogy nem akarjuk csokkenteni, hiszen pont attol lendkerek."

    "A lendkerékkönnyítésnek éppen az a célja, hogy csökkentse annak tehetetlenségi nyomatékát."
    "A lendkerék geometriájával legfeljebb motortervezésnél kell számolni, de egy adott konstrukcióban nem tudod megváltoztatni a méreteket, részben a fent említett dolgok miatt. "

"Ha szakdolgozatot is irtal a temaban, akkor talan jogos elvaras lenne, hogy probald megerteni, mirol van szo, illetve mondd el, hol hibas a szamitasom, ha annak veled. "

     "Itt:
    "18 kilos kerekekkel a kerekekre juto mozgasi energia a teljes mozgasi energia 72/1400-ad resze, vagyis 5.14%-a.
    20 kilos kerekekkel ugyanez 80/1408, vagyis 5.68%."

    Nem tudod arányosítani az egyenes vonalú mozgást végző test energiáját egy forgó tömeghez."

    "A levett tömeg pedig valószínűleg pont nem annyit számít, mint az anyós fogyókúrája, ha másért nem akkor azért, mert a hatás minden sebességfokozatban más és más (ellentétben a statikus tömeggel). Mivel fokozatot a számításodban nem említettél így valószínűleg az is hibás."

Világosan leírtam azt is miért nem akarom tovább folytatni ezt az egészet: Nem tartalak alkalmasnak érdemi vitára, meg sem próbálod megérteni, amiket írtam (vagy ha igen az nem igazán látszik), belekötsz minden apróságba, amin egy kis fogást is találsz, csak azért hogy bizonygasd te már az elején jól megmondtad.
Ezen felül becsmérelsz engem, a szakdolgozatomat, az iskolát ahova jártam, a tanárokat akik oktattak (vagy a szakdolgozatot értékelték) úgy, hogy gyakorlatilag semmit sem tudsz ezekről. Nem mellesleg az itt lévő fóroumozókat is, akik mernek egyetérteni velem. Én ezt gondolom személyeskedésnek, de örülök, hogy a továbbiakban te sem látod ennek szükségességét.

Mint mondtam nem zavar, hogy mást gondolsz, az sem érdekel, hogy rólam hogyan vélekedsz, csak kérlek fogadd el, hogy más véleményen vagyok és hogy nem akarok veled erről tovább beszélni. Írd le nyugodtan (újra) ha mindent baromságnak gondolsz amit írok, de kérlek ne provokálj, és nem fogok reagálni rá.

@forumadmin: Bocs, ez volt az utolsó kommentem a témában. (legalábbis őszintén remélem)

Link to comment
Megosztás:

b

2 órája, Tápiószecső írta:

Azért megengeded, hogy úgy gazdálkodjak az időmmel ahogy nekem jól esik? Ez nem a maffia, hogy nem lehet kilépni, ha meggondoltam magam. Nem beszélek mellé, ne állíts valótlanságokat! Nem állítottam, hogy mekkora szakértő vagyok, csak annyit hogy van a témában egy beadott, elfogadott, értékelt szakdolgozatom, és hogy ezen felül is rendelkezem némi tapasztalattal. Mellékesen megjegyzem rólad az sem derült ki, hogy a gimnáziumi fizikaórán kívül milyen releváns ismerettel rendelkezel a témában. Még csak annyit sem tudsz mondani, hogy vetted a fáradságot megmérni a téli-nyári szetted tömegét és így meg úgy (nem) érzed. Azokra az állításaidra, amit kifogásoltam leírtam az okokat.

"Lendkereket ugy lehet konnyiteni, ha noveled a meretet, vagy a tomegeloszlasat alakitod at, a tengelytol minel tavolabb tolva a tomeget. A forgasi energiajat eppen hogy nem akarjuk csokkenteni, hiszen pont attol lendkerek."

    "A lendkerékkönnyítésnek éppen az a célja, hogy csökkentse annak tehetetlenségi nyomatékát."
    "A lendkerék geometriájával legfeljebb motortervezésnél kell számolni, de egy adott konstrukcióban nem tudod megváltoztatni a méreteket, részben a fent említett dolgok miatt. "

"Ha szakdolgozatot is irtal a temaban, akkor talan jogos elvaras lenne, hogy probald megerteni, mirol van szo, illetve mondd el, hol hibas a szamitasom, ha annak veled. "

     "Itt:
    "18 kilos kerekekkel a kerekekre juto mozgasi energia a teljes mozgasi energia 72/1400-ad resze, vagyis 5.14%-a.
    20 kilos kerekekkel ugyanez 80/1408, vagyis 5.68%."

