Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

18 órája, kahon írta:

Sziasztok!

Köszönöm az infót.
A fentiek alapján arra jutottam hogy ez jó lesz.: JVC KD-R871BT

Lehet hogy hülyeséget mondok, de a linken ami fel van tüntetve az csak egy átalakító kábel egy ilyen kütyühöz.
De javítsatok ki ha tévedek (mielőtt megrendelem feleslegesen).

Ha jól értem ezzel a kettővel együtt menni fog a dolog.
 

Valóban feleslegesen rendelnéd meg, de abban igazad van hogy valószínűleg nem lesz hozzá elég az általam linkelt cucc. Leírom miért (és ezek első kézből való infók, nekem is JVC fejegységem van (bár nem ilyen, hanem KD-X 250BT), és onnan rendeltem hozzá az adaptert amit fentebb is linkeltem):

Az általam linkelt átalakítóhoz is tartozik egy dobozka (az oldalon szereplő képnek ne higgy, az csak illusztráció), az sem csak maga a kábel, amit én megelégedéssel használtam is az előző (szintén JVC márkájú) rádiómhoz. Mivel a kormánytávhoz ragaszkodtam és az átalakító már megvolt, épp emiatt vásároltam másodszor is JVC fejegységet, csakhogy meglepve tapasztaltam hogy az átalakító 3.5mm-es Jack dugóját nincs hová dugni rajta (az előző fejegységen volt egy aljzat erre a célra, úgyhogy csak össze kellett dugni és már működött is), helyette egyetlen szál vezeték áll ki a rádió csatlakozójából, rajta a "Remote" felirattal (ezt csak azért írom mert ahogy nézem, az általad kinézett fejegységen sincs meg a Jack aljzat). Végül aztán valaki talán éppen innen a fórumból felvilágosított, hogy ez csak egyszerű spórolás a fejegység gyártójának részéről, és nem kell mást tenni mint vásárolni egy szerelhető mono Jack aljzatot, és a meleg ér forrszemébe (az aljzat csúcsába) beleforrasztod a rádióból kijövő vezetéket (a hideg érrel nem kell foglalkozni, a rádión keresztül kapja a testet), összedugod a Jack-et és már működik is. Szóval a fentebb linkelt átalakítón még további 100Ft befektetést igényel az ügy, mivel kell venned egy ilyet is hozzá, azt a kütyüt meg felejtsd el:

 

2044.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Köszönöm szépen, ez nagy segítség.
Valóban úgy van ahogy írtad,aljzat sehol, csak a remote szál.
Ahogy abban is igazad volt hogy a kép megtévesztett.

Azt még áruld el légy szíves hogy ennél az egységnél fel van e cserélve a gyújtás12v és a memory (direkt12v).
A korábbi fejegységemhez meg kellett hogy cseréljem.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem most a gyári blaupunkt car300 van a kocsiban, ezt szeretném lecserélni másra de nem akarok túl sok pénzt rákölteni. Tehát a kérdésem az lenne hogy mi az az alsó kategória amit már érdemes megvenni (gondolom az 5-6 ezer forintosok nem túl jók meg a rádiót sem fogják úgy ahogy kéne?)?

Illetve, hogy meglehet e oldani valahogy hogy a középkonzolon az óra alatt az új rádió kiírja az rds információkat?

köszi a válaszokat előre is

üdv:Tamás

Link to comment
Megosztás:

40 perce, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem most a gyári blaupunkt car300 van a kocsiban, ezt szeretném lecserélni másra de nem akarok túl sok pénzt rákölteni. Tehát a kérdésem az lenne hogy mi az az alsó kategória amit már érdemes megvenni (gondolom az 5-6 ezer forintosok nem túl jók meg a rádiót sem fogják úgy ahogy kéne?)?

Illetve, hogy meglehet e oldani valahogy hogy a középkonzolon az óra alatt az új rádió kiírja az rds információkat?

köszi a válaszokat előre is

üdv:Tamás

Szia!

15ezer körüli JVC-k már jók, noname, olcsó 6-8 ezres fejeket én kerülném..rádió csere után nem fogja kiírni az infókat -de javítsatok ki, ha tévedek- majd kiírja a rádió, az viszont megoldható, hogy az óra alatt a dátumot mindig kiírja.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem most a gyári blaupunkt car300 van a kocsiban, ezt szeretném lecserélni másra de nem akarok túl sok pénzt rákölteni. Tehát a kérdésem az lenne hogy mi az az alsó kategória amit már érdemes megvenni (gondolom az 5-6 ezer forintosok nem túl jók meg a rádiót sem fogják úgy ahogy kéne?)?

