Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, hátha valaki tudja a választ, hogy 2003-as vectra C-ben hogyan lehet rávenni a fedélzeti computert, hogy kimutassa az átlagfogyasztást/hátralévő üzemanyag/pillanatnyi fogyasztás...stb adatokat?

Nemrég vettem egy ilyen autót, azt már megtaláltam az ablaktörtlő irányító kar végén, hogy tudok belépni a menübe, és meg tudom változtatni pl a mértékegységet (US, Si, GB, Japan), a kontraszt beállításokat, a nyelvi beállításokat, de az istennek nem akarja kiírni a fogyasztási adatokat.

Lehetséges, hogy nincs benne ilyen funkció??? Akkor minek van benne mértékegység állítási lehetőség??

Előre is köszi a segítséget!

Szia!

A fedélzeti computert csak akkor tudod elővarázsolni,ha olyan fejegységed van amibe benne van.Ez azt jelenti,hogy van egy olyan gomb amin BC felirat van.Az újabb opelekbe beleépítették a rádióba(lásd vectra c).Tehát csak akkor lesz fedélzeti számítógéped ha kicseréled a rádiót,esetleg a kijelzőt is.Üdv:Miki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!(vadi

Ha nagy kijelző van (én ugy tudom csak a digit klimához jár) akkor tech2-vel 10 perc alatt beálitják hogy lásd a fogyasztási adatokat.

Nekem ez két éve 5000Ft-ba került.

Ha a mértékegységet tudod állitani akkor annak jónak kell lenni!

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem, nem vagyok nagy spíler ezekkel az új Vekikkel kapcsolatban. Van egy C vekim, 2006.12 évj. A ránfelvarrt változat... Nem tudom h elektronika szempontjából számít e... :S

A problémám a következő:

Nokia Bluetooth kihangosító van benne gyárilag (Nokia CK-7). eddig szépn működött is, minden rendben is volt, majd kb 2 hete egy mukkot nem ad, mintha nem kapna áramot. "Se' kép, se' hang"....semmi.

Van esetleg ötletetek h mi lehet a baj? olyan mintha elfelejtete volna az autó az eszközt, vagy kiment volna egy biztosíták. Biztosítékokat lecsekkoltam a kocsiban, mindegyik tökéletes állapotban van, ha el van rejtve esetleg, akkor fogalmam sincs hol... :S

Lehet az a baj, hogy a számítógép "elfelejtette a kihangosítót?" :S És ha igen, akkor ez hogy orvosolható a legolcsóbban, leggyorsabban? :huh: :lol:

Üdv. Néktek..... HUby

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2004-es 2.2-es 4 ajtós opel vectra C autóm van.

Nem rég vettem.

Lenne pár dolog amiben lehet, hogy tudnátok segíteni:

Előre rögzíteném, hogy nem vagyok nagy műszaki szakember :huh:

1. a fedélzeti komputeremnél tudom léptetni a kijelzot, azaz az Ok gombot nem talalom, igy ha kiir valamit nagyba pl. csuszos ut vigyazat nem birom eltuntetni a kepernyorol, hiaba jelenik meg az OK felirat...az idot sem tudom pl beallitani, mert nem tudok mivel kattintani a settings-re...

2. az autó rugózásakor a bal oldal felol (talan elolorol) nyekergo hang jon.

nem kopog, jol rugozik, de hangot ad, mintha pl valami gumi illesztes lecsuszott volna

hallani ahogy dolgizik a rugozas

szerintetek ezt egy lengecsillapito ellenorzes soran eszre veszik?

Köszi

leo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2004-es 2.2-es 4 ajtós opel vectra C autóm van.

Nem rég vettem.

Lenne pár dolog amiben lehet, hogy tudnátok segíteni:

Előre rögzíteném, hogy nem vagyok nagy műszaki szakember :huh:

1. a fedélzeti komputeremnél tudom léptetni a kijelzot, azaz az Ok gombot nem talalom, igy ha kiir valamit nagyba pl. csuszos ut vigyazat nem birom eltuntetni a kepernyorol, hiaba jelenik meg az OK felirat...az idot sem tudom pl beallitani, mert nem tudok mivel kattintani a settings-re...

