Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Lenne egy kérdésem: Adott egy 2007/7 havi Astra H GTC, ami az ecat24.com szerint olasz piacra lett szánva és gyárilag Enjoy felszereltásű 1.7 cdti 101 lovas. Namost a ecat24.com szerint "BOARD INFO LCD - MULTI-FUNCTION" van benne. A gyári fej egy CD30 MP3, amin van BC gomb, de ha megnyomtam, semmi nem történt. Ez most akkor fedélzeti computeres vagy sem? Lehet-e bele tenni GID kijelzőt? Érdemes-e?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 26. at 15:18, Rappi írta:

Lenne egy kérdésem: Adott egy 2007/7 havi Astra H GTC, ami az ecat24.com szerint olasz piacra lett szánva és gyárilag Enjoy felszereltásű 1.7 cdti 101 lovas. Namost a ecat24.com szerint "BOARD INFO LCD - MULTI-FUNCTION" van benne. A gyári fej egy CD30 MP3, amin van BC gomb, de ha megnyomtam, semmi nem történt. Ez most akkor fedélzeti computeres vagy sem? Lehet-e bele tenni GID kijelzőt? Érdemes-e?

Valószinűleg programozni kell a kijelződet, de egyébként lehet cserélni GID kijelzőre is!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 25. at 16:48, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Bontott gyári navigációs fejegység (touch&connect), ha nem volt lenullázva kibontás előtt, de meg van az autó Car Pass-a, életre lehet még kelteni egy másik autóban? 

Szia!

Ha a Car Pass-on meg van a rádió kódja akkor igen, touch&connect nincs párosítva az autóhoz mint a CDxx verziók, Első bekapcsoláskor kéri a kódot, amíg a tápellátás (pl akku lemerülés) nem szakad meg addig nem kéri újra. A rádió beépítéshez viszont vidd a rádióval a rögzítőkeretet is, mert az sem egyezik. AUX kábel bemenet is máshol van.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nagyc írta:

Szia!

Ha a Car Pass-on meg van a rádió kódja akkor igen, touch&connect nincs párosítva az autóhoz mint a CDxx verziók, Első bekapcsoláskor kéri a kódot, amíg a tápellátás (pl akku lemerülés) nem szakad meg addig nem kéri újra. A rádió beépítéshez viszont vidd a rádióval a rögzítőkeretet is, mert az sem egyezik. AUX kábel bemenet is máshol van.

Köszönöm az infót. A beépítő keret akkor nem kompatibilis a CD30MP3 rádióval?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Kombitomi írta:

Köszönöm az infót. A beépítő keret akkor nem kompatibilis a CD30MP3 rádióval?

Nem, a CD30 az előlapja mögött 2DIN-es házzal rendelkezik, a  touch&connect viszont csak 1DIN-es az előlap mögött, ezért más a rádió tartó/rögzítő keret, mert az tartja középen is a rádiót,

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nagyc írta:

Nem, a CD30 az előlapja mögött 2DIN-es házzal rendelkezik, a  touch&connect viszont csak 1DIN-es az előlap mögött, ezért más a rádió tartó/rögzítő keret, mert az tartja középen is a rádiót,

Megnéztem, tényleg 1DIN-es, szereznem kell akkor hozzá egy beépítő keretet, remélem kapható hozzá újonnan...

Néztem délelőtt az Opel EPC-ben, de nem találtam, de még 2DIN-eshez se láttam.

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sima kormány csere múltira.

Idöpont a helyi Opelnél,papirmunka,kúlcs átadás.Megnézik mit tudnak vele csinálni,15 perc elteltével jön a nem várt mondat,a fejegység(cd30) nem támogatja a múlti kormányt,nem lehet felprogramozni.

Kérdésem,fejegység csere nélkül nincs más megoldás?

Módosítva : Imre67
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imre67 írta:

Idöpont a Pécsi Opelnél,papirmunka,kúlcs átadás.Megnézik mit tudnak vele csinálni,15 perc elteltével jön a nem várt mondat,a fejegység(cd30) nem támogatja a múlti kormányt,nem lehet felprogramozni.

Kérdésem,fejegység csere nélkül nincs más megoldás?

A CD30 megy kormanyrol, nekem is az van. A radio CAN buszon kommunikal a kulvilaggal, azon hajtja meg a kijelzot, ott kap utasitast a bekapcsolasra (ha gyujtas vezerli), stb. A kormanyon levo gombok utasitasai is ott mennek, a radion nem kell ehhez programozni semmit. Talan a CIM modulon, bar abban sem vagyok biztos.

