Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

On 2017. 08. 24. at 5:34, gezoli írta:

Ha gyári a hangszóró akkor csatlakozó van. De spec, mert egybe van öntve a két csati és egymáshoz képest 90o-kal el van fordítva.

Ilyet vegyél hozzá:

https://www.google.hu/search?q=opel+hangszóró+csatlakozás&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiolNX39-7VAhUFnRoKHa3rAngQ_AUICigB&biw=1366&bih=628#imgrc=S0oVtRoNCy1O3M:

Nem ilyen a csatlakozója.Egyformán áll mind a kettő,ráadásul fekete mindkét vezeték.Valaki utólag rakta bele a hangfalakat.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek!

Nemrégiben tettem szert egy 2005-ös (Z14X) G Astra-ra. A fejegységem már nem gyári (Sony), viszont a recsegők igen. És sajnos csak elől vannak benne. Tervezem egy aktív Blaupunkt (GTB 8A) mélynyomó beépítését is, azon felül, hogy szeretném beépíteni a hátsó hangszórókat és a csipogókat is. Illetve az elsőket cserélni, csipogót beépíteni. Ebben kérnék segítséget. Hol találom a vezetékeket, illetve hogy milyen hangszórókat érdemes venni, amiket a gyáriak helyére be tudnék pattintani. 

Módosítva : baranyitamas
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. G astrámban szeretném kicserélni a cdr500-as típusu rádiómat blaupunkt manchester 110-re.Kérdésem csak az lenne hogy kell.e valami átalakitás a csatlakozón ( vagy vegyek másfajta iso csatlakozót?) vagy elég annyi amit régebben irtatok hogy a  gyári 3-as csatlakozóról leválasztom a felsőt és kész? 

Előre is Köszi.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, BAlazs_26 írta:

sziasztok. G astrámban szeretném kicserélni a cdr500-as típusu rádiómat blaupunkt manchester 110-re.Kérdésem csak az lenne hogy kell.e valami átalakitás a csatlakozón ( vagy vegyek másfajta iso csatlakozót?) vagy elég annyi amit régebben irtatok hogy a  gyári 3-as csatlakozóról leválasztom a felsőt és kész? 

Előre is Köszi.

Leválasztod a fölsőt és kész. A piros és a sárga táp vezetékkel kell egy kicsit variálnod. Föl kell cserélni!

Link to comment
Megosztás:

Just now, BAlazs_26 írta:

köszi .hülye kérdés lessz de nem értek hozzá ..gondolom ebből a sárga és piros csatiból csak egy egy van ..csak hogy ne keverjem össze 

Igen. Az egyik a gyújtás 12V a másik pedig állandó 12V. Ez lesz majd a memóriáért felelős, hogy ne felejtse el  a beállított frekvenciákat.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, BAlazs_26 írta:

köszi .hülye kérdés lessz de nem értek hozzá ..gondolom ebből a sárga és piros csatiból csak egy egy van ..csak hogy ne keverjem össze 

egy van, nekem a JVC-nél úgy van megoldva, hogy szét lehet húzni a sarukat és fel lehet cserélni, mert az Opelba úgy üzemel jól. 

 

Link to comment
Megosztás:

44 perce, BAlazs_26 írta:

sziasztok ...ma megnézetem a csatikat és csak 2 db piros kábel van az egyik vékony a másik vastagabb. a vékonyra 12V+ volt irva a vastagabbra meg hogy az állandó áramot adja  ...akkor ezt a kettőt kéne felcserélni?

Igen, ha nem tartja meg kikapcsolás után a beállított rádió frekvenciákat.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, BAlazs_26 írta:

sziasztok ...ma megnézetem a csatikat és csak 2 db piros kábel van az egyik vékony a másik vastagabb. a vékonyra 12V+ volt irva a vastagabbra meg hogy az állandó áramot adja  ...akkor ezt a kettőt kéne felcserélni?

Na akkor megpróbálom érthetőbben leírni.

A lenti képek a Blaupunkt Manchester 110 neten is fellelhető használati utasításából származnak, bejelöltem rajta melyik két vezetéket kell felcserélni: az "A" jelű csatlakozóban a 4-est és a 7-est:

 

manc1.jpg

Vagy itt talán jobban látszik, gyárilag még sorkapocs is van a vezetéken ahol meg tudod bontani:

manc2.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
9 perce, szisszo írta:

Sziasztok!

Multikormányom van az autómba (g astra), de viszont nincs benne rádió! Az lenne a kérdésem,milyen magnót,rádiót vegyek bele amit a multikormányról is tudok irányítani és a kijelzőt is!?

Kedves válaszaitokat előre is köszönöm!

Gyáriban gondolkozol? Akkor CAR400-tól fölfelé (a CAR300 még nem jó, attól komolyabbak mind), ha pedig nem gyáriban, akkor szinte mindegyik márkához lehet kapni adaptert például itt, a lényeg hogy olyan fejegységet vegyél, amelyik alkalmas a vezetékes (nem infrás!) távirányítóról való vezérlésre, azaz van a hátulján a csatlakozóban egy "remote" feliratú vezeték. Ha ez megvan, akkor a márkához passzoló adapterrel (az előbbi linkről) meg tudod oldani hogy működjön a multikormányod.

