Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Javaslom olvasgasd az "Elektronikák, elektromos kérdések" témát, ebben szerepelnek kérdéseid nagy része. Többek között, hogy az automata ablakfelhúzás csak a távirányító gomb hosszanti nyomására megy fel (ha felmegy), automatán nem lehet.

Automata felhúzás is lehetséges... csak kell hozzá egy ablak felhúzó modul, és akkor záráskor felhúzódnak az ablakok nem kell hosszanti nyomás.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Opel Zafirám van 2000-es év jártat, és elszakadt a hátsó ajtóba a vezeték.

Jelen pillanatban össze lett "kókányolva" de szeretném kicserélni újra.

Van erre lehetőség?

Mert az autóvillamossági szerelő aki most megcsinálta mondta h járjak átunna, hogy külön ezt a részt lehet-e cserélni. Szeretném kicserélni, de nem tudom hogy megvalósítható e.

Esetleges válaszotokat köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Opel Zafirám van 2000-es év jártat, és elszakadt a hátsó ajtóba a vezeték.

Jelen pillanatban össze lett "kókányolva" de szeretném kicserélni újra.

Van erre lehetőség?

Mert az autóvillamossági szerelő aki most megcsinálta mondta h járjak átunna, hogy külön ezt a részt lehet-e cserélni. Szeretném kicserélni, de nem tudom hogy megvalósítható e.

Esetleges válaszotokat köszönöm.

Nem lehet szakaszonként cserélni....legalábbis az Astra H-ban nem(szervizben megkérdeztem, ez az info tőlük származik) nekem is szétszakadt, most össze van "kókányolva". Ha 1x ráérek, normálisan össze akarom rakni. Én úgy gondoltam, hogy valami puhább vezetékkel kipótolom....talán így az a rész, ahol igénybe van véve, jobban fogja bírni...:)

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Megcsináltam a bal hátsó ajtó vezetékezését. Az lehet, hogy van összeköttetés a tanksapka ajtóval? Arra gondolok, hogy amíg szakadt vezetékeim voltak, minden bezáródott, csak néha a tanksapka ajtó nem.....viszont kicsit "messze" van a tanksapka a bal hátsó ajtótól....

Ami több lett az akcióban, hogy több vezetéket toldottam be , így a kábelkorbács felőli forrasztások bekerültek a kasztniba....a gumi gégecsőbe meg szilikon spay-jal befújtam, hogy csúszkáljanak a vezetékek....:D

2 óra alatt megvolt.....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Opel Zafirám van 2000-es év jártat, és elszakadt a hátsó ajtóba a vezeték.

Jelen pillanatban össze lett "kókányolva" de szeretném kicserélni újra.

Van erre lehetőség?

Mert az autóvillamossági szerelő aki most megcsinálta mondta h járjak átunna, hogy külön ezt a részt lehet-e cserélni. Szeretném kicserélni, de nem tudom hogy megvalósítható e.

Esetleges válaszotokat köszönöm.

Szia

Javító készletet lehet kapni hozzá. 217265865.jpg

A gyári száma: 62 86 768

Az ára: 55.381Ft.

Jobban jársz ha nézel hozzá az e-bay-en utángyártott alkatrészt. A németeknél sokfélét, különböző árakon lehet kapni.

Amúgy itt egy orosz link, hogy esetleg mivel lehet kiváltani pl. a kábeleket/sarukat:

http://photo.qip.ru/users/gm-parts/200904760/?mode=xlarge

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy 2007-es astra H 1,7 CDTI kombi autóm. Rec modul sajnos nincs az autóban. LEV, illetve S.D.I. említette, hogy utólag raktak (rakattak) a gépbe ablak felhúzó modult. Én mivel kellően szétszórt tudok lenni szeretnék a gépbe egy riasztót ami rámcsippant ha félig nyitva maradt az ajtó és felhúzza az ablakot. Szeretném kérdezni milyen riasztót javasolnátok, illetve kérdezném, hogy milyen ablakfelhúzó modult használtatok és tudtok-e ehhez bekötési rajzot adni? El drótozgatok autókban, de ez a can bus néha megőrjít.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

A rádión a TP vagy a [TP] látszik? Előbbi azt jelenti, hogy közlekedési infórmációkat is adnak, utóbbi pedig, hogy ha ilyen hírt sugároznak, akkor arra az időre oda is kapcsol (a CD-ről is). Általában a TP gomb megnyomásával lehet a zárójelet ki-be kapcsolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A rádión a TP vagy a [TP] látszik? Előbbi azt jelenti, hogy közlekedési infórmációkat is adnak, utóbbi pedig, hogy ha ilyen hírt sugároznak, akkor arra az időre oda is kapcsol (a CD-ről is). Általában a TP gomb megnyomásával lehet a zárójelet ki-be kapcsolni.

