Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Hihetetlenek vagytok :-)  Kösz így már értem. holnap az első lesz átnézni a lábteret. Szerintem ott folyik el az a kevés hűtő víz ami hiányzik a tartályból.

Még egyszer köszönet a gyors segítségért. Ezúttal sem csalódtam bennetek. Tudtam hogy csak itt találok magyarázatra. Mi lenne velem nélkületek :-)

Boldog Új Évet előre is nektek és minden fórumlakónak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van 1 isuzu 1.7d-k nem rég vettük. A fűtés eddig se volt valami erős, de tegnap előtt csak nagyonn későn indult be de ma semmi, raktam papírt a hűtő elé a víz hőfok a 95 nél nem megy feljebb ha igen akkor utána visszaáll. Ha valaki tudja mi lehet a baj kérlek segítsen. Előre is köszi. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tete16 írta:

Sziasztok van 1 isuzu 1.7d-k nem rég vettük. A fűtés eddig se volt valami erős, de tegnap előtt csak nagyonn későn indult be de ma semmi, raktam papírt a hűtő elé a víz hőfok a 95 nél nem megy feljebb ha igen akkor utána visszaáll. Ha valaki tudja mi lehet a baj kérlek segítsen. Előre is köszi. 

Tűzfalon van a fűtőradiátor két csatlakozó csöve, ami a meleg vizet hivatott ki-, és bevezetni. Ha mindkettő cső üzemi meleg motornál körülbelül azonos hőmérsékletű, akkor annyira el van dugulva, hogy szinte semmi hőt nem ad le. Illetve ha az egyik meleg a másik hideg, akkor nem is kering benne a víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tényleg lyukas a fűtőradiátor valahol, mert a motortérben a bal oldali csőnél ahol a tűzfalon van a cső körüli tömítés, szivárog a fagyálló. Nekiálltam lebontani de a fűtés körüli burkolatnál megakadtam. Az alsó burkolat 4 csavarját ami közvetlenül a fűtőtest alatt van, kicsavartam de leszedni az alsó burkolatot nem tudtam. Beesteledtem úgyhogy holnap nekiesek megint. Kevés a hely és nem láttam már más lehetőséget tovább bontásra. Szívás lesz kicserélni az biztos. :-(

 

Valamiért nem tudok hozzászólni Pingvin levelére.

A kérdésem az volna hogy a fűtőradiátorral egybe kell kiszedni a az alsó burkolatot? Vagy lejön csak az alsó burkolat egymagában?

Módosítva : Nofear1974
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Nofear1974 írta:

Tényleg lyukas a fűtőradiátor valahol, mert a motortérben a bal oldali csőnél ahol a tűzfalon van a cső körüli tömítés, szivárog a fagyálló. Nekiálltam lebontani de a fűtés körüli burkolatnál megakadtam. Az alsó burkolat 4 csavarját ami közvetlenül a fűtőtest alatt van, kicsavartam de leszedni az alsó burkolatot nem tudtam. Beesteledtem úgyhogy holnap nekiesek megint. Kevés a hely és nem láttam már más lehetőséget tovább bontásra. Szívás lesz kicserélni az biztos. :-(

Nekem az az alsó burkolat csak akkor jött ki, ha kiszabadítottam a szőnyeget is alóla, lehet kijön szőnyeg kiszedés nélkül is, nekem nem akart. Valóban egy agyvérzés azt a kis tálcát kiszedni onnan, főleg ebben a jó időben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretném megköszönni mindenki segítségét . Sikerült kicserélnem a fűtőradiátort a C14NZ Astra F-ben és én is hozzájárulnék egy infóval hogy mások ne essenek az én hibámba. Ahhoz hogy a fűtőradiátort ki lehessen cserélni, mindössze csak a sebváltó burkolatát kell levenni és a vezető oldal felőli kb. 10 cm-es középkonzol merevítőt ami a hamuzó bal oldalán található. Ezt mindössze 3 db 13-as csavar tartja. Én lebontottam a középkonzolt is mire észrevettem hogy onnan nem fogok tudni érdemi dolgot véghez vinni.

Miután a radiátorra csatlakozott csöveket leszedtem a motortér felől, már csak a radiátor alján lévő burkolat 4 csavarját kellet leszednem. A tálca elég nehezen jött ki de lefele feszítve és kifele húzva sikerült kiszedni. A radiátort ezek után kis jobbra balra mozgatással kivettem. A gondom az új visszarakásával kezdődött. Ne vegyetek ebbe a típusú autóba  Magneti Marelli által gyártott fűtőradiátort mert méretei messze nem azonosak az eredeti méreteivel. A radiátor csövek felőli oldalán lévő íves kitüremkedés túl hosszúra sikeredett ( szinte egyik végétől a másikig ) emiatt csak komoly feszegetéssel tudtam a helyére nyomni minek következtében sajnos kitört egy 2x1 cm-es darab a burkolat oldalából. Sajnos a mínusz 3 fok is közrejátszott.

Vissza akartam vinni az eladónak mikor láttam hogy nem megy a helyére ám szerencsétlenségemre a számláját elvesztettem. 14.000 Ft-ba került. Direkt nem az olcsóbbat vettem de lehet hogy az olcsóbbal jobban jártam volna.

