Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

1 hour ago, Somi írta:

Lehet állítani a lámpák magasságán, van egy alapbeállítás, és ahhoz képest szintez a gyári magasságállító!

 

Minden eggyes inditasnál csinál egy színezést de akkor is lent világítanak! Egyébként kanyar követős. 

(pár napja volt rajta lengőkar cserélve mind a két oldalon és szerintem a szintező vel lehet valami)

Nekem azt mondták hogy újra kéne programozni, na de hogy? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Egy aprócska kérdésem lenne csak. Opel kereskedésben láttam egy C Vectrát (2007-es), 5 év garancia, minden földi jó. Egy valami zavar, h elviekben nincs benne bluetooth. DVD 90-es navi,BC, CID van. Lehet bele utólag, emberi áron BT-t építeni (volt aki azt mondta, h az Opel 400 ezresért szívesen beépíti, ezt érthetően sokallom.) ? Gondolok olyasmire, h előre be van-e kábelezve a helye, akkor bedug, tech2 és öröm. Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 30. at 10:56, TomH írta:

Sziasztok!

 

Egy aprócska kérdésem lenne csak. Opel kereskedésben láttam egy C Vectrát (2007-es), 5 év garancia, minden földi jó. Egy valami zavar, h elviekben nincs benne bluetooth. DVD 90-es navi,BC, CID van. Lehet bele utólag, emberi áron BT-t építeni (volt aki azt mondta, h az Opel 400 ezresért szívesen beépíti, ezt érthetően sokallom.) ? Gondolok olyasmire, h előre be van-e kábelezve a helye, akkor bedug, tech2 és öröm. Köszönöm a válaszokat.

Igen lehet utólag, UHP4 modul kell bele, meg egy mikrofon hozzá! Meg persze kábelezés, ha nincs előkészítve!

Használtam 35ezer körül mozog egy ilyen modul!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 31. at 17:10, Somi írta:

Igen lehet utólag, UHP4 modul kell bele, meg egy mikrofon hozzá! Meg persze kábelezés, ha nincs előkészítve!

Használtam 35ezer körül mozog egy ilyen modul!

Köszöntem, ez azért már barátibb :) Tech2-vel kell engedélyeztetni vagy csak összerakom és egyből használható?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Több dologban szeretném a Tanácsotokat kérni. Van egy Z19DTH Vectrám (2004.08.). Mostanában több probléma is felütötte a fejét amire sajnos nem találok megoldást.

A tempomat-ot eldobálgatja (nagyobb sebességnél és fordulatnál is) - bajuszkapcsolót ill kuplung jeladót cseréltem, de a hiba az továbbra is előfordul.

A másik problémám az automatikus központi zár 20-30km óra felett. Az utóbb időben ez is beadta kulcsot és hol működik - hol nem.(de többnyire inkább nem) -Próbáltam a rátanítást az sikerült is, de javulás sajnos az után sem volt.

Az autó volt már márkaszervizben is ott javasolták a bajuszkapcsoló cseréjét meg a kuplung jeladót (ezzel kicsit javult a tempomat hiba bár közel sem olyan mint réggen) de utána már mást ők se mondtak. Az ajtó hibára sem tudtak érdemlegeset mondani -gépre dugták, állítgattak rajta, de változás nem volt :(  Bízok benne, hogy Ti tudtok nekem ezekben a problémákban tanácsot adni.

Segítségetek és Tanácsotokat Előre is Nagyon Szépen Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
14 perce, opelesjocco írta:

Sziasztok! Tudja e valaki hogy a szervizlampat hogyan kell torolni vagy valahogyan eltuntetni? Tech 2 van! Koszontem ja az auto 2004 vectra 1.8 benzin

Hali!Mármint melyik szervízlámpa?A kijelzőn a kulcs vagy a motorhiba jelző,netán az olajcsere jelző?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 30. at 7:25, kalman76 írta:

Köszönöm.

