Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Hogyan lehet eltüntetni kisebb karcot az autó fényezéséről? Kb 20cm fele részben fehérig karcolódott egy gyerek biciklistől parkolás közben :D

Betétlapot cseréltetek? :D Amúgy a 20 cm már nem kis karc. Szerintem fényezéssel vagy spot-fényezéssel. Másképp úgysem lesz szép és tartós...

Link to comment
Megosztás:

Betétlapot cseréltetek? :D Amúgy a 20 cm már nem kis karc. Szerintem fényezéssel vagy spot-fényezéssel. Másképp úgysem lesz szép és tartós...

Na jó, túlzott az emlékezetem. 2x5cm a hiba. Ebből egyik még a festék rétegen belüli, a másik már a fehérig megy :D

Nem volt nála betétlap, mert csak fürdőruhába volt. :P

Spot fényezés mit jelent?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

G Astránál a bal oldali kerékjárat felett egy nagyon kicsit az ajtó irányában meg van nyomva az autó, amit kézzel vissza lehetne nyomni. Azt mondták h szedjem le a műanyag borítást a kerék felett. Azt szeretném kérdezni h ezt csavarok tartják vagy pedig pöckök? Hogyan szedhetem le és rakhatom vissza? Ha pöckök tartják, akkor azok többször használatosak?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

4 éves gépsasom fényezését szeretném egy kicsit felújítani, de előtte pár kisebb karcolást is eltüntetni. Ezt a terméket vásároltam meg. Jó lesz a karcolások eltüntetésére ez a polír, vagy más kell az ilyen jellegű dologra? Gondolom ez csak a metál fényezést teszi ragyogóbbá és akkor a karcok is jobban látszódnak rajta. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja és bocsánat elfelejtettem. Fényezett műanyag lökhárítón nem használhatom, ugye?

Hát én prevent szinpasztát használtam az előzőnél is, meg ennél is (mondjuk most szinpolírt vettem, de nem is olyan jó, mint a szinpaszta) Én rákentem a lökösre is, gyönyörű fényt kap vissza, meg tényleg megújítja a szint, felélénkíti.

Link to comment
Megosztás:

Ok, köszi! Akkor csak az ablak, ajtó gumiknál vigyázzak, és a lámpákra ne menjen, ugye? Mert azokról nem lehet lekaparni. Van festéshez használható maszkoló szalagom, kipróbálom először, hogy nem hagy-e nyomot, ha jó, akkor azzal beborítom a szélüket.

Nos én nem kínlódnék a szalaggal. Ha kicsit ügyes vagy, akkor nem megy a fekete részekre, de ha mégis hozzáér, akkor egyrészt ha rögtön letörlöd a feketéről akkor nem marad nyoma, ha mégis, akkor 2-3 mosás után el tudod tüntetni, csak kicsit meg kell súrolni. A színpaszta (legalábbis a prevent) víz bázisú, + a fényezetlen műanyagon nem áll meg olyan sokáig, így kis súrolással lejön.

Én eddig is így csináltam és mindig bejött. Mondjuk inkább elhagyok a műanyagtól fél cm-t, az még nem is tűnik nagyon fel, meg a fekete is fekete marad.

Egyébként van olyan műanyagápoló (NEM SZILIKONOS!!!), amiben fekete szintestek vannak, magyarul pici festék hatása van, és szintén víz bázisú. Én ezzel szoktam a fakultabb műanyagokat (kilincs, oldalcsík, tetősin, stb.) átkenni.

Link to comment
Megosztás:

Nos én nem kínlódnék a szalaggal. Ha kicsit ügyes vagy, akkor nem megy a fekete részekre, de ha mégis hozzáér, akkor egyrészt ha rögtön letörlöd a feketéről akkor nem marad nyoma, ha mégis, akkor 2-3 mosás után el tudod tüntetni, csak kicsit meg kell súrolni. A színpaszta (legalábbis a prevent) víz bázisú, + a fényezetlen műanyagon nem áll meg olyan sokáig, így kis súrolással lejön.

Én eddig is így csináltam és mindig bejött. Mondjuk inkább elhagyok a műanyagtól fél cm-t, az még nem is tűnik nagyon fel, meg a fekete is fekete marad.

