Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Nincs elég baja az embernek. Mondom járatom már álló helyben, azt ha kapcsol a ventilátor, játszok a kupakkal meg a csövekkel. Hát kapcsolt. De nem abban a szokásos kis fokozatban, hanem fullon, mintha a klíma is menne. Ami ugye azóta se jó mióta megvan a kocsi. Az egy dolog, hogy szépen lehűti 90 alá egy percen belül, de ez eddig nem igy működött. Hol lehet a hiba? 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, pasla09 írta:

Nincs elég baja az embernek. Mondom járatom már álló helyben, azt ha kapcsol a ventilátor, játszok a kupakkal meg a csövekkel. Hát kapcsolt. De nem abban a szokásos kis fokozatban, hanem fullon, mintha a klíma is menne. Ami ugye azóta se jó mióta megvan a kocsi. Az egy dolog, hogy szépen lehűti 90 alá egy percen belül, de ez eddig nem igy működött. Hol lehet a hiba? 

Hát megtaláltam  a rajzon de bonyolultabb mint hogy én megérteném. Egyfokozatú