Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Felfedeztem ma valamit. 2008 C Vectra 1.8 Benzin. Elektromos tükör. Amikor a bal oldali tükörre kattintok és azt állítgatom, eközben a jobb tükör ugyan azokat mozgásokat végzi. Ha átkattintok a jobb tükörre, akkor csak a jobb tükröt mozgatom. Ez normális dolog? Nem tudom, hogy beszart e vagy eddig nem vettem észre. 1 éve van Vectrám. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Felfedeztem ma valamit. 2008 C Vectra 1.8 Benzin. Elektromos tükör. Amikor a bal oldali tükörre kattintok és azt állítgatom, eközben a jobb tükör ugyan azokat mozgásokat végzi. Ha átkattintok a jobb tükörre, akkor csak a jobb tükröt mozgatom. Ez normális dolog? Nem tudom, hogy beszart e vagy eddig nem vettem észre. 1 éve van Vectrám. Üdv.

 

Szia!

Igen, ez normális dolog, így kell működnie. Azért van így, mert először a bal oldalít beállítod, akkor a jobbat már úgymond könnyebben tudod azonos magasságba rakni. Valamint talán akkor is hasznos, ha szűk helyre tolatsz, és elég az egyiket leállítani hogy pl. rendesen lásd a padkát mindegyikből. Sőt, ha memóriás a vezetőülésed, akkor ha tolatás előtt a jobb tükörre állítod a gombot automatikusan lehajtja :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, ez normális dolog, így kell működnie. Azért van így, mert először a bal oldalít beállítod, akkor a jobbat már úgymond könnyebben tudod azonos magasságba rakni. Valamint talán akkor is hasznos, ha szűk helyre tolatsz, és elég az egyiket leállítani hogy pl. rendesen lásd a padkát mindegyikből. Sőt, ha memóriás a vezetőülésed, akkor ha tolatás előtt a jobb tükörre állítod a gombot automatikusan lehajtja :)

 

Szia,

 

Köszönöm, most akkor megnyugtattál :) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna abban valaki segíteni, hogy egy 2008-as C-Vectrának, hogy lehet szétszedni úgy a műszerfalát, hogy az később is összerakható legyen és sértetlen? :) Van benne egy Parrot kihangosító, ami nem működik, valszeg nem kap feszültséget, mert nem is világít, telefon sem találja. Meg szeretném keresni, hogy hol van bekötve vagy végignézni a kábelét, mert szerintem az is lehet, hogy valahol eltört. 

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

egy C Vectrában lakó "CD70 Navi" -hoz kérnék segítséget:

röviden: Navi nincs, a rádiót csak hosszú zongorázás után tudtam kikapcsolni.

A naviban volt egy CD ( a rajta lévő file-ok alapján szerintem térkép), de nem volt hajlandó kiadni.

Szétszedve kiszedtem belőle a CD-t, az autóba visszaépítve kapott egy frissen írt új térkép CD-t, amivel ugyanez történt... Próbálja beolvasni, de semmi nem történik, kiadni nem hajlandó. A navi fülére kattintva, a navi gombot nyomva semmi nem történik. A kijelzőn néha mintha bevillanna valami, de nem lehet azonosítani. 

 

A rádiót ma reggel az INFO gombbal tudtam kikapcsolni kivett kulcs mellett, utána már reagált a bekapcs gombra... ???

 

Van valami ötletetek ezeket mi okozhatja?

 

A navi hibája ismerős, a BMW MK3 ugyanezt csinálja, ha elszáll rajta a firmware. ( Lemerült akksi, megszakadt frissítés...)

Itt is ez lehet a helyzet, vagy esetleg a gyengélkedő olvasófej tudja így megviccelni a rendszert?

 

Előre is köszönöm:

 

KissG.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

egy C Vectrában lakó "CD70 Navi" -hoz kérnék segítséget:

röviden: Navi nincs, a rádiót csak hosszú zongorázás után tudtam kikapcsolni.

A naviban volt egy CD ( a rajta lévő file-ok alapján szerintem térkép), de nem volt hajlandó kiadni.

Szétszedve kiszedtem belőle a CD-t, az autóba visszaépítve kapott egy frissen írt új térkép CD-t, amivel ugyanez történt... Próbálja beolvasni, de semmi nem történik, kiadni nem hajlandó. A navi fülére kattintva, a navi gombot nyomva semmi nem történik. A kijelzőn néha mintha bevillanna valami, de nem lehet azonosítani. 

 

A rádiót ma reggel az INFO gombbal tudtam kikapcsolni kivett kulcs mellett, utána már reagált a bekapcs gombra... ???

 

Van valami ötletetek ezeket mi okozhatja?

 

A navi hibája ismerős, a BMW MK3 ugyanezt csinálja, ha elszáll rajta a firmware. ( Lemerült akksi, megszakadt frissítés...)

Itt is ez lehet a helyzet, vagy esetleg a gyengélkedő olvasófej tudja így megviccelni a rendszert?

