Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Na mindegy, de akkor is szilikon. A bázis mindegy.

Walaki mondta hogy a vaselin is jó gumiápoló. Hmmm.

Igaza lehet, de a szilikont én személy szerint minimum 2 méteren kívül tartom az autó bármely részétől.

A műanyagokat egy idő után szétszárítja, kifakítja, megrepeszti, a műbőrrel hasonlóan jár el (nem 1-2 év alatt, de bekövetkezik), és a gumira sincs túl jótékony hatással az élettartamot tekintve, mondjuk lehet hamarabb elkopik, mint kireped :rolleyes: . A fényezésre meg ha véletlen is rákerül a permet.... hát.... talán kérdezz meg egy fényezőt, mi a véleménye. Addig jó, míg nem kell fényezni a szilikonos részt...

Szóval én részemről csak szilikonmentes cuccokat használok.

Link to comment
Megosztás:

Felejtsd el!

Csak ragad tőle a gumi, ha mindenképp szilikont akarsz, akkor inkább a szilikon tej, amit az autómosókban használnak gumi ápoláshoz!

Amit javaslok:

Tökéletesen ápol, nem ragad és hosszan tartó..... :rolleyes:

És ez mennyibe fáj és hol érdemes beszerezni?

I_S! Én úgy gondoltam a gumiápolást hogy felraktam a téli gumikat az abroncsfára és ott fújom le. A nyári gumikat azt lehet hogy az autón is kellene ápolni mert azért mégis többet megy meg ugye ezek a nyári időjárásváltozások... Te milyen cuccot használsz?

Még egy kérdés: Az abroncs oldalát, vagy a futófelületet is érdemes kezelni?

Link to comment
Megosztás:

És ez mennyibe fáj és hol érdemes beszerezni?

I_S! Én úgy gondoltam a gumiápolást hogy felraktam a téli gumikat az abroncsfára és ott fújom le. A nyári gumikat azt lehet hogy az autón is kellene ápolni mert azért mégis többet megy meg ugye ezek a nyári időjárásváltozások... Te milyen cuccot használsz?

Még egy kérdés: Az abroncs oldalát, vagy a futófelületet is érdemes kezelni?

Én a gumira tescos szilikonmentes gumiápolót szoktam tenni, már amikor eszembe jut, ált blokkmosás után, amikor a motortérben is átkenem a gumicsöveket.

A futófelületet én soha nem szoktam lekenni, mert akár szilikonos akár nem, mindenképp csúszhat.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ugyanazzal a gumiápolóval átkened a gumicsöveket is a motortérben? Azok nem ilyen hosszú élettartamú gumik? Vagy ez csak kirepedés megelőző karbantartás?

Igazából a motortér csöveit azért szoktam átkenni blokkmosás után, mert én hidegzsíroldóval szoktam lenyomatni a trutyit, parádésan leszedi 5 perc alatt, aztán jöhet a slag és a száradás. Viszont, a hidegzsíroldó után marad a gumikon egy vékony fehéres oxidréteg, ami nekem nem tetszik, így lekezelem őket. El is távolítja ezt a réteget (mondjuk lejön sima ronggyal is), meg szebb is a motortér, ha szép feketék a csövek.

Link to comment
Megosztás:

Na mindegy, de akkor is szilikon. A bázis mindegy.

So-so, a vizes bázisú keveredik a vízzel, tudod hígítani és sokkal tartósabban megmarad a gumin, védve azt.

A szilikon spray ellenben ragadós, egy idő után alig tudod levakarni a gumiról, a port sem igazán taszítja és a fényét hamar elveszti ha víz éri.

Sok műanyagot old, azaz reakcióba lép vele és képes pl. egy tükörfényes műanyag előlapot is elrondítani, nem árt vele vigyázni az autó belső terének a fújkálásánál.

Műanyag csuklópántok kenésénél ha oldja a műanyagot, képes a teljes megszorulásig "összeragasztani" őket!

Szóval, csak óvatosan......

A Turtle ellenben a gumira és a műanyagokra lett kifejlesztve, több ismerősőmmel használjuk nagy megelégedésre, szóval ajánlom!

Link to comment
Megosztás:

Felejtsd el!

Csak ragad tőle a gumi, ha mindenképp szilikont akarsz, akkor inkább a szilikon tej, amit az autómosókban használnak gumi ápoláshoz!

Amit javaslok:

http://kepfeltoltes.hu/080712/FG5428_www.k...ltoltes.hu_.gif

Tökéletesen ápol, nem ragad és hosszan tartó..... :rolleyes:

A gumiabroncsok 80% ának alapanyaga karbon black,ill silika,ezért ápolást ne igazán igényel.

Amit ezzel a fantasztikus termékkel elértek az csak annyi hogy szép fekete szine lesz párnapig ,és a tárcád laposabb lesz kb 1500magyar forintal.

Full felesleges.

Szerintem.

Módosítva : mackosajt
Képpel nem idézünk! Az idézett szövegben található [IMG]-ket tessék törölni!
Link to comment
Megosztás:

Ha ez így lenne, nem lennének kirepedezett és elöregedett gumik, gumi alkatrészek.

Használata nem kötelező, csak esetleg javasolt.

Én meg javaslom mert régóta használok ilyet és bevált.

Az ára majdnem a duplája annak amit írtál, de ezt mindenki maga tudja mit engedhet meg magának....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Elvileg igen, sógorom ilyet használ a golfra, neki bevált..... mondjuk az egy golf :lol: , lehet bármi jó rá :lol:

Lekentem vele egy hete, frankó lett (meg wax-al is), szép lett. :lol:

Elmentünk nyaralni, első reggel már a macska is ugyanúgy összemászkálta, mint itthon (a szomszéd autót is), majd jól meg is ázott az egész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vettem W5 márkájú (Lidl) bogáreltávolitót, az jó, nem bántja a fényezést/a lámpa müanyagbúráját?

És ugyanilyen márkájú illatosító 3 patronnal 1300Ft, az jó lehet?(most ambipur van a kocsiban, jó az illata, de az ára is 1100Ft 1 patronnal)

Link to comment
Megosztás:

Lekentem vele egy hete, frankó lett (meg wax-al is), szép lett. :lol:

Elmentünk nyaralni, első reggel már a macska is ugyanúgy összemászkálta, mint itthon (a szomszéd autót is), majd jól meg is ázott az egész. :lol:

Örülök hogy bejött az ápoló, meg a wax. Én most elcsösztem annyiban, hogy nem színpasztát vettem hanem szinpolírt, és a karcokat nem tüntette el olyan szépen mint a paszta, viszont sokkal tovább és tartósabban pergeti a vizet, mint a paszta. Tanulság: legközelebb először lepasztázom, rá vagy 2 hétre meg lenyomatom szinpolírral :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Csak azért kérdeztem, mert a teknőcös polír hátoldalán ez van szó szerint: "Ne használja műanyag tartozékokra(lökhárító, tükörváz, stb.). Gondolom akkor a fényezetlenekre érti.

Én simán rá szoktam kenni a fényezett műanyagokra a pasztát/polírt, nyilván a fényezetlenekre nem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.