Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok

Azt szeretnem megkerdezni, gogy valakinek van-e valamilyen megoldasa, hogy az Astra H, 2006 -ban USB olvasot beepitsek. CD 70 Navi fejegyseg van benne GID kijelzovel
Gyutodugaszbol mukodo kutyu nem igazan megnyero mert az nem gyujtaskapcsolt, allandoan aram alatt van. Ha megallok akkor kulon ki kell kapcsoljam majd.

Hogy lehetne valamit beepiteni, amit en is meg tudok csinalni, kornyekunkon(Erdely) nincs profi szerelo.

Segitseget elore is koszonom

Link to comment
Megosztás:

47 perce, kanyalaci írta:

Sziasztok

Azt szeretnem megkerdezni, gogy valakinek van-e valamilyen megoldasa, hogy az Astra H, 2006 -ban USB olvasot beepitsek. CD 70 Navi fejegyseg van benne GID kijelzovel
Gyutodugaszbol mukodo kutyu nem igazan megnyero mert az nem gyujtaskapcsolt, allandoan aram alatt van. Ha megallok akkor kulon ki kell kapcsoljam majd.

Hogy lehetne valamit beepiteni, amit en is meg tudok csinalni, kornyekunkon(Erdely) nincs profi szerelo.

Segitseget elore is koszonom

Ha van kiépített gyári auxod, akkor arra lehet kötni ebayen olcsón kapható kis egységet, usb, kártyaolvasó, rádió, bluetooth, arról akkor mehet minden, viszont bukod az irányíthatóságot, mert csak a saját távirányítójával megy, vagy az egységen lévő kis gombokkal.

Másik húzósabb megoldás a rádió kábel körébe csatlakozó egység ami szintén úgy tudom, hogy az auxot használja fel, de kezeli a kormányt és stb.

Ha nincs auxod keresd itt Somi-t

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Bizok benne hogy jó helyen teszem fel a kérdésem és kapok is segitséget. Ki lett cserélve a gid kijelzőm cid-re és a telefon fület sehogy sem tudom op-commal előhozni,csak egy üres ablak látható. Minden létező helyen aktiváltam,de semmi. Kod indexekbe nem piszkáltam bele (nem mertem). Valaki már csinált ilyet,vagy tudna segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat. 

Link to comment
Megosztás:

A CID-nél a közepes sebességű canbus elemeket kell megadni, ott az UHP-t "jelen van"-ra állítani. A másik a variant config menü, ott a legördülő menüben lehet választani. Ezt most emlékezetből írtam, de szinte biztos, hogy csak ezen a két helyen lehet UHP-t megadni a kijelzőnek.

Link to comment
Megosztás:

Jól mondja Koco, ezen a két helyen kell beállitani!

Ha nem megy Budapesten meg tudom nézni! Van még egy másik lehetőség ami számodra nem annyira jó, hogy régi a szoftververzió a Kijelzőben, és azért nem lehet!

Irj ha gondolod és megnézzük!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 23. at 18:40, zotya975 írta:

Ha elektromos a szervód akkor igen. 

Szerintem az a 0.5V az még kevés is. :) 

Nekem a nappali menetfényem amit este veszek csak észre (mert akkor már én is látom bentről) úgy vibrál mintha stroboszkóp lenne.

simán levesz a szervóm1-1.5v-ot.

aztán lehet, hogy az enyém a sz.r!

Link to comment
Megosztás:

51 perce, Laci781 írta:

Szerintem az a 0.5V az még kevés is. :) 

Nekem a nappali menetfényem amit este veszek csak észre (mert akkor már én is látom bentről) úgy vibrál mintha stroboszkóp lenne.

simán levesz a szervóm1-1.5v-ot.

aztán lehet, hogy az enyém a sz.r!

