Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 2016. 07. 06. at 8:20, encore írta:

Kedves hozzáértők!

H astramban szeretném a CD30-as fejegyseget kicserélni valami jobbra.

Kérdésem az lenne hogy a csere után a BC-t hogyan tudom használni?

A kormány multi az autóban.

Köszi!

Üdv.

Ha  Gyári fejegységet teszel be helyette, akkor minden fog működni, mondjuk egy cd70 esetében! Jobban szól, és navi is van benne!

Link to comment
Megosztás:

Teljesen kezdő vagyok a témában és egy kis segítséget kérnék.

Opel Astra H-s autót vásároltam a közelmúltban CD 30-assal és legnagyobb örömömre van a kézifék mellett egy aux csatlakozó. A kérdés, hogy hogyan tudom ezt életre kelteni, hogy a telefonomról tudjak zenét hallgatni? Vásároltam egy audió kábelt:

http://www.tok-shop.hu/termek/audio-kabel-2-x-35-jack-14-meter-kek

Átváltottam external source-ra, elindítottam a zenét a telefonomon és nem különösebben történik semmi.

Előre is köszönöm!

Módosítva : concware
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎12‎. at 17:37, concware írta:

Teljesen kezdő vagyok a témában és egy kis segítséget kérnék.

Opel Astra H-s autót vásároltam a közelmúltban CD 30-assal és legnagyobb örömömre van a kézifék mellett egy aux csatlakozó. A kérdés, hogy hogyan tudom ezt életre kelteni, hogy a telefonomról tudjak zenét hallgatni? Vásároltam egy audió kábelt:

http://www.tok-shop.hu/termek/audio-kabel-2-x-35-jack-14-meter-kek

Átváltottam external source-ra, elindítottam a zenét a telefonomon és nem különösebben történik semmi.

Előre is köszönöm!

Ellenőrizd, hogy az aux csatlakozótól induló kábel csatlakoztatva van a CD 30-hoz

A telefonodon használt kimenethez alapesetben fülhallgató+mikrofon csatlakoztatható, ahol a fülhallgató résznek saját hangerőszabályozója van, lehet hogy csak le van halkítva.

Én vettem egy közbülső adapter, amit a telefon csatlakozóba dugva szétválasztja a mikrofont és a fülhallgatót, ezután a fülhallgatót csatlakoztattam a kocsi aux bemenetéhez. Egyébként e nélkül is működött csak kicsit zajos volt.

Ehhez hasonló: http://www.ebay.com/itm/3-5mm-Male-To-2-Female-Splitter-Audio-AUX-Stereo-Earphone-Mic-Adapter-Connector-/400926714966?hash=item5d59182c56:g:slUAAOSwBahVVAK~

 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kerilaszlo92 írta:

Üdv! A kérdésem az lenne, hogy gyári fejegység helyett lehetséges-e beszerelni nem gyári 1 din-es fejegységet. Illetve, hogy mire lenne szükség hozzá? (beépítőkeret, átalakítók stvb..)

Lehet persze, egy átalakító kábel kell, egy beépítő keret, meg ha van multi kormányod akkor ahhoz egy modul, hogy kezelje.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Alex07 írta:

DVD90 Navihoz valaki épített már be USB modult? Mit lenne érdemes beszerelni? Valakinek valami tapasztalat?

Az USB csatlakozo moge meg kell egy s mas, attol fuggoen, mire akarod hasznalni, nem lehet csak ugy barmibe beepiteni. A H Astrak radioi ilyen szempontbol teljesen butak, jo esetben AUX bemenet van rajtuk, igy azon at lehet csak "megtamadni" oket.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Alex07 írta:

Sziasztok!

DVD90 Navihoz valaki épített már be USB modult? Mit lenne érdemes beszerelni? Valakinek valami tapasztalat?

Előre is köszi!

 

2 perce, csaba66 írta:

Az USB csatlakozo moge meg kell egy s mas, attol fuggoen, mire akarod hasznalni, nem lehet csak ugy barmibe beepiteni. A H Astrak radioi ilyen szempontbol teljesen butak, jo esetben AUX bemenet van rajtuk, igy azon at lehet csak "megtamadni" oket.