És mikor van kikapcsolva?:) Ha a Tp körül nincs zárójeL?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Attól függ!

Magát a térképszoftvert akarod frissíteni, hogy aktuálisak legyenek a térképek, ahhoz elég térkép CD-t cserélni. A legolcsóbb módja, na letöltöd, kiírod CD-re, ennyi. Általában évente jelennek meg ehhez új térkép CD-k.

Ha a fejegység firmware-ét akarod frissíteni, akkor úgy ahogy a fenti videón linkelték. Szintén letöltöd a radio update-et, kiírod CD-re, betolod a fejegységbe, lefuttatod, kész. De a legfrissebb is 2007-es kiadású. Tehát esélyes, hogy a tiéden már ez van. Én nagy változást nem vettem észre a frissítéssel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, Gery77 írta:

És az egészet nem lehet valahogy magyarosirani?

És nem tudnáok valsmi konkrét oldalt ajánlani?

 

 

ncore

keresőbe beütöd dvd90 vagy CD70

2016-os navi térkép már fent van a DVD90 -hez 

fent van az sw frissítés is,azt akkor érdemes feltenned ha az aux menü nem jön elő és azt szeretnél a gépedre,de jobb ebben az esetben keresni itt a fórumon Somit.

letöltött navi dvd kiírása neroval(nero burning rom) cd/dvd-író fülre méssz és cd- kép felírásra és így kiírva tuti jó lesz,olvasni fogja a navid.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
4 órája, Akos90 írta:

Sziasztok!
Valaki tudna nekem mondani egy kuplung tárcsa átméröt? Vagy ha esetleg valakinek azonos autója van hogy ö mit vett ?! Astra h gtc L08  27.04.2005   motor 1.6 benzin   Z16XEP[LJ7]  20FD8797  váltó.:  TYP F17
Válaszokat köszönöm !!!:icon13:

 

Nekem ugyan nem GTC van, de Z16XEP F17-es váltóval.

Én tavaly ezt vettem bele:

https://autoalkatreszed.hu/list/article/1024898/4438992/621302733-luk-kuplungkészlet.html

Ha kuplungot cserélsz, akkor már a nyomólapot is kell (de legalábbis igen erősen ajánlott), kinyomócsapágyat meg jó ha cserél az ember, mert sok munka (pénz) szétszedni, és akkor már érdemes ezt is. Nekem már eléggé kivolt a csapágy is. A fenti csomagban benne van mind a három cucc, így sokkal olcsóbban kijön, mintha egyenként veszed meg a dolgokat. Mondjuk kuplungban a LUK az egyik legjobb. Amit még ajánlok, hogy cseréltesd ki a kumplung oldali főtengely szimering. Egy jobb márka nincs 2eFt, viszont ha már szét van szedve az egész, akkor ennek cseréje 5 perc és 10 évig nem lesz ezzel gondod. Nekem nem engedett, de nagyon meg volt keményedve, és amikor kiszedtük, könnyen tört, valószínű nem bírta volna már sokáig. ;) Ja és én a lendkereket is felszabályoztattam. Valószínű erre neked is szükséged lesz.

A kuplunghoz kapcsolódóan egy kérdés: neked indulásnál nem rángat az autó, mikor felengeded a kuplungot (ja és nem mindig, de elég sűrűn)?

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek OPC Line szettel szerelt Astra H Caravanja, és levehető vonóhoroggal szerelt? Arra lennék kíváncsi, hogy melyik vonóhorog gyártó levehető feje fér el a hátsó lökhárító toldat alatt, úgy, hogy nem kellett kivágni semmit a toldatból.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.