Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

24 perce, Balazs831 írta:

Elképzelhető, hogy amikor az út szélén parkoltam, akkor verte fel rá valami. Bízom benne, hogy egy fényező bejavítással el tudja tüntetni. Ha nem, akkor marad a teljes elem fényezése.......

Ilyenért telibe fényeztetni? Hát... Nem lesz olcsó cserébe ki tudja meddig ússza meg egy benézett parkolást vagy más kőfelverődést... Ha jól látom ezüst az autód. Venni kell javító festékfilcet és óvatosan egész jól javítható. Nekem a motorháztető is kapott már, akárhányszor elhagyom a várost, egy-egy kő biztosan pattan a kocsi elején mert vagy a szembejövő vagy az előttem haladó veri fel, a teherautókról potyogó kövekről nem is beszélve. Csak ennyiért én nem fújatnám le, pláne hogy esélyes hogy az utólagos fényezés még színben is elüt a kocsitól és egy rossz lakkozás miatt még hámlani is tud... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Ilyenért telibe fényeztetni? Hát... Nem lesz olcsó cserébe ki tudja meddig ússza meg egy benézett parkolást vagy más kőfelverődést... Ha jól látom ezüst az autód. Venni kell javító festékfilcet és óvatosan egész jól javítható. Nekem a motorháztető is kapott már, akárhányszor elhagyom a várost, egy-egy kő biztosan pattan a kocsi elején mert vagy a szembejövő vagy az előttem haladó veri fel, a teherautókról potyogó kövekről nem is beszélve. Csak ennyiért én nem fújatnám le, pláne hogy esélyes hogy az utólagos fényezés még színben is elüt a kocsitól és egy rossz lakkozás miatt még hámlani is tud... 

Igazad van, elvégre egy lassan 11 éves autóról van szó. Próbálok rá vigyázni, bosszantóak tudnak lenni az ilyen történések. Majd beugrok a Cromaxba festékfilcért. Úgyis vannak az autón még kisebb felverődések, legalább azokat is bejavítom. Jó pihenést, hali!

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Balazs831 írta:

Igazad van, elvégre egy lassan 11 éves autóról van szó. Próbálok rá vigyázni, bosszantóak tudnak lenni az ilyen történések. Majd beugrok a Cromaxba festékfilcért. Úgyis vannak az autón még kisebb felverődések, legalább azokat is bejavítom. Jó pihenést, hali!

Gyári színkód alapján a márkaszerviz is tud rendelni 3eFt környékén.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Balazs831 írta:

Igazad van, elvégre egy lassan 11 éves autóról van szó. Próbálok rá vigyázni, bosszantóak tudnak lenni az ilyen történések. Majd beugrok a Cromaxba festékfilcért. Úgyis vannak az autón még kisebb felverődések, legalább azokat is bejavítom. Jó pihenést, hali!

 

9 órája, peacetrang írta:

Gyári színkód alapján a márkaszerviz is tud rendelni 3eFt környékén.

Így van, márkaszerviz is tud segíteni elvileg, csak lehet hogy macerásabb és drágább megoldás. Festéküzletben lehet kapni kimondottan autófestéket készre keverve is, a Motip-nak létezik ilyen millió színben (200 vagy 250ml), eredetileg a Skoda márkának a gyári javító színei. Ez spray, festék és lakk egyben, én 1700Ft-ért vettem. Nagy felület javítására (értsd egész elem vagy sok-sok négyzet cm-re) nem annyira jó mert árnyalatban elüthet, de a kőfelverődésekre szuper. Letörlöd a felverődést egy hígítós ronggyal, spray összeráz, egy műanyag lapra kifújsz belőle (nem a kocsi mellett, ne szálljon rá a permet sem), majd egy tű vagy egyéb nem tompa tárggyal belecseppented a kráterbe óvatosan amit szépen fel is tölt és hamar megszárad. Kell hozzá némi kézügyesség, de ha nem sikerül egyből letörölhető a hígítós ronggyal és lehet ismételni. Létezik Holts javító szett is, külön lakk és festék (javító stift), ez is megvan 1500Ft-ból és ez ecsetes. Használni úgy kell mint a másik módszer... Van néhány fajta ezüst, pl a Tesco-ban is van állványuk, lehet válogatni... http://www.emag.hu/search/Holtz

