Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Hello!

Sikerült szereznem magamnak valami jót! PYLE QA 5500 II erősítő! Igaz hibasként sikerült vennem ebayon de bizom benne hogy keresztapám aki elektromuszerés eletre tudja kelteni kispénzből! Erről az erősítőről mi a vélemény neten nem sok mindent találtam csak anyit hogy 4*100w RMS+ 1*150W RMS

ÜDvqa_5500_detail.gif

Link to comment
Megosztás:

Egy kerdes lenne! Hogy oldottad meg Balázs a can bus os rendszer interfaceval vagy mas megoldással! Amugy mennyi egy ilyen iterface mert én majdnem olyan árban találtam a neten mint az autórádióm sőőt drágább mint az autoradióm!

Pioneer Car-P.I.152 - kifejezetten Pioneer P sorozatú fejegységekhez...

Mivel elég nagy "mennyiségben" vásároltam, ezt már megkaptam AIba...

Amúgy most nem fogtok szeretni:

hétvégén vittem haza egyik haveromnak egy uDimension első szettet. 17cm mélyközép, 25mm csipogó. K. Japók itt már sejtettek valamit. fejegységről küldve, minden állítgatás nélkül elég durvát szól, mélyláda nem kell mellé. A mély simán lemegy 100Hz alá... ezt mivel csinálod meg? :mellow:

Dinamika OK, hangzás OK, magasak OK. Pioneer PRS szettje kb. 2-3x ennyibe kerül, és nem szól így :rolleyes:

Kidolgozása is szép, nem nagyon láttunk rajta kifogásolni valót.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy most nem fogtok szeretni:

hétvégén vittem haza egyik haveromnak egy uDimension első szettet. 17cm mélyközép, 25mm csipogó. K. Japók itt már sejtettek valamit. fejegységről küldve, minden állítgatás nélkül elég durvát szól, mélyláda nem kell mellé. A mély simán lemegy 100Hz alá... ezt mivel csinálod meg? :mellow:

Dinamika OK, hangzás OK, magasak OK. Pioneer PRS szettje kb. 2-3x ennyibe kerül, és nem szól így :rolleyes:

Kidolgozása is szép, nem nagyon láttunk rajta kifogásolni valót.

teszt:

http://totalcar.hu/magazin/hifituning/udimens!1

Link to comment
Megosztás:

FBalázs, he véleltne mennél a debreceni opel talira megoldható ez hogy egyik kecskeméti kolléganak odaadod azt kis füzetecskét hogy hogyan is rakjunk hifit H astraba!! Mert nekem nagyon jol jönne hamarosan neki duralom magam!

Előre is köszi Dénes

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mindig minden topicot szétoffolsz! :unsure:

Amúgy kérdésedre válaszolva:

Erősen mezőny függő.

Itt vannak a Zánkai eredmények: http://resources2.basys.hu/files/zankai_eredmenyek.pdf

Amennyiben feltételezzük, hogy helyesen sikerül beállítani a fázisokat, tehát a nyitott és zárt ajtós mérések közt 1dB-n belüli eltérés van, akkor is csak 3., esetleg 2. helyre lett volna elég. (Tavaly nyitott ajtóval 1dB plusz :rolleyes: )

Jah, a zánkai pontozásnál valahogy csak a mérés eredményei szerepelnek, az egyéb bírálat pontszámai hiányoznak. Itt lehet még előnyt/hátrányt szerezni.

Tavaly a zegi rendezvényen elég lett volna. Most sajnos számolni kell azzal is, hogy mivel 2db hangszóró van a csomiban, 1 kategóriával feljebb kerülök :mellow:

Jövő hétvégén Bajára kell(ene) menni, majd ott kiderül, mire lesz elég. Ha lehetőségünk lesz, Gyurival (Vectra Caravan) mérünk még addig párat... az hivatalos lesz...

Link to comment
Megosztás:

hello!

El tudtad jutani a könyvecskét! mert ha bajara mész jöv hetvegrn épp kicsiny szülö falu melett mesz el és lehet itthon is leszek szivesen fogadnám a könyvecskét!!

Amugy az a 143 db elég keméyn kiváncsi leszek enyém mit fog nyomni

habar nem ez a cél hogy hangnyomásra menyek vele de még kicsit érdekel

Link to comment
Megosztás:

Hu ez előre lathatólag nagyon jó nekem elvileg 5 re kellen kecskemétre mennem mert feltörték a kocsim és szervizbe kell vinnem! de megoldom! Pü ben el tudod küldeni a telszámod akkor esetleg telefonon tudunk majd beszélni!

