Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

7 órája, Geopake írta:

Tesómat meg pont nem érdekli.Tőle megy bontóba a kocsi.Műszaki antitálentum :)

Tőlem is, ezért is nem viszem szerelőhöz. 23 éves kocsit mindíg csak úgy akarják megcsinálni, mintha az lenne a kérés hogy " csak menjen" és csak a következő műszakin lehessen áttolni. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

Tőlem is, ezért is nem viszem szerelőhöz. 23 éves kocsit mindíg csak úgy akarják megcsinálni, mintha az lenne a kérés hogy " csak menjen" és csak a következő műszakin lehessen áttolni. 

Ja meg a minek erre költeni duma.Nekem sem akarta senki kilakatolni a Vectrát mert gazdaságtalan volt szerintük.Megcsináltam inkább én.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 04. at 14:40, L.Fazakas írta:

Érdekes, de az egyik rokonom már sok-sok éve Bécsben él, és jelenleg is ott nyugdíjas, ámde mellette még néha tanít - valamelyik egyetemen. És ő bizony onnan hozza a mindenféle húsokat, húsféléket, felvágottakat a szegedi rokonjainak, a feleségének, gyerekeinek, unokáinak ... Kivételes módon - abból a "drágából". Mert hogy állítólag néha ott az annyira akciós, hogy sokkalta olcsóbb szokott lenni, mint például nálunk. Persze - lehetne mindez akár szóbeszéd, de akkor ugyan minek mondaná el?

Sosem volt politikai szervezet-s - tehát nem hazudik.

Mint írtam előzetesen, mindenhol megtalálhatóak az olcsóbb árszintű termékek is, felvágottakból ,húsból, bármiből van több árszint ua termékre ua üzletben. Ez nem újdonság, ez mindenhol így van. Anno virslit kerestünk Tirolban, 15€/kg-ról indult, nálunk a minőségi virsli már 1500-1800Ft környékén is elérhető, de 2500-nál semmiképen nem több. Ott viszont ~4500Ft/kg a kiindulás, onnan csak feljebb. A zsemle kb 60Ft/db, kenyér olyan mint nálunk nincs, ami náluk vannak cipók azok 800-1000ft/kg, fonott kalács 1500-2000ft/kg és sorolhatnám milyen árakkal találkoztam én, nem bemondásos adat... Igaz, mintha a minőségük is jobb lenne. 

On 2017. 07. 04. at 15:24, zotya975 írta:

Jó hát én nem tudom, azt gondoltam volna, hogy pölö G-ből amiből több 10 ezer futott-fut az országban lehet találni mondjuk ezüst színazonos sárvédőt.

Nem kérdés, találhatsz színazonost, de továbbra sem ez volt a téma. Hanem hogy milyen minőségűt és mennyi utánajárással találsz. Én anno Fejér megye nagyobb bontóit végighívtam, vagy 4-et felkutattam személyesen, és a mezei fehér F Astra cuccokat nem lehetett összeesdni 3 nap alatt (géptető, két sárvédő, hűtőmaszk), addig az autó várt a javításra. Postáztatni lehet, aztán jön ami jön, nem biztos hogy olcsóbb lesz a vége de cserébe heteket áll a javítás emiatt. Volt színazonos fehér szinte mindenhol, csak vagy az évjáratot írták rosszul/mondták a telefonba, vagy ki volt fakulva, karcos volt, horpadt volt, rozsdásodás volt már rajta, vagy úgy tépték le a donorról. Tehát mindent fényezni kellett, hiába a jó évjárat meg szín... 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 03. at 4:28, zotya975 írta:

Ott ahol látod.....Isten hozott a Föld nevű bolygón. Aztán mivel tettünk egy nagy kört és visszaértünk ugyanoda, már hogy a bontott elem jobb az után gyártottnál, mert az elsőnél a nem látszó részek is kezelve ( sárvédő esetén merítve) vannak én szép csendben elhagyom a témát.

 

6 órája, Janó32 írta:

 

Nem kérdés, találhatsz színazonost, de továbbra sem ez volt a téma. Hanem hogy milyen minőségűt és mennyi utánajárással találsz. Én anno Fejér megye nagyobb bontóit végighívtam, vagy 4-et felkutattam személyesen, és a mezei fehér F Astra cuccokat nem lehetett összeesdni 3 nap alatt (géptető, két sárvédő, hűtőmaszk), addig az autó várt a javításra. Postáztatni lehet, aztán jön ami jön, nem biztos hogy olcsóbb lesz a vége de cserébe heteket áll a javítás emiatt. Volt színazonos fehér szinte mindenhol, csak vagy az évjáratot írták rosszul/mondták a telefonba, vagy ki volt fakulva, karcos volt, horpadt volt, rozsdásodás volt már rajta, vagy úgy tépték le a donorról. Tehát mindent fényezni kellett, hiába a jó évjárat meg szín... 

