1.309 hozzászólás ebben a témában

Sziasztok!

5-ajtós Opel Astra "G" Classic II (2009-es) autóm van, hátul két kicsi gyerekem boldog használatában.

Silver sovereign névre hallgató a színe. Van az autón néhány kisebb karcolás, amiket véletlenül mi ejtettünk, de néhány napja felfedeztem  a jobb oldalán, két karosszéria-elemen két karcolást, ami szándékosnak tűnik (ha láttam volna, ki teszi, már nem élne). A tökéletes műszaki állapotú, gondosan karban tartott, családi autómon csorba esett. :-(

Érdeklődöm, milyen javítási megoldások léteznek? Tudom, van a fényezés műhelyben, de amíg nem adom el az autót, addig nem csináltatom meg, ráadásul k.va sokba kerül, és legalább 4 elemet érintene. Majd esetleg a Casco terhére...

Pontosan ilyen javítófestéket lehet kapni valahol? Maketteztem sokáig, így nem jelentene gondot kis felületen felületkezelni, alapozni, festékszóróval fényezni és utópolírozni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Módosítva : MrChef

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, MrChef írta:

Pontosan ilyen javítófestéket lehet kapni valahol? Maketteztem sokáig, így nem jelentene gondot kis felületen felületkezelni, alapozni, festékszóróval fényezni és utópolírozni.

Gyakorlatilag bármelyik autófényezési szakboltban ki tudják keverni neked a színt, ha megadod az autód színkódját, és/vagy elviszed a leszerelt tankajtót mintának. Amennyiben az előbbi verziót választod, azaz színkódot adnál meg (és szerintem ezt fogod, mert a tankajtó leszerelésével ha centrálzáras az autód, védtelenné válik a tanksapkád és vele a benzined, mert külön a tanksapka nem zárható gyárilag központi záras autóknál), akkor a színkódot úgy találod meg, ha kinyitod az anyósülésnél levő ajtót, és a B-oszlopon (a jobb oldali első és hátsó ajtó közötti oszlopon) keresel egy ilyen táblát mint itt lentebb. Ezen a táblán a legalsó sor bal oldali karaktercsoportja (a képen épp Z 147) a színkód:

typ_astra_g_01.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, MrChef írta:

Sziasztok!

5-ajtós Opel Astra "G" Classic II (2009-es) autóm van, hátul két kicsi gyerekem boldog használatában.

Silver sovereign névre hallgató a színe. Van az autón néhány kisebb karcolás, amiket véletlenül mi ejtettünk, de néhány napja felfedeztem  a jobb oldalán, két karosszéria-elemen két karcolást, ami szándékosnak tűnik (ha láttam volna, ki teszi, már nem élne). A tökéletes műszaki állapotú, gondosan karban tartott, családi autómon csorba esett. :-(

Érdeklődöm, milyen javítási megoldások léteznek? Tudom, van a fényezés műhelyben, de amíg nem adom el az autót, addig nem csináltatom meg, ráadásul k.va sokba kerül, és legalább 4 elemet érintene. Majd esetleg a Casco terhére...

Válaszotokat előre is köszönöm!

Opelnél szerintem tudnak adni javító stiftet vagy sprayt.

http://opelcentrum.hu/aruhaz/javitofestekek

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Bár a téma karosszéria, de talán egy kissé más is.

A múltkoriban az M0-ás autóúton belém jött egy kamion, s kissé "átrendezte" autóm hátsó felét. A mindenféle kitöltött papírok rendezése és a hivatalos kárfelmérés után elvittem egy autójavítóba, ahol azonban azt mondták - a javításért bizony nekem is kell fizetnem, mert a biztosító általában "avultatja" a járműveket, és ha netán új alkatrészt tesznek bele, akkor azzal én milyen jól járok. Tehát így a javításért fizetendő számla összegének egy része a gyakorlatban az enyém! Igaz lenne ez? Én ezeddig úgy tudtam, hogy a gépjárművek kötelező felelősségbiztosítása a kárt szenvedett autósnak a teljes anyagi kárát téríti

Az, hogy belém jön egy kamion majd nekem kárt okoz, nehogy már nekem akár egy fillérembe is kerüljön! Valójában még csak a javításra való utánjárást sem fizeti meg nekem senki. Sőőt - normálisabb esetben (legalábbis Nyugaton ez így működik) a kárt okozó biztosítójának (avagy az autót javító szerviznek) a javítás teljes időtartamára csereautót illene biztosítania. És engem valójában semmiféle anyagi kár nem érhet! Hiszen azért van a kötelező biztosítás, hogy az elszenvedett károkért ne nekem kelljen fizetnem!. Mit érdekel engem, hogy a biztosítónak a kár javítása majd mennyibe kerül? Hajtsa be szépen a károkozón! A kamionok így is elég sokat fizetnek be kötelezőre, náluk ugyanis nincsen bónusz-malusz kedvezmény, mert mindig a maximum tarifa van!