Akkor tovább gondolkodom, az enyém már nem nagyon eszi  már a CD-t...

Szia!

Én pont most raktam rá egy AUX kimenetet. Így nincs gond a kormánnyal sem, hangerőt tudok állítani, a léptetést meg a telóról oldom meg, mert azt dugok rá.

Annyi szépséghibája van a dolognak, hogy kell bele egy CD, ami folyamatosan megy. Viszont úgy csináltam meg, hogy, ha kihúzom a jack-et, akkor a CD szól, ha bedugom, akkor a teló. Nálam is vacakol a CD rész. Múltkor nem akarta felismerni (eredeti), másik lemezzel kellett piszkálnom, hogy legyen valami. Aztán lejátszotta, de nem akarta kiadni. Egy készülék kiszedést, visszarakást követően érdekes mód kiadta és a következő lemezt (másolt) simán beolvasta. Most az marad benn és majd telóról megy a zene.

http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?333778-Delco-Electronics-CDR-2005-Aux-Input-Mod-Done-Properly.

http://www.css-haupt.de/vectra/

http://www.css-haupt.de/vectra/zwei/cdr2005_line_in_tel.html

 

 

 

Más:

A kulcsaimhoz vettem javító készletet. Tokot és gombokat. Ezzel nem is lenne gond, viszont az új toknál van egy piros csík, ami a gombok megnyomásánál felvillanó led fényét engedné ki. Viszont a kulcsaimon nincs led, csak a helyük?

Tudja valaki, hogy milyen ellenállás és milyen led van rajta? Esetleg meg tudná nézni?

Az autó egy Vectra C Station Wagon és 3 gombos kulcsom van hozzá. Zár nyit egymás mellett, csomagtartó alatta.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Julian írta:

Szia!

Én pont most raktam rá egy AUX kimenetet. Így nincs gond a kormánnyal sem, hangerőt tudok állítani, a léptetést meg a telóról oldom meg, mert azt dugok rá.

Annyi szépséghibája van a dolognak, hogy kell bele egy CD, ami folyamatosan megy. Viszont úgy csináltam meg, hogy, ha kihúzom a jack-et, akkor a CD szól, ha bedugom, akkor a teló. Nálam is vacakol a CD rész. Múltkor nem akarta felismerni (eredeti), másik lemezzel kellett piszkálnom, hogy legyen valami. Aztán lejátszotta, de nem akarta kiadni. Egy készülék kiszedést, visszarakást követően érdekes mód kiadta és a következő lemezt (másolt) simán beolvasta. Most az marad benn és majd telóról megy a zene.

http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?333778-Delco-Electronics-CDR-2005-Aux-Input-Mod-Done-Properly.

http://www.css-haupt.de/vectra/

http://www.css-haupt.de/vectra/zwei/cdr2005_line_in_tel.html

 

 

Szia,

Köszönöm a válaszod.

Vettem egy NCDC 2013-at +CID kijelzőt és azt szeretném beépíteni vagy beépíttetni.

 

A fórumról csinált már valaki ilyen cserét, és ha igen tudna segíteni?

Köszönöm

 

 

Link to comment
Megosztás:

50 perce, kalman76 írta:

Szia,

Köszönöm a válaszod.

Vettem egy NCDC 2013-at +CID kijelzőt és azt szeretném beépíteni vagy beépíttetni.

 

A fórumról csinált már valaki ilyen cserét, és ha igen tudna segíteni?

Köszönöm

 

 

Szia!Csináltam már egy párat.Csörögj meg.06209919316

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Corsa B 1994-esben   hol található a központizárvezérlő elektronika. És mi a típusa- interneten találtam egy GM KIEKERT tipusú valamit-?   Lehetséges hogy ezzel a típussal szerelték?   A válaszokat előre is köszönöm!     Tisztelettel: István 

Módosítva : oreszteszi
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.