Mondom én hogy körbe-körbe megyünk, szerintem hagyjuk az egészet. Leírtam miért érdemes bontott elemet feltenni, még ha az nem színazonos és fényezni kell, erre te leírod még egyszer ( de inkább vagy 5X) hogy nem találni pont olyat és úgyis fényezni kell. Elfáradtam, neked van igazad, pont. :doze:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

 

Mondom én hogy körbe-körbe megyünk, szerintem hagyjuk az egészet. Leírtam miért érdemes bontott elemet feltenni, még ha az nem színazonos és fényezni kell, erre te leírod még egyszer ( de inkább vagy 5X) hogy nem találni pont olyat és úgyis fényezni kell. Elfáradtam, neked van igazad, pont. :doze:

Így van, körbe-körbe mész. :-)  Elkezdesz egy témát (bontott színazonos elemet kell átcsavarozni), aztán elbizonytalanodsz a mondandódban/állításodban/álláspontodban, aztán passzolsz, így érthető ha belefáradsz. Te hajtogatod folyamatosan hogy színazonos bontott kell így meg úgy, aztán meg hogy akkor is jobb a gyári bontott ha fényezni kell (ha jól rémlik Te írtad, hogy kell egy bontó azt ott hipp-hopp lesz azonos színű aztán csak át kell csavarozni az elemet, csak hát sajnos ez fikció aminek a valósághoz elég kevés köze van). Tehát a lőtéri kóbor kutya nem vitatta azt hogy ne lenne jobb egy bontott gyári (emlékeim szerint ezt senki fel sem hozta/kérdőjelezte meg), de olyan nincs hogy ne kelljen fényezni (tehát a bontott is bolygatva lesz hiába a gyári felületkezelés). Tehát nem vágom, hogy akkor minek lovagolsz a  színazonos bontott elemen (mert ugye ha festeni kell akkor a gyári fényezés vissza lesz csiszolva, alapozva, fújva és lakkozva)...Továbbá én még hibátlan/makulátlan bontott elemet nem láttam, ha meg horpadt vagy mély karcos, akkor ott már a korrózió elleni védelem sem lesz a gyári... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Valaki próbált már javító tollat (fix-it pro)? Tudom csak a lakk sérülésre jó, de inkább az a kérdésem hogy mennyire bírja? Tényleg jön egy eső és eltűnik? Elvileg meg kéne kötnie azt olvastam. Van értelme nekiállni körbe húzogatni tél előtt az autót vele vagy hagyjam tavaszra? 

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 19. at 8:51, nyolc8 írta:

Valaki próbált már javító tollat (fix-it pro)? Tudom csak a lakk sérülésre jó, de inkább az a kérdésem hogy mennyire bírja? Tényleg jön egy eső és eltűnik? Elvileg meg kéne kötnie azt olvastam. Van értelme nekiállni körbe húzogatni tél előtt az autót vele vagy hagyjam tavaszra? 

Ha csak a lakkon van a karc, tartósabb ha karceltávolító pasztával kicsit megdörzsölöd, így lekerekedik a karc és kevésbé feltűnő (pl Turle Wax Essential Scratch Remover) 

Ha a bázis is sérült, kevertess 1 deci festéket szaküzletben, és töltsd bele körömlakkos tubusba. Még jobb, ha előtte lakkal összekevered, így nem lesz matt a javítás.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma lementem a kocsihoz ablakot törölni, és így néz ki:

qyYeB3C.jpg

Természetesen éppen felrobbanok, az autónak ez a sarka karcmentes volt, most festék sincs néhol. Szerintetek megéri teljesen újra fényeztetni a lökhárítót? Azért gondolkozom a teljes fényezésen mert a másik oldalán van egy halvány karc és elől egy fura 1cmes kör alakú mély sérülés (ezek már ott voltak mikor vettem az autót). Ti mit csinálnátok egy ilyen méretes horzsolással?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nyolc8 írta:

Ma lementem a kocsihoz ablakot törölni, és így néz ki:

 

Természetesen éppen felrobbanok, az autónak ez a sarka karcmentes volt, most festék sincs néhol. Szerintetek megéri teljesen újra fényeztetni a lökhárítót? Azért gondolkozom a teljes fényezésen mert a másik oldalán van egy halvány karc és elől egy fura 1cmes kör alakú mély sérülés (ezek már ott voltak mikor vettem az autót). Ti mit csinálnátok egy ilyen méretes horzsolással?