 

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a gondom, hogy a hátsó kerékjárati ívet mindkét oldalon megsértette a kavics. A sózó mikor elmegy terítve van út és nem lehet megúszni.
Hátsó kerék előtti íven pont ahol bádogból van az a kis sáv.
Egyszer vásároltam hátsó sárvédőt, de nem lett felrakva, mert nem illett szépen a helyére.

Van erre valami megoldás?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
1 óra, KMilán írta:

Ennek a termékcsaládnak más termékeit használom, nálam azok beváltak:

81I1r25xefL._SY606_.jpg

additional-products-tiles-scandi_0005_31

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, KMilán írta:

Ilyen vacakot használt már valaki? Ér valamit? (ne a weblapot nézzétek, hanem a terméket)

Vagy még védőrétegnek sem jó?

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_turtle-wax-tw-fg7608-gl-fényezés-felújító-paszta-250-gr-1112715.html

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_turtle-wax-tw-fg7607-gl-original-paszta-250-gr-1112720.html

 

 

A másodikat használtam/használom, bár most épp Sonax Hart Waxot tolok rá, de bevált a turtle paszta is. Szépen körkörösen felviszed, aztán 2perc múlva kezd kifehéredni ahogy szárad, akkor pedig fényesíted. Ha megveszed arra figyelj, hogy mindenképpen árnyékban és ne forró karosszérián csináld.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 10. at 21:20, peacetrang írta:

A másodikat használtam/használom, bár most épp Sonax Hart Waxot tolok rá, de bevált a turtle paszta is. Szépen körkörösen felviszed, aztán 2perc múlva kezd kifehéredni ahogy szárad, akkor pedig fényesíted. Ha megveszed arra figyelj, hogy mindenképpen árnyékban és ne forró karosszérián csináld.

Tehát először Turtle wax Fényezés felújító paszta , majd 2 perc és vigyem rá fel a turtle wax original wax pasztát?

Vagy hogy érted a 2 perc fényesítést? A turtle videójában 5 perc van. Köszi

Link to comment
Megosztás:

8 perce, KMilán írta:

Tehát először Turtle wax Fényezés felújító paszta , majd 2 perc és vigyem rá fel a turtle wax original wax pasztát?

Vagy hogy érted a 2 perc fényesítést? A turtle videójában 5 perc van. Köszi

Nem.

Nekem csak az Original Wax-szal van tapasztalatom és azt miután felvitted a kocsira, kb. 2 perc után elkezd kifehéredni ahogy szárad és fényesítheted ( azaz dörzsöld le valami mikroszálas kendővel). Azért írtam, hogy kb. 2 perc, mert nyilván más lesz nyáron mikor kint 35 fok van, meg pl. ősszel mikor 15 fokban csinálod :-) 
Nem tudom milyen állapotban van a fényezésed, hogy az elsőre is szükség van. Az első, "fényezés felújító" tartalmaz csiszolóanyagot, aminek köszönhetően ugye tudsz "polírozni", a wax meg "csak" wax, azzal nem tudsz ledörzsölni a lakkrétegből elvileg, csak "konzerválod" a kocsit vele. 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, peacetrang írta:

Nem.

