Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

Sziasztok

Segítség kellene, a hátsó ülést szeretném ki venni tisztítani , meg új hutatót rakni . Nem tudom kiszedni a corsa d üléseit.

További szép napot

A 3 darab torx csavart ki kell csavarni amit a műanyag burkolatok alatt találni. (Ezeket a csavarokat úgy találod meg, hogy beülsz a hátsó ülésre és a sarkadnál lesznek.)

Ezek után a hátsó üléstámlát körülbelül 45 fokos szögben meg kell dönteni.

Az ülőlap elejét 15-20 centiméter magasra meg kell emelni és 3-4 centimétert a csomagtér felé megnyomni.

Ezzel egyidőben az ülőlap csomagtér felöli részét meg kell emelni 2- 3 centimétert és emelve előre húzni. Amennyiben jól csináltad akkor az ülőlap kijön a helyéről.

Gondolom a problémát már megoldottad.

Segíteni szeretnék azoknak akiknek ez még gondot okoz.

Üdvözlettel:

Remus

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

D Corsa, magasságállítós a vezetőülése. A problémám, hogy az ülés nem tartja a magasságát, hanem szép lassan, néhány beülés, vagy egy kb. 10 km-es út megtétele alatt lesüllyed.

Tapasztaltatok hasonlót, és mi lett a megoldás?

előre is köszönöm

ktmg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumlakók!!!

Nagy elkeseredésemben már csak rátok számíthatok itteni szerelők...

2008 Corsa d 1.3 CDTI Z13DTH 90 Le 84000 km elméletileg de már ebben se vagyok biztos mert nem néztem át vételkor és törve volt...Mostanában kezdte el hogy menet közben szerintem mindentől függetlenül egyszer csak elmegy a turbó nyomás és csak akkor megy újra ha leállítom a kocsit és újra beindítom.A tempomat se kapcsol be ilyenkor .Kicseréltem de felesleges volt szerintem mert ugyan azt csinálja a turbónál levő vákum szabályzót meg a motorban levő azt hiszem Map szenzort...Valaki hátha járt így szeretnék egy kis segítséget ötletet....ma kiolvastatom a computer-t milyen hibákat ír hátha ad valami kezdőlépést....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Olyan gondom lett ma az Corsa D 2008as benzines 1.2 kocsimmal hogy elromlott a alapjárat.

Bövebben ha nem nyomok egyböl gázt van hogy bese indul.

Ha elengedem a gázpedált vagy leáll vagy megy alapjáraton de ígyse a szokásos alapfordulaton hanem kevesebben pörög!

Járt már valaki így?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Van 2008as D corsám , automata klímás. Ahol a hideg-meleg levő szabalyzásáért felel egy szervómotor, ott nekem letört egy fogaskerekem, nem ami a szervómotorra csatlakozik,az amit meghajt , ami a belső lamellára volt rögzítve. Van ennek cseréjére mód?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Sziasztok.

Szeretném segítségeteket kérni abban hogy ha D-s Corsa-t akarok vásárolni akkor melyik benzines típust érdemes venni, melyiknek a legalacsonyabb a fogyasztása?

Vannak típushibái a d-s corsának? Ha igen mik szoktak lenni?

Kinek mi a pozitív benne és kinek mi a negatív dolog?

Válaszotokat előre is köszönöm :-)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Egy 2008-as, 1.2-es benzines VAN Corsám van, és az utóbbi időben gyakran csak akkor indul be, ha nyomok egy kis gázt az indítás mellé. Meglehetősen kényelmetlen így közlekedni vele. Menet közben semmi hibát nem észlelek, üresben gurulva sem köhög vagy ilyesmi. Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy mi lehet a probléma? Alapjárati motor? Gyujtás-modul valamilyen hibája? Ha esetleg tudna vki ajánlani egy megbízható szerelőt 14. kerület környékén, azt nagyon megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Nem vagyok egy nagy műszaki szakember ezért kérdeznék egy hozzáértőt! 2010-es évjáratú D Corsám van, indításnál kirakja a műszerfal a sárga motorocska jelzést. Kérdésem az lenne, hogy lehet e a rossz minőségű üzemanyag miatt, mivel a jelzés megjelenését megelőzően tankoltam!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap dobott két hibakódot a kocsi. Az egyik P0068, a másik meg P1919. Hiába törlöm, visszajönnek. A motor is nehezebben indul be.

Tudnátok segíteni, hogy mit jelentenek a kódok és merre induljak el?

Előre is köszönöm!

Módosítva : Ernie
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap dobott két hibakódot a kocsi. Az egyik P0068, a másik meg P1919. Hiába törlöm, visszajönnek. A motor is nehezebben indul be.

Tudnátok segíteni, hogy mit jelentenek a kódok és merre induljak el?

Előre is köszönöm!

Hello. Az egyiket meg találtam:

P0068 - MAP sensor/mass air flow meter correlation with throttle position sensor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Corsa D 1.3 CDTI motoros. Gyárilag nekünk UFI márkájú gázolajszűrő van benne. Kinek milyen gázolajszűrő van benne vagy mire cserélték márkakereskedésbe? HENGST márkáról kinek van tapasztalata ?

Mann Filter van az enyémbe. Nem sokára cserélnem kell, a következő szerintem bosch lesz. Ha már így szóba jött ez a gázolajszűrő, akkor érdekelne h mi a különbség pl a 24 ezer és a 30 ezer forintos mann filter között?

Szerintem ez lesz: http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-corsa-d-2006-alkatreszek/opel-uzemanyagszuro-gazolajszuro-13-17-dizel-0813070-0450906503-bosch#intro

Link to comment
Megosztás:

Mann Filter van az enyémbe. Nem sokára cserélnem kell, a következő szerintem bosch lesz. Ha már így szóba jött ez a gázolajszűrő, akkor érdekelne h mi a különbség pl a 24 ezer és a 30 ezer forintos mann filter között?

Szerintem ez lesz: http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-corsa-d-2006-alkatreszek/opel-uzemanyagszuro-gazolajszuro-13-17-dizel-0813070-0450906503-bosch#intro

Gyárilag Mann volt benne? Ez egy nagyon jó kérdés. Én amit megfigyeltem az a szűrő magassága, abba szokott lenni különbség különböző márkáknál.

Módosítva : németh márk
Link to comment
Megosztás:

Használtan vettük, de ez volt benne mikor cseréltük... és számít a magasság?

Ma voltam az opel szervizbe, megkérdeztem hogy miket ajánlanak Ufi, Bosch, Mann ezeket emelte ki. Magasságról kérdeztem erre annyi volt a válasz hogy ők szám alapján rendelik szóval nem tudják.... Elég szomorú szerintem, mert ha egy másik xy márka szalonba vagy függetlenbe kérdeztem volna megértem, de egy Opel szakszervizbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.