Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

Igen közben én is utána néztem és tényleg 30.000 km/év a csere intervallum. Ettől függetlenül még az évi 15 e km-es futásteljesítményt sem produkáltuk soha az autóval. Az utóbbi egy év alatt mentünk vele a legtöbbet és ez sem volt 15 e km sem. És ez nem is fog változni, mivel második autónak van használva a kis Corsa. Szóval ezzel nem lesz gond. A napi számlálós nyomkodós módszert meg próbáltuk a szervízben, de nem működött. Állítólag azért mert nem írta ki még az szervízelésre felszólító INSP jelzést. Pedig már az egy év letlet az elmúlt szervíz óta. Ezért kérdeztem hogyan lehetne nullázni az intervallum jelzőt :)

Helló!

INSP nullázás:

-kocsiba beülsz :omg:

-gyújtás off

-ha a km számláló nem mutat semmit, megnyomod a resetet, majd megynyomod mégegyszer és nyomva tartod

-féket benyomod és nyomva tartod

-gyújtás on

-a km számlálóban a légzsák kikapcsolás visszajelző és az INSP felváltva villog kb 5 sec-ig

-az INSP helyén 4 vízszintes vonal jelenik meg

-gyújtás le

-nullázó, fék felenge

Bármikor nullázható, nem feltétel a km vagy az időpont megléte.

Link to comment
Megosztás:

Nah jelentem sikerült! :) Fogtam magam lementem a garázsba, majd elkezdtem próbálgatni az összes variációt amit tudtam. aztán az egyiknél sikerült!

Megjelent az INSP felirat villogva majd nyomtam tovább és egyszer csak átváltott nyégy vonalra. Azaz törlődött az intervallum számláló! :)

A jó kombináció pedig a következő volt: Gyújtás le, egyszer rányomtam röviden a számláló nullázóra, majd rögtön utána újranyom, nyomva tart, közben fékpedál benyom, gyújtás ráad, vár, vár, aztán egyszercsak kiírta az INSP feliratot, tovább vár nyomva tart mindent pedál gomb, aztán egyszer csak átvált az INSP felirat négy vonalra. A szervízben a szerelő is ezt csinálta csak a sorrend nem volt jó. ő a fékkel kezdte, utána gomb stb. persze hogy nem történt neki semmi... :)

Hamarabb megoldottad, mint ahogy leírtam. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fentebb írtam hogy belém jöttek hátulról, és nem indult az autó. Nos a sztori vége az lett hogy mivel e rendőrök 3 órán át helyszíneltek és folyamatosan ment az elakadás jelző, és a helyzet jelző, ezért az aksiban olyan kis felszültség lett, hogy az immobiliser letiltott. Be kellett vitetnem az autót az Opel szalonba és újraprogramoztatni a kulcsot. 10 000 Ft-ba került. Tehát aksicserénél vagy kivételnél oda kell figyelni, mert az ember cseszheti, a kulcsok elfelejtenek kommunikálni az autóval. Jól ki lett ez talátlva, főleg ha az ember a világ végén van az autóval, mint én. Gondoltam megosztom, hátha valakinek lesz hasonló hibája.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok

Segítségre lenne ismét szükségem.

A vas 5,5 éves, az akkumulátor elfáradt,sajna kell venem .

Van valakinek valami tipp melyik a megbízható aksi ami legalább ennyi ideig bírja, Varta, Bosch...........

Az eredeti az 65Ah 640A(EN) -os GM Varta aksi, az autó 1,3 cdti ( DTJ motor kód ).

Előre is köszi

Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fentebb írtam hogy belém jöttek hátulról, és nem indult az autó. Nos a sztori vége az lett hogy mivel e rendőrök 3 órán át helyszíneltek és folyamatosan ment az elakadás jelző, és a helyzet jelző, ezért az aksiban olyan kis felszültség lett, hogy az immobiliser letiltott. Be kellett vitetnem az autót az Opel szalonba és újraprogramoztatni a kulcsot. 10 000 Ft-ba került. Tehát aksicserénél vagy kivételnél oda kell figyelni, mert az ember cseszheti, a kulcsok elfelejtenek kommunikálni az autóval. Jól ki lett ez talátlva, főleg ha az ember a világ végén van az autóval, mint én. Gondoltam megosztom, hátha valakinek lesz hasonló hibája.