Mi erről a véleményetek?

A szerviz próbál kissé ügyeskedve lehúzni, vagy a biztosító (Waberer) lenne ennyire simlis? Valójában bő tizenévvel ezelőtt már jártam kamionnal hasonlóan - és még a Suzukimmal, ámde akkor a teljes karosszéria korrekció, elemcsere, fényezés és kijavítás (680 ezer) nekem egy árva fillérembe sem került! Mert hisz a kötelezőnek - szerintem - pontosan így kell működnie!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, L.Fazakas írta:

Hello mindenkinek!

Bár a téma karosszéria, de talán egy kissé más is.

A múltkoriban az M0-ás autóúton belém jött egy kamion, s kissé "átrendezte" autóm hátsó felét. A mindenféle kitöltött papírok rendezése és a hivatalos kárfelmérés után elvittem egy autójavítóba, ahol azonban azt mondták - a javításért bizony nekem is kell fizetnem, mert a biztosító általában "avultatja" a járműveket, és ha netán új alkatrészt tesznek bele, akkor azzal én milyen jól járok. Tehát így a javításért fizetendő számla összegének egy része a gyakorlatban az enyém! Igaz lenne ez? Én ezeddig úgy tudtam, hogy a gépjárművek kötelező felelősségbiztosítása a kárt szenvedett autósnak a teljes anyagi kárát téríti

Az, hogy belém jön egy kamion majd nekem kárt okoz, nehogy már nekem akár egy fillérembe is kerüljön! Valójában még csak a javításra való utánjárást sem fizeti meg nekem senki. Sőőt - normálisabb esetben (legalábbis Nyugaton ez így működik) a kárt okozó biztosítójának (avagy az autót javító szerviznek) a javítás teljes időtartamára csereautót illene biztosítania. És engem valójában semmiféle anyagi kár nem érhet! Hiszen azért van a kötelező biztosítás, hogy az elszenvedett károkért ne nekem kelljen fizetnem!. Mit érdekel engem, hogy a biztosítónak a kár javítása majd mennyibe kerül? Hajtsa be szépen a károkozón! A kamionok így is elég sokat fizetnek be kötelezőre, náluk ugyanis nincsen bónusz-malusz kedvezmény, mert mindig a maximum tarifa van!

Mi erről a véleményetek?

A szerviz próbál kissé ügyeskedve lehúzni, vagy a biztosító (Waberer) lenne ennyire simlis? Valójában bő tizenévvel ezelőtt már jártam kamionnal hasonlóan - és még a Suzukimmal, ámde akkor a teljes karosszéria korrekció, elemcsere, fényezés és kijavítás (680 ezer) nekem egy árva fillérembe sem került! Mert hisz a kötelezőnek - szerintem - pontosan így kell működnie!

Ez az avultatás ha jól sejtem: https://fuvarlevel.hu/az-avultatas-csapdaja/

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, zotya975 írta:

Ez az avultatás ha jól sejtem: https://fuvarlevel.hu/az-avultatas-csapdaja/

Valóban EZ LENNE AZ!

Csupán azt nem értem benne - mindenfelé és szinte évente de folyton folyvást emelik a biztosítások tarifáit, árait, s akkor a károsulttal még jól ki is babrálnak? Mert - szerintem egy más által roncsolt autót mindenképpen meg kell csináltatni  - így erre szolgálna a Kötelező Felelősség-biztosítás. Na már most - nagy általánosságban bármely szerviz az ilyen hibákat megjavítja, majd benyújtja a számlát. A biztosító pedig egyszerűen nem akarja kifizetni a valós értéket, mert hogy szerintük az autó valójában nem kimondottan mai, míg az érintett és beépített alkatrészek teljesen újak?

