Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Feketemetál kocsit ki hogy tart tisztán?

Nagyon nehezen. :lol: Amúgy pedig a közeli OMV kúton szoktam kézzel mosni. 2 percig magasnyomásúval lemosom a nagyját, utána pedig teknőcös samponnal és szivaccsal nekiesek, majd 2 percig megint magasnyomásúval lemosom. De az ablakok így is néha foltosak szoktak maradni. Azokat ilyenkor sima ablaktisztítóval takarítom. Másnapra úgyis meglátszik rajta a por, kár érte vergődni. 2-3 hetente mosom.

Link to comment
Megosztás:

Feketemetál kocsit ki hogy tart tisztán?

Nekem sötétkék, azt is nehezen lehet tisztán tartani, minden meglátszik rajt. :lol:

Ha tiszta akkor nagyon szép, ha koszos akkor csúnya. :lol:

Eleinte mostam mindig, ha koszos lett, de mióta naponta használom egyre ritkábban,(ha megmosom tuti 1-2 napon belül megázik :lol: ) 1.5-2 havonta lewaxolom....

Elönyben vannak a fehér és szürke astrások. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem sötétkék, azt is nehezen lehet tisztán tartani, minden meglátszik rajt. :lol:

Ha tiszta akkor nagyon szép, ha koszos akkor csúnya. :lol:

Eleinte mostam mindig, ha koszos lett, de mióta naponta használom egyre ritkábban,(ha megmosom tuti 1-2 napon belül megázik :lol: ) 1.5-2 havonta lewaxolom....

Elönyben vannak a fehér és szürke astrások. :D

Szintén sötétkék. Szintén szívás....

Link to comment
Megosztás:

Én kézi lemosás után nagy puha, tiszta szivaccsal áttöröltem. A szivacs épp csak nedves - a túl nedves nem jó, mert újra nyomot hagy, a száraz meg nem tünteti el a száradási foltokat és karcol. Nagy munka, rövid a látszata, pedig király a sötét fényezés, ha tiszta, nem véletlenül járnak fekete kocsikkal a párt- és állami vezetők... De ha nagyon megunom a macerát vele, lehet hogy átmeszelem az egész járgányt hupi-narancssárgára és zöld lesz a kereke :lol:

Waxoláshoz mit ajánlotok, hogy kell fölhordani és tényleg ér valamit? Nem födi el a metál csillogó fényét?

Link to comment
Megosztás:

É

Waxoláshoz mit ajánlotok, hogy kell fölhordani és tényleg ér valamit? Nem födi el a metál csillogó fényét?

Én még mindíg tartom magam a prevent szinpasztához meg a prevent szinpolírhoz. A gyöngyházmetál fényt nagyonnagyon szépen felélénkíti a pasztálya, a polír meg hónapokig pergeti a vizet.

Én úgy csinálom, hogy évente 2-x lenyomom pasztával, pasztázást követően 2-4 héttel meg polírral. A paszta eltünteti szépen az apró parcokat, még a viszonylag mélyebbeket is, + iszonyat szép lesz a fény és a szín, a polír viszont nagyon sokáig pergeti a vizet. Hogy még jobb legyen a hatás, ezért használok a polirvízből is szinpolírt.

Link to comment
Megosztás:

ja, felvinni én így szoktam:

Paszta:

Lemosom, megszárad, pasztát puha bármilyen (nem szöszös) rongyal körkörösen felviszem (egyszerre max 1 elem). Mire az elem végére érek, az eleje már kezd kifehéredni, úgyhogy 2-5 per múlva lehet leszedni. A leszedést tiszta viledával szoktam (1 autóra elmegy vagy 4 teljes vileda) ugyanúgy körkörösen. A dúrvázásnál nem érdemes nagyon odanyomni, mert csak összehúzza a pasztát, inkább csak a többletet leszedni, és a maradék leszedésénél megnyomni kicsit, így a karcokba is hatékonyabban fed, meg könnyebb is leszedni. (Érdemes árnyékban pasztázni :lol: )

a polír ugyanez, csak 3-x gyorsabb leszedni, mert nem igazán tudja összehúzni, mivel nem olyan sűrű, mint a paszta.

