Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

9 órája, Bmájki írta:

Köszi a segítséget! Megnéztem a karon, kúpos, de nem bordás (F-nél az első kúpos, bordás volt, de ott mertem feszegetni, mert lemezen volt). Akkor letöröm körben a műanyag takarást róla és keresek csapágylehúzót.:icon13:

Én úgy szoktam levenni, hogy felhajtom és finoman tovább feszítem, persze üvegnél gáz feszegetni. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rossz minőségű mellékúton sikerült lehorzsolnom a kocsi alját, egy tenyérnyi területen hiányzik az alvázvédő illetve a fém is előjött. Korant + alvázvédő elég lehet a helyi javításra? Alvázvédőből milyen márkát érdemes venni? Spray, vagy ecsetes verzió jobb?

Nem szeretném ezért telibe fújatni a kocsi alját, de elejét szeretném venni a rozsdásodásnak.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Krajcso írta:

Sziasztok!

Rossz minőségű mellékúton sikerült lehorzsolnom a kocsi alját, egy tenyérnyi területen hiányzik az alvázvédő illetve a fém is előjött. Korant + alvázvédő elég lehet a helyi javításra? Alvázvédőből milyen márkát érdemes venni? Spray, vagy ecsetes verzió jobb?

Nem szeretném ezért telibe fújatni a kocsi alját, de elejét szeretném venni a rozsdásodásnak.

Elég...olyan alvázvédőt sehol nem találtam mint a gyári...szürke és rugalmas, ezért maradt a hagyományos bitumenes. De szerintem a korant rozsdaátalakító, jobb lenne valami rozsdagátló alapozó, pölö Coror. Már ugye ha még nem kezdett el csámcsogni rajta.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Elég...olyan alvázvédőt sehol nem találtam mint a gyári...szürke és rugalmas, ezért maradt a hagyományos bitumenes. De szerintem a korant rozsdaátalakító, jobb lenne valami rozsdagátló alapozó, pölö Coror. Már ugye ha még nem kezdett el csámcsogni rajta.

Kb. két hetes a sérülés, megnézem csámcsog-e már, de még nem kellene neki :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Elég...olyan alvázvédőt sehol nem találtam mint a gyári...szürke és rugalmas, ezért maradt a hagyományos bitumenes. De szerintem a korant rozsdaátalakító, jobb lenne valami rozsdagátló alapozó, pölö Coror. Már ugye ha még nem kezdett el csámcsogni rajta.

A Bodynak van olyan alvázvédője ami kaucsuk+bitumen alapú.Az rugalmas.Vectrát ilyennel kentem meg régen.

HB BODY 933 alvázvédő - Műgyanta, gumi, bitumen és viasz tartalmú alvázvédő, melyet speciálisan só és ned- vesség elleni védelemre terveztek. Kizárólag a karosszéria alsó részeire alkalmazható. Tökéletes pórusmentes felületet képez, gyorsan szárad és rugalmasságát -20 oC és +60 oC között megőrzi. Rendkívül jó tapadás érhető mind új, mind régi felületen. Felvitele speciális szórópisztollyal (BODY UBS) 5-6 bar nyomáson. (Finomabb réteg elérése esetén nitro hígító hozzáadása szükséges (5-10%). A termék viasz és kátrány tartalma miatt NEM FÉNYEZHETŐ! 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Geopake írta:

A Bodynak van olyan alvázvédője ami kaucsuk+bitumen alapú.Az rugalmas.Vectrát ilyennel kentem meg régen.

HB BODY 933 alvázvédő - Műgyanta, gumi, bitumen és viasz tartalmú alvázvédő, melyet speciálisan só és ned- vesség elleni védelemre terveztek. Kizárólag a karosszéria alsó részeire alkalmazható. Tökéletes pórusmentes felületet képez, gyorsan szárad és rugalmasságát -20 oC és +60 oC között megőrzi. Rendkívül jó tapadás érhető mind új, mind régi felületen. Felvitele speciális szórópisztollyal (BODY UBS) 5-6 bar nyomáson. (Finomabb réteg elérése esetén nitro hígító hozzáadása szükséges (5-10%). A termék viasz és kátrány tartalma miatt NEM FÉNYEZHETŐ! 