Valójában egy színre szépen lefújt karosszériaelemen az SOHA nem látszik meg, hogy tényleg új, vagy valami régi Csakis az látszik, hogy az autó épp vagy sérült   A tulajdonosa pedig azzal SOHASEM lesz gazdagabb - és autóját sem tudja drágábban eladni /ha éppen akarja/ -  hogy mert nála ezt-azt kicseréltek. Mivel a piaci értéke annyi - amennyi. (pl. svájci katalógus-árak) Egy jottányival sem lesz drágább egyetlen autó sem, ha kicserélnek rajta ezt azt. Lehetne persze mindent okosban régi alkatrészekkel kipótolni, például a mindenféle autóbontókból beszerzettekkel - hisz a fényezés azt jótékonyan úgyis eltakarja - DE!

Vagy a tulajdonos vihetné a saját maga által megvásárolt alkatrészeket, majd a szerviz beépíti azokat a helyére. Hogy hol vette és mennyiért - az teljesen egyéni ügyesség dolga. ...  Vagy - a szervizek raktáraiban is lazán avultatni kellene az ott megtárolt és felhalmozott régebbi járműalkatrészi elemeket, s folyamatosan évek szerint csoportosítani, majd a szükséglet esetén CSAK azt úgy beépíteni.

Akkor bezzeg _ a biztosítók hápognának hozzá rendesen ....

Mellesleg - Ilyen nagy szemétség másutt Európában sehol NINCSEN! De mit szól vajon mindezekhez a MABISZ, a Magyar Biztosítók Szövetsége, s mit szól hozzá az EU-ban az európai Fogyasztók Érdekvédelmi Hivatala?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 perc, L.Fazakas írta:

Valóban EZ LENNE AZ!

Csupán azt nem értem benne - mindenfelé és szinte évente de folyton folyvást emelik a biztosítások tarifáit, árait, s akkor a károsulttal még jól ki is babrálnak? Mert - szerintem egy más által roncsolt autót mindenképpen meg kell csináltatni  - így erre szolgálna a Kötelező Felelősség-biztosítás. Na már most - nagy általánosságban bármely szerviz az ilyen hibákat megjavítja, majd benyújtja a számlát. A biztosító pedig egyszerűen nem akarja kifizetni a valós értéket, mert hogy szerintük az autó valójában nem kimondottan mai, míg az érintett és beépített alkatrészek teljesen újak?

Valójában egy színre szépen lefújt karosszériaelemen az SOHA nem látszik meg, hogy tényleg új, vagy valami régi Csakis az látszik, hogy az autó épp vagy sérült   A tulajdonosa pedig azzal SOHASEM lesz gazdagabb - és autóját sem tudja drágábban eladni /ha éppen akarja/ -  hogy mert nála ezt-azt kicseréltek. Mivel a piaci értéke annyi - amennyi. (pl. svájci katalógus-árak) Egy jottányival sem lesz drágább egyetlen autó sem, ha kicserélnek rajta ezt azt. Lehetne persze mindent okosban régi alkatrészekkel kipótolni, például a mindenféle autóbontókból beszerzettekkel - hisz a fényezés azt jótékonyan úgyis eltakarja - DE!

Vagy a tulajdonos vihetné a saját maga által megvásárolt alkatrészeket, majd a szerviz beépíti azokat a helyére. Hogy hol vette és mennyiért - az teljesen egyéni ügyesség dolga. ...  Vagy - a szervizek raktáraiban is lazán avultatni kellene az ott megtárolt és felhalmozott régebbi járműalkatrészi elemeket, s folyamatosan évek szerint csoportosítani, majd a szükséglet esetén CSAK azt úgy beépíteni.

Akkor bezzeg _ a biztosítók hápognának hozzá rendesen ....

Mellesleg - Ilyen nagy szemétség másutt Európában sehol NINCSEN! De mit szól vajon mindezekhez a MABISZ, a Magyar Biztosítók Szövetsége, s mit szól hozzá az EU-ban az európai Fogyasztók Érdekvédelmi Hivatala?

Hát ugye a biztosító a saját érdekét nézi, hiába fizeted évekig a díjat a semmire amig nincs károd, ő azt nézi hogyan maradna minél több pénz a kasszában. Nem tudom igazából ilyenkor mit lehet tenni, nem volt még dolgom a biztosítóval, ami volt balesetem azt elintéztük fórumon belül, ajándékba kapott alkatrészekből. Ugye saját hibám volt ,az ellenfelet meg kifizettem a helyszínen. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, zotya975 írta:

- "az ellenfelet meg kifizettem a helyszínen". 