    Nem tudod arányosítani az egyenes vonalú mozgást végző test energiáját egy forgó tömeghez."

    "A levett tömeg pedig valószínűleg pont nem annyit számít, mint az anyós fogyókúrája, ha másért nem akkor azért, mert a hatás minden sebességfokozatban más és más (ellentétben a statikus tömeggel). Mivel fokozatot a számításodban nem említettél így valószínűleg az is hibás."

Világosan leírtam azt is miért nem akarom tovább folytatni ezt az egészet: Nem tartalak alkalmasnak érdemi vitára, meg sem próbálod megérteni, amiket írtam (vagy ha igen az nem igazán látszik), belekötsz minden apróságba, amin egy kis fogást is találsz, csak azért hogy bizonygasd te már az elején jól megmondtad.
Ezen felül becsmérelsz engem, a szakdolgozatomat, az iskolát ahova jártam, a tanárokat akik oktattak (vagy a szakdolgozatot értékelték) úgy, hogy gyakorlatilag semmit sem tudsz ezekről. Nem mellesleg az itt lévő fóroumozókat is, akik mernek egyetérteni velem. Én ezt gondolom személyeskedésnek, de örülök, hogy a továbbiakban te sem látod ennek szükségességét.

Mint mondtam nem zavar, hogy mást gondolsz, az sem érdekel, hogy rólam hogyan vélekedsz, csak kérlek fogadd el, hogy más véleményen vagyok és hogy nem akarok veled erről tovább beszélni. Írd le nyugodtan (újra) ha mindent baromságnak gondolsz amit írok, de kérlek ne provokálj, és nem fogok reagálni rá.

@forumadmin: Bocs, ez volt az utolsó kommentem a témában. (legalábbis őszintén remélem)

Amiket itt ujra leirsz, azokra reagaltam. Pl. szerinted nem tudom aranyositani ezt meg azt, erre leirtam, megmutattam, hogy minden tovabbi nelkul tudom, de ezt siman elengedted a fuled mellett. Mellesleg pont ez volt az a kijelentes, ami egyertelmuen megmutatta, hogy enyhen szolva is hianyosak az ismereteid a temakorben.

Latom, nem tudsz elszakadni a "relevans ismeretek" igazolasatol sem, pedig irtam korabban, hogy tudnek magasabb vegzettseget es fokozatokat is licitalni, ha ezen mulna barmi is. ELTE fizikus diploma, doktori, kandidatusi eleg?

Azzal nincs semmi problema, hogy "mas velemenyen vagy", csak azzal, hogy azt tudomanyos igazsagkent probalod ta'lalni. En csak azt irtam, hogy szamoltam valamit, lehet hogy hibasan, de akkor meltoztass bemutatni a jo szamolast. Ez persze nem megy, "ido hianyaban". Ezzel sincs mit kezdeni, de azt engedd meg, hogy a bemutatott produkciod alapjan azt gondoljam, hogy nem (csak) az ido hianyzik.

A kerdes egyebkent az volt, hogy a nagyobb tomegu kerekek okoznak-e lomhasagot, magyarul valtozast a gyorsulasban. Ezt lehetne ugy is vizsgalni, hogy minden reszlettel probalunk szamolni, pl. milyen fokozatban van a valto, es ki tudja meg mivel. De van egy sokkal egyszerubb ut is, pont ez a lenyeg.

Mit jelent a gyorsitas? Noveljuk a test mozgasi energiajat (es ha ez a test kerekeken gurul, akkor a kerekek forgasi energiajat is).

Egy adott sebessegnel a kerekek forgasi energiaja allando, igy ha a plusz tomeget az utasterbe rakjuk, eleg csak a mozgasi energia novekedeset kiszamolni.

Ha a plusz tomeg a kerekekre rakodik, akkor a megnovekedett forgasi energiat is figyelembe kell venni, de meg lehet nezni, hogy az energia novekmeny hogy viszonyul az utasterbe helyezett tomeg altal okozott novekmenyhez.

Ilyen alapon szamoltam ki, jol, vagy rosszul, hogy 8 kilo kerek nagyjabol 11 kilo anyosnak felel meg, vagyis a 8 kiloval nehezebb kerekek olyan gyorsitasi erzetet adnak, mint egy 11 kiloval nehezebb anyos. Ezt lehet erezni, vagy nem erezni; en pl. nem erzem, bar ez nem jelent semmit.

A lendkereknek ehhez nincs semmi koze, az csak peldakent keveredett be a tortenetbe. Hiaba van a motorban lendkerek, annal nem valtozott semmi, a teljes tomeg minimalis novelese eseten alig fog maskepp mukodni, mint korabban, akarcsak a valto, a sofor, es minden mas.

Termeszetesen lehetne pontositani a szamolast minden aprosag figyelembevetelevel, de az alapkerdesre adando valaszhoz erre nincs szukseg, lenyeges elterest nem fog okozni.

Lendkerek altalaban: ahogy mar irtam volt, a motor es az egesz auto mukodese szempontjabol a tehetetlensegi nyomateka a meghatarozo. Ha sikerul a tomeget a tehetetlensegi nyomatek megtartasa mellett csokkenteni, az jo, mert az auto teljes tomege is csokken. Tehat ami altalanossagban kivanatos, az a tehetetlensegi nyomatek megtartasa melletti tomegcsokkentes (az persze mas kerdes, hogy megeri-e a macerat).

Ha a tehetetlensegi nyomatekot is valtoztatod, akkor valtoznak a motor tulajdonsagai is. Lehet ilyesmire is igeny, akar egyik, akar masik iranyban is, de nem egy utcai autonal. Az meg csak hab a tortan, hogy szelsoseges esetben lehet akar a tomeg csokkentese mellett is novelni a tehetetlensegi nyomatekot.

Nagyjabol ennyi. Olvasd vissza, nem en kezdtem sem minositgetni, sem szakdolgozatokra es barmifele hostettekre hivatkozni, ilyesmivel probalni igazolni az allitasaimat. Ha nem jol viseled azt, amikor hasonlokat kapsz vissza, az csak azt mutatja, hogy a tanulas mellett meg az elet egyeb teruletein is edzodnod kell.

Mellesleg ha egy Nobel-dijas ir egy cikket, neki ugyanugy kell kozolnie a szamitasokat, meresi eredmenyeket, erveket, mint barki masnak.

 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tápiószecső írta:

Mellékesen megjegyzem rólad az sem derült ki, hogy a gimnáziumi fizikaórán kívül milyen releváns ismerettel rendelkezel a témában...

Ez azért így elég vicces annak, aki ismeri Csabát! :) Jó, persze nincs odaírva az ember felhasználói neve mellé, hogy ki mivel foglalkozik. Januárban, mikor a szmogriadós helyzet volt, nem bírtam ki és írtam egy fórumra. Egyesek szerint ugyanis az autók CO2(!) termelése okozza a szmogot és azért volt szmogriadó. Mikor mertem írni, hogy ez azért nem teljesen így van, még az én fejemhez vágták hozzá, hogy minek szólok bele, ha nem értek hozzá. :) Na, onnantól vált teljesen világossá számomra, hogy az illetővel nincs értelme vitatkozni.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, csaba66 írta:

Na most latom, hogy kozben le lettunk allitva. Szerintem nem a temat kell elengedni, hanem a szemelyeskedest. A temaban meg lehetne hasznosat irni.

Igen. A témát, azért kell hanyagolni, mert úgy érzékelem személyeskedés nélkül nem megy tovább. Ráadásul teljesen értelmes emberek estek most egymásnak.

Szabálytalanságok történtek, de amolyan "előnyszabályt" szeretnék most alkalmazni. Ezért kérem a téma elengedését, mert különben sípolnom kellene :) Köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Az utóbbi 2 nap valamelyikében kedves emberek leeresztették csutkára a jobb első kerekemet a teremgarázsban (szelepsapka is hiányzott). Sajna egyre több incidens van most nálunk a garázsban nemcsak nálam. Pár métert mentem vele nagyon kis tempóban (<10 km/h) mikor észrevettem. Azóta újra felfújtam kézipumpával ott helyben, és úgy tűnik nem ereszt, és nem rázza a kormányt sem 90km/h-ig ameddig próbáltam. Milyen következményei lehetnek ennek az eseménynek a gumira nézve sztetek? Külsérelmi nyom nem látszik rajta. Nézessem meg gumissal gondolom...

