Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

46 perce, readyz írta:

Sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha az általam megvásárolni kívánt acélfelni 6,5x16" 5x110 ET41 méretű, akkor az a gyári  ET37 -hez képest fog-e gondot okozni?

A téligumi mérete nem változna: 205/55 R16

Előre is köszi a választ!

Beljebb lesz 4mm-el, kicsit butábban fog állni, de még bőven belefér, vagy ET42-es gyári alufelni is, csak az szélesebb.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 27. at 8:09, csicsó írta:

Téligumi vásárlása elött állok.Több márka is szóba jött 195/65 R15 méretben.

"Erősorrendben"a következőek:

-Hankook Winter I'cept RS2

-Nokian WR D4

-Goodyear Ultragrip9

Az első 2 is megfelelne,sőt a Hankook nagyon jó áron is lenne,de a tesztek szerint zajos csakúgy,mint a Nokian ami autópályán jön ki leginkább.

Ha van tapasztalatotok ezekkel a márkákkal írjátok meg légyszi!

köszi

 

végül is goodyear lett 195\65 R15

ami feltünt elsöre,hogy miyen keskeny:huh:

megmértem a futofelület szélessége 180mm

ez a standard méret ennél a szélességnél?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, zotya975 írta:

A 195 jelöli a gumi szélességét miliméterben. 

Nyilvan ezert csodalkozik a dolgozo, hogy csak 180-at me'r :)

Egyebkent nem tudom, hogy kell merni, sok guminal messze nem egyertelmu, hol van a futofelulet szele... Valoszinuleg adott nyomas es terheles mellett kell nezni, hogy milyen szeles feluleten erintkezik a talajjal.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, csaba66 írta:

Nyilvan ezert csodalkozik a dolgozo, hogy csak 180-at me'r :)

Egyebkent nem tudom, hogy kell merni, sok guminal messze nem egyertelmu, hol van a futofelulet szele... Valoszinuleg adott nyomas es terheles mellett kell nezni, hogy milyen szeles feluleten erintkezik a talajjal.

Hát, itt azt írják hogy:

2666169-20171011-ZmSZNe.png

Link to comment
Megosztás:

31 perce, csaba66 írta:

Koszonom; akkor ebbol az latszik, hogy a futofelulet akar 50 mm szeles is lehetne, azon nem mulik a meret jelolese.

Hát ahány helyen nézed meg annyi féle képen írják, itt pölö a futófelületet írják :https://www.csepelihondabonto.hu/data/images/alap/gumijelolesek2.jpg  De mivel az oldalfalban nincsenek fémszálak, ha felfújod ballonosabb lesz , így még ez sem mérvadó. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, csaba66 írta:

Nyilvan ezert csodalkozik a dolgozo, hogy csak 180-at me'r :)

Egyebkent nem tudom, hogy kell merni, sok guminal messze nem egyertelmu, hol van a futofelulet szele... Valoszinuleg adott nyomas es terheles mellett kell nezni, hogy milyen szeles feluleten erintkezik a talajjal.

igen leinfóztam,nyomás alatt lévö gumin kell mérni:)

ha fennt lesz megmérem kiváncsi vagyok hogy lesz 1,5cm-el szélesebb:huh:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
4 perce, Devis írta:

Téli gumikat (4), és hozzá felniket szeretnék vásárolni, nyáriból 205/55R16  ilyen van fent, apám azt mondta.
Tudna valaki segíteni, hogy hol tudnék vásárolni jó minőségben ?

A gumi meretebol csak a felni atmeroje kovetkezik, az ET szama, szelessege, osztokore, kozponti atmeroje es a csavarok szama nem.

Raadasul a teli gumi nem okvetlenul kell a nyarival egyezo meretu legyen.

A neten sok helyen kinalnak gumikat felnivel, de az Opel szervizekben is vehetsz. Gyari felni premium gumival biztos jo minosegu lesz, csak gyozd kifizetni :)

Itt https://automax.hu/ pl. tudsz a kocsi tipusa alapjan keresni.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Devis írta:

Sziasztok!
Ami fent van, az ilyen:
1,
849IMG_20171210_084447.jpg

2,
970IMG_20171210_085433.jpg

 

205/55 r16 

Ha nem feltétlen szükséges ilyen  méret télibe, akkor milyen más jöhetne szóba ? Mit mondtok, vagy javasoltok ?


 

15" méretü acéfelnit ha veszel 195/65 R15 gumit tudsz rátenni ami váltoméret.

Hankook-ot már kapsz 13 ezer körüi/db,ami jó középkategoria.

Acélfelnit használtan is vehetsz,5-6 ezer/db.

Így az alufelnit is megkiméled.

205/55R16 csak a gumi lenne annyi mint a fennt emlitett szett...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Devis írta:

Szóval a nagyobb drágább, értem.
Hülye kérdés, de ha ilyent vennék akkor nem lenne olyan hatása szemre, hogy nagy kocsi kis kerekeken ? :( :/

 

 

 

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, 16"-nál kisebb kereket ne tegyél rá, bután áll. A gumi pedig alig kerül többe mint a 15"-ra. (Persze saját döntésed)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Davee írta:

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, 16"-nál kisebb kereket ne tegyél rá, bután áll. A gumi pedig alig kerül többe mint a 15"-ra. (Persze saját döntésed)

Azért az a 8-9 ezer Ft guminként amennyivel drágább a 16" nem elhanyagolható különbség sztem.

Nyáron én is 17" kerékkel megyek,télre viszont inkább megvettem a prémium márkás gumit 15"-ban,mint a kínai tudjuk milyen minőségűt 16"-ban ugyanannyiért.

Azhogy bután áll nem mondanám,más a kinézete a kocsinak az biztos,de 15"-16" között nincs akkora különbség.

De mindenki döntse el neki mely kritérium élvez prioritást: a biztonság vagy a kinézet.:)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

Azért az a 8-9 ezer Ft guminként amennyivel drágább a 16" nem elhanyagolható különbség sztem.

Nyáron én is 17" kerékkel megyek,télre viszont inkább megvettem a prémium márkás gumit 15"-ban,mint a kínai tudjuk milyen minőségűt 16"-ban ugyanannyiért.

Nemcsak prémium márkás gumik és kínaiak léteznek, van jó köztes megoldás is. 8-9 ezres különbség a 15 és 16" között? Kissé túlzónak tűnik számomra. Hankook esetén ugyanaz a típus terhelhetőség és sebesség index esetén is max. 4-5 ezer a különbség, bár hirtelen csak egy oldalt néztem meg.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Astra555 írta:

Nemcsak prémium márkás gumik és kínaiak léteznek, van jó köztes megoldás is. 8-9 ezres különbség a 15 és 16" között? Kissé túlzónak tűnik számomra. Hankook esetén ugyanaz a típus terhelhetőség és sebesség index esetén is max. 4-5 ezer a különbség, bár hirtelen csak egy oldalt néztem meg.

Én 2 odalon is ekkora különbséget  találtam Hankook esetén

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Tisztelt Fórumtársak!

 

Segítséget kérnék!

Alufelni vásárlásba fogtam, találtam is egy jó állapotú eredeti Opel felnit ami egy Zafiráán volt.

Az én autóm Opel Astra H 1.6 motor , 2011-es évjárat. A felnim adatai 5*110, ET 35, 65.1 mm. A felni amit vennék egy 1999-es Zafirán volt, az ET száma 43.

Jó lenne az én astrámra?   

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.