Hááát - igen! Nekem még az új S105L-es Skodámnál volt az, hogy a csepeli Védgát utcában, az akkori Merkúr új gépkocsiátadó telephelyén - ott és helyben egyből meg lehetett kötni új autóra a cascót. Hát meg is kötöttem. ...

A következő évben viszont beindult az eszement nagy sírás-rívás, hogy ez a casco a biztosítóknak hűű de micsoda nagy ráfizetés - blablabla - és egyből megemelték  - úgymond "piacira" - az áraikat! Na akkor én a következő évre persze egyből le is mondtam. Oszt utána még külön meg kellett harcolnom az ügyfélnek járó 2 havi kedvezmény díj-visszatérítésért, ami a balesetmentes közlekedés okán akkoriban volt hozzá ... Mert azt viszont nagyon-nagyon nem akarták ám kifizetni! És én akkor fejben egyből kiszámoltam - a kocsi ára ennyi, az egész éves casco biztosításom meg annyi! Ha balesetet okozok, a befizetés helyett szépen félretett biztosítási díjaimból 3 évente simán megvehetek magamnak egy új autót (persze - mindezt az akkori árakon /1988-92/)

Most, a jelenben a kötelezővel csaknem ugyanez lett a helyzet ... Az ember szépen befizeti az éves GKFB díjat, de valójában semmiféle balesetet nem okoz! Az év végén - ha már 10-es bónusz besorolása van - egyszerűen semmiféle visszatérítése nincs! Az árak meg állandóan emelkednek! Az "állítólagos nulla infláció" mellett is! Az idén - még valami pótlékot is kitaláltak hozzá!  

Ha azonban a biztosítottjaiknak okoznak bármi kárt ... nos - hát egyből lehet szaladgálni, mivel nagyon bújnak ám kifelé bevállalt biztosítási kötelezettségeik alól - a mindenféle jogi csűröm-csavarom ügyeskedéssel, "trükkök" százaival" (egy idézet - gyurcsányi őszödi beszédéből) -  és persze a hozzá illő megmagyarázással. Mint ahogyan van most ez az "avultatás" hülyeség! Ilyesmi kártérítési "visszatartás" valójában egész Európában CSAKIS egyedül nálunk van!

Ha az ember szépen összekupargat néhány milliót, majd SOHA TÖBBÉ nem fizeti be a kötelezőjét, szerintem sokkal jobban jár! Ha kárt okoz, lerendezheti abból a félretett pénzéből, viszont a biztosítási díjak rendre mégis mind a zsebében maradnak! Az bizony NEM KEVÉS összeg! Sokkal olcsóbbra kijön, mint eltartani a sok autós- és tömegnyomorgató naplopó szélhámos-bandát - értsd alattuk - a mindenféle autós biztosítókat!

Mert - amióta "olyan nagyon ráfizetésessé" lett, nagyhírtelen hűű de sokan lettek!

Holott - ha valami annyira ráfizetéses, akkor inkább AZONNAL ABBA KELL HAGYNI! Amint tette azt a Népszabósággal az osztrák laptulajdonos!Olyan ez pontosan, mint a pékek ... amióta (szerintük) ráfizetéssé lett a szakma, szinte minden utcasarkon új pékség nyílik! Hűű de szeretem és a hajnalt ... de azért ezt NEM ESZEM MEG!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szerintem ez valahol érthető. Mármint nem a biztosítót akarom védeni, egyszerű matek hogy miért az avultatás. Gondoljunk csak bele: mondjuk oldalról megnyomják a 15 éves 600k érő G Astra-t. Beviszed a szervizbe (pláne márkaszervizbe) és ott rendelnek hozzá két ajtót meg mondjuk egy komplett sárvédőt. Erre rájön a munkadíj (karosszéria és fényezés). Ez legalább 350-400k, de lehet h több. Ha magadnak kellene fizetni a javítást ki választaná ezt az utat? Ezért védik magukat a biztosítók. Meg azt is be kell látni, hogy ua helyreállítás nem létezik, mivel mattos karcos fényezést meg némi kezdődő rozsdát nem tudnak a javított autóra rátenni, tehát mindenképpen értéknövekedés történik még úgy is, ha a piaci eladáskor mivel sérült volt így az értékcsökkentő tényező (de az utóbbi nem érdekli a biztosítót). Az ő feladata h a kárkori értékre jöjjön fel a mutatvány, tehát nem fogja 1:1-ben fizetni a kárt vagy GTK-ra teszik a kocsit. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés