Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

87-es Opel Kadett "E" műszerfal kérdés


Guest

Recommended Posts

Üdvözletem!

Tud-e valaki segíteni, hogy a műszerfalon található nyomógombos kapcsolók mit működtetnek? Kettőről tudom, az egyik a hátsó ködlámpa, a másik meg az ülésfűtés. Viszont van még kettő, ami be van kötve, mert ha ráteszek egy kapcsolót, akkor világít. Nade mit kapcsolok?! :shock:

Opel Kadett 1.6D "E".

Köszi előre is.

Csaba

U.i.: Lehetséges az autómata váltó olaj előfűtés?

Link to comment
Megosztás:

másik kettő:

másik oldali ülésfűtés

első ködlámpa

(legalább is ez szokott lenni  :) )

Köszönöm szépen!

Mint kiderült, csupán csak előkészítés az a két vakdugó, hiába van bekábelezve... :lol:

Csaba

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Helló!

A jobb oldali vakdugók helyére hol lehetne találni gyári kapcsolókat, mert nem akarom elcsúfítani a műszerfalat mindenféle nem odaillő dolgokkal, és eddig ahol néztem (bontók, miegymás) nem lehetett találni. Konkrét cím és ármegjelölés (nagyságrendileg, kb.) érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Helló!

A jobb oldali vakdugók helyére hol lehetne találni gyári kapcsolókat, mert nem akarom elcsúfítani a műszerfalat mindenféle nem odaillő dolgokkal, és eddig ahol néztem (bontók, miegymás) nem lehetett találni. Konkrét cím és ármegjelölés (nagyságrendileg, kb.) érdekelne.

A középkonzolba valókra gondolsz...Én még anno a D Kadetthez is tudtam venni pár éve bontóba, de akkor is igen borsos volt..ha jól emlékszem vagy 2 rugót elkértek érte... :shock: szerintem több bontót keress fel..Én anno az aszódiba találtam az említettet, de nem tudom azóta megvan e még egyáltalán az a bontó.. :?

Link to comment
Megosztás:

A középkonzolba valókra gondolsz...Én még anno a D Kadetthez is tudtam venni pár éve bontóba, de akkor is igen borsos volt..ha jól emlékszem vagy 2 rugót elkértek érte... :shock: szerintem több bontót keress fel..Én anno az aszódiba találtam az említettet, de nem tudom azóta megvan e még egyáltalán az a bontó.. :?

Középkonzolba :?: :?:

Ugyan most épp megújítás alatt van az autóm, és már egy hónapja nem ültem benne, de emlékeim szerint a Kadett E középkonzolában nincs is semmilyen kapcsoló (leszámítva a szellőzés/hátsóablakfűtés kapcsolóját).

Nem, én a műszercsoport jobb oldalán, a vészvillogó alatt található vakdugók helyére kerestem kapcsolókat, mert a bal oldalra ugyan lehet találni ködlámpakapcsolót, de az nem csereszabatos a másik oldallal. (Asszem gyárilag talán ülésfűtés kapcsolója lehetett ott vmi agyonextrázott versionban.)

Link to comment
Megosztás:

Középkonzolba :?: :?:

Ugyan most épp megújítás alatt van az autóm, és már egy hónapja nem ültem benne, de emlékeim szerint a Kadett E középkonzolában nincs is semmilyen kapcsoló (leszámítva a szellőzés/hátsóablakfűtés kapcsolóját).

Nem, én a műszercsoport jobb oldalán, a vészvillogó alatt található vakdugók helyére kerestem kapcsolókat, mert a bal oldalra ugyan lehet találni ködlámpakapcsolót, de az nem csereszabatos a másik oldallal. (Asszem gyárilag talán ülésfűtés kapcsolója lehetett ott vmi agyonextrázott versionban.)

