Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Sikerült?

Sikerült, de elég szenvedős volt.

Azt hittem milyen egyszerű dolgom lesz, mert én szedtem ki egy MV6-ból kb. 5 perc alatt.

De abban nem volt már hűtő és hengerfej.

A tempomatot a sok rohadt csőtől alíg bírtam berakni az enyémbe.

A kuplungpedál kapcsolóval egy órát elszórakoztam mire rájöttem, hogy ki kell venni a biztosíték táblát.

Onnantól 5 perc volt.

Ha esetleg valaki hasonlón töri a fejét szóljon, mert menetközben rájottem pár dologra amivel egyszerűbb a beszerelés.

Most nagyon tutin működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.Most szeretnék beszerelni egy tempomatot az autómba ami egy 1996 os 2,5Td automata.Szétszedtem a kormány burkolatot és találtam egy szabad 4es csatlakozót de csak 2 kábel van bekötve átellenbe.Ha jól olvasgattam utána akkor négyes csatlakozós kell az Omegába.Amit találtam ( http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=024 ) indexkart az is 4es csatlakozós de abba 4db kábel megy bele.És itt elveszítettem a fonalat.

Lehet , hogy az én autómba valami nincs bevezetékezve illetve nem azt a csatlakozót találtam meg ami a tempomaté ?

Mire kell még odafigyelni illetve mi kell még az autóba , hogy ez működjön ?

Segítségeteket előre is köszönöm .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.Most szeretnék beszerelni egy tempomatot az autómba ami egy 1996 os 2,5Td automata.Szétszedtem a kormány burkolatot és találtam egy szabad 4es csatlakozót de csak 2 kábel van bekötve átellenbe.Ha jól olvasgattam utána akkor négyes csatlakozós kell az Omegába.Amit találtam ( http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=024 ) indexkart az is 4es csatlakozós de abba 4db kábel megy bele.És itt elveszítettem a fonalat.

Lehet , hogy az én autómba valami nincs bevezetékezve illetve nem azt a csatlakozót találtam meg ami a tempomaté ?

Mire kell még odafigyelni illetve mi kell még az autóba , hogy ez működjön ?

Segítségeteket előre is köszönöm .

Szia!

A dízelhez kétvezetékes kar kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.Most szeretnék beszerelni egy tempomatot az autómba ami egy 1996 os 2,5Td automata.Szétszedtem a kormány burkolatot és találtam egy szabad 4es csatlakozót de csak 2 kábel van bekötve átellenbe.Ha jól olvasgattam utána akkor négyes csatlakozós kell az Omegába.Amit találtam ( http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=024 ) indexkart az is 4es csatlakozós de abba 4db kábel megy bele.És itt elveszítettem a fonalat.

Lehet , hogy az én autómba valami nincs bevezetékezve illetve nem azt a csatlakozót találtam meg ami a tempomaté ?

Mire kell még odafigyelni illetve mi kell még az autóba , hogy ez működjön ?

Segítségeteket előre is köszönöm .

Így van, ahogy előttem is írták, a dieselé nem ugyanolyan, mint a benzinesé, kimondottan a 2.5TD-hez valót szerezd be. Miután ezt beépítetted, kell lennie egy kapcsolónak a kuplungpedálnál is (fehér színű, a biztitábla kivétele után könnyebb hozzáférni, két kábel megy rá, egy fekete és egy fekete-kék). Aztán ha ez is megvan, el kell vinni egy Opel márkaszervízbe, vagy olyan helyre, ahol van Tech műszer, mert engedélyeztetni kell ezt a funkciót a motorvezérlőben.

Én is ilyesmit csinálnék éppen, csak nekem nincs meg az a csati a műszerfalnál, pedig a motorvezérlőtől eljön hátra... le tudnád esetleg fényképezni, hogy hol ágazik ki az a kábel a kábelkötegből?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Na mégegyszer! Nem válaszoltál, mennyi kábel megy ki a csatiból. 2, vagy 4 vezetékes? Újat, vagy bontottat vettél? Hol mutatott alacsony feszültséget a tech? Milyen kábelkorbácsot kellett Sanyinak cserélni?

Amikor tempomatosra upgradeltem a kocsit (több mint 3 éve), vettem 1 db új kapcsolót. Lebontottam a kormányburkolatot, kivettem a régi kapcsolót, betettem az újat, és rádugtam a 2 vezetékes (ha jól emléxem barna és sárga) lengőcsatlakozót. Visszacsavaroztam a burkolatokat, mentem vele 1 kört és működött a tempomat. Hozzád hasonló hibával küzd Feri barátom, neki is azt mondták, hogy vezetékeket kell még húzni, mert nem jó a feszültség, de rá 4 vezetékest sóztak. Az én kocsim 95-ös, tehát 94-95-ös dízelekhez biztos, hogy 2 vezetékes tempomat kell. De nem kell nekem hinni, higyj azoknak akik nem csináltak ilyet és majd jól levesznek...

Van még egy problémás tempomatos.

Omega 2,5 diesel 1995-ös. Van egy 4 vezetékes tempomat kapcsoló karom. A csatiból 2 vezeték megy tovább.

Mit lehetne csinálni ahhoz ,hogy a tempomat működjön?

kössz.

Link to comment
Megosztás:

Van még egy problémás tempomatos.

Omega 2,5 diesel 1995-ös. Van egy 4 vezetékes tempomat kapcsoló karom. A csatiból 2 vezeték megy tovább.

Mit lehetne csinálni ahhoz ,hogy a tempomat működjön?

kössz.

Így van, ahogy Kori írta, Neked 2 vezetékes kell. Egyébként az autó elektromos rajza alapján a 4vezetékesből lehetne 2vezetékest csinálni, pár ellenállás van pluszban a 2vezetékesben, csak tudni kéne az ellenállásértékeket.

A miénkben meg elvileg megvan a tempomat lehetősége, mert a kuplungkapcsoló és a fékkapcsoló is benne van gyárilag, csak nem találom a tempomatos bajuszkapcsoló csatiját, pedig sztem valahol ott lóghat a műszerfal alatt. A motorvezérlő dobozából a kábel eljön hátrafelé. Ha nem találom meg, kénytelen leszek behúzni egy vezetéket neki.

Link to comment
Megosztás:

Így van, ahogy Kori írta, Neked 2 vezetékes kell. Egyébként az autó elektromos rajza alapján a 4vezetékesből lehetne 2vezetékest csinálni, pár ellenállás van pluszban a 2vezetékesben, csak tudni kéne az ellenállásértékeket.

A miénkben meg elvileg megvan a tempomat lehetősége, mert a kuplungkapcsoló és a fékkapcsoló is benne van gyárilag, csak nem találom a tempomatos bajuszkapcsoló csatiját, pedig sztem valahol ott lóghat a műszerfal alatt. A motorvezérlő dobozából a kábel eljön hátrafelé. Ha nem találom meg, kénytelen leszek behúzni egy vezetéket neki.

95-ös 2,5 td diesel . Ja még egy fontos? autómata váltós.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.