Esetleg letezhet olyan CIM modul, amelyik nem tamogatja a gombokat, de ilyenrol meg nem hallottam. Elso korben szerintem probalkozz masik szerelovel / szervizzel.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, csaba66 írta:

A CD30 megy kormanyrol, nekem is az van. A radio CAN buszon kommunikal a kulvilaggal, azon hajtja meg a kijelzot, ott kap utasitast a bekapcsolasra (ha gyujtas vezerli), stb. A kormanyon levo gombok utasitasai is ott mennek, a radion nem kell ehhez programozni semmit. Talan a CIM modulon, bar abban sem vagyok biztos.

Esetleg letezhet olyan CIM modul, amelyik nem tamogatja a gombokat, de ilyenrol meg nem hallottam. Elso korben szerintem probalkozz masik szerelovel / szervizzel.

 

Köszönöm a választ,keresek valakit aki nem a könyvből szerel.

Esetleg Pécsen tudtok valakit?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, BugaLaci írta:

2005 ös H astramba cd30 rádió van. Szeretnék rá auxot (3.5 jack bemenet). Olvasgatva a fórumot tudja elvileg a cucc "csak" kábel kell hozzá ugye? Ilyen kábel van valakinek eladó?

Gyarilag van rajta bemenet? 

Ha nincs, akkor a kabel nem eleg, egy kis belso atalakitas es programozas is kell hozza. Viszont az utolso hir errol az volt, hogy a programozas mikentje nem derult ki, vagy legalabbis nincs kozzeteve.

 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

5 órája, BugaLaci írta:

Sziasztok,

 

2005 ös H astramba cd30 rádió van. Szeretnék rá auxot (3.5 jack bemenet). Olvasgatva a fórumot tudja elvileg a cucc "csak" kábel kell hozzá ugye? Ilyen kábel van valakinek eladó?

Szia,

Ha nincs rajta gyarilag,akkor belso forrasztgatasok is kellenek,illetve Opcommal engedelyezni kell.

Keresd itt a forumon Somi-t,O tud segiteni ebben!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Van egy DAB+ tunerem beépített FM transzmitterrel, AUX bemenettel és beépített erősítős antennával. Ezen keresztül a sima CD30-ra is lehet AUX-on keresztül külső egységet kötni.

A távirányítója nem infrás hanem rádiós így akár a csomagtérbe vagy egyéb eldugott helyre is be lehet építeni. Ha valakit érdekel, küldjön egy privát üzenetet.

www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/04/24/213IMG_20170423_185710.jpg

 

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 29. at 21:14, gabor99 írta:

Sziasztok

CD30MP3 AUX-s  6 gombos fejegységet keresek. Valakinek esetleg?

 

Szia! olyan csak Vectrában volt, H astrákban 9 gombos Grundig rádiókból volt aux bemenetes, ilyen szokott lenni nekem is!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 02. at 8:59, Somi írta:

Szia! olyan csak Vectrában volt, H astrákban 9 gombos Grundig rádiókból volt aux bemenetes, ilyen szokott lenni nekem is!

Üdv! Részleteket (ár, szín stb) itt beszéljük meg, vagy privátban? Mivel nagyon új vagyok itt, nem látom senki mail címét.

g

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy hibának írja,hogy bal hátsó hangszóró nyitott.Astra h 2004-s.

Szétszedtem a bal hátsó ajtó burkolatot és mindent renben találtam.Hangszoró csatlakozás rendben.

nem is szól.Hol lehet még csatlakozás ami esetleg nincs összedugva,vagy mit nézzek meg és hol?

Azért kérdezem,hogy fölöslegesen ne szedjem szét az autót.Valaki esetleg tudja?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

23 perce, istvan212 írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy hibának írja,hogy bal hátsó hangszóró nyitott.Astra h 2004-s.

Szétszedtem a bal hátsó ajtó burkolatot és mindent renben találtam.Hangszoró csatlakozás rendben.

nem is szól.Hol lehet még csatlakozás ami esetleg nincs összedugva,vagy mit nézzek meg és hol?

Azért kérdezem,hogy fölöslegesen ne szedjem szét az autót.Valaki esetleg tudja?

Köszönöm

Szokásos ajtó átvezető szakadás, a gumi átvezetőben szétszakadtak a kábelek. Szét kell húzni és az utastérbe a B oszlopnál visszahúzva könnyen javítható.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.