üdv.

Sziasztok!

Egy 07'-es Corsa tulaja vagyok.Történt egy reggel,hogy a párom értem jött,majd miután beszálltam a kocsiba indítana és semmi.Haza kellett húzni :S.Elővettem a kézikönyvet,és az indításgátlóval van a problémám.Gyújtás ráad és semmi.Folyamatosan villog az immo visszajelzője a műszerfalon.Beszéltem egy szerelővel,aki azt mondta aksi.Az jó,néztem a biztiket,azok is ok!A másik tippje az önindító.Létezne,hogy emiatt tilt le az immo?

Annyit tennék még hozzá,hogy már volt kivéve belőle az aksi hosszabb időre,de nem kellett a kulcsot újra programozni.

Segítségeteket köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Másik kulccsal próbáltad?

Ilyenkor az immo nem ismeri fel a kulcsot, azért csinálja. Néha nekem is elő szokott jönni ha gyújtás ráadása után nem várom meg míg a visszajelzők elalszanak, hanem azonnal indítani próbálok. De olyankor gyújtás le, újra ráad (ezúttal türelmesebben) és voilá!

Link to comment
Megosztás:

Másik kulccsal próbáltad?

Ilyenkor az immo nem ismeri fel a kulcsot, azért csinálja. Néha nekem is elő szokott jönni ha gyújtás ráadása után nem várom meg míg a visszajelzők elalszanak, hanem azonnal indítani próbálok. De olyankor gyújtás le, újra ráad (ezúttal türelmesebben) és voilá!

Jaja!Próbáltam a pót kulccsal is,de azzal is nuku.Raktunk rá másik aksit azzal se megy,most mit csináljak vele?Vigyem szervízbe,vagy gyújtsam fel :D!

Link to comment
Megosztás:

Szia én is így szívtam meg, ugyanez ez az eset, se bikázás, se másik aksi, tologathattuk is, az összes biztosítékot átnáztük, és csak csak villog a immo, a pótkulcs se segített. A maszek autószerelők is csak fogták a fejüket, hiába kötötték rá számítógépre is, azt mondták újra kell programozni a kulcsokat amit csak az opel szervizbe csinálnak meg :( Szóval nem maradt más mint trélerrel beszállítatni az opel szervizbe, ott 10 000 Ft-ér újraprogramozták. Hiba oka: túl alacsony volt a feszültség az aksiba, és letiltott az indításgátló!!

Nekem sajnos csak így ment

ui: Ja és ha ha elviszed az autót szervízbe,akkor kell a kulcsok kódszáma is, mert anélkül nem tudják megcsinálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T mattlogen!

A követelmény nem viszkozitási osztály, hanem a gyártóművi előírást teljesítő motorolaj.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia én is így szívtam meg, ugyanez ez az eset, se bikázás, se másik aksi, tologathattuk is, az összes biztosítékot átnáztük, és csak csak villog a immo, a pótkulcs se segített. A maszek autószerelők is csak fogták a fejüket, hiába kötötték rá számítógépre is, azt mondták újra kell programozni a kulcsokat amit csak az opel szervizbe csinálnak meg :( Szóval nem maradt más mint trélerrel beszállítatni az opel szervizbe, ott 10 000 Ft-ér újraprogramozták. Hiba oka: túl alacsony volt a feszültség az aksiba, és letiltott az indításgátló!!

Nekem sajnos csak így ment

ui: Ja és ha ha elviszed az autót szervízbe,akkor kell a kulcsok kódszáma is, mert anélkül nem tudják megcsinálni.

Sziasztok!