Igen, csak én alapból világosszürkét szerettem volna mint a gyári, hogy legyen homogén az autó alja, plussz ezen jobban látszik az esetleges sérülés. Ez meg ha jól tudom fekete. ha meg már fekete akkor itt van a hagyományos kátrány alapú. Igazából feltúrtam a netet a boltokat, de senki nem tudta megmondani mi az amivel gyárilag van megfújva a kocsi. A Body 950 fehér volt ,de az rugalmatlan és lepereg.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Igen, csak én alapból világosszürkét szerettem volna mint a gyári, hogy legyen homogén az autó alja, plussz ezen jobban látszik az esetleges sérülés. Ez meg ha jól tudom fekete. ha meg már fekete akkor itt van a hagyományos kátrány alapú. Igazából feltúrtam a netet a boltokat, de senki nem tudta megmondani mi az amivel gyárilag van megfújva a kocsi. A Body 950 fehér volt ,de az rugalmatlan és lepereg.

Nekem a Trabantom sárga alvázvédővel volt lefújva.Ki tudja mit használnak a gyárak :)Ezt itt szürkének írja.

HB BODY 910 FÉNYEZHETŐ ALVÁZVÉDŐ

Kaucsuk  bázisú, tixotropikus tulajdonságú, korrózió és kőfelverődésgátló anyag. Alkalmazható a futóművek, sárvédők és az alvázak védelmére. Kiváló tapadású, gyorsan száradó anyag. Átfényezhető mindenféle festékrendszerrel. Felvihető ecsettel vagy szórópisztollyal, 5-6 bar nyomáson. Hígítása 10-20 %-ban EXTRA NITRO hígítóval.
V.O.C megfelelő 
Kiszerelés: 1 L 
Szín: szürke

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Geopake írta:

Nekem a Trabantom sárga alvázvédővel volt lefújva.Ki tudja mit használnak a gyárak :)Ezt itt szürkének írja.

HB BODY 910 FÉNYEZHETŐ ALVÁZVÉDŐ

Kaucsuk  bázisú, tixotropikus tulajdonságú, korrózió és kőfelverődésgátló anyag. Alkalmazható a futóművek, sárvédők és az alvázak védelmére. Kiváló tapadású, gyorsan száradó anyag. Átfényezhető mindenféle festékrendszerrel. Felvihető ecsettel vagy szórópisztollyal, 5-6 bar nyomáson. Hígítása 10-20 %-ban EXTRA NITRO hígítóval.
V.O.C megfelelő 
Kiszerelés: 1 L 
Szín: szürke

Igen, van sokfajta,  eddíg már 3-at próbáltam, igazából senki nem tudja melyik milyen és elég drága ahhoz hogy próbálgassam, az egyik talán majd olyan lesz mint a gyári. Aztán a végén mivel valami kellett hát vettem a hagyományos bitumen alapút, igaz hogy nem szép, de legalább relatív olcsó és ugye " régen is jó volt". 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Igen, van sokfajta,  eddíg már 3-at próbáltam, igazából senki nem tudja melyik milyen és elég drága ahhoz hogy próbálgassam, az egyik talán majd olyan lesz mint a gyári. Aztán a végén mivel valami kellett hát vettem a hagyományos bitumen alapút, igaz hogy nem szép, de legalább relatív olcsó és ugye " régen is jó volt". 

Még metál bronz barna is van :)

https://autobeard.hu/Alvazvedo-viaszos-1-l-barna-Metallic#page_artdet_tabs

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On ‎2016‎.‎12‎.‎26‎. at 20:58, presidentÁkos írta:

Van valamilyen trükk, ha hidegbe mosom meg a kocsit ne fagyon be a zár vagy az ajtó? 