 

Előre is köszönöm:

 

KissG.

Szia!

Hivj fel

06303311746

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Volna egy olyan gondom, hogy az autón ma este indítás után egyszer csak elment a világítás a műszerfalon, de csak ott, + nem ég egy kontroll lámpa sem a műszerfalon és a km mutató és a hőfok mutató sem mutat semmit, azon kívül minden ok.

Egyszer már volt olyan hogy menet közben elment minden világítás a műszerfalról és leesett a km mutató de egy pillanat múlva vissza is jött minden, az volt kb. 2 hónapja.

Valaki nem tudja hogy mi lehet a gond, hol álljak neki keresgélni?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autó reggelre megjavult, most minden rendben van, pedig tegnap is indulás előtt 2 szer újraindítottam és semmi, mentem vele egy kb. 30 km-rt és utána is megpróbáltam újraindítani de semmi, most reggelre meg minden ok.

Mi lehet ez?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 07., tonyhawk írta:

Sziasztok,

 

2004-es vecibe tettem TC kapcsolót, de csak világít, nem kapcsolja ki/be a kipörgésgátlót. Hogyan lehetne működésre bírni?

 

Köszi.

Az ABS computerbe kell valószinű még vezetéket behúzni, nekem 1db testkábel hiányzott, azt behúzva működott a kapcsoló!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

 

On 2015. 11. 07., tonyhawk said:

Sziasztok,

 

2004-es vecibe tettem TC kapcsolót, de csak világít, nem kapcsolja ki/be a kipörgésgátlót. Hogyan lehetne működésre bírni?

 

Köszi.

On 2015. 11. 11., Somi said:

Az ABS computerbe kell valószinű még vezetéket behúzni, nekem 1db testkábel hiányzott, azt behúzva működott a kapcsoló!

Szia Somi,

Meg tudnád mondani pontosan, hogy hová kell a hiányzó testet kötni?

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, tonyhawk írta:

 

Szia Somi,

Meg tudnád mondani pontosan, hogy hová kell a hiányzó testet kötni?

pontosan nem, amire emlékszem ,hogy a vezető oldalon a lábtérnél volt egy csatlakozó, onnan kellett az ABS computerbe ami a motortérben van! TIS -ből ki lehet keresni, lábszámokat nem tudok mondani sajnos!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy C caravant, 1, 8 benzines comfort felszereltségű.

A műszeregységen az "izzó hiba " jelzés látszik, de minden világít az autón, csak a pótféklámpából 3 led nem, ez okozhatja a hibajelzést?

CDR 2005,  kétsoros kijelzővel van az autóban, ezt hogyan és melyik típusú fejegységre érdemes kicserélni, hogy board computer is legyen?

Ha első ülést szeretnék cserélni egy jobb állapotúra, megoldható úgy, hogy feszültségmentes állapotban kicserélem az ülést, visszacsatlakoztatom a kábelt, ahonnan lehúztam és minden működik, hibajelzés nélkül?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, kalman76 írta:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy C caravant, 1, 8 benzines comfort felszereltségű.

A műszeregységen az "izzó hiba " jelzés látszik, de minden világít az autón, csak a pótféklámpából 3 led nem, ez okozhatja a hibajelzést?

CDR 2005,  kétsoros kijelzővel van az autóban, ezt hogyan és melyik típusú fejegységre érdemes kicserélni, hogy board computer is legyen?

Ha első ülést szeretnék cserélni egy jobb állapotúra, megoldható úgy, hogy feszültségmentes állapotban kicserélem az ülést, visszacsatlakoztatom a kábelt, ahonnan lehúztam és minden működik, hibajelzés nélkül?

Köszönöm

Kijelzőt kell cserélni, a fedélzeti computernek nincs köze a rádióhoz! meg jobb oldali bajusz kapcsolót is, azzal tudod majd kapcsolgatni a bc adatait

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2008-as vectra c, pár nap alatt az indexhang, első radarhang és a lámpa bekapcsolását jelző hang elment, először csak rekedtes lett, mára nagyon ritkán van hang.

ezt a cim modulban lévő hangszóró csinálja, vagy máshol is van?

ha a cim-ben, lehet javítani, illetve tudtok olyan embert?

előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Szükségem lenne egy kis segítségre. 

Nemrég vettem egy 2002 évjáratú 1.8 as Vectra C. Annyi gondom van vele, hogy amikor beindítom és megteszek vele pár kilómétert egyszer csak kikapcsol a rádió a középső kijelzővel együtt de csak 1-2másodpercre és azonnal vissza is kapcsol a rádió. Ilyenkor lenullázza a középsö konzolon az órát is és ilyenkor a középso konzolon kijelzi hogy üres a ablakmosó tartály pedig az teljesen tele van. Utánna néztem de a tartályban nincs szintjelző úszó.  Szerintetek mi lehet a gond????

