Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

On 2016. 08. 01. at 18:30, gabor4975 írta:

Üdv mindenkinek van egy c vectrám amihez van gyárilag aux bemenet és szeretnék a benne lévő cd30 mp3-as(blankpunt) fejre egy egy rca kimenetet tenni ha ez megoldható ha valaki tudna ebben segíteni annak előre is köszönöm a segítséget.

Szia! csináltam már ilyet, de igazából egy jelszint átlakitó is hozza a kivánt eredményt, egyszerűbb és olcsóbb megoldás!

Viszont ha a cd30 helyett egy cd70 navigációs szettet szeretnél szines kijelzővel akkor tudok segiteni! :-)

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 02. at 10:41, nyolcas00 írta:

Üdv 

Én 5 napja vettem egy h astrat de nem találtam sehol olyan megoldást hogy auxot hogy lehet varázsolni az autóba. Esetleg tudna valaki segíteni? Cd 30 9 gombos fejegysegem van. A segítséget előre is köszönöm.

Fejegység csere sajnos! ehhez a tipushoz nem lehet utólag!

a jó hir, hogy van cd30mp3 gyári auxos fejegységem! ha érdekel esetleg!

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Van egy kis gondom, vagy nagy :) még nem tudom :(  

Tegnap délután mikor leállítottam a kocsit még szólt a rádió, néhány óra múlva, mikor újraindultam, már nem szólalt meg :( Látszólag működik minden, keresés, menü, megy a cd is, legalább is az idő megy, csak hang nem jön ki a hangszórókon :( Mi lehet a baj? Ha valaki tud segítsen, kérem. Sima cd-30 6 gombos, de nagyon hiányzik :confused:

Előre is köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Frankie64 írta:

Tegnap délután mikor leállítottam a kocsit még szólt a rádió, néhány óra múlva, mikor újraindultam, már nem szólalt meg :( Látszólag működik minden, keresés, menü, megy a cd is, legalább is az idő megy, csak hang nem jön ki a hangszórókon :( Mi lehet a baj? Ha valaki tud segítsen, kérem. Sima cd-30 6 gombos, de nagyon hiányzik :confused:

Lehet, hogy csak a vezerlese hulyult meg, ugyhogy elso korben par percre levennem a taprol. Ha ettol nem javul meg, akkor jon a nyomozas: pl. teszt menube belepve csippan? Hangero, balansz, stb. semmilyen allasaban nincs semmi?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, csaba66 írta:

Lehet, hogy csak a vezerlese hulyult meg, ugyhogy elso korben par percre levennem a taprol. Ha ettol nem javul meg, akkor jon a nyomozas: pl. teszt menube belepve csippan? Hangero, balansz, stb. semmilyen allasaban nincs semmi?

Szia!

Teszt menünél nem csippan, minden szabályozható a kijelző szerint, de néma teljesen. Reggel leveszem az aksi sarut, hátha észhez tér :confused:

Köszi! 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Frankie64 írta:

Ha az aksi levétel nem segít, akkor úgyis kell keresnem egy szakembert aki meg tudja csinálni, miután kitalálta mi a baj :(

Sajnos az áramtalanítás nem oldotta meg a problémát, és eddig még szerelőt sem találtam :( Úgyhogy nekimentem erőből :)

A képen jól látszik az egy csepp beázás nyoma ami a zárlatot okozhatta szerintem, bár hozzáteszem teljesen laikus vagyok a témában :(

A fekete bigyóra gondolom, hogy a Csaba által említett biztosíték, SG 5A felirattal. Lábai közt szakadást mutat a multiméter. Segítsetek eldönteni a dolgot :) Az elképzelésem, hogy a nyák megtisztítása után kicserélem, vagy kicseréltetem egy hozzáértővel a biztit.

DSC_0395_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Előre is köszi! 

Ui: Közben rájöttem, hogy az egy dióda :( van még egy a nyákon és arra is ránéztem a csengővel, az sem szól de egyik irányba mér valami értéket a multi, és mind a kettőnél azonos az eredmény. Szóval nem olyan rózsás a helyzet ahogy elsőre képzeltem :(

 

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 11. at 11:41, Frankie64 írta:

Sajnos az áramtalanítás nem oldotta meg a problémát, és eddig még szerelőt sem találtam :( Úgyhogy nekimentem erőből :)

A képen jól látszik az egy csepp beázás nyoma ami a zárlatot okozhatta szerintem, bár hozzáteszem teljesen laikus vagyok a témában :(

A fekete bigyóra gondolom, hogy a Csaba által említett biztosíték, SG 5A felirattal. Lábai közt szakadást mutat a multiméter. Segítsetek eldönteni a dolgot :) Az elképzelésem, hogy a nyák megtisztítása után kicserélem, vagy kicseréltetem egy hozzáértővel a biztit.

