Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok,

Új Opel tulajdonos és fórumtag vagyok, üdvözlök minden kedves fórum tagot!
Trikó üléshuzatot keresek, amelynél fontos szempont lenne, hogy oldallégzsákkos autóhoz is használható legyen. Corsa-e ülésekkel kompatibilis és jó minőségű (min. 90% pamut) megoldást keresek. Tud valaki javasolni ezzel kapcsolatosan típust?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv!

Corsa D 2014-es, 1,4-es benzines tulaj vagyok. Egy évesen vettem a kocsit és a bal elejéről indulás után 5-6 koppanó hangot hallok. Utána semmi egész úton. Ha megállok és kb. 10-15 perc múlva elindulok, újra előjön a 4-5-6 kopogó hang. Utána semmi. Volt Daciám anno, legjobban a féltengely kopogó hangjára hasonlít ez a mostani hang. Természetesen itt a féltengely rendben. Valaki tapasztalt már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nézegettem kuplung készletet, ill. kettős tömegűt, mindegyiknél írja, hogy "Motorszámig : 2494873" , " Motorszámtól : 2494874" nem tudok eligazodni... Néztem a forgalmit, Z13DTJ hosszú számsor. Elvileg ez az, de honnan tudjam, hogy az enyém melyikbe esik bele?

 

Köszi előre is!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

19 órája, szemmelver írta:

Sziasztok!

Nézegettem kuplung készletet, ill. kettős tömegűt, mindegyiknél írja, hogy "Motorszámig : 2494873" , " Motorszámtól : 2494874" nem tudok eligazodni... Néztem a forgalmit, Z13DTJ hosszú számsor. Elvileg ez az, de honnan tudjam, hogy az enyém melyikbe esik bele?

 

Köszi előre is!

Üdv!

Szia!

Onnan tudod, hogy melyik való a Te kocsidhoz, hogy a motorkódod utáni (Z13DTJ utáni) számsor ha kevesebb mint 2494873 akkor ezt választod a listából, ha több akkor értelem szerűen a másik lesz a jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok,

Corsa D, 1.4 automata esetén találkoztatok olyan problémával, hogy a váltó beragad P állásban és csak hébe-hóba lehet onnan kivenni? Állítólag lehet, hogy "nem adja le a jelet".

A kocsi 2009-es, még az eredeti, gyári akksi van benne. Nehezebben indít már reggelente. Lehet, hogy a merülő akku miatt zavarodott meg a váltó?

Módosítva : NW1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Akksit cseréltettem 1.2-es benzines 5 ajtós D Corsában. Azóta nem indul, (a régivel sem indult, 9.5 V volt az akksiban kb két hét állás után, előtte rendszeresen használtam, sosem volt indítási probléma. A cserélt akksi gyári és 9 éves volt) nem forgatja az indítómotort az áram. Minden más elektromos rendszer működik, (ablakemelő, rádió, légkodni, ülésfűtés, lámpák, kürt..) Elfelejtheti az autó az immós kulcsot (akksicsere miatt) amiatt,hogy legalább 2-3 napig 9.5 Volt volt már csak az akksi két pólusa közötti feszültség?

Üdv

 

S.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Most vettem a feleségemnek egy 1.4-es 2008-as corsat.

Megrendeltem hozzá minden szűrőt, olajat, fékbetét, tárcsa.

Sikerült is mindent kicserélni, csak a benzinszűrőt nem. Nem találom sehol :)

Van benne egyáltalán?? Vagy csak vak vagyok???

Segítségeteket előre is köszönöm:

Norbert

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csucsuu30 írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Most vettem a feleségemnek egy 1.4-es 2008-as corsat.

Megrendeltem hozzá minden szűrőt, olajat, fékbetét, tárcsa.

Sikerült is mindent kicserélni, csak a benzinszűrőt nem. Nem találom sehol :)

Van benne egyáltalán?? Vagy csak vak vagyok???

Segítségeteket előre is köszönöm:

Norbert

Helló!

Cserélhető nincs benne, ne keresd! Csak a tankban van benzinszűrő a szivattyúval együtt.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Anonymusz írta:

Sziasztok ! Ma vettünk egy 2006-os Corsa D-t 1.4 benzin. Szeretném kérdezni ez szíjas vagy láncos ? Megköszönném ha valaki leírná mik a hibái ezeknek az autóknak ,vagy mire figyeljünk oda

Helló!

Ha Z14XEP a motorkód (több mint valószínű, hogy az), akkor láncos. Nincs előírt csereperiódus. Ha hangosodik a lánc, akkor cserés. A hangról találsz videókat a Youtube-on.

