Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 years later...

Sziasztok.Ne haragudjatok hogy ide irok de azt hiszem talan ez a legtalalobb topic.

Alufelnit szeretnek venni az automra amire aztan teligumit tehetek.A szoban levo gepsas egy Meriva OPC.Jelenleg egy 17 es pcd110 et44 -as kerek van fent ami a gyarija neki.Az opelnel azt mondtak hogy a telifelninek annak 16x6j-nek kell hogy legyen es legalabb et 38-nak. A kerdes az az hogy lehet e a kerek merete 16x7j et38 pcd110???Es ha igen akkor erre milyen meretu gumit vegyek.Talan 205/50/16???Koszonom a segitseget elore is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Sziasztok.Ne haragudjatok hogy ide irok de azt hiszem talan ez a legtalalobb topic.

Alufelnit szeretnek venni az automra amire aztan teligumit tehetek.A szoban levo gepsas egy Meriva OPC.Jelenleg egy 17 es pcd110 et44 -as kerek van fent ami a gyarija neki.Az opelnel azt mondtak hogy a telifelninek annak 16x6j-nek kell hogy legyen es legalabb et 38-nak. A kerdes az az hogy lehet e a kerek merete 16x7j et38 pcd110???Es ha igen akkor erre milyen meretu gumit vegyek.Talan 205/50/16???Koszonom a segitseget elore is.

Szia!

A gyari katalogus szerint a nyari kerekmeretnek jo a 6,5 Jx17, ET 44, 205/45/R17 88H gumival

teli guminak: 6 Jx15, ET 43, 185/60/R15 88T

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Voltam gumisnál levetük a kereket és megmutatta hogy az opel szinte az egyetlen akinek a csavarja jó az alufelnikhez mivel a gyári kúp megegyezik velük ,egy bibi van csak és ez mindenkinek lelke rajta 2-3 mm er hosszúságbeli külömbség van /mivel az alu vastagabb/.Megmutatta az alu felni csavarokat tényleg hosszabak csak,én vettem 16db 5 papir volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ujab nyűg megpadkáztam a jobb elsö kereket az alu meguszta ,mivel a gumin van valami él védö,viszont a gumi külsö felületéböl kicsipet egy 3*3 darabot, ,de a lényeg voltam 2 gumisnál is de egyik azt mondja cseréljem le a másik nem kel csak tegyem hátra ,mi tévö legyek?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv

Használ valaki merivához ET 49-es felnit? Mert ugye rámegy , csak a tapasztalatok érdekelnének. Van ilyen négy felnim azt most tettem rá egyenlőre nem érzek semmi változást simán rámet csak annyi hogy a nyomtáv lett 12 mm-rel kisebb, de ez nem érezhető

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Megjöttek a felnik felkerültek az autóra igen jól néz ki, bár nem annyira praktikus télire mert szerintem összebarmolja majd mindig a kocsi oldalát.De tetszik.

[quote name='joc' date='2009-11-06 - 20:09' post='571474'Megjött a felni

Én is most vettem a Zafirámhoz et35 lemezfelnit, várom ,hogy mikor jön meg, kíváncsi vagyok, hogy néz ki rajta.

Az a pár centi is sokat számít.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.