Nekem az autó teljes pasztázása egy gazdag fél nap, ha ketten csináljuk (ebben a mosás is benne van). A polír megvan mosással 4 óra alatt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fekete van de ha valaki megkéredezi én mindenkinek azt mondom hogy nagyon meg bántam a színét.

Az tény hogy nagyon mutatos és a legszebb de csak max 2 napig ,utána poros lesz,pöttyös szoval mint egy retek halmaz,és ránézel el kap az ideg.

Az ezüst ilyen szempontbol nálam befutó.

Amugy polirt meg pasztát még az enyém nem látott de szerintem még nem is kell 4 hónapos.

Egy jó viaszos sampon is sokat segít.

Link to comment
Megosztás:

Én még mindíg tartom magam a prevent szinpasztához meg a prevent szinpolírhoz. A gyöngyházmetál fényt nagyonnagyon szépen felélénkíti a pasztálya, a polír meg hónapokig pergeti a vizet.

Én úgy csinálom, hogy évente 2-x lenyomom pasztával, pasztázást követően 2-4 héttel meg polírral. A paszta eltünteti szépen az apró parcokat, még a viszonylag mélyebbeket is, + iszonyat szép lesz a fény és a szín, a polír viszont nagyon sokáig pergeti a vizet. Hogy még jobb legyen a hatás, ezért használok a polirvízből is szinpolírt.

Nekem a festő ismerős azt mondta, hogy waxolni lehet akár havonta, olyan mint a bőrnek a testápoló. :lol:

De polírozni max. évente 1x, mert szerinte elég vékony a festés/a lakk a kocsimon....

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már valamelyik topicban láttam képeket róla. Szegény forumozó kocsija teljesen odalett. Csak sajna nem találom. (de tényleg melyik topic volt az itt a g-ben?) Többen eggyütt éreztünk vele.

Úgy emlékszem az általános műszaki problémák topicban volt az a borzalom... de most én sem találom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem sötétkék, azt is nehezen lehet tisztán tartani, minden meglátszik rajt. :lol:

Ha tiszta akkor nagyon szép, ha koszos akkor csúnya. :lol:

Eleinte mostam mindig, ha koszos lett, de mióta naponta használom egyre ritkábban,(ha megmosom tuti 1-2 napon belül megázik :lol: ) 1.5-2 havonta lewaxolom....

Elönyben vannak a fehér és szürke astrások. :D

Szürkében is csak a világos szürkék vannak elönyben...

Enyém sötét szürke,és ugyanugy meglátszik rajt minden......

Link to comment
Megosztás:

ja, felvinni én így szoktam:

Paszta:

Lemosom, megszárad, pasztát puha bármilyen (nem szöszös) rongyal körkörösen felviszem (egyszerre max 1 elem). Mire az elem végére érek, az eleje már kezd kifehéredni, úgyhogy 2-5 per múlva lehet leszedni. A leszedést tiszta viledával szoktam (1 autóra elmegy vagy 4 teljes vileda) ugyanúgy körkörösen. A dúrvázásnál nem érdemes nagyon odanyomni, mert csak összehúzza a pasztát, inkább csak a többletet leszedni, és a maradék leszedésénél megnyomni kicsit, így a karcokba is hatékonyabban fed, meg könnyebb is leszedni. (Érdemes árnyékban pasztázni :lol: )

a polír ugyanez, csak 3-x gyorsabb leszedni, mert nem igazán tudja összehúzni, mivel nem olyan sűrű, mint a paszta.

Nekem az autó teljes pasztázása egy gazdag fél nap, ha ketten csináljuk (ebben a mosás is benne van). A polír megvan mosással 4 óra alatt.

Köszi a részletes leírást. Akkor tehát lesz vele dolgom...

Link to comment
Megosztás:

Szürkében is csak a világos szürkék vannak elönyben...

Enyém sötét szürke,és ugyanugy meglátszik rajt minden......

Nekem villám ezüst van. Nagyon kosztűrő, ezért szeretem. Amúgy mint szín nemnagyon tetszett. De már megszoktam, és nagyon nem bántam meg hogy ilyet vettem. Sőt ha legközelebb autót cserélek, valószínű ugyanilyet veszek. Mivel egy malom előtt parkolok, így hatványozottabban koszolódik az autó. Mégis majdnem mindíg az enyém látszik a legtisztábbnak.