Link to comment
Megosztás:

A kijelző kicsit nehezebb történet, azt ugyanis elenyészően kevés rádió kezeli a gyáriakon kívül, jórészt csak a Kenwood és a VDO prémium típusai. A többinél a megoldás az hogy a kijelzőnél el kell vágni a piros/fehér vezetéket (ez a rádióból jön, de nem jó a rádió mögött elvágni, mert később elágazik, és ez adja a vezérlést a rádióerősítőnek is, ami az antennatalpban van, ergo ha közvetlenül a rádió mögött vágod el, akkor gyenge lesz a rádióvétel), és akkor állandóan a dátumot fogja mutatni, ellenkező esetben bekapcsolt rádiónál az alsó sor üres lesz.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, tgabika76 írta:

Gyáriban gondolkozol? Akkor CAR400-tól fölfelé (a CAR300 még nem jó, attól komolyabbak mind), ha pedig nem gyáriban, akkor szinte mindegyik márkához lehet kapni adaptert például itt, a lényeg hogy olyan fejegységet vegyél, amelyik alkalmas a vezetékes (nem infrás!) távirányítóról való vezérlésre, azaz van a hátulján a csatlakozóban egy "remote" feliratú vezeték. Ha ez megvan, akkor a márkához passzoló adapterrel (az előbbi linkről) meg tudod oldani hogy működjön a multikormányod.

Gondolom a gyárikban mindben van ilyen csatin.? Szóval ha veszek egy CAR400-at az csak összedugom és minden működik (kormányról a kijelző is)?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 23. at 18:38, BAlazs_26 írta:

sziasztok. G astrámban szeretném kicserélni a cdr500-as típusu rádiómat blaupunkt manchester 110-re.Kérdésem csak az lenne hogy kell.e valami átalakitás a csatlakozón ( vagy vegyek másfajta iso csatlakozót?) vagy elég annyi amit régebben irtatok hogy a  gyári 3-as csatlakozóról leválasztom a felsőt és kész? 

Előre is Köszi.

Engem érdekelne a magnó ha esetleg eladod! 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, szisszo írta:

Sziasztok!

Multikormányom van az autómba (g astra), de viszont nincs benne rádió! Az lenne a kérdésem,milyen magnót,rádiót vegyek bele amit a multikormányról is tudok irányítani és a kijelzőt is!?

Kedves válaszaitokat előre is köszönöm!

Szia.

20 kérdés-válasszal feljebb volt egy kérdésem Kenwood+multikormánnyal kapcsolatban. Előre leszögezem, hogy a kijelzőn nekem sem jelenik meg semmi kiírás, tehát ezt nem tudtam megoldani. Viszont kérdésem óta megcsináltam  magamnak a multikormányt és nem volt nehéz minden sufnimutyi nélkül ment. 
1. Én ezt a fejegységet vettem: (Nincsenek nagy igényeim és a gyári hangszórók jól szólnak vele) http://www.kenwood.eu/car/receivers/all/KMM-102AY/

2. Ezt az adaptert kell hozzá megvenni és a hozzávaló multilead kábelt: http://www.autodvd.hu/opel-kormanytavvezerlo-ctsop001-2.html

                                                                                                                                 http://www.autodvd.hu/ctmultilead2-adapter-kabel.html

3/a, Az adapter és multilead kábel pontos beszerelése:  1. multilead Kenwoodhoz : 

 

3/b, Az egész összekapcsolása adapter+multilead+fejegység. Helyes sorrendben: 

Körülbelül 10-15 percet vett az egész beszerelés igénybe. A sárga és piros vezeték helyes bekötése változhat, ami a fejegység és az adapter leírásában is szerepel. piros-piros,sárga-sárga  vagy piros-sárga piros-sárga. Az adapterhez és fejegységhez mellékelt rajzon jól látszik. Annyit tanácsként, hogy mindent csatlakoztass össze és próbáld ki. ha elfelejtené a memóriát, akkor a piros-sárga kábeleket cseréld fel, mint említettem. Ha minden jó csak igazgasd el a kábeleket, hogy elférjenek és pattinthatod is be a helyére a fejegységet. Sajnos a kijelzőt Én sem oldottam még meg. Remélem majd lesz aki leírja a pontos menetét Kenwood fejegységhez. :-)

Link to comment
Megosztás:

24 perce, tgabika76 írta:

cdr500.jpg

Én teljesen meg vagyok elégedve a CDR500-al. A rádiója viszonylag szépen szól, az igényeimnek megfelel. Egy kis mókolással az egyik ismerősöm készített hozzá AUX bemenetet, így ha nagyon akarok zenét vinni az autóba akkor mp3 lejátszót tudok csatlakoztatni hozzá. Másrészt tudom használni a kormány távot és a kijelzőt is, valamint jól mutat a középkonzolban. 8 hangszóróval nekem teljesen megfelel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Totál ki vagyok borulva, mert 10 bontós mást mondd és a gyári leírás is ami bontja a cikkszámokat.

Gyárilag 2 hangszórós volt a Classic II. Ehhez kapott egy gyári bontott szettet hátra. Most pedig kéne 4 csipogó is.

Ez és ez valamint ez van ami berakható. Elöl a csipogó kábele megvan, hátul passz. Na, most melyikből kell 2-2?

 

THX!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.