Nekem csak az Original Wax-szal van tapasztalatom és azt miután felvitted a kocsira, kb. 2 perc után elkezd kifehéredni ahogy szárad és fényesítheted ( azaz dörzsöld le valami mikroszálas kendővel). Azért írtam, hogy kb. 2 perc, mert nyilván más lesz nyáron mikor kint 35 fok van, meg pl. ősszel mikor 15 fokban csinálod :-) 
Nem tudom milyen állapotban van a fényezésed, hogy az elsőre is szükség van. Az első, "fényezés felújító" tartalmaz csiszolóanyagot, aminek köszönhetően ugye tudsz "polírozni", a wax meg "csak" wax, azzal nem tudsz ledörzsölni a lakkrétegből elvileg, csak "konzerválod" a kocsit vele. 

 

Így már értem, köszi. :) Nekem sajnos kell az első is, mert sikerült a legutóbb kicsit megsérteni a lakkréteget. Eltűntek a jól megszokott szivacsaim és kerestem egy másikat, ami a jelek szerint "durvább" volt. Vagy az is megeshet, hogy túl melegben, a napon mostam és a porszemek miatt lett kissé karcos. Annyira nem vészes, mert csak napfényben látszik meg, de zavaró.

Érdeklődtem polírozónál, ahol a teljes kocsira (látatlanban) 45 ezret mondtak. Mondom akkor marad így. Ott volt az autó a parkolóban, oda is vihettem volna, de mivel ilyen magas összeget mondott, nem érdekelt a továbbiakban a cég. Neten ilyen 15 ezret is találni, ha annyiért megoldotta volna, nem foglalkozok a kézi, saját "dörzsölgetéssel".

Így marad az, hogy saját magam megpróbálom.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 10. at 19:51, kobraCode írta:

Ennek a termékcsaládnak más termékeit használom, nálam azok beváltak:

81I1r25xefL._SY606_.jpg

additional-products-tiles-scandi_0005_31

 

 

A Thurtle termékek nekem is megvannak, a wax-ot már évek óta használom (meg a műszerfal ápolót), de sajnos a mikrokarcokra nem jó. Ha végre több időt tudok szánni a kocsira, akkor én ezt készülök kipróbálni (már vagy egy éve):

https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/proban_az_sct-mannol_polirpaszta-keszlete-17450

 

Link to comment
Megosztás:

On 6/10/2017 at 18:10, KMilán írta:

Ilyen vacakot használt már valaki? Ér valamit? (ne a weblapot nézzétek, hanem a terméket)

Vagy még védőrétegnek sem jó?

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_turtle-wax-tw-fg7608-gl-fényezés-felújító-paszta-250-gr-1112715.html

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_turtle-wax-tw-fg7607-gl-original-paszta-250-gr-1112720.html

 

 

Szia!

Én pont nemrég vettem az elsőből (TW Red Rubbing Compound), ez tulajdonképpen egy krémes állagú hordozóban lévő durva szemcsézetű csiszoló por. Lakk rétegben lévő mélyebb karcok esetén lehet helyileg használni, a karc környékét szintbe lehet csiszolni vele, vagy legalábbis "gömbölyíteni" a sérülést, hogy kevésbé legyen feltűnő. Karcos felületet hagy, ami főleg sötét színű autón ronda. Kitartó munkával teljesen le lehet csiszolni a lakkot az elemről, szóval csak óvatosan, főleg éleknél ahol vékonyabb amúgy is.

Utána mindenképp használni kell finom szemcsés pasztát, pl ezt: http://www.turtlewax.co.uk/explorer/products/essential-scratch-remover, ez eltűnteti az előző paszta után maradt karc nyomokat.

Aztán jöhet a polírozás, waxolás, én ezzel szoktam: https://alkatreszek.hu/public/images/as_tcd_kepek2//termekcsoport/autoapolas/tw_fg4643.jpg

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Krajcso írta:

Szia!

Én pont nemrég vettem az elsőből (TW Red Rubbinc Compound), ez tulajdonképpen egy krémes állagú hordozóban lévő durva szemcsézetű csiszoló por. Lakk rétegben lévő mélyebb karcok esetén lehet helyileg használni, a karc környékét szintbe lehet csiszolni vele, vagy legalábbis "gömbölyíteni" a sérülést, hogy kevésbé legyen feltűnő. Karcos felületet hagy, ami főleg sötét színű autón ronda.