Link to comment
Megosztás:

Nekem villám ezüst van. Nagyon kosztűrő, ezért szeretem. Amúgy mint szín nemnagyon tetszett. De már megszoktam, és nagyon nem bántam meg hogy ilyet vettem. Sőt ha legközelebb autót cserélek, valószínű ugyanilyet veszek. Mivel egy malom előtt parkolok, így hatványozottabban koszolódik az autó. Mégis majdnem mindíg az enyém látszik a legtisztábbnak.

Nekem az tetszett a legjobban (mamáméknak olyan van), de igaz a kék is, és mivel a kék olcsóbb volt (105e-el), ezért kék lett, de már nagyon megbántam, de ha tiszta akkor gyönyörü (1, max 2 napig :lol: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

...pedig király a sötét fényezés, ha tiszta, nem véletlenül járnak fekete kocsikkal a párt- és állami vezetők...

Csak kocsiban tetszik a fekete szín,de nagyon. Minden autó más arcát mutatja ilyen színnel. A világos szürke egyáltalán nem tetszik(szín fantázia neveket nem tudok). Amúgy ha poros is az autó, messziről (4-5 métertől) egy épp lakk réteggel tisztának látszik, a fák is szép élesen, élénk zölden tükröződnek, pedig ha közelről nézem az autót, akkor majdnem elhányom magam. :lol: Szóval jó ez a fekete, bárki, bármit mond. :lol: Csak sok vele a macera. Ha meg valaki azért szólja meg az embert, mert kívülről kicsit koszos, poros az autója, akkor az egy s#gg. Belül mindig legyen tiszta, vigyázva rá és csá!

Link to comment
Megosztás:

Nekem az tetszett a legjobban (mamáméknak olyan van), de igaz a kék is, és mivel a kék olcsóbb volt (105e-el), ezért kék lett, de már nagyon megbántam, de ha tiszta akkor gyönyörü (1, max 2 napig :lol: :lol: )

Van nálunk egy olyan kék. Nagyon szép valóban, de csak amíg beérkezik. Kb két óra és koszosabbnak látszik mint az enyém két hét után. Na ezért szerettem meg ezt a színt :lol: Talán egyszer még nekem is tetszeni fog :D

Link to comment
Megosztás:

Csak kocsiban tetszik a fekete szín,de nagyon. Minden autó más arcát mutatja ilyen színnel. A világos szürke egyáltalán nem tetszik(szín fantázia neveket nem tudok). Amúgy ha poros is az autó, messziről (4-5 métertől) egy épp lakk réteggel tisztának látszik, a fák is szép élesen, élénk zölden tükröződnek, pedig ha közelről nézem az autót, akkor majdnem elhányom magam. :lol: Szóval jó ez a fekete, bárki, bármit mond. :lol: Csak sok vele a macera. Ha meg valaki azért szólja meg az embert, mert kívülről kicsit koszos, poros az autója, akkor az egy s#gg. Belül mindig legyen tiszta, vigyázva rá és csá!

Szerintem ez az autó feketébe a legszebb, ha tiszta. Egészen más a kinézete mint más színekkel. Viszont ha koszos, akkor már nem tetszik, de nem akarlak megszólni miatta! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy feher twinport astram. Oregemnek meg turtle wax metallic. Rakenheten ezt a gepre? Szerintem a feher nem metal festek,vagy rosszul tudom? A muanyag lokharitora is lehet kenni a waxot, vagy azokat keruljem?

Koszi!

Szerintem azok gyöngyház fényezésűek. De majd az okosabbak megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azok gyöngyház fényezésűek. De majd az okosabbak megmondják.

Fehér és a royalkék alapszínek, és az nem metálfestés.

Én metált használok rá, mert a motorom az volt, azt meg 5-6 alkalommal lekentem, de fogyni nem akart... A sima festésnek nem árt az tuti. :lol:

Amugy a fényezett lökhárítóra is rá lehet kenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.