Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autóápolás


Amusing

Recommended Posts

Egy barátomnak van egy "jó" hírű autokozmetikája , ahol héten legalább 3x lemosom a verdát INGYEN.

Rendszeres vaxot, viaszt és egyéb minőségi szert kap és motorblokk öblités .

ilyenkor nyáron meg rendkivűl fontosa bogár és madárürülék oldás.

Spec. szerrel befújom , kicsit álni hagyom és utánna a sterimó lazán leviszi.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 159
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ez a viasz hogy müx? Hol lehet kapni? :(

nem titok ez a viasz vagyis VAX -ot az autószalonok használják (Quik Shine) néven fut.nagyüzemi szer forgalomban (kiskerben) nem lehet kapni.5-10L kiszerelésben van (kék kanna).Ezt a szert kell felkenni amikor már megmostad és áttörölted viledával az autót.

Egyszerüen egy kézi fújos dobozban felspricolod és viledával jól átkened.

Szalonfénye lesz több napig , a madárürülék és a bogár könnyeben lejön a por és az eső lepereg .Ésa festést az autón ápolja nem hagyja kiszáradni.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nagyon jól hangzik! Utánnajárok - veszek - fújok - törlök!

Remélem lesz itt a boltba! Olyan kézi fújót mondasz mint amivel a virágokat priccelják mi? :wink:

Igen.

Jol gondolod.

ma megkerestek a munkehelyen , hogy áruljam már el, hogy mitől ilyen fényes mindig az autóm.(kb. 50-60 autóáll a parkolóban)

8) 8) 8) 8) :wink:

Te már tudod.

ŐK NEM :x :shock: 8) :( :wink: :idea:

Link to comment
Megosztás:

Egy barátomnak van egy "jó" hírű autokozmetikája , ahol héten legalább 3x lemosom a verdát INGYEN.

Rendszeres vaxot, viaszt és egyéb minőségi szert kap és motorblokk öblités .

ilyenkor nyáron meg rendkivűl fontosa bogár és madárürülék oldás.

Spec. szerrel befújom , kicsit álni hagyom és utánna a sterimó lazán leviszi.

küldhetsz egy címet, meg vmi baráti árlistát

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Riwax cuccok jöttek be a legjobban.

Csak azt használok, sampon, polírszer, pergőviasz/amivel utánna kell befújni/, bogároldó, műanyagápoló /szilikon mentes!/

Házhoz hozza a terítőautó! :( /de csak azért mert itt van a közelben egy pár autószalon, ahova szintén ők szállítanak!

http://rivax.hu

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a Wax az csak viasz, mint neve is tükrözi.

Amit én használok, az kicsit durvább, de nem annyira mint a vizescsiszolás. T-Cut, angol cucc, még angliában ismertem meg az előnyeit, mindenki ezer éve ismeri és használja náluk. Itthon a Homasitánál kapható. Van külön színenként is, meg univerzális is. Pontosan az apró karcok eltüntetésére való, de miután a lényege, hogy feloldja a fényezés felső rétegét, a mattult fényezés újítására tökéletes. Kevés anyag, nehogy folot hagyjon, erős dörzsölés egy puha ronggyal, pár perc száradás, majd újabb erős dörzsi. Kemény munka, nem szabad gyengén dörzsölni, de hatalmas a változás.

Ez után jöhet az a bizonyos Wax.

Ja, és nem drága, ezervalamennyi egy kis flakon, de én annyival 3 autó fényezését teljesen újjávarázsoltam, köztük egy 20-22 éves Jettáét is, ami tényleg látványos volt. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a Wax az csak viasz, mint neve is tükrözi.

Amit én használok, az kicsit durvább, de nem annyira mint a vizescsiszolás. T-Cut, angol cucc, még angliában ismertem meg az előnyeit, mindenki ezer éve ismeri és használja náluk. Itthon a Homasitánál kapható. Van külön színenként is, meg univerzális is. Pontosan az apró karcok eltüntetésére való, de miután a lényege, hogy feloldja a fényezés felső rétegét, a mattult fényezés újítására tökéletes. Kevés anyag, nehogy folot hagyjon, erős dörzsölés egy puha ronggyal, pár perc száradás, majd újabb erős dörzsi. Kemény munka, nem szabad gyengén dörzsölni, de hatalmas a változás.

Ez után jöhet az a bizonyos Wax.

Ja, és nem drága, ezervalamennyi egy kis flakon, de én annyival 3 autó fényezését teljesen újjávarázsoltam, köztük egy 20-22 éves Jettáét is, ami tényleg látványos volt. :wink:

Apró karc, pl. dörzsölésnyom eltüntethető vele?