Gondolom ledes a menetfény, a ledek akkor szoktak villogni amikor éppen mennek tönkre.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, OpelosPisti írta:

Na sziasztok! Ahogy irtátok azon a két helyen be van állítva,de semmi változás. Köszönöm hogy próbálsz segíteni de arrafelé pont nemjárok. És mi az a másik lehetőség ami nekem annyira nem jó? http://kepkezelo.com/images/xh3sps4u35w53tdv60y8.jpg

Ami még eszembe jutott: akkor sem jelzi ki a telefon ikont, ha nem látja az UHP-t. Érdemes lenne még az UHP programozására is ránézni. Tudomásom szerint a rádió le és feltanítása viszi magával a kijelzőt és ha van akkor az UHP-t. Klón opcom-mal korlátozottak a lehetőségek, ezért első körben csak ellenőrizni kellene a programozást.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, OpelosPisti írta:

Na sziasztok! Ahogy irtátok azon a két helyen be van állítva,de semmi változás. Köszönöm hogy próbálsz segíteni de arrafelé pont nemjárok. És mi az a másik lehetőség ami nekem annyira nem jó? http://kepkezelo.com/images/xh3sps4u35w53tdv60y8.jpg

Az, hogy nem tudja a kijelződ, ezért nem jelenik meg, szoftververzió függő!

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Laci781 írta:

OSRAM fél éves 5év garral, 30ezres. Nem hiszem, hogy gond lenne vele, de sosem lehet tudni.

Nem feltétlenül a menetfény hibája, ahogy zotya975 is írta próbáld meg direktben akkuról a ha úgy is villog akkor mehet vissza garanciában, ha nem akkor a tápkábelt máshonnan vedd le, volt már ilyennel dolgom és ott az volt a hiba, hogy az UEC-ben rossz körre lett kötve és az összeszedett zaj zavarta az elektronikáját.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 31. at 17:39, Davee írta:

Nem feltétlenül a menetfény hibája, ahogy zotya975 is írta próbáld meg direktben akkuról a ha úgy is villog akkor mehet vissza garanciában, ha nem akkor a tápkábelt máshonnan vedd le, volt már ilyennel dolgom és ott az volt a hiba, hogy az UEC-ben rossz körre lett kötve és az összeszedett zaj zavarta az elektronikáját.

Egy fesz.figyelőt építettem bele ( ebay-ről) ami 13.5től be, alatta lekapcsol. Természetesen relét kapcsol ami közvetlen az akkura van kötve és így a nappalikra. Ez a fény ingadozás csak kormánytekerésre illetve elfordítás és hirtelen elengedésnél mutatkozik csak. Ezért gondolom, hogy a szervóm vesz föl esetleg nagyobb áramot.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Laci781 írta:

Egy fesz.figyelőt építettem bele ( ebay-ről) ami 13.5től be, alatta lekapcsol. Természetesen relét kapcsol ami közvetlen az akkura van kötve és így a nappalikra. Ez a fény ingadozás csak kormánytekerésre illetve elfordítás és hirtelen elengedésnél mutatkozik csak. Ezért gondolom, hogy a szervóm vesz föl esetleg nagyobb áramot.

http://www.ebay.com/itm/Car-LED-Light-Relay-Harness-Van-DRL-Controll-Automatic-Switch-Controller-DC12V-/262577776928

Ez 13 Voltnal kapcsol, es kesleltetes is van benne, tehat rovid ideju feszultsegesesnel nem kapcsol ki. Az normalis, hogy a szervo hasznalatakor valamennyit esik a feszultseg, de arra semmi garancia nincs, hogy valoban 13.5-nel kapcsol az adott peldany. Talan erdemes lenne kiprobalni egy ilyen 13V es kesleltet verziot is.

Link to comment
Megosztás:

Halihó. rendeltem az astrámba amibe van a kézifék mellet 3.5 "AUX dugó" egy 

https://es.aliexpress.com/item/Smart-Black-Remote-MP3-Player-ZTV-M011-Remote-Controller-Module-FM-USB-2-0-3-5mm/32628738024.html?spm=2114.13010608.0.0.VXgu8D&detailNewVersion=&categoryId=63710

ilyet. Az lenne a kérdésem, hogy mit hová kössek, hogy működjön is? 

köszönöm

 

Módosítva : Laci781
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Laci781 írta:

Halihó. rendeltem az astrámba amibe van a kézifék mellet 3.5 "AUX dugó" egy 

https://es.aliexpress.com/item/Smart-Black-Remote-MP3-Player-ZTV-M011-Remote-Controller-Module-FM-USB-2-0-3-5mm/32628738024.html?spm=2114.13010608.0.0.VXgu8D&detailNewVersion=&categoryId=63710

ilyet. Az lenne a kérdésem, hogy mit hová kössek, hogy működjön is? 

köszönöm

 

Szia!

kell neki 12v, érdemes gyújtásra kötni, illetve az aux bemenet kell rákötni, minden mást megold a készülék!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Somi írta:

Szia!

kell neki 12v, érdemes gyújtásra kötni, illetve az aux bemenet kell rákötni, minden mást megold a készülék!