Illetve, hogy meglehet e oldani valahogy hogy a középkonzolon az óra alatt az új rádió kiírja az rds információkat?

köszi a válaszokat előre is

üdv:Tamás

Szerintem nem találsz olyan rádiót már, ami kommunikálna a kijelzővel. Ott csak az óra és a dátum marad majd. Régen is csak 1-2 autórádiót "tanítottak meg" a kezelésére. Csak a gyári rádiókkal fog menni szinte a kijelzés. 15e körül kapsz már elfogadhatót, persze cd nélkül. (de minek, ha van usb és aux!)

Link to comment
Megosztás:

16 perce, KMilán írta:

Szerintem nem találsz olyan rádiót már, ami kommunikálna a kijelzővel. Ott csak az óra és a dátum marad majd. Régen is csak 1-2 autórádiót "tanítottak meg" a kezelésére. Csak a gyári rádiókkal fog menni szinte a kijelzés. 15e körül kapsz már elfogadhatót, persze cd nélkül. (de minek, ha van usb és aux!)

Nekem a CDR-500 még mindig tökéletesen megfelel!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Nekem a CDR-500 még mindig tökéletesen megfelel!

a car300 nekem is megfelel csak a belerakott aux bemenetre kicsit gáz mindíg rádugdosni az mp3 lejátszót azért gondoltam a cserére

meg a car 300 ra nem tudok erősítőt meg mélyládát rákötni de javítsatok ki ha tévedek ?!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 16. at 15:38, peacetrang írta:

Szia!

15ezer körüli JVC-k már jók, noname, olcsó 6-8 ezres fejeket én kerülném..rádió csere után nem fogja kiírni az infókat -de javítsatok ki, ha tévedek- majd kiírja a rádió, az viszont megoldható, hogy az óra alatt a dátumot mindig kiírja.

végül most egy alpine usb s fejegységet vettem a kocsiba. ahhoz hogy a dátumot mindig kiírja mit kell tenni?

 

Módosítva : tomcsika1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tomcsika1 írta:

végül most egy alpine usb s fejegységet vettem a kocsiba. ahhoz hogy a dátumot mindig kiírja mit kell tenni?

 

Két módon tudod megoldani:

1., az igényesebb mód az hogy leprogramozod a gyári rádiót Op-Com-mal (ez könnyedén vissza is állítható, ha esetleg egyszer visszatennéd a gyári rádiót)

2., a kevésbé szakszerű opedig az hogy elvágod a piros-fehér vezetéket ami a rádió csatlakozójából a kijelző felé megy (ez ugye csak forrasztással csinálható vissza később), de figyelj hogy ne a rádió csatlakozójánál vágd el, hanem fent a kijelzőnél (ehhez sajnos ki kell venni nem csak a rádiót, hanem az egész középkonzolt), mert ugyanez a vezeték a gyári antennaerősítő tápja is, és ha a fejegységnél vágod el, akkor gyengébb lesz a rádióvétel.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tgabika76 írta:

Két módon tudod megoldani:

1., az igényesebb mód az hogy leprogramozod a gyári rádiót Op-Com-mal (ez könnyedén vissza is állítható, ha esetleg egyszer visszatennéd a gyári rádiót)

2., a kevésbé szakszerű opedig az hogy elvágod a piros-fehér vezetéket ami a rádió csatlakozójából a kijelző felé megy (ez ugye csak forrasztással csinálható vissza később), de figyelj hogy ne a rádió csatlakozójánál vágd el, hanem fent a kijelzőnél (ehhez sajnos ki kell venni nem csak a rádiót, hanem az egész középkonzolt), mert ugyanez a vezeték a gyári antennaerősítő tápja is, és ha a fejegységnél vágod el, akkor gyengébb lesz a rádióvétel.

Nekem ez a piros-fehér vezeték össze van már préselve tehát akkor ezt már vágta el az előző gazdája és aztán újra összekötötte. Szóval akkor ezt a kábelt érdemes rendesen összeforrasztanom ahhoz hogy az új rádión jó legyen a vétel igaz(mert néha kicsit besistereg lehet hogy a préselés miatt)? és ezt a rádió jelerősítőt fogja működtetni az új rádió?De ha ezt elvágom akkor gyenge lessz a rádió jel nem jól értem?

Valamint még az a másik kérdésem lenne hogy erre ugye megy egy erősítő meg egy mélyláda és hogy hányas kábellel kell bekötni az erősítő állandó tápkábelét illetve hányassal a remote ot?

Valamint csak op-com mal lhet leprogramozni? vagy delphi autódiagnosztika is letudja? mi a neve  annak amit lekell programozni?

 

köszi a választ előre is

üdv Tamás

Módosítva : tomcsika1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Tegnap bekötöttem egy Alpine CDE-180RR fejegységet, de nem ment semmilyen beállítást. Vagyis indítom a verdát és recsegő rádió fogad. Kábelkötegnél  a remote lóg szabadon (kék-fehér). Mivel tudnám a kis drága amnesztiáját orvosolni?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Fel kell cserélni a rádió csatlakozójába menő piros és sárga vezetéket valószínűleg. A piros vezetékben állandóan van +12V, a sárgában csak gyújtás ráadásakor, szóval valószínűleg azért felejti el a beállításokat, mert a benne levő memóriachip sem kap áramot.