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok

Új vagyok még itt, de látom sok tapasztalt ember jár ide, ezert leírom a kocsim problémáit, hátha találkozott már valaki ilyenekkel. Van egy 2006 Opel Signum 3.0 V6 TDCI-m Z30DT motorkóddal. Az autó a következő hibajelenségeket produkálta az elmúlt egy évben (nem biztos hogy mind összefügg EGYMÁSSAL), először a baloldali kanyarkövetőm állt le, de úgy, hogy 10-20 mp-ig működik, majd bepozicionál középre és megáll. Majd a tempomat szakaszosan működik, nem mindig érzékeli ha megnyomom. A következő a légkondi, ami először alapjáraton nem kapcsolt be, majd most nyáron végleg leállt a következő hibakóddal: P1530 Légkondicionáló-relé alacsony feszültség, -Állandó hibakóddal. Aztán CAN –bus is betérdelt U2100 Nincs kommunikáció a CAN-bus-szal (közepes sebesség), -szakadt, U2141 Érvénytelen az adat a REC-től (hátsó elektromos központ), -szakadt. Ezek mellet a hibajelenségek a következők. Az üzemanyag hatótávolságnál a computer nem írja ki hány km-ert tudok még menni, hanem F betű van helyette. Az ülésfűtés most van amikor 10-30 perc múlva kapcsol csak be. Elment az irányjelző-, az első tolatóradar-, és a biztonság öv hangjelzése (vagy hangszórója), és a középkonzol navi gombja is oda-vissza ugrál ha tekerem. Ha valaki találkozott valamelyik hibával és sikerült neki megjavítani, kérem ossza meg a tapasztalatát. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Zolee75 írta:

Sziasztok

Új vagyok még itt, de látom sok tapasztalt ember jár ide, ezert leírom a kocsim problémáit, hátha találkozott már valaki ilyenekkel. Van egy 2006 Opel Signum 3.0 V6 TDCI-m Z30DT motorkóddal. Az autó a következő hibajelenségeket produkálta az elmúlt egy évben (nem biztos hogy mind összefügg EGYMÁSSAL), először a baloldali kanyarkövetőm állt le, de úgy, hogy 10-20 mp-ig működik, majd bepozicionál középre és megáll. Majd a tempomat szakaszosan működik, nem mindig érzékeli ha megnyomom. A következő a légkondi, ami először alapjáraton nem kapcsolt be, majd most nyáron végleg leállt a következő hibakóddal: P1530 Légkondicionáló-relé alacsony feszültség, -Állandó hibakóddal. Aztán CAN –bus is betérdelt U2100 Nincs kommunikáció a CAN-bus-szal (közepes sebesség), -szakadt, U2141 Érvénytelen az adat a REC-től (hátsó elektromos központ), -szakadt. Ezek mellet a hibajelenségek a következők. Az üzemanyag hatótávolságnál a computer nem írja ki hány km-ert tudok még menni, hanem F betű van helyette. Az ülésfűtés most van amikor 10-30 perc múlva kapcsol csak be. Elment az irányjelző-, az első tolatóradar-, és a biztonság öv hangjelzése (vagy hangszórója), és a középkonzol navi gombja is oda-vissza ugrál ha tekerem. Ha valaki találkozott valamelyik hibával és sikerült neki megjavítani, kérem ossza meg a tapasztalatát. Előre is köszönöm.

Az irányjelző és az első tolatóradar hangszórója a CIm modulban van, azzal lesz gond! A Navi gombot tudom orvosolni ha gondolod irj üzenetet!

Szép lista sajnos!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Természetesen én is egy problémával fordulnék a márka társaimhoz...

Egy 2.2 benzin Z22SE vasról van szó.

A hiba mit produkál. Fél órás üzemidő után, a visszaváltások utáni kigyorsításnál, rántást produkál az autó. Majd kezdi elveszíteni az alapjáratot, amelyet aztán akár lefulladás követ... Ezt követően bekapcsol a szerviz üzemmód és nem tudom adagolni a gázt, hanem automatán, magának állítja be a fordulatszámot a vezérlő egység...

Leállítást követően a szerviz lámpa továbbra is világít, de a gáz pedál újra használható és alapjárat is normális...

A hibaüzenetek amiket mutat:
-szívócső nyomásérzékelő hiba
-motoros fojtószelep hiba
-fals levegő érzékelő hiba

Valakinek esetleg bármilyen ötlete, hogy melyik irányból közelítsem meg a problémát. Próbálok tájékozódni mielőtt alkatrész vásárlásba kezdenék :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Természetesen ha a probléma megoldódott, megosztom veletek a csodát! :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
40 minutes ago, vectra mikike írta:

Sziasztok! 

2006 12. Opel vectra c kombi autómnál el állítódott az autmata fényszóró és nagyon lent világítanak (xenonos) 

Valaki tud rá valami megoldást? 

Lehet állítani a lámpák magasságán, van egy alapbeállítás, és ahhoz képest szintez a gyári magasságállító!

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.