DSC_0395_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Előre is köszi! 

Ui: Közben rájöttem, hogy az egy dióda :( van még egy a nyákon és arra is ránéztem a csengővel, az sem szól de egyik irányba mér valami értéket a multi, és mind a kettőnél azonos az eredmény. Szóval nem olyan rózsás a helyzet ahogy elsőre képzeltem :(

 

Üdv!

Megoldódni látszik a probléma :) A bal hátsó ajtó átvezetőben volt zárlat, az blokkolta a hangkimenetet :) Most szól rendesen :) 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Frankie64 írta:

Megoldódni látszik a probléma :) A bal hátsó ajtó átvezetőben volt zárlat, az blokkolta a hangkimenetet :) Most szól rendesen :) 

Ez jo hir, es fel kell jegyezni a megoldast :) Ezek szerint az egyik erosito kimeneten megjeleno rovidzarra is mindket erositot tiltja... Egyebkent a rajzot jobban megnezve az a belso bizositek nem az erositok tapjan van, hanem az egyeb reszeken.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Ez jo hir, es fel kell jegyezni a megoldast :) Ezek szerint az egyik erosito kimeneten megjeleno rovidzarra is mindket erositot tiltja... Egyebkent a rajzot jobban megnezve az a belso bizositek nem az erositok tapjan van, hanem az egyeb reszeken.

Igen! Nekem különösen jó hír :)  Az állás alatt a bal hátsó ajtó lett kétszer nyitva, csukva, és akkor lehetett zárlatos a kábel. Mivel nem láttam semmit a belsejében összeraktam, és visszatettem a helyére. Aztán egy ajtónyitásra megreccsent a hangszóró, és csukás után szólt rendesen a másik 3. Nem gondoltam volna, hogy ilyen olcsón megúszom a dolgot :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok:

Én is aux bemenetet szeretnék a rádiómba. Ez egy CD30 mp3 rádió, de a burkolaton levő rajz szerint nincsen rajta aux bemenet. Úgy tudtam, hogy a CD30 mp3 rádiók tudják az aux-ot. Vajon így is van esély a megoldásra, vagy vehetek egy másikat?
 

Üdv: Zsolt
 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, rimoldi írta:

Én is aux bemenetet szeretnék a rádiómba. Ez egy CD30 mp3 rádió, de a burkolaton levő rajz szerint nincsen rajta aux bemenet. Úgy tudtam, hogy a CD30 mp3 rádiók tudják az aux-ot. Vajon így is van esély a megoldásra, vagy vehetek egy másikat?

Helybol nem mindegyik tudja, az biztos. A Grundigokban a nyakon ki van alakitva, es a csatlakozok is bent vannak, igy nehany SMD alkatresz beforrasztasaval elvileg megoldhato: http://www.myzafira.ru/forum/viewtopic.php?p=644425

De az innen sem egyertelmu, az atkapcsolas hogy megy; a kod indexet at kell irni, az biztos, de hogy mire, illetve ez eleg-e, vagy esetleg meg kell valami, azt nem tudom. Gondoltam arra, hogy ha egyszeruen megoldhato, megcsinalom magamnak, de mivel ugysem hasznalnam, tul sok energiat nem oltem bele :)

Az is lehet, hogy nem csak a radion, hanem a kijelzon is at kell irni az indexet, hogy megjelenjen az aux kapcsolgatas kozben...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Helybol nem mindegyik tudja, az biztos. A Grundigokban a nyakon ki van alakitva, es a csatlakozok is bent vannak, igy nehany SMD alkatresz beforrasztasaval elvileg megoldhato: http://www.myzafira.ru/forum/viewtopic.php?p=644425

De az innen sem egyertelmu, az atkapcsolas hogy megy; a kod indexet at kell irni, az biztos, de hogy mire, illetve ez eleg-e, vagy esetleg meg kell valami, azt nem tudom. Gondoltam arra, hogy ha egyszeruen megoldhato, megcsinalom magamnak, de mivel ugysem hasznalnam, tul sok energiat nem oltem bele :)

Az is lehet, hogy nem csak a radion, hanem a kijelzon is at kell irni az indexet, hogy megjelenjen az aux kapcsolgatas kozben...

Sziasztok,

Igen,a kijelző kódindexét is meg kell változtatni,hogy megjelenítse az AUX menüpontot.

https://www.diagnostics.org.uk/help/forumdisplay.php/47-Astra-H-Code-Index?s=ed94159d4f535a16f4ecf0beb34bccae

Keressétek itt a fórumon a Somit,ő nagy szakember és guru ebben!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.