Így igaz, két kábelt felcseréled és már jó is lesz. Nekem is az oldotta meg a gondot. (le is van írva szerintem a beszerelési útmutatójában, amúgy én se mertem megcserélni, csak miután megérdeklődtem, az mire is jó, ha felcserélem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello!

Mai napon megbontottam a középkonzolt, összeraktam minden OK, kivéve a fejegység nem működik.

Kiveszem a rádiót és akkor vettem észre, hogy egy szürke-sárga kábel ott lóg a semmiben. Gondolom ez okozza a problémát. Tudja valaki, hogy mi célt szolgál ez, illetve, hogy hol lenne a helye?

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=59620170409_133332.jpg

27420170409_133304.jpg

Módosítva : david.peter
Link to comment
Megosztás:

On 3/31/2017 at 20:07, KMilán írta:

Így igaz, két kábelt felcseréled és már jó is lesz. Nekem is az oldotta meg a gondot. (le is van írva szerintem a beszerelési útmutatójában, amúgy én se mertem megcserélni, csak miután megérdeklődtem, az mire is jó, ha felcserélem.

Igazatok volt. Sikerrel jártam. Túl könnyünek tünt először, de annál nagyobb volt az öröm. Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nemrég boldog tulaja lettem egy G astra caravan-nak, kozepkonzolba cseréltem izzót s elment a magnó(car 300)illetve előtte próbáltam egy trans mittert s a külső hőmérséklet jelző felszaladt 50fokra. Megvan a magnó kódja, próbáltam de nem sikerült életre kelteni( természetesen ahogy itt olvastam) de nem sikerült... mérgembe vettem egy ideiglenes olcsó magnót a kocsiba de be se kapcsol (másik kocsiba működik így kizárnám ezt a lehetőséget) -.- illetve mikor meg cseréltem a pirosat s a sárgát elkezdett visítani a lámpa vissza jelző?!? :D valaki nagyon okos kérem segítsen a nyomoromon :) előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

NCDR 1100 navis rádió van a kocsiban és a bekapcs gomb ma reggel megszűnt működni. Hangerőt állít, de ki-be nem kapcsol. Nem érezni azt a kis "klattyogást", amikor megnyomja az ember, mintha el lenne törve valami. Járt már így valaki esetleg? Vajon elég csak gombot cserélnem - úgy tudom, ez egyszerű művelet - csak kihúzom a régit és betolom az újat(?) -, vagy bonyolultabb a javítás? Nem szívesen cserélném ki a fejegységet...

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék egy aktív mélyládát a csomagtartómba. A kiépítésével tisztában vagyok.

A gondom az hogy az erősítőnek testet honnan lehet adni? Merről lehet levenni? 

A pozitív kábelnek elvileg van valahol a motortérben a tűzfalon egy lyuk amin át lehet húzni. Merre keressem?

Az oldalsú műanyag kárpitoknál (küszöbök) alatt elférnek a vezetékek? (10 mm2 pozítv, 1 pár RCA remote szállal.)

További tanácsokat ötletek segítséget elfogadok!

Nagyon köszönöm előre is a segítségeket!

Opel Astra G Sedan 2000 évjárat.

üdv NánDee

 

Link to comment
Megosztás:

37 perce, NánDee86 írta:

Sziasztok!

Szeretnék egy aktív mélyládát a csomagtartómba. A kiépítésével tisztában vagyok.

A gondom az hogy az erősítőnek testet honnan lehet adni? Merről lehet levenni? 

A pozitív kábelnek elvileg van valahol a motortérben a tűzfalon egy lyuk amin át lehet húzni. Merre keressem?

Az oldalsú műanyag kárpitoknál (küszöbök) alatt elférnek a vezetékek? (10 mm2 pozítv, 1 pár RCA remote szállal.)

További tanácsokat ötletek segítséget elfogadok!

Nagyon köszönöm előre is a segítségeket!

Opel Astra G Sedan 2000 évjárat.

üdv NánDee

 

Bár még nem építettem ilyet a kocsimban, de pár dolgot már igen.

A bal hátsó lámpa környékén mintha lenne testélési pont. Vagy a csomagtér ajtó alatti részen, ha leveszed a műanyag burkolatot. Remélem érted melyik részre gondolok. Pótkerék és az csomagtérzár közötti rész.

Kábelt a motortérből a fékrásegítő melletti vakdugóban tudsz átvinni, ki kell fúrni persze előtte a dugót.

A kábelek bőven elférnek a küszöbben.

Remélem tudtam segíteni.

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.