2. az autó rugózásakor a bal oldal felol (talan elolorol) nyekergo hang jon.

nem kopog, jol rugozik, de hangot ad, mintha pl valami gumi illesztes lecsuszott volna

hallani ahogy dolgizik a rugozas

szerintetek ezt egy lengecsillapito ellenorzes soran eszre veszik?

Köszi

leo

Szia!

Az első kérdésedre a válasz:

Milyen magnó van benne?Ha fed computeres akkor a magnón van az ok gomb.Ha nem akkor pedig az ablaktörlő kar végén egy billenő kapcsoló(le-fel)alatta pedig rögtön az ok gomb.

A második kérdésedre valószínüleg a válasz:

Toronycsapágy toronyszilenttel.Ez a c vekikben sűrűn előfordul(már az nyémbe is cserélni kellett)olyan hangot ad mintha két vizes gumi összeérne.

Remélem segítettem.Ha nem érthető a válasz hívj nyugodtan:06209919316.Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Az első kérdésedre én is válaszolnék: Ha fedélzeti computer van az autóba akkor bármelyik nyillal, amivel a menüpontokon lépegetsz.

Nekem meg a kezembe maradt a váltó gombja, de nem találok rajta se csavart se semmit, menet közben elég kellemetlen.... Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Az első kérdésedre én is válaszolnék: Ha fedélzeti computer van az autóba akkor bármelyik nyillal, amivel a menüpontokon lépegetsz.

Nekem meg a kezembe maradt a váltó gombja, de nem találok rajta se csavart se semmit, menet közben elég kellemetlen.... Ötlet?

Vagy ragasztó vagy csere,de akkor csak váltókarral együtt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2006-os vectra c-t. Van egy két problémám remélem tudtok segiteni. Manuális klima van benne,és idáig tökéletesen is müködött a hátsó ablak fütés,a szélvédő lefújató gomb, és a ventilátor fokozaz kapcsoló is. Két napja hol megy hol nem. Pl: Nem megy semmi. Megnyomom a belső levegő keringetés gombot akkor beindul a ventilátor?! Érdekes? Ha a hőfokszabályzót eltekerem teljesen hidegbe vagy melegbe akkor 3-4 katanást hallani a müszerfalbol. Ez is érdekes??

Más: A középső kijelző néha kiirja hogy TURN SIGNAL lamp. Tudtommal indexet jelent. De minden jó! Ezt sem értem???

--- A vízhőfok óra nem megy fel max: 80 'C ra. Azt is elég nehezen éri el kell hozzá vagy 10 km. Miskolc egyik végéből a másikba. Lámpárol lámpára araszolva.

De ez valószinüleg termosztát lesz?

Segitségeteket előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Helló...

Ha rugózik és nyekereg akkor a stabgumit kell zsírozni!!Ha egyhelyben állsz és tekered a kormány és ropog-pattogó hang elől akkor toronycsapágy ...

Másik:Váltókar kompletten kb 100 ezer forint.Nincs külön gomb...Én a helyedbe szélvédő ragasztóval rögzíteném..Csak figyelj a gomb alatti rugóra,mert kell a hátramenet kapcsoláshoz....Egy kevés ragasztó,rányomod mint állat és leragasztod vagy 10 órára..Úgy tutti lesz....

Másik:

Ha 80 fokra sem megy fel akkor termosztát........

Üdv:Balázs

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
... Váltókar kompletten kb 100 ezer forint.Nincs külön gomb...Én a helyedbe szélvédő ragasztóval rögzíteném..Csak figyelj a gomb alatti rugóra,mert kell a hátramenet kapcsoláshoz....Egy kevés ragasztó,rányomod mint állat és leragasztod vagy 10 órára..Úgy tutti lesz....

A ragasztás megtörtént, egy hete remekül működik, köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.