Szerintem majdnem egyről beszélünk csak máshogy :)

Én is anno ködlámpa kapcsolót tudtam venni...miért Te mit akarsz beszerelni? ülésfűtést? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem majdnem egyről beszélünk csak máshogy :)

Én is anno ködlámpa kapcsolót tudtam venni...miért Te mit akarsz beszerelni? ülésfűtést? :wink:

én a régi kadettomba szereltem ülésfűtést, de már nem lehetett rendelni kapcsolót, mert leálltak a gyártásával.

Bontóban meg nincs, mert nemsok kadettot szereltek gyárilag ülésfűtéssel....

nekem nem volt első ködlámpám, és az ülésfűtést az első ködlámpa helyére tettem.

merthogy csak a Bal1-be volt ülésfűtés. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Ezt elismerem. Télen én is szoktam felrakni füthető üléshuzatot, állat ha beülsz a jéghideg kocsiba és meleg az ülés.. egyetlen hátránya h. jó ha egy telet kibir, csak kinai szar minőségüeket lehet kapni..

én a kadettomba gyári ülésfűtéspárnát raktam bele.

nagyon király volt.

kb 1 perc alatt meleg volt az ülés, és a jéghideg autóba sem fáztál télen.

astrába is tervezem beletenni, csak drága. olyan 25 / ülés.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Hali! Szereztem egy GSI Kadett digit műszerfalat a D Kadettembe. Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni valamilyen bekötési rajzzal vagy jó tanáccsal! Elöre is köszi!

Ez ügyben szerintem keresd Sonique-t az Astra topikban, már van rutinja :) digit műszerfal terén, bár lehet, hogy D-kadettbe még nem szerelt...

Link to comment
Megosztás:

Ez ügyben szerintem keresd Sonique-t az Astra topikban, már van rutinja :) digit műszerfal terén, bár lehet, hogy D-kadettbe még nem szerelt...

és az elgonolásom alapján nem is fog. ugyanis némi elektronika hiány van a D kadettnál, ami a digit müszerfalnak nélkülözhetetlen....

PL: nincs utjeladó, vizhőfokjeladó,cpmuter, stb,stb.....

bár biztosan meg lehet oldani.

Link to comment
Megosztás:

Én a Rekordomba szereltem ü.fűtést mindkét oldalra 8) de tescos olcsót szétvágtam és a kárpit és szivacs közé tettem be,kapcsolót én sem kaptam,így egy kombi hátsó ablakmosókapcsolóját alakítottam át:0 állás ki,1 állás bal 2 állás bal+jobb.Amugy tényleg király :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 91-es Kadettem (C14NZ) műszerfalát szerettem volna kicserélni fordulatszámmérősre, de nem sikerült. A 12 polusú dugón be volt húzva a fordulatszámmérő kábele, de amikor rádugtam egy 90-es előtti műszerfalat a fordulatszámmérő mutatója 2000-et mutatott és nem reagált a gázadásra. Megpróbáltam egy külön kábelen a hall jeladótól is rákötni, de akkor is ugyan az történt. Egy másik fordulatszámmérővel is megpróbáltam, de azzal sem sikerült. Mit tegyek? Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Van a műszeregység mögött egy fesztstab IC (fekete, fém rögzítőfüllel, 3 lábú), na valószínűleg az a ludas. A kimenetén (a vezetetékelésből ki lehet sakkozni) fix 12V kell hogy legyen. Sztem bármelyik elektronikai üzletben lehet venni. Ha nincs akkor 7812-vel lehet helyettesíteni, de azt fejjel lefelé kell beszerelni, mert fordított a lábkiosztása. 2-300 FT az egész

Link to comment
Megosztás:

Van a műszeregység mögött egy fesztstab IC (fekete, fém rögzítőfüllel, 3 lábú), na valószínűleg az a ludas. A kimenetén (a vezetetékelésből ki lehet sakkozni) fix 12V kell hogy legyen. Sztem bármelyik elektronikai üzletben lehet venni. Ha nincs akkor 7812-vel lehet helyettesíteni, de azt fejjel lefelé kell beszerelni, mert fordított a lábkiosztása. 2-300 FT az egész
Na kössz akkor utána nézek! Bár én valami kondiról olvastam :?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.