Problem megoldva! :) Az indításgátló mellett még a computerek sem dolgoztak össze.6 db van a kocsiba és ezek között volt valami prücök.Tegnap hívtak a szerelőtől.Majd,ha érte megyek konkrétan rákérdezek mi is volt a bibi.30 ezerbe fájt.10 a kód,mert persze az se volt meg +20 a szerelőnek,Ha megtudom mi volt megírom ide,hátha jól jön valakinek :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni ülés ügyben!

Tegnap jöttem haza munkából, és egyszer csak egy nagy fémes pattanás hang kíséretében elszakadt vagy kiugrott az ülés háttámlájának a belső rúgós szerkezete. A háttámla közepe beesett és a tartása is eltünt. Végülis a funkcióját ellátja így is mert ülni lehet benne, de elég fura érzés hogy nem támasztja semmi sem a hátamat.

Igazából abban kérnék segítséget hogy le lehet e bontani a szövetet a támláról, hogy hozzá tudjak férni valahogy a belsejéhez, vagy ilyenkor már csak az ülés csere segít?

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

Előre is köszi a válszokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia Zotyik

Ezen én is átestem kb fél éve, kattan egy nagyot a háttámla, aztán azóta nincs neki valami nagy tartása, de azért nem vészes, kicsit kényelmesebb lett az ülés . Igaz 100kg vagyok szóval csoda hogy eddig bírta :icon1:

Már sokszor segíttettek nekem itt a fórumon, és most egy újabb gondom van. Pár hete észrevettem, hogy az motorolaj betöltő kupakon, 1cm vastagon állt ilyen vajszerű színű és állagú trutymó. Mivel megijedtem hogy mi az, és már esedékes is volt, lecseréltem az olajat. Persze előtte motortisztítóval is megjárattam az autót, hogy vigye ki ezt trutyit. Direkt márkás olajt vettem bele, és most nézem hogy megint ugyanúgy áll a kupakon a vajszínű trutymó. Mi lehet ez??

válaszotokat előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotyik!

Nekem is volt ilyen bajom, nem kell megijedni, nincs nagy baj! Kell egy-két darab bicikliküllő, meg 20 perc szabadidő! Hátulról támadd meg az ülésed, alul fogja a kárpitodat egy műanyag sin, kipattintod, utána van egy függőleges sin azt is kipattintod és már látod is az ülésed belülről. Bal vagy jobb oldalon elpattant valamelyik kampó, na azt kell pótolni egy meghajlított bicikliküllővel és kész is. Én kb 1 éve csináltam meg magamnak, szuperul müxik! Sok sikert!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotyik

Ezen én is átestem kb fél éve, kattan egy nagyot a háttámla, aztán azóta nincs neki valami nagy tartása, de azért nem vészes, kicsit kényelmesebb lett az ülés . Igaz 100kg vagyok szóval csoda hogy eddig bírta :icon1:

Már sokszor segíttettek nekem itt a fórumon, és most egy újabb gondom van. Pár hete észrevettem, hogy az motorolaj betöltő kupakon, 1cm vastagon állt ilyen vajszerű színű és állagú trutymó. Mivel megijedtem hogy mi az, és már esedékes is volt, lecseréltem az olajat. Persze előtte motortisztítóval is megjárattam az autót, hogy vigye ki ezt trutyit. Direkt márkás olajt vettem bele, és most nézem hogy megint ugyanúgy áll a kupakon a vajszínű trutymó. Mi lehet ez??

válaszotokat előre is köszönöm!!

Üdv!

Ha sokat mész városi rövid távokat akkor a pára lecsapódás miatt trutymósodik fel. Ha hosszabb útra mész vele egy idő után eltűnik róla.

Ha a hűtővíz kiegyenlítő tartályban nem látsz olaj kicsapódást, nem trutyis a víz, akkor szerintem a fent leírt eset miatt lehet.

Az enyém is ilyen, főleg télvíz idején.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.