Utána mindenképp használni kell finom szemcsés pasztát, pl ezt: http://www.turtlewax.co.uk/explorer/products/essential-scratch-remover, ez eltűnteti az előző paszta után maradt karc nyomokat.

Aztán jöhet a polírozás, waxolás, én ezzel szoktam: https://alkatreszek.hu/public/images/as_tcd_kepek2//termekcsoport/autoapolas/tw_fg4643.jpg

Köszi, végül Janó32 által javasolt megoldást fogom kipróbálni. Aztán meglátjuk. Turtle wax original paszta már van, de ha jól értelmezem, az csak valami viasz, ami véd, de nem tünteti el a karcolásokat.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Krajcso írta:

Én pont nemrég vettem az elsőből (TW Red Rubbing Compound), ez tulajdonképpen egy krémes állagú hordozóban lévő durva szemcsézetű csiszoló por.

Nevetni fogtok, de erre a célra tökéletesen megfelel a sima fehér Cif konyhai súroló (de csak a fehér), ami szintén mikroszemcséket tartalmaz:

cif.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 12. at 8:52, Janó32 írta:

A Thurtle termékek nekem is megvannak, a wax-ot már évek óta használom (meg a műszerfal ápolót), de sajnos a mikrokarcokra nem jó. Ha végre több időt tudok szánni a kocsira, akkor én ezt készülök kipróbálni (már vagy egy éve):

https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/proban_az_sct-mannol_polirpaszta-keszlete-17450

 

Na, egész jónak bizonyult. :) Volt két vékony karc, (fehér színű, alapozóig karmolta a kutya) és sikerült eltüntetni, vagy legalábbis halványítani. Ha közelről nézem, látszik a csík, de csak apró karcnak tűnik. Ha lesz rá alkalmam, nekiesek a motorháztetőnek. A tetején lévő mély és széles karcot sajnos nem viszi ki. Abba kénytelen leszek valami javítófestéket tenni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

Na, egész jónak bizonyult. :) Volt két vékony karc, (fehér színű, alapozóig karmolta a kutya) és sikerült eltüntetni, vagy legalábbis halványítani. Ha közelről nézem, látszik a csík, de csak apró karcnak tűnik. Ha lesz rá alkalmam, nekiesek a motorháztetőnek. A tetején lévő mély és széles karcot sajnos nem viszi ki. Abba kénytelen leszek valami javítófestéket tenni.

Kellene rendelnem és végre nekem is nekiállni egy-két kisebb karcnak. A gyári szett elég is (pl a kendő)? Ha az alapozó nincs kint, akkor elég lehet lakkal feltölteni. Autólakkot meg max egy ezresért is lehet venni... Vagy egy fényező feltölti neked, pár csepp anyag kell, nem hinném h nagy összeget kérne érte (pl nekem egy ajtórányitásos történetnél azt mondta a fényező a telefonba, h feltölti ingyen, mert  ennyi anyaga minden nap marad bekeverve, a művelet meg max 10 perc). 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Kellene rendelnem és végre nekem is nekiállni egy-két kisebb karcnak. A gyári szett elég is (pl a kendő)? Ha az alapozó nincs kint, akkor elég lehet lakkal feltölteni. Autólakkot meg max egy ezresért is lehet venni... Vagy egy fényező feltölti neked, pár csepp anyag kell, nem hinném h nagy összeget kérne érte (pl nekem egy ajtórányitásos történetnél azt mondta a fényező a telefonba, h feltölti ingyen, mert  ennyi anyaga minden nap marad bekeverve, a művelet meg max 10 perc). 

Én rendeltem mellé plusz kendőt, de ha nincs sok karcod, bőven elég lehet a benne lévő kendő. Bár ez inkább törölköző. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.