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a Wax az csak viasz, mint neve is tükrözi.

Amit én használok, az kicsit durvább, de nem annyira mint a vizescsiszolás. T-Cut, angol cucc, még angliában ismertem meg az előnyeit, mindenki ezer éve ismeri és használja náluk. Itthon a Homasitánál kapható. Van külön színenként is, meg univerzális is. Pontosan az apró karcok eltüntetésére való, de miután a lényege, hogy feloldja a fényezés felső rétegét, a mattult fényezés újítására tökéletes. Kevés anyag, nehogy folot hagyjon, erős dörzsölés egy puha ronggyal, pár perc száradás, majd újabb erős dörzsi. Kemény munka, nem szabad gyengén dörzsölni, de hatalmas a változás.

Ez után jöhet az a bizonyos Wax.

Ja, és nem drága, ezervalamennyi egy kis flakon, de én annyival 3 autó fényezését teljesen újjávarázsoltam, köztük egy 20-22 éves Jettáét is, ami tényleg látványos volt. :wink:

akkor lenne egy munkám a számodra :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ajjajjj.... Inkább te. Nem kell szakértő. Még a sajátomat is csak díszcsíktól fölfelé nyomtam végig, mert lusta vagyok és izzadós. Na meg most 3 autó van terítéken nélam is. Ebből kettőt javítani kéne kicsit, de azokra sincs időm. Ügyi vagyol te szerintem. :( :lol: Különben is, a büszkeség utána, amivel eltölt egy ilyen munka sikere, megfizethetetlen!!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát majd meglátjuk mennyire lesz lelkierőm

Látod ez az. De az új autóra nem javaslom, max csak ott, ahol van a kis karc. Mert azért csak ad a fényezésnek (miután oldószeres), és egy páréves autónak fölösleges. Oda tényleg elég a wax a teljes kasztnira.

Link to comment
Megosztás:

Látod ez az. De az új autóra nem javaslom, max csak ott, ahol van a kis karc. Mert azért csak ad a fényezésnek (miután oldószeres), és egy páréves autónak fölösleges. Oda tényleg elég a wax a teljes kasztnira.

az a bajom, hogy kapubeállóba van egy bokor és múltkor az összekaristolta, nem látni csak ha mosom, de engem zavar

meg celúx volt a kocsi, és ahogy levettem meg van fakuva ott egy kis körbe a csom atrtónál, ezek akarom majd kiszedni

Link to comment
Megosztás:

az a bajom, hogy kapubeállóba van egy bokor és múltkor az összekaristolta, nem látni csak ha mosom, de engem zavar

meg celúx volt a kocsi, és ahogy levettem meg van fakuva ott egy kis körbe a csom atrtónál, ezek akarom majd kiszedni

ezeket egyszerűen ki tudod vele szedni. De tényleg csak ott, ahol sérült. Puha ronggyal körkörösen jó erősen odadörzsölni, amíg szemmel láthatóan mattul, majd ha száraz, egy másik puha ronggyal ledörzsizni az anyagot. Ha kell, ismételni a perocedúrát. Ennyi.

Ma voltam a Homasitában, és még mindig van nekik ilyen. 0,5 L, 1300 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Nézz be a tecsóba is, mert egy éve láttam ott is. Tecsó is angol meg ez is, gondolom ezért. De azóta lehet h már levették a polcokról. Én akkor vettem is belőle, de gondolom nem képeztem túl nagy piacot... :roll: Egy próbát viszont megér.

Link to comment
Megosztás:

Nézz be a tecsóba is, mert egy éve láttam ott is. Tecsó is angol meg ez is, gondolom ezért. De azóta lehet h már levették a polcokról. Én akkor vettem is belőle, de gondolom nem képeztem túl nagy piacot...  :roll:  Egy próbát viszont megér.

ma ott voltam, kerestem ilyan cuccot de nem találtam semmit, ami megfogott volna

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

hetvegen vettem TURBO ® markaju "metal magasfenyt". allitolag a Vigo gyartja (barmit is jelent ez, a forgalmazo mondta...). eleg szar neve van, de a hatasa jonak tunik. a fenyezo ismeros szerint valami benzin-alapu vax (viasz) es aszonta teljesen jo. le is nyomtam vele az autot, es a hatas nem maradt el. teljesen sima feluletet kaptam.

a hetvegen meg az esok elott mentem vele jo 150 km-t, utana az eso siman lemosta bogarakat rola. ugyhogy eddig nem tunik rossznak. kivancsi vagyok mennyire lesz tartos.

500ml volt 1500Ft es egy viaszolasnal fogyott kb 1-1.5 deci pedig nem sporoltam vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.