Ja igen: a gumi amúgy 225/45 R17 Michelin Primacy3

Link to comment
Megosztás:

15 perce, telo írta:

Az utóbbi 2 nap valamelyikében kedves emberek leeresztették csutkára a jobb első kerekemet a teremgarázsban (szelepsapka is hiányzott). Sajna egyre több incidens van most nálunk a garázsban nemcsak nálam. Pár métert mentem vele nagyon kis tempóban (<10 km/h) mikor észrevettem. Azóta újra felfújtam kézipumpával ott helyben, és úgy tűnik nem ereszt, és nem rázza a kormányt sem 90km/h-ig ameddig próbáltam. Milyen következményei lehetnek ennek az eseménynek a gumira nézve sztetek? Külsérelmi nyom nem látszik rajta. Nézessem meg gumissal gondolom...

Ja igen: a gumi amúgy 225/45 R17 Michelin Primacy3

Kábé semmi..biztos hogy nem tesz jót a guminak, de a gumis foltozni tud, kiegyensúlyozni, le-felszerelni és kábé ennyi. Elviheted, leszedi, megnézi megpörgeti, aztán visszarakja. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, telo írta:

Az utóbbi 2 nap valamelyikében kedves emberek leeresztették csutkára a jobb első kerekemet a teremgarázsban (szelepsapka is hiányzott). Sajna egyre több incidens van most nálunk a garázsban nemcsak nálam. Pár métert mentem vele nagyon kis tempóban (<10 km/h) mikor észrevettem. Azóta újra felfújtam kézipumpával ott helyben, és úgy tűnik nem ereszt, és nem rázza a kormányt sem 90km/h-ig ameddig próbáltam. Milyen következményei lehetnek ennek az eseménynek a gumira nézve sztetek? Külsérelmi nyom nem látszik rajta. Nézessem meg gumissal gondolom...

Ja igen: a gumi amúgy 225/45 R17 Michelin Primacy3

Nézd meg kívül belül, ha nincs szálszakadás, vagy vágásnyom, akkor nem lett baja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, telo írta:

Köszi srácok, megnéztem és szemre nem látok semmit. Azóta is szépen gurul nagyobb sebességnél is, nem ereszt. Egyszerűen felfogni sem tudom, ki leli ebben kedvét, hogy mások kerekeit eresztgeti.

Nincs kamera? Nálunk a mélygarázs be van kamerázva. Bár akkor se biztos, hogy be tudod azonosítani név szerint az illetőt...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cserenkov írta:

Nincs kamera? Nálunk a mélygarázs be van kamerázva. Bár akkor se biztos, hogy be tudod azonosítani név szerint az illetőt...

Beraktam most egyet elrejtve a limlomjaim közé. Lehet nem szabályos, hogy így megfigyelek, de nem érdekel, kíváncsi vagyok,  ki lehet az. Ha lesz megint incidens, visszanezem. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
12 órája, Kombitomi írta:

Ilyen 15"-os felnire vadásztam régebben évekig téli szettnek. De vagy csak 4 lyukasban volt, vagy nagyon rossz állapotú, padkázott, karcost találtam, amiek a felújítása többe került volna mint maga a feniszett.

Most már nem akarok a H Astrára beruházni, fejlesztgetni, mert már az utód a cél. :)

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Cserenkov írta:

Ilyen 15"-os felnire vadásztam régebben évekig téli szettnek. De vagy csak 4 lyukasban volt, vagy nagyon rossz állapotú, padkázott, karcost találtam, amiek a felújítása többe került volna mint maga a feniszett.

Most már nem akarok a H Astrára beruházni, fejlesztgetni, mert már az utód a cél. :)

Szia!

Én is télire vettem, de elősször 2db-ot sikerült, most van belőle még 6db. Igazad van, rengeteg leharcolt van eladó...

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

18 órája, telo írta:

Szólj ha megvan az utód :)

Oké, igyekszem nem elfelejteni. :) Tavaly még úgy gondoltam, hogy kb mostanra lesz. De ahogy múlik az idő, úgy nőnek az igények. Nem csak felszereltségben, de most már pl úgy gondolom hogy kell nekem az a biturbó is arra a motorra. :) Így inkább elvagyok még egy kicsit a H Astrával és gyűjtögetek még egy kis pénzt az újra. Most kb Karácsonyra, vagy jövő év elejére tervezem megrendelni. Addig is persze megkap mindent a H Astra amit kell, de beruházni rá, fejleszteni már nem nagyon akarom.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Cserenkov írta:

Oké, igyekszem nem elfelejteni. :) Tavaly még úgy gondoltam, hogy kb mostanra lesz. De ahogy múlik az idő, úgy nőnek az igények. Nem csak felszereltségben, de most már pl úgy gondolom hogy kell nekem az a biturbó is arra a motorra. :) Így inkább elvagyok még egy kicsit a H Astrával és gyűjtögetek még egy kis pénzt az újra. Most kb Karácsonyra, vagy jövő év elejére tervezem megrendelni. Addig is persze megkap mindent a H Astra amit kell, de beruházni rá, fejleszteni már nem nagyon akarom.