Van AUX bemenetem, meg egy valami régi Nokiás dokkoló. Arra gondoltam hátha valami hozzá értő tudna ebből valamit átalakítani!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎20‎. at 20:46, Alex07 írta:

Sziasztok!

DVD90 Navihoz valaki épített már be USB modult? Mit lenne érdemes beszerelni? Valakinek valami tapasztalat?

Előre is köszi!

Van USB bemenetes gyári rádió, de a DVD90-re nem lehet USB-t "faragni" (meg amúgy utólag egyikre sem).

Link to comment
Megosztás:

20 órája, grep írta:

Van USB bemenetes gyári rádió, de a DVD90-re nem lehet USB-t "faragni" (meg amúgy utólag egyikre sem).

Yatour és valami hasonló sem működne mint CD-tár?

Nem tudom, mert az Opellal még most ismerkedem ilyen téren, előző autómban ezt simán meg lehetett oldani, még csak programozni sem kellett semmit! 

 

Másik kérdésem: infotaintment tekerője mindig csak 1 menüt ugrik, utána ha ugyanabba az irányba tekerem mint előtte, akkor visszaugrik az előző pontra! Ez valami kontacthiba vagy valami komolyabb. Könnyen javítható vagy csak csere oldja meg a problémát?

Módosítva : Alex07
Link to comment
Megosztás:

Nekem van gyári AUX aljzatom, amihez még kell egy összekötő kábel (az aljzat és a rádió csatlakozója közé). Összekötő kábelben is tudok segíteni. Másik megoldás, hogy sima 3,5-es hosszabbító kábelt veszel (jó minőségűt), és annak a dugóját levágva, a vezetékekre kell a megfelelő sarukat feltenni (sarut is tudok adni). Ezt szintén a rádió quadlock csatijába kell tenni és készen is van.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, koco írta:

Nekem van gyári AUX aljzatom, amihez még kell egy összekötő kábel (az aljzat és a rádió csatlakozója közé). Összekötő kábelben is tudok segíteni. Másik megoldás, hogy sima 3,5-es hosszabbító kábelt veszel (jó minőségűt), és annak a dugóját levágva, a vezetékekre kell a megfelelő sarukat feltenni (sarut is tudok adni). Ezt szintén a rádió quadlock csatijába kell tenni és készen is van.

Hogy tudnánk ezt nyélbe ütni? hjoci1980@gmail.com, írj rám és megbeszéljük! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 22. at 20:58, Alex07 írta:

Yatour és valami hasonló sem működne mint CD-tár?

Nem tudom, mert az Opellal még most ismerkedem ilyen téren, előző autómban ezt simán meg lehetett oldani, még csak programozni sem kellett semmit! 

 

Másik kérdésem: infotaintment tekerője mindig csak 1 menüt ugrik, utána ha ugyanabba az irányba tekerem mint előtte, akkor visszaugrik az előző pontra! Ez valami kontacthiba vagy valami komolyabb. Könnyen javítható vagy csak csere oldja meg a problémát?

Szia!

Az fejegység hiba, de orvosolható! Budapesten tudom javitani neked!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 26. at 13:24, Somi írta:

Szia!

Az fejegység hiba, de orvosolható! Budapesten tudom javitani neked!

Szia SOMI!

Bocsi, hogy csak most reagálok erre, de nemrég értem, haza nyaralásból! Köszi a falajánlást sajnos elég ritkán járok mostanában arra, de ha nem sikerül helyben megoldanom a  problémát, akkor mindenképp számítanék a segítségedre.

Esetleg DVD90 magyarítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Módosítva : Alex07
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 29. at 13:59, Alex07 írta:

Szia SOMI!

Bocsi, hogy csak most reagálok erre, de nemrég értem, haza nyaralásból! Köszi a falajánlást sajnos elég ritkán járok mostanában arra, de ha nem sikerül helyben megoldanom a  problémát, akkor mindenképp számítanék a segítségedre.

Esetleg DVD90 magyarítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Küld el postán, jobban jársz mintha belekókányolnak, volt már ilyen eset!

Irj ha gondolod és megbeszéljük!

privatryan@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van egy c vectrám amihez van gyárilag aux bemenet és szeretnék a benne lévő cd30 mp3-as(blankpunt) fejre egy egy rca kimenetet tenni ha ez megoldható ha valaki tudna ebben segíteni annak előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Módosítva : gabor4975
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.