8ex3gdqyif71ju49by84.jpg

Módosítva : Nofear1974
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

udv. olan gondom van,hogy nincs futés az autoban. de! futőradiátor uj,termosztát uj,mindkettő mukodikés mégsem meleg levegő jon be.a futőradiátor cseréje ota van ez .a kulső-belső levegő keringtető kapcsoloja nem jo,nem is volt igy csak kulső levegőt sziv be. x16xel motor f astra

Link to comment
Megosztás:

9 perce, erni írta:

udv. olan gondom van,hogy nincs futés az autoban. de! futőradiátor uj,termosztát uj,mindkettő mukodikés mégsem meleg levegő jon be.a futőradiátor cseréje ota van ez .a kulső-belső levegő keringtető kapcsoloja nem jo,nem is volt igy csak kulső levegőt sziv be. x16xel motor f astra

Ha a radiátor kimenő-bemenő csöve is meleg a motortérben a szélvédő alatt középen, akkor hasalj be az anyósoldali lábtérbe, nézz be középre kissé felfelé, és miközben tekergeted a hideg-meleg választó gomboz nézd meg hogy rendesen mozog- e zsalu karja. 

2438844-20170107-saHtWU.jpg

A műszer szerint amúgy rendesen eléri a motor az üzemi hőfokot? Kábé feleúton a kék-piros között kell lennie a mutatónak olyan 6-8kilométer után. Ugye ez hidegtől és terheléstől függ.

Link to comment
Megosztás:

reggel hideginditás kb 5-10 perc helyben  utána indulás,szomszéd falu 5 km kozben egy emelkedő és igy 5 km-nél 90-en van a viz. enyémnek a karja lefelé áll,de mozog rendesen. illetve megnéztem a radátorra menő csöveket ,mindkettő kb egyforma meleg.

Módosítva : erni
Link to comment
Megosztás:

5 órája, erni írta:

klimás,de nincs kulon futéscsap. mind a két cső forro rendesen,és a radiátor szintén forro.

Akkor más nem maradt, valamiért nem a radiátoron keresztül megy a befújt levegő, akaszd le a bowdenről a csapantyú karját, váltogasd át kézzel a két végállásban úgysem fúj egyikben sem meleget? 

Link to comment
Megosztás:

Vagy rákerült valami vagy az összeszerelés során valami félre ment. Tény, hogy nehezebb cserélni a gyári klímás fűtőradiátort. A csappantyú elvileg direkt kapcsolatban van a terelőlapáttal, tehát az sem lehet, hogy a kettő között megszakadt a kapcsolat. Ha amúgy rendesen fújja a levegőt befele a ventilátor, de a meleg nem jön, akkor biztos, hogy akadály van. Viszont ha a radiátor utáni részen van akadály, akkor teljesen melegre tekerve alig kéne jönnie a levegőnek. Legalábbis a hideghez képest csökkennie kellene. Amúgy is csökken, de nem számottevően.

Fűtéscsap pedig csak 97-től van f astrákban rendszeresítve, gyári klíma esetén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

de igen,valami kevés meleg jön,de ilyen hideg reggeleken valahogy elveszik az is miután már mozog az auto. A lehelletem melegebb mint amit befuj a ventillátor.

megnéztem, a radiátorra menő csovek kb egyforma melegek. viszont  a radiátor a helyén elég sokat mozgathato fuggőlegesen,. ez mennyire számit? mellette szerintem sok levego be tud jutni .  a régi nem tudom mennyire volt passzos ,nem én cseréltem ki.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, erni írta:

de igen,valami kevés meleg jön,de ilyen hideg reggeleken valahogy elveszik az is miután már mozog az auto. A lehelletem melegebb mint amit befuj a ventillátor.

megnéztem, a radiátorra menő csovek kb egyforma melegek. viszont  a radiátor a helyén elég sokat mozgathato fuggőlegesen,. ez mennyire számit? mellette szerintem sok levego be tud jutni .  a régi nem tudom mennyire volt passzos ,nem én cseréltem ki.

 

Nem a tényleges fűtést befolyásolja, de astráknál alapból középen mindíg kevert levegő jön, van egy felső hideg csatorna amit nem tudsz elzárni. Ha ide szivacsot tömsz sokkal melegebb jön középről:

2439869-20170108-N0x71Z.jpg

Link to comment
Megosztás:

37 perce, zotya975 írta:

Nem a tényleges fűtést befolyásolja, de astráknál alapból középen mindíg kevert levegő jön, van egy felső hideg csatorna amit nem tudsz elzárni. Ha ide szivacsot tömsz sokkal melegebb jön középről:

 

Klímásnál ez a trükk nem játszik.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, erni írta:

azért vetettem fel hogy mozog a radiátor a helyén,mert ha netán kisebb mint a régi akkor nem a radiátoron keresztul hozza a ventillátor a levegőt,hanem mellette is tud szivni ami nem melegszik fel esetleg.

Ezt igazából meg kellene nézni némi bontással.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,94-ES, 1.4 -es f astràm van.A mai nap bedöglött a fütèsem,a fütő ventilàtor nem fúj sem hideget sem meleget ès nem is zúg.Eddig a fütès csak negyedik fokozatban ment.Biztosítékok jók.Ha a fütő relè vègleg tönkrement okozhatja a hibàt?Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ungerzsw írta:

Sziasztok,94-ES, 1.4 -es f astràm van.A mai nap bedöglött a fütèsem,a fütő ventilàtor nem fúj sem hideget sem meleget ès nem is zúg.Eddig a fütès csak negyedik fokozatban ment.Biztosítékok jók.Ha a fütő relè vègleg tönkrement okozhatja a hibàt?Előre is köszönöm a segítséget.

Van ott egyáltalán relé?

Javítsatok ki kérlek, de én úgy emlékszek az a kapcsoló közvetlen nagy áramot kapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.