Heló.

Azt értem én, a 12V is megvan a gyári fejegységen mint vezérlőszál amit az erősítőre ment, viszont az aux-ra hogyan kötöm rá a 3 szálat? Az mindegy? Ha mindegy nem nyomom ki a "magnót"? :)

 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Laci781 írta:

Heló.

Azt értem én, a 12V is megvan a gyári fejegységen mint vezérlőszál amit az erősítőre ment, viszont az aux-ra hogyan kötöm rá a 3 szálat? Az mindegy? Ha mindegy nem nyomom ki a "magnót"? :)

 

nem teszed tönkre, de jelölve van a kis kütyün majd meglátod!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! Most vásárolok egy 2007-es Astra H 1.7 cdti-t. Gyárilag CD30MP3 van benne AUX-os. Ezt szeretném CD40 USB-re cserélni, mert USB-ről menne a zene. Merre felé lehet ilyet találni? Van ötletetek? Mindenképpen gyári cuccot szeretnék, hogy a BC-m is menjen, meg a multikormány is. Meg a zenéket a fejegységről tudjam vezérelni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Rappi írta:

Sziasztok! Most vásárolok egy 2007-es Astra H 1.7 cdti-t. Gyárilag CD30MP3 van benne AUX-os. Ezt szeretném CD40 USB-re cserélni, mert USB-ről menne a zene. Merre felé lehet ilyet találni? Van ötletetek? Mindenképpen gyári cuccot szeretnék, hogy a BC-m is menjen, meg a multikormány is. Meg a zenéket a fejegységről tudjam vezérelni.

Pl. itt, csak gyozd kifizetni:

http://www.ebay.com/itm/222155549902?_trksid=p2060353

De ennel is tobbert nyilvan barmelyik kereskedo meghozatja, me'g szint is valaszthatsz :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Pl. itt, csak gyozd kifizetni:

http://www.ebay.com/itm/222155549902?_trksid=p2060353

De ennel is tobbert nyilvan barmelyik kereskedo meghozatja, me'g szint is valaszthatsz :)

A CD40USB hangzása megegyezik a kilencgombos CD30MP3-mal, ami nem igazán kimagasló. Ráadásul ismereteim szerint a CD40 usb része nem felhasználóbarát, a kezelésre nem fordítottak már energiát a mérnökök. Előnye a rendes menügomb, nem a nyilakkal kell botorkálni.

Én Dension GW300-at használok, és bár nem sokkal olcsóbb, mint a rádiócsere, de nem kell kutatni az egyező szín miatt, és megmarad a kormánytávirányítás is.

http://www.ebay.de/itm/Dension-Gateway-300-Dock-Cable-iPod-iPhone-USB-AUX-Interface-Opel-DVD-90-CD70-Na-/391649592789?hash=item5b302285d5:g:zfcAAOSwJ7RYTWg6

(a CD30 és CD70 verzió között csak a rádiók AUX-IN csatlakozó kiosztása miatt van különbség, de a lábak áttehetőek)

Módosítva : koco
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Első lépés az AUX kiépítése, ebben Somi lehet segítségedre, ő profi a témában.

Ezután jöhet a Dension. A rádión az auxot kell kiválasztani, erre kapcsol be a Dension, felülírja az aux szöveget, helyette az előadó, album, szám címe, stb. jelenik meg

Kezelése a kormánytávirányítóval illetve a menüben váltáshoz a rádió számgombjaival lehetséges.

A GW300-on is van aux bemenet, így a hagyományos vezetékes zenelejátszás is megmarad az USB illetve iPhone mellett.

Üdv: Laci

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.