Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Én is szerelő vagyok, de nem gyakorlom. Így nem vállalom.

A műhely ahova hordom a céges és saját autóim, meg tudja csinálni.

Amikor olvastam a hozzászólásod, pont benn volt nálam az egyik szerelő srác képben van vele, nyilván ha csak tisztítani kell, és nem a motor szart be.

Egy a bibi, hogy nem igen akarta elvállalni, de holnap még beszélek vele és jelzek.

Ja, és mondhatnám nem dolgoznak drágán!

És ha vállalja, még szerencséd is lesz, mert Gyöngyös nem nagy kitérő. Ezért kérdeztem a St-t.

Üdv: Imre

Hálás köszönet az utánajárásért, remélem összejön ^_^

Fontos lenne, mert az idő tájt leszek csak otthon ( szutykos Londonban lakok ), itt meg nem viszem el szerelőhöz, mert megbizhatatlanok és csak cserélni tudnak alkatrészt, javítani nem, az meg elég drága lenne.

szerk: ja ami még fontos lehet, ez egy Vauxhall, bár szerintem egy kaptafa :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, mégegy dolog, van az autómban valami full gagyi kinai noname 2 DIM-es GPS-es BT-s DVD-s TV-s technika, amiben a GPS működik rendesen ugyan, de minden más opció alatt az érintőképernyő kb 3 cm-el arrébb érzékeli az érintést. A Setup-ba nem tudok bemenni, mert amikor odaváltok ez a szutyok egyből átkapcsol rádióra. Van valaki aki ért az ilyen eszközökhöz és tudna rá vetni egy pillantást?

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod hogy saját maga tornászta volna fel?

Mert megnéztem a nyertest, és látszik, hogy csak ezért lett létrehozva az accountja.

Amúgy leveleztem a csávóval, azt mondta 400 alatt nem adja el.

Tehát magára licitál a másik acc-jával az utolsó pillanatban.

De annyiért meg fogom venni, ha visszajöttünk a magyarországi kirándulásról.

Link to comment
Megosztás:

Ja, mégegy dolog, van az autómban valami full gagyi kinai noname 2 DIM-es GPS-es BT-s DVD-s TV-s technika, amiben a GPS működik rendesen ugyan, de minden más opció alatt az érintőképernyő kb 3 cm-el arrébb érzékeli az érintést. A Setup-ba nem tudok bemenni, mert amikor odaváltok ez a szutyok egyből átkapcsol rádióra. Van valaki aki ért az ilyen eszközökhöz és tudna rá vetni egy pillantást?

Szia! Álltalában az éríntőképernyős készülékeknél van egy képernyő kalibráció menü azt próbáld meg beállítani! Vagy nézd meg, hogy van-e rajta reset gomb ami a készüléket alap állapotba teszi!

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis segítség.

Nagybáttyám vásárolt egy vectra C-t és ami fejes benne van, rádió nem igazán mükdöik, hol szól hol nem mint a mesébe.

Egy lemez van benne az is beragadt.

Valami VDC 2500 a neve a fejesnek de igazán nem tudom most pontosan.

Kellene neki bele akár ugyanilyen is ami müködik. Valakinek nincs elfekvőben? Sima cd lejátszós.

Ha mp3-asat tenne bele az mennyivel lenne több?

Olvastam, hogy valami programozni is kell a rádióhoz hogyha cserélni szeretné, ha ugyanolyanra cserélni akkor is tanítani kell a fejest?

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis segítség.

Nagybáttyám vásárolt egy vectra C-t és ami fejes benne van, rádió nem igazán mükdöik, hol szól hol nem mint a mesébe.

Egy lemez van benne az is beragadt.

Valami VDC 2500 a neve a fejesnek de igazán nem tudom most pontosan.

Kellene neki bele akár ugyanilyen is ami müködik. Valakinek nincs elfekvőben? Sima cd lejátszós.

Ha mp3-asat tenne bele az mennyivel lenne több?

Olvastam, hogy valami programozni is kell a rádióhoz hogyha cserélni szeretné, ha ugyanolyanra cserélni akkor is tanítani kell a fejest?

Ha Dini intéz nekem új hifit, akkor az én gyári cuccom eladó lesz.

Szerintem kicsi pénzért megoldjuk, ha kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan szakembert Kecskemét vonzáskörzetében, aki tud C Vekihez való CID vagy GID kijelzőket nullázni?

Lehet, hogy lesz egy ilyenem Angliából, de sajnos ott csak úgy kikapták az autóból és nem tanították le rendesen...

Illetve keresek NCDC2013 vagy NCDC2015-ös fejegységet.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt,egy pár kérdésem lenne Vectra C 2.0dti-vel kapcsolatban.Vészüzemmódban van az autó nem pörög 2700 fölé.Hibakódolvasás után EGR hibát diagnosztizáltak(P0400,EGR áramlás hiba(flow malfunction)).Ez mind szép és jó,de az EGR hibátlanul nyit-zár.A kérdésem az lenne,hogyan csekkolja azECM,hogy nyit e az EGR és mennyire?Az én elméletem szerint a MAP szenzoron keresztül figyeli a nyomásváltozást,de javitsatok ki ha nem igy van.A másik probléma,hogy a fedélzeti elektronika véletlenszerűen bohóckodik,látszólag véletlenszerűen.Menet közben kikapcsol az órasor,nem mindig működik a rádió,nem üzemel az órasor fényerőszabályzása.De ilyenkor az elakadásjelző bekapcsolásakor magához tér.Az autó törve volt,lehetséges,hogy az ütközésnél sérült a can-bus rendszer?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Bocs ha rossz topikba írok, de itt legalább zajlik az élet:)

Szóval adott egy 2.2 DTI Vectra 2003-as, keresek valakit aki az EGR szelepét ( remélem jól írtam ) ki tudná nekem takarítani

aug. 25 és 28.-a között, természetesen juttatás ellenében. Előre is köszönettel!

Ha még aktuális és Nottingham nem túl nagy kitérő,ugorj ide. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha még aktuális és Nottingham nem túl nagy kitérő,ugorj ide. :D

Ugy néz ki nem az a hiba, vettem hozzá diagnosztikai kábelt és a szoftver szerint az jól működik.

Van egy 3"-os gumilevegőcső elől a kocsiban, az szívott falsot, majd le is esett, vissza lett téve most

működik normálisan.

Mindenesetre kösz a lehetőséget, ha valami besz@rik lehet megkereslek :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Segítség kellene: kicseréltem a kulcsba az elemet, hiába próbáltam, nem nyitotta az ajtót. Próbáltam csak kulcsal az ajtót, semmi. Visszaraktam a régi elemet, szintén semmi. Kell-e programozni a kulcsot és ha igen, a kocsin kívül, hogyan lehetséges. A pótkulcs 50 km-re, este 10 óra után van. Nem kellemes helyzet.

Ha tud valaki megoldást, szívesen venném.

Köszönettel,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

ECU resetet csináltunk Op-Com-mal egy 2003-as Opel 2.0 Diesel Signumon.

Beírtuk a biztonsági kódot, és utána kiírta, hogy a visszaállítás kész.

Azóta nem indul el, az indításgátlónak van 2 hibakódja és nem is lehet

törölni a hibakódok közül.

A kulcsot elfordítva a gyújtást ráadja, kattan egy relé, de a motor nem indul, azt már fel sem

pörgeti.

Mi a teendő?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.