Műanyag. Azon kívül hogy nem rohad esetleg csúnya. Ha csillaggarázsban állsz én nem csináltatnám meg, lehet hogy még gazdagodni fog pár karccal az a lökös és akkor sajnálni fogod a friss fényezést, de lehet hogy tévedek és 10 év múlva sem lesz rajta karc. De ezt te döntsd el megér e neked ennyit az a pár karc...

Link to comment
Megosztás:

Újra meg lett nézve, a felső nagy folt és a lámpa alatti csík még újjal dörgölésre is lejön, tehát az tényleg polír lesz (olyan mintha inkább csak a másik autóról lenne ott festék vagy ilyesmi), az alsó folt durvább textúrájú, kérdés azt lehozza e a polír. Középen az élén a hosszú csík tényleg mély, ott elől az a vastagabb rész a szürke műanyag már. Ha a foltok lejönnek polírral, akkor a festékhiányos csík le lesz kenve javító festékkel, és nem fényeztetem.

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

Másodszor mosom az autót magasnyomású mosóval, erre a mai eredmény:

https://1drv.ms/i/s!AhHWgHvPmgX6gZBzNwyj28F5IAuM8w

 

Hát nem repdesek az örömtől. Azért ennyire tisztára nem kellett volna mosnia. Ráadásul egy gyenge kis mosóról van szó. (Bosch AQT 33-11 car wash set) Ezt gondolom már házilag elég nehéz lenne javítani. Egyébként az első lökhárító van a képen, a kerékjárati ív illesztésnél.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

1 óra, KMilán írta:

Másodszor mosom az autót magasnyomású mosóval, erre a mai eredmény:

https://1drv.ms/i/s!AhHWgHvPmgX6gZBzNwyj28F5IAuM8w

 

Hát nem repdesek az örömtől. Azért ennyire tisztára nem kellett volna mosnia. Ráadásul egy gyenge kis mosóról van szó. (Bosch AQT 33-11 car wash set) Ezt gondolom már házilag elég nehéz lenne javítani. Egyébként az első lökhárító van a képen, a kerékjárati ív illesztésnél.

Ez felettébb érdekes. Sose tapasztaltam még ilyet, igaz, nagyon elvétve mosom a kocsit magasnyomású mosóban. Nem szabadna így felsértenie a fényezést, akár műanyag, akár fém felületről beszélünk. De ahogy nézem, még gyári is a festés, ami lejött... Az utólagos fényezésre azt mondtam volna, hogy megesik. Javítható egyébként házilag, van gyári Opel festékszóró spray, és lakk készlet, színkód szerint kapható. Én anno az Autó-Kun Bt.-től rendeltem Érdről, azóta is használom a parkolási sérülések javítására. Alapozó spray, festék, és lakk kombójával megfelelő ködöléssel és kézügyességgel javítható a sérülés. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A bemattult lakkot is simán visszafényesíti a polír, ugye? Mert 2 napja egy furgon puszilta meg az első lökhárítót közvetlen a lámpa és motorháztető találkozása alatt... (rátolatott szép lassan, pont láttam az ablakból :angry:)  De nappali fényben és teljes szárazon még nem is tudtam megnézni, remélem nem sérült/nyomódott meg más... Ha minden igaz csak annyi hogy egy fél tenyérnyi foltban mattabb a lakk mint kéne. Egyébként ugyanazon a napon reggel meg egy húzást találtam a hátulján ami belement a hátsólámpába is, de fura mód a műanyag lámpáról letudtam törölni simán kézzel az egészet (olyan forgács volt mintha radíroznék), a fényezésről meg nem jött le akárhogy dörzsöltem az ujjammal. Pedig egyértelműen egy csík volt a kettő. Szóval az is polír lesz... Az eddigi közös 1 évben nemvolt semmi gond, de mostanában kísértenek ezek valamiért...:(

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
14 perce, Nferry írta:

Sziasztok!

https://pumatools.hu/horpadasjavito-keszlet-bgs-9-8057.html

Erről van valakinek gyakorlati tapasztalata?

 

Ahhoz hogy értékelhető eredményt érj el, tudni kell használni... Meg persze helyén kell kezelni, ez azért nem az a szint mint amit a szakik használnak a fényezés nélküli horpadás javítás műhelyekben...

https://totalcar.hu/magazin/technika/2015/10/24/filleres_neppertrukk_-_horpadas_javitas_hazilag/

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.