Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

Akit érint:

Gyula a XIII. kerben újra indítja a gumis műhelyét ezekben a napokban, úgyhogy lehet

hozzá menni, aki már megszokta nála. :lol:

Az új műhely is a Tatai úton van, a régitől kicsit beljebb a város felé. Pontos házszámot

még én sem tudok, de lehet hívni, ha valaki be akar ugrani: 30/9065848

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

És terepgumival készüljetek :lol: Ott van a vasuti sinek mellett, talán a Petneházy - Reitter kereszteződés környékén.

Lassan én is fölrakatom a téligumit, de én idén szerintem lerakom a kocsit a céges garázsba, és max htévégente veszem elő, ha nagybevásárlásra megyek :lol:

Valaminek nagyon csunya hangja van a futóműben és nincs $ megnézetni :D

Link to comment
Megosztás:

Én sem raktam fel a téli kerekeket, mert nekem már lezsírozva-letakarva pihen az autó jövő tavaszig, viszont némileg aggódom amiatt, hogy nem árt-e a gumiknak hogy folyamatosan rájuk nehezedik az autó súlya úgy hogy egy helyben áll, mert sajna nincs módomban fölbakolni az autót... Mivel kéthetente azért be akarom indítani egy pár percre, az vajon elég ha olyankor kicsit előrébb/hátrább tolom hogy most másik részén feküdjön a guminak? Esetleg fújjak kicsit több levegőt a kerekekbe? Vagy fölöslegesen aggódom ennyit?

egyhelyben áll sokat akkor sajnos szögletes lesz :lol: már volt ilyen bajunk anno az F astrával...és ha csak pár precre indítod be az sem a legjobb megoldás :lol: főleg ha alapjáraton megy....

sztem szerezz alá vmi kuka felnit és gumit és tárold azzal :D

Link to comment
Megosztás:

És terepgumival készüljetek :lol: Ott van a vasuti sinek mellett, talán a Petneházy - Reitter kereszteződés környékén.

Le vagy maradva, az még az előző ideiglenes helye volt. :lol:

Most visszaköltözik majdnem ugyanoda ahol volt a tatai úton, csak kicsit beljebb a város felé. :D

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb felni szépsége miatt? :lol:

Háááát...

Egyébként nem nagyon szeretnék. Olyankor nem lehet bejutni a gumishoz. A kerekeket pedig csak ki kellene centíroztatni felrakás előtt. :lol:

Akkor lehet az lenne a megoldás, hogy kerék kicentíroz, aztán ha jön a ZIMA, akkor meg szépen emelő+kerékkulcs, és otthon CS.

Link to comment
Megosztás:

Komolyra fordítva a szót...

Én a gsi-t szinte teljes mértékben leteszem télre...nem azért mert olyan szép, de még is kár lenne érte ha télen valaki leropizna, úgyhogy itt a szállodában a fedett garázsban fog téli álmot aludni...azért néha bizti felkeltem... :lol:

A Seni meg kap fagyállót, új hidrotőkéket, új olajat, szűrőket cserélek benne, és felpattannak rá a 17-es téligumik...nagyjából ennyivel készülök a télre... :unsure:Meg persze a szokásos jégoldó, szilikon páros... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerzek még két 185/55R15-ös téligumit és 1 nappal az elsö hó elött rádobom a Corsára.

A hütüvel még többet fogok szívni, mert lassan, de biztosan fogy a fütüvíz. Vagy veszek egy új hütöt, vagy veszek jó sok olcsó fagyállót és szépen töltögetem a tartályba, mert a f@sza BASF fagyállómat nem fogja szanaszét locsolni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Rekord a szokásos kúrát kapja.

Le és kitakarítás aztán be a téligarázsba akku ki és jóccaka.

A motorcserénél fagyállóval töltöttem fel a hűtőrendszert az ablakmosó meg ugyis üres.

A Kadett mivel használva lesz ezért kicsit komolyabban foglalkoztam vele.

Ablakmosót lecseréltem,fagyálló ok. A téligumikat lepucoltuk Boogie-val és ki is vannak centírozva.

Kapnak új dísztárcsákat is Mélykék Pista és Coupé segítségével.(bár ennek nemsok köze van a témához)

Belekerült egy központizár az ajtó befagyása utáni bejutás megkönnyítésére. Megy bele még a riasztó is hétvégén,hogy,ha befagy a zár akkor távirányítóval is kitudjam nyitni a kocsit.

Az ajtógumikat átkenem szilikonnal és a csomagtartóba raktam a jégoldó spray-t. (A csomeszt tavaj is mindíg kitudtam nyitni.)

A kerékdobokat is lekezeltem még az alját átnézem,hogy hol kell kijavítani az alvázvédőt.

Lecserélem a lakkozzott hátsólámpákat és a fehér indexbúrákat is télire nehogy a só vagy egy belémcsúszó gyökér tönkretegye őket. :lol:

Aztán télen 2-3 hetente alvázmosás.

Link to comment
Megosztás:

A magam részéről a Calibra lemosva, kitakarítva, alvázvédőzve, akksiról kábel lekötve (az akksi marad bent mert 2km-re van a garázs onnan ahol lakom, a fr@nc se cipeli annyit), gumikéderek szilikonzsírral kezelve, autó letakarva betámasztva a garzsba, kéthetente megyek le beindítani, én meg addig gyalog járok és szétfagyok. :lol: Téliautó-tervről nem mondtam le, de sztem lesz február mire meg tudom venni, addig marad a fagyoskodás.

Link to comment
Megosztás:

Nálam a szokásos.Corsa télire garázsba le, és elvégezzük rajta a szükséges módosításokat.Fel van fagyállzva, de a pincegarázs előnye az állandó hőmérséklet, ami télen olyan 12 fok.

Az Astra pedig........ablakomsó kicserézve télire, fagyálló ellenőriztetve, akksiban szint ugyszintén, télikerék pedig gumisnál, centírozáson.Ha lesz időm elmejek érte, aztán ha jön a zima, felrakom otthon.Nincs kedvem időpontra rohangálni, meg várcsikálni.Ajtózárak WD40-nel lekezelve, bár ezt a téli időszakban hetente megjátszom.Ajtókérderek meg minden takarításnál le vannak ápolva.

Kocsiba bekerül majd a jégoldó spray, meg a hókaparóautómosókefe is.

Kb. ennyi.Aztán remélem gyorsan vissza lehet majd tenni a nyári kerekeket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerzek még két 185/55R15-ös téligumit és 1 nappal az elsö hó elött rádobom a Corsára.

Ez a rossz megoldás. Ugye a téli gumi nem azért jó mert hóra tervezték, hanem mert nem dermed meg 7 fok alatt sem (legalábbis nem annyira) és marad némi rugalmassága. Pont a fagyos reggeleken jön jól :lol:

A gsi-t lerakom a céges zárt és fedett garázsba, de fagyállót idén tisztességesen leellenőrzöm. Télikerék felmegy, egy kis olaj hozzáöntök (most picit a min. jelzés fölött vanó, lehet, hogy eszi kicsit), ablakmosóba téli lötyi kerül. Jégoldó, fagykaparó bekészít :lol:

És ugyanez a kör az 1.4esen is bejátszik.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.