Biturbo? Az valamilyen betegseg? :)

Addigra mar nalunk is lesz Ampera E!

http://autopult.hu/elektromos-autozas/520-km-az-elektromos-opel-ampera-e-hivatalos-hatotavja.html

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Biturbo? Az valamilyen betegseg? :)

Addigra mar nalunk is lesz Ampera E!

http://autopult.hu/elektromos-autozas/520-km-az-elektromos-opel-ampera-e-hivatalos-hatotavja.html

" Azonban a hírek szerint Németországban 35-40 ezer euró körül lesz az Ampera-e alapára, ami már fontos kiindulási alap, s ha ez igaz, akkor hazánkban az is elképzelhető, hogy a másfél millió forintos állami támogatást leszámolva akár 10 millió forint alá is befér az autó, de persze ez még csak találgatás "

Kicsit felextázva már annyi az ára, amennyiért két biturbóst veszek. Úgyhogy ennyiért inkább meghagyom neked. :P :) A kinézete is hagy némi kívánni valót, de kinek a pap kinek a papné. Elhiszem, hogy van akinek pont ez a forma és ez a beltér jön be. Én jobban kedvelem a konzervatívabb formákat.

" Az igazsághoz hozzátartozik, hogy valós körülmények között inkább 320-350 km a reális hatótáv, de utóbbi érték is több mint meggyőző... " Az szép a mai 20-40 milló forintnál olcsóbb elektromos autókhoz képest. De vajon ebből tud 250km-t 130-as tempóval klímával? Mert ha nem, akkor eleve számomra használhatatlan.

Továbbá jelenleg nem tudom holt tölteni. Csak azért nem bumszliznék be a belvárosba és dekkolnék ott, hogy feltöltsem. Vagy legfeljebb azt tudom még elképzelni, hogy a munkahelyemen az iroda ablakán kilógatok egy hosszú hosszabbítót és azt dugom rá az udvaron. Bár nem tudom ezt mennyire díjaznák. De ez csak az egyéni szoc. problémám. :) Majd 10-12 év múlva a következő autómnál már nagy valószínűséggel lesz olyan infrastruktúra és fog ott tartani a megfizethető technológia, hogy nekem is megérné egy ilyen.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Cserenkov írta:

" Azonban a hírek szerint Németországban 35-40 ezer euró körül lesz az Ampera-e alapára, ami már fontos kiindulási alap, s ha ez igaz, akkor hazánkban az is elképzelhető, hogy a másfél millió forintos állami támogatást leszámolva akár 10 millió forint alá is befér az autó, de persze ez még csak találgatás "

Kicsit felextázva már annyi az ára, amennyiért két biturbóst veszek. Úgyhogy ennyiért inkább meghagyom neked. :P :) A kinézete is hagy némi kívánni valót, de kinek a pap kinek a papné. Elhiszem, hogy van akinek pont ez a forma és ez a beltér jön be. Én jobban kedvelem a konzervatívabb formákat.

" Az igazsághoz hozzátartozik, hogy valós körülmények között inkább 320-350 km a reális hatótáv, de utóbbi érték is több mint meggyőző... " Az szép a mai 20-40 milló forintnál olcsóbb elektromos autókhoz képest. De vajon ebből tud 250km-t 130-as tempóval klímával? Mert ha nem, akkor eleve számomra használhatatlan.

Továbbá jelenleg nem tudom holt tölteni. Csak azért nem bumszliznék be a belvárosba és dekkolnék ott, hogy feltöltsem. Vagy legfeljebb azt tudom még elképzelni, hogy a munkahelyemen az iroda ablakán kilógatok egy hosszú hosszabbítót és azt dugom rá az udvaron. Bár nem tudom ezt mennyire díjaznák. De ez csak az egyéni szoc. problémám. :) Majd 10-12 év múlva a következő autómnál már nagy valószínűséggel lesz olyan infrastruktúra és fog ott tartani a megfizethető technológia, hogy nekem is megérné egy ilyen.

En sem jovore fogok villanyautot venni, es nem is okvetlenul Opelt, csak arra batorkodom utalni, hogy kozelebb van mar ez a dolog, mint legtobben gondoljak.

Az en H-m meg kibirja azt a 6-8 evet, nekem eleg a szingli turbo :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.