Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok !

Szeretnék megosztani veletek egy 2005-ös Vectra C z22yh motor problémát. Az autó dugóban araszolva felmelegedett, megjelent a villáskulcsos kis autó, majd 15 percen belül leállt. Cca 1 perc elteltével újra indult, de ha az araszolás folytatódott, ismét leállt, majd 1 perc és újra indult. Ez a probléma csak nyáron és nagy melegben jött elő sokáig dugóban araszolva. Ettől függetlenül a motor hibátlan volt, jól ment. 2 évig így használtam, majd elvittem egy szerelőhöz.

Opel diagnosztika után kiderült, hogy az üzemanyag nyomásszabályzó 2500 - 8000 kPa között ingadozik. (valószínűleg alapjáraton egy pillanatra lejjebb is eshetett a nyomás, ezért állt le)

A nyomásszabályzót kicserélve a hiba teljesen megszűnt és a motor most kiválóan üzemel.

Üdv:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy 2004-es Z18XE tulaja vagyok. Javarészt pályán használom a gépet, napi kb 150 km. Gyárilag manuális 5-ös váltóval van szerelve. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e rá manuális 6-os váltót tenni? Ha igen, akkor pontosan milyet kellene keresnem? Mennyire macerás a csere? A mostani le, a másik fel, vagy van benne turpisság? Illetve mit lenne még érdemes cserélni, ha már lent lesz a vátló?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nincs olyan 6-os váltót, amivel cserélni lehetne. Esetleg érdemes lehet elindulni az easytronic vonalon: annak az F17-es váltójában az ötödik fokozat hosszabb. Ha ez a váltó elérhető kézi kapcsolással is, akkor az nagyobb eséllyel cserélhető a mostanival.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy jól tudom, hogy a 2008-as Saab 9-3 1.8-asban (122le) is az opel féle z18xe motor van? Különösebb problémák vannak ezzel a motorral, pl túlzott olajfogyasztás vagy egyéb?

Szia!

Az Én vectrámban is olyan motor van és hát eszegeti az olajat rendesen....

am eddig mindig opelom volt, de soha nem volt hasonló gondom.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az Én vectrámban is olyan motor van és hát eszegeti az olajat rendesen....

am eddig mindig opelom volt, de soha nem volt hasonló gondom.

Pedig megbízható motor, és alap esetben nem is eszi az olajat! Legalábbis nekem 210ezer km-nél semmi fogyás nincs!

Link to comment
Megosztás:

Ezek annyira meg nem foghato állítások! Mi a sok és mi a kevés? 1000km/ mennyi? Vagy 15eKm/ mennyi olajat fogyaszt? Valamennyi tuti elfogy! Eleve létezik egy optimális olaj fogyasztás!

Nekem pl. a kijelzőn mikor megjelenik, hogy alacsony az olajszint, nivopálca szerint a minimum jel fölött van kb 1-2 mm-el! Kb a jel 2/3-áig szoktam felönteni, ez kb 2dl. Ezzel megy el ugy 1000-1500Km-t. De ez szinte csak város (London, iszonyat nagy dugó!).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot mindenkinek.

Azzal a gonddal fordulok hozzátok,hogy a tegnap még tökéletesen működő 2004' signum 2.0t mára nem indul..

Szikra van tartály félig viszont itt elakadtam,a benzinszivattyút nem találom az ülések alatt, a motortérben a bejövő csövön van valamilyen szelep ami szerintem nyomás alatt kellene hogy legyen viszont szelep lenyomásra csak minimális szisszenést hallani.

Bármi segítség jól jön

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 3.2 signum cim modul hiba. Egyik szerelő azt mondta, hogy szüksége van a cim modul alfa kódjára ez a két nyomtatott nagybetűvel írt betü (GK), a cromaxban azt mondták h ez mindegy fel lehet programozni mindegyiket. Tapasztalatok?
3.2 V6 blokkban mennyit bír a kettőstömegű? Mert nekem ilyen van, de azt hallottam, hogy benzinesekben örök, mert sokkal egyenletesebbek, főleg a V motorok, mint a dieselek és ezért nem mennek szét szinte.
Köszi válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek.

Azzal a gonddal fordulok hozzátok,hogy a tegnap még tökéletesen működő 2004' signum 2.0t mára nem indul..

Szikra van tartály félig viszont itt elakadtam,a benzinszivattyút nem találom az ülések alatt, a motortérben a bejövő csövön van valamilyen szelep ami szerintem nyomás alatt kellene hogy legyen viszont szelep lenyomásra csak minimális szisszenést hallani.

Bármi segítség jól jön

Köszönöm!

Szia.

A lentebb írt cim modul is beszarhatott. Az vezérlel nagyon sokmindent. Dugasd fel gépre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 3.2 signum cim modul hiba. Egyik szerelő azt mondta, hogy szüksége van a cim modul alfa kódjára ez a két nyomtatott nagybetűvel írt betü (GK), a cromaxban azt mondták h ez mindegy fel lehet programozni mindegyiket. Tapasztalatok?

3.2 V6 blokkban mennyit bír a kettőstömegű? Mert nekem ilyen van, de azt hallottam, hogy benzinesekben örök, mert sokkal egyenletesebbek, főleg a V motorok, mint a dieselek és ezért nem mennek szét szinte.

Köszi válaszotokat.

Helló!

Nekem 2.2 direct combiban szart be a cim modul, pontosabban a kormányszög érzékelő, de amiatt az egészet kicseréltették velünk.

3 helyen nekem állították, hogy a burkolatán lévő kódból az utolsó két betűnek stimmelnie kell. 270e-ért ajánlottak gyári újat, használtat először kb. 140e-t, aztán sikerült valahonnan szerezni egy használtat kb. 60e-t.

Kettős tömegű TÉNYLEG van benzines motorokban is? Eddig én csak a dízelben tudtam erről - 2.2 directben is van?

Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Új vagyok itt a vectra fórumban, eddig egy g astrát nyúztam avval nm volt semmi gond de az új járgánnyal nem vagyok kibékülve. A probléma az lenne egy 20 km-es táv után se mozdul meg a vizhőfok mérő, majd egyszer csak gondol egyet felmegy 80 fokig de ott meg is áll. De motort csekkolva rendes üzem meleg. Szerintem a termosztáttal lehet gond de nem vagyok biztos benne. 2006os , Motorkód: z18xer

Elsőnek is merre kell keresnem a termosztátot, másodszor cseréje megoldható szerelő nélkül?

Lui

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

2008as C Vectrám van 1.8 benzin. Milyen olajat javasoltok a motorba? Most állok olaj csere előtt. Valamint van valakinek benne Parrot kihangosító? se kép se hang, nem is világit. Szerintem nem kap feszültséget. Hogy lehet szétszedni a műszerfalat úgy, hogy ne barmoljak szét semmit? És nem tudja valaki, hogy az első lökhárító alá honnan szerezzek jobb oldali koptató lemezt? Elhagytam valahol...

Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Helló fórumtagok!

 

Egy benzin/gázos Vectra b-m van, ami melegen gyönyörűen muzsikál, de indítás után pár percig rántgat, ha rálépek a gázpedálra fullad.

Trafóhidat kicseréltem, gyertyákat megtisztítottam, de semmi nem változott.

Segítsetek, mi lehet a probléma?

 

köszi, Csaba

Link to comment
Megosztás:

"2.2-es direct motorról mi a véleményetek, ajánlanátok vagy sem?"

 

2 éve van 2.2 directes vectránk, automata váltóval. Motorbajunk nem volt, kritikus dolognak a nagynyomású benzin szivattyút kell megemlíteni. Mienkben a rettegett Siemens van most 140e km van a kocsiban, ez szerintem eredeti még. Sok autóban ez elromlott a hallomások alapján, legalább 90e-s tétel cserélni. A Continental márkájú a megbízható a hírek szerint. 1.2, 1.4-es korábbi autóink motorjai után a 10.3-as átlagfogyasztás kicsit rémisztő volt nekünk, de már megszoktuk, inkább többet járok bringával, akkor ritkábban kell tankolni. Meg hogy dugóban mondjuk 13-15 l/100 körüli benzint is simán megeszik, még ha takarékosan próbálom nyomni a gázt akkor is. Autópályát nagyon szereti, már van büntetésem is, mert nem sikerült észrevenni, hogy már mennyivel megyek, és 8.3-8.6 között jön ki kb. az átlag, fogyasztás szempontból nagyjából mindegy neki, hogy 110-zel vagy 140-nel megyek. Konkrét példa: Horvátországba mentünk, volt dugó is az autópályán vagy 2 óra hosszat, 8.3-at evett, végig 38-40 fok volt kint, kocsiban 21, és szépen komfortosan lenyomtuk a 860 km-t. Én épp egyébként el lennék 1.8-cal is szerintem, de ez volt eladó és vonzó állapotú autó akkor. Ha megnyomom, számomra húz rendesen, a turbó meg nem romlik el, mivel nincs. Olajat nem eszi, 10 000-ként cseréljük, a hírek szerint a láncos hajtástól nem szabad sajnálni a a jó olajat. Összességében pozitív a véleményem. 

 

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

2008as C Vectrám van 1.8 benzin. Milyen olajat javasoltok a motorba? Most állok olaj csere előtt. Valamint van valakinek benne Parrot kihangosító? se kép se hang, nem is világit. Szerintem nem kap feszültséget. Hogy lehet szétszedni a műszerfalat úgy, hogy ne barmoljak szét semmit? És nem tudja valaki, hogy az első lökhárító alá honnan szerezzek jobb oldali koptató lemezt? Elhagytam valahol... 

 

Köszi  :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

T Invaited!

 

"... javasoltok ..."

Az aktuális gyártóművi követelmény a GM dexos2.

 

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu

Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.