Egyébként van olyan műanyagápoló (NEM SZILIKONOS!!!), amiben fekete szintestek vannak, magyarul pici festék hatása van, és szintén víz bázisú. Én ezzel szoktam a fakultabb műanyagokat (kilincs, oldalcsík, tetősin, stb.) átkenni.

Az a műanyagápoló jó ötlet, milyen márkájut használsz?

A turtleWax termékei nagyon jók. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az a műanyagápoló jó ötlet, milyen márkájut használsz?

A turtleWax termékei nagyon jók. :rolleyes:

Hát én a műanyagápolót feketét (szinezett) MOTIP-et használok, lehet van tőle jobb, de max átkenem 2 x két egymást követő napon, és akkor nagyon tuti fekete marad, de ez függ attól hogy mennyire fakó már a műanyag, + egészen olcsó, pár 100 Ft.

Pasztában kicsit óva intenélek a teknőcöstől. Én próbáltam anno a sajátomon, sógoromén, de nagyon gázos lett. Sima és fényes lett ugyan, de az összes karcot kiemelte, a sógoromé (nem metál fény) meg fél év múlva úgy visszamattult, hogy csúnyább lett mint volt. szvsz az fehér meg ezüst autóhoz esetleg jó, de más szinhez én kihagyom és maradok a preventnél, az már bizonyított nem egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Hát én a műanyagápolót feketét (szinezett) MOTIP-et használok, lehet van tőle jobb, de max átkenem 2 x két egymást követő napon, és akkor nagyon tuti fekete marad, de ez függ attól hogy mennyire fakó már a műanyag, + egészen olcsó, pár 100 Ft.

Pasztában kicsit óva intenélek a teknőcöstől. Én próbáltam anno a sajátomon, sógoromén, de nagyon gázos lett. Sima és fényes lett ugyan, de az összes karcot kiemelte, a sógoromé (nem metál fény) meg fél év múlva úgy visszamattult, hogy csúnyább lett mint volt. szvsz az fehér meg ezüst autóhoz esetleg jó, de más szinhez én kihagyom és maradok a preventnél, az már bizonyított nem egyszer.

Köszönöm a segítséget! Megpróbálkozok vele, remélem, hogy a "pókhálókat" nem fogja jobban kiemelni. Metál fekete a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen karosszéria de azért itt van a legjobb helyen talán:

Valaki használ valamit a gumik ápolására? A téli gumi már pihen de hallottam olyat hogy vegyek szilikonsprayt a valamelyik boltban és azzal fújjam be. Állítólag megtartja a rugalmasságát a gumi és ápolja is. A tapasztalatom szerint a hős hadseregünkben evvel csilli-villire varázsolták a különböző gépjárművek gumijait, és utána meg alig bírtak elindulni mert úgy csúsztak a gumik.

Akkor valami ötlet jótanács?

Link to comment
Megosztás:

Hát én a műanyagápolót feketét (szinezett) MOTIP-et használok, lehet van tőle jobb, de max átkenem 2 x két egymást követő napon, és akkor nagyon tuti fekete marad, de ez függ attól hogy mennyire fakó már a műanyag, + egészen olcsó, pár 100 Ft.

Pasztában kicsit óva intenélek a teknőcöstől. Én próbáltam anno a sajátomon, sógoromén, de nagyon gázos lett. Sima és fényes lett ugyan, de az összes karcot kiemelte, a sógoromé (nem metál fény) meg fél év múlva úgy visszamattult, hogy csúnyább lett mint volt. szvsz az fehér meg ezüst autóhoz esetleg jó, de más szinhez én kihagyom és maradok a preventnél, az már bizonyított nem egyszer.

Nekem kék, s nem metál, eddig egyszerkentem le vele...

De motorokon mindig azt használtam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kinek mi... biztosan van a turtle-nak jó minőségű színpasztája, lehet én nyúltam mellé mert az olcsóbbikat vettem, meg sógorom is, de ami biztos, hogy a prevent lényegesen olcsóbb kategória, és nekem legalábbis gyönyörűen megújítja a szint, és szépen elfedi a karcokat.

Hozzá tartozik, hogy a turtle-val szemben nem tömít annyira, így egy évben én 2-3 x át szoktam pasztázni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.