Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 2016. 04. 25. at 20:09, wookie írta:

Huhh, nagyon pang a topic. :S

Dual ramról mit tudtok nekem mondani?

értem én, hogy változó szívóhossz, meg minden, de nem lenne jobb a motornak egy hengerenkénti pillangó, egy 6-3-2-1 leömlővel?

A motor egy széria c30se.

Attól függ, mire kell. Utcára, közlekedésre ideális a duál szívósor, mivel szélesebb fordulatszám tartományban ad maximum közeli nyomatékot. Nyilván, ha feljebb akarod tolni a nyomatékcsúcs fordulatszámát, és/vagy szeretnél +Nm-t, akkor vagy egyedi szívósor, vagy hengerenkénti pillangó, megfelelő hosszúságú tütével, méretezett leömlő, de akkor már a vezérműtengelyt is érdemes nagyobbra...  viszont így már csak egy nyomatékcsúcsod lesz...

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Köszi, én is valami ilyenre jutottam fejben.

A másik viszont, hogy egy standalone ecu vajon hozna e ki rejtett tartalékokat a motorból?

Csak mert ahogy nézegettem, ennek még a butább befecskendezése van, párban kapcsolgatja ez is az injektorokat, nem pedig egyedileg mint az XE, pedig nálam az a csúcs. Az mindent tud amit kell, de nincs benne semmi felesleg. És pofátlanul keveset lehet vele etetni, ha odafigyel az ember.

Míg pl az NE-m a régi ML4.1 motroniccal, ahol egyszerre megy a 4 injektor, akkor is zabál ha bármit csinálok vele.
Na most egy precízebb befecskendezés nyilván a teljesítménynek is számít.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!
Olyan vágyam lenne, hogy egy 2,2 DTI B Vectra-nak a turbónyomását szeretném megemeltetni.

Kérdésem, hogy hol lehet, jobban mondva ki foglalkozik vele, és mennyire lehet megemeltetni a motor károsodása nélkül? Voltam egy helyen, hogy szeretnék bele intercoolert is csináltatni, erre azt a választ kaptam, hogy vegyek  egy BMW-t. Hát kösz de nem.
Ilyen dolgokat hol lehet csináltatni, esetleg van itt köztünk olyan, aki foglalkozik ezzel és szívesen segítene?
Köszönöm a segítségetek!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Ki az aki otthon van a motorvezérlőkben?

Nézelődtem, és agyaltam, fejembe ugrott egy ötlet.

Adott a c30se motor, 1.5-ös motroniccal, ez ugye párban kapcsolgatja az injektorokat, szóval nem egy olyan kifinomult rendszer, mondhatni.

Aztán más miatt belebotlottam, hogy a c25xe-nek ugyanaz a 2.8-as motronicja van, mint a dis-es c20xenek, tehát már szekvenciális.
A kérdés, hogy ezt rá lehet e akasztani valahogy a c30se-re, mivel 6 henger mindkettő, igaz az egyik sor, a másik meg v, de mivel a fél programtáblát úgyis át kell írni, nem hiszem hogy ez különösebb problémát okozna.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, wookie írta:

Ki az aki otthon van a motorvezérlőkben?

Nézelődtem, és agyaltam, fejembe ugrott egy ötlet.

Adott a c30se motor, 1.5-ös motroniccal, ez ugye párban kapcsolgatja az injektorokat, szóval nem egy olyan kifinomult rendszer, mondhatni.

Aztán más miatt belebotlottam, hogy a c25xe-nek ugyanaz a 2.8-as motronicja van, mint a dis-es c20xenek, tehát már szekvenciális.
A kérdés, hogy ezt rá lehet e akasztani valahogy a c30se-re, mivel 6 henger mindkettő, igaz az egyik sor, a másik meg v, de mivel a fél programtáblát úgyis át kell írni, nem hiszem hogy ez különösebb problémát okozna.

Nem értek hozzá, de mit vársz tőle? Mi lenne a változás, amitől jobb? 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, zotya975 írta:

Nem értek hozzá, de mit vársz tőle? Mi lenne a változás, amitől jobb? 

Több előnye is van. Az egyik, hogy már légmennyiségmérős légtömegmérő helyett, mert utóbbiban van mozgó alktrész, szeretnek is elkopni, utána meg javíthatatlan, és az egyik alappillére a motor működésének, pótolni meg rohadt drága.

A másik, hogy mivel szekvenciális a befecskendezés, így sokkal precízebb égés érhető el vele, ami mind a teljesítménynek, mind a fogyasztásnak jót tesz.

Plusz dis-es trafója van, amiben megintcsak nincs mozgó alkatrész, míg az SE-nek az egyedi, saját hallos gyújtáselosztója megintcsak rohadt ritka és drága.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, wookie írta:

Több előnye is van. Az egyik, hogy már légmennyiségmérős légtömegmérő helyett, mert utóbbiban van mozgó alktrész, szeretnek is elkopni, utána meg javíthatatlan, és az egyik alappillére a motor működésének, pótolni meg rohadt drága.

A másik, hogy mivel szekvenciális a befecskendezés, így sokkal precízebb égés érhető el vele, ami mind a teljesítménynek, mind a fogyasztásnak jót tesz.

Plusz dis-es trafója van, amiben megintcsak nincs mozgó alkatrész, míg az SE-nek az egyedi, saját hallos gyújtáselosztója megintcsak rohadt ritka és drága.

Na és a gyujtáselosztó helyére fel lehet aplikálni a dis kockát? 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 11. 08. at 12:26, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

X20DTL motorkódú astrára milyen turbót és adagolót érdemes rá rakni, amivel jobban fog menni, illetve mit ajánlotok, mit változtassak rajta?

Elég szűkek a hengerfejben a járatok  (szivó-kipufogó)nem annyira teljesítményre van kihegyezve a motor inkább nyomatékra.Az már elég tuning ha le van véve a szívósor kitakarítva a járatokkal együtt és nem szorul az örvényszelep pillangója sem. A turbónyomást szolenoid szabályozza de sztem nem érdemes belepiszkálni mert ha nagyon felemeli a turbónyomást hamar szétszáll minden.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 11. at 18:05, wegapower írta:

Elég szűkek a hengerfejben a járatok  (szivó-kipufogó)nem annyira teljesítményre van kihegyezve a motor inkább nyomatékra.Az már elég tuning ha le van véve a szívósor kitakarítva a járatokkal együtt és nem szorul az örvényszelep pillangója sem. A turbónyomást szolenoid szabályozza de sztem nem érdemes belepiszkálni mert ha nagyon felemeli a turbónyomást hamar szétszáll minden.

 

Köszönöm válaszod!

 

Esetleg lenne hozzá valami kicsivel nagyobb turbó a gyárinál amit még biztonságosan elbír?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.