Az előttem szólókhoz csatlakozva:

Ha tudod, inkább reggel mosd és napra állítsd le, talán estig megszárad. Állj be egy fűtött garázsba (ha nincs saját, akkor ismerős), vagy menj egy bevásárló központ mélygarázsába.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎11‎.‎27‎. at 9:03, Bmájki írta:

Köszi a segítséget! Megnéztem a karon, kúpos, de nem bordás (F-nél az első kúpos, bordás volt, de ott mertem feszegetni, mert lemezen volt). Akkor letöröm körben a műanyag takarást róla és keresek csapágylehúzót.:icon13:

Közben megtörtént a csere. Műanyagot körben le kellett törni, az alumínium középrész nem jött le, csapágylehúzóval sem. :blink: Jött a zeneszerszám (vasfűrész) és azzal finoman levágtam. Akkor láttam, hogy a tengely kúpos-bordás. Amikor a kart ráhúzom, az alu részbe belenyomódik a tengely és onnantól már az is bordás lesz. Tehát felrakásnál figyelni kell a helyes pozícióra!!! mert utána már fix.

Link to comment
Megosztás:

Kihasználva a még januári szabadságot, neki láttam a már régóta esedékes hátsó lökös rendbetételéhez! Le is kaptam (persze egy csavar a kerékjárati ívben teljesen bele rohad, úgy kellett kifúrni , intézhettem egy ilyet )s ekkor látom, hogy a vonóhorog elég cudarul néz ki. Gondoltam, ha már lent a lökös lekapom a horgot is. Nos persze megint egy csavar kekeckedett, ami kipufogó dob felett van. Jó akkor marad! Megoldom a helyén. A hátsó kereket le kellett szedni még az előbbi művelethez. Mivel a kasztni legalján ahová az alsó csavar fogja a doblemezt is rozsdás egy kicsit, azt is orvosolom. Doblemez le. Huhh ami alatta volt retek.... Na de nem ragozom tovább, vettem  sika-gard 6470 rücsi alvázvédőt. Nem azt mondom, hogy kiköpött olyan a színe , mint a gyárinak, de az anyaga nagyon hasonló. Le is spricceltem a kerékjárati íveket, a vonóhorgot és ahol láttam sérülést! S ha már igy nekiugrottam, ami ugyan nem volt tervezve elvégeztem az üregvédelmet is, hiszen hamarosan jön a latyakos taknyos idő. Ó igen s hab a tortán, hogy a vonóhorog dugalj is el volt törve, szutyok műanyag, most vettem fémet! :) Szó, mi szó én nem használnék már bitumines cuccokat, régen sem voltak túl jók, de nem volt más. Bár a semminél az is több. Tavasszal első dolgom lesz, hogy a küszöbburkolatokat leszedem, mert azok alatt is tetemes mennyiségű kösz gyűlt össze.

WP_20170105_09_41_36_Pro.th.jpg WP_20170105_10_16_12_Pro.th.jpg WP_20170105_10_31_48_Pro.th.jpg WP_20170105_10_37_22_Pro.th.jpg WP_20170105_11_04_58_Pro.th.jpg WP_20170107_15_03_00_Pro.th.jpg

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! A következő dologgal szembesültem a minap:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=70220170128_131034.jpg

Olyan, mintha magától felvált volna a festék a lökhárítón. Követ nem kapott. Kedden kicsit leverettem magasnyomásúval a koszt az autóról. Lehet ez okozhatta? Az autó 10 éves, a lökhárítón még a gyári fényezés van. Járt már így valaki? 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Balazs831 írta:

Sziasztok! A következő dologgal szembesültem a minap:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=70220170128_131034.jpg

Olyan, mintha magától felvált volna a festék a lökhárítón. Követ nem kapott. Kedden kicsit leverettem magasnyomásúval a koszt az autóról. Lehet ez okozhatta? Az autó 10 éves, a lökhárítón még a gyári fényezés van. Járt már így valaki? 

Nagyjából 1 tenyérnyi helyen nekem is ilyen (több apró leverődés): anno egy szembe jövő busz a traktor által az útra hordott sárcsomókból egy méretesebbet a kocsi elejének vágott a benne lévő kövek verték le. Szerintem ez is kőfelverődés eredménye... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.