A vezérműtengely lefogató csavarok ellenőrzése és meghúzása (8 Nm-el) mindenképp javasolt, mert volt egy széria amin gyárilag nem volt megfelelően meghúzva. Vezérműtengely törést okozhat, ha teljesen lelazul.

A vízpumpán a bekarikázott alkatrész egy ideig műanyagból készült amit minél előbb cserélj ki rézre, ha még nem lett megcsinálva, mert hűtővíz megy keresztül rajta a fojtószelepházhoz, és ha eltörik könnyen megfőzheted a motort.

880210-20130128-9bJHNM.jpg

Egy link, hogy miről is van szó: http://sosekopelclub.hu/forum/viewtopic.php?p=57455

Az olajnyomás gomba szokott behalni, átereszti az olajat az elektromos csati felé. Észreveszed, mert tiszta olaj lesz a környéke. A bekarikázott alkatrész az:

http://kepfeltoltes.hu/140606/astra1_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Nincs tapasztalatom a Corsa D-vel, viszont most vásárolnánk egyet a nejemnek. A kérdésem az lenne, hogy van-e típushibája az autónak, amit vásárlás előtt érdemes ellenőrizni? Facelift előtti és utáni modelleket egyaránt néztünk, de csak benzines 1.4-es jöhet szóba, háromajtós kivitelben.

Van OP-COM-om, viszont csak 2010-ig frissített adatbázissal, így nem tudom, hogy a facelift utániakkal hogyan boldogul majd, van esetleg valakinek ennél frissebb kiadása?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Klímával kapcsolatos kérdésem lenne, örülnék, ha egy szaki megoldaná a problémámat! Adott az Opelem 2007 opc, minden rendben van vele a klíma kivételével( digit. klima). Már ki lett cserélve a klímahűtő és a klímacső, ami elrepedt, de ezek után is csak néha indul be a klíma.

Legtöbbször 90 feletti sebességnél kapcsol be és utána nagyjából stabilan hűt is, nagyon durván! Illetve néha indításkor is bekapcsol, de az ritka!

Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem a hőfok jelző is cserére szorul, mert eléggé irreális hőfokokat szokott kijelezni. Lehet ennek köze a klíma működéséhez?

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2016. 05. 24. at 10:19, Ernie írta:

Helló!

Ha Z14XEP a motorkód (több mint valószínű, hogy az), akkor láncos. Nincs előírt csereperiódus. Ha hangosodik a lánc, akkor cserés. A hangról találsz videókat a Youtube-on.

A vezérműtengely lefogató csavarok ellenőrzése és meghúzása (8 Nm-el) mindenképp javasolt, mert volt egy széria amin gyárilag nem volt megfelelően meghúzva. Vezérműtengely törést okozhat, ha teljesen lelazul.

A vízpumpán a bekarikázott alkatrész egy ideig műanyagból készült amit minél előbb cserélj ki rézre, ha még nem lett megcsinálva, mert hűtővíz megy keresztül rajta a fojtószelepházhoz, és ha eltörik könnyen megfőzheted a motort.

880210-20130128-9bJHNM.jpg

Egy link, hogy miről is van szó: http://sosekopelclub.hu/forum/viewtopic.php?p=57455

Az olajnyomás gomba szokott behalni, átereszti az olajat az elektromos csati felé. Észreveszed, mert tiszta olaj lesz a környéke. A bekarikázott alkatrész az:

http://kepfeltoltes.hu/140606/astra1_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok !A víztartályból a víz leugrik minimum alá két három nap alatt. Sehol sem láttam csepegést ez idáig . Tegnap a hűtő alsó víz csőnél  folyt a fagyálló  és nagy a nyomás a rendszerbe . Meghalt volna a vízpumpa ?
Ha cserélt valaki leírná a menetét ? Amint látom a motortartó bakot el kell engedni . 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nemrég vettem egy 2014-es Opel Corsa 1,2 benzines (A12XER) 5 ajtós autót...

Az lenne a kérdésem, hogy az eBay-es Op-Com hibakód olvasók kezelhetik?! Vagy csak fölösleges pénzkidobás lenne?!

pl. erre gondoltam:

http://www.ebay.com/itm/OPCOM-OP-COM-CAN-OBD2-v1-6-with-PIC18F458-chip-Diagnostic-Scanner-Tools-For-Opel-/112005768179?hash=item1a141063f3:g:3r4AAOSwMN9XQq6r

Módosítva : farkyyy
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Corsa D vásárlás előtt állok.  1,2 benzines easytronic. Segítsetek nekem,megvegyem ezzel a váltóval,vagy inkább hanyagoljam.Városban és max 50km körzetben használnám ez lenne a második autónk,ilyen kis futkározósnak szánjuk. Vagy szerintetek felejtsem el? ez totál autómatán is működik vagy mindig kell kapcsolni? mennyire szokott meghibásodni? köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.