Üdv

jaj de jo lesz:)

Link to comment
Megosztás:

Baja ESPL - Experienced 4Woofers kategória:

Zárt: 144.1dB

Nyitott: 135.1dB (itt valamit elkurtunk, nem picit, nagyon :rolleyes: )

Egyéb: 55pont (szokásos: tisztaság -3pt, első magas beépítése -2pt)

SUM: 334.2pts

Ez most 5. helyre volt elég ;)

Ha Miskocig sikerül belőni a frekiket -> nyitott mérésnél max. 2dB különbség lesz, az már 2-3. helyre elég lesz (elvileg)

Az első helyezett OFF Hiace-t nem lehet megfogni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Most hogy álsz a marka cserével? Vagy most ezek bírjak amíg bírják!

Impulse USA Rullzzz.... bejáratás most megvolt, innét szvsz. neki lehet állni kenni őket :rolleyes:

A fenti eredményeknél erősítők min.-ra állítva, fejegységen mély -7dB-n...

Meg kell mérni normál állásban 0dB-vel, esetleg +6dB-vel, illetve ki kellene próbálni reflex ládában a gyári Bandpass helyett...

Még kérdéses, hogy mi lesz <_<

Link to comment
Megosztás:

Na most kerültem igazan dilemába! Azthiszem kell 1 kis segítség!

Tehát

Megvettem a Phase Evolution CFS 165.25 elsőszettet itt jön az első változás a dologba mivel a cégnél ahol vettem ez volt az utolso darab valamiért hiányzott belölle a magas sugarzó. De rendes volt az eladó, mert felajánlott hogy ad 2 db Phase Audiophile 6 magasat ami nem volt rossz üzlet!

Megvan a Zártladaban az Emphaser Mély

És a Caliber C660 6 csatornás erősítő

Ja meg ugye érkezik a Pyle Qa 5500 5 csatornás erősítő is, végülis itt barmelyiket hasznalhatom a két erősítő közül!

Meg ami még előkerült a fiokomból 2 db Phase linear Pc 165.25 hangváltó és a hozzá tartózó magasok, sajnos ez a hagváltónak nem álítható a kiemelése de lehet hogy keresztapám át tdja kicsit variálni!

Ebből hogy oldanátok meg a hagcucot! Mert mondtatok hogy aktivba hajtsam az elsőszettet de azt meg nem tudom hogy is kell pontosan!

Link to comment
Megosztás:

hétvégén vittem haza egyik haveromnak egy uDimension első szettet. 17cm mélyközép, 25mm csipogó. K. Japók itt már sejtettek valamit. fejegységről küldve, minden állítgatás nélkül elég durvát szól, mélyláda nem kell mellé. A mély simán lemegy 100Hz alá... ezt mivel csinálod meg? <_<

Dinamika OK, hangzás OK, magasak OK. Pioneer PRS szettje kb. 2-3x ennyibe kerül, és nem szól így :rolleyes:

Kidolgozása is szép, nem nagyon láttunk rajta kifogásolni valót.

És amugy mennyibe is kerül 1 ilyen U-dimension első szett?

Link to comment
Megosztás:

Na most kerültem igazan dilemába! Azthiszem kell 1 kis segítség!

Ebből hogy oldanátok meg a hagcucot! Mert mondtatok hogy aktivba hajtsam az elsőszettet de azt meg nem tudom hogy is kell pontosan!

höhöhöhöhö... szopni fogsz <_<

Ha a hangváltót be akarod kötni, akkor mindenképp:

RCA(front)-Erősítő-hangváltó-hangszóróK(közép+magas)

A hangváltót akkor tudod kihagyni, ha a fejegység alapból megfelelő magas, és közép jeleket ad ki, ebben az esetben:

RCA(magas)-erősítő-hangszóró(magas)

RCA(közép) -erősítő-hangszóró(közép)

Ha a kimeneti jelben nem vagy biztos, az erősítőn érdemes megnézni az LPF/HPF beállításokat, viszont ilyen konfiggal, rossz beállítással elég keményen el lehet küldeni a hangszórókat.

Ha a fejen nincs ilyen állítási lehetőség, végső esetben próbálkozhatsz ezzel is:

RCA(front)-Y elosztó-erősítő(LPF beállítva)-hangszóró(magas)

-erősítő(HPF beállítva)-hangszóró(közép)

Amúgy u-Dimension szettnél a szokásos konfig:

RCA(Front/bal) - 2csatornás erősítő hídba - hangváltó - hangszórók bal oldalon(közép+magas)

RCA(Front/jobb) - 2csatornás erősítő hídba - hangváltó - hangszórók jobb oldalon(közép+magas)

Nálam (hehehe)

RCA(magas) - erősítő (null beállítással) - magas hangszóró

RCA(közép) - erősítő (null beállítással) - közép hangszóró

RCA(mély) - 2erősítő, szinkronba kötve- subwoofer

Utána lehet játszani a fejegységen, persze csak ésszel...

Jah, viszont Dynamat extreme Bulk kitet érdemes beszerezni, ha már úgy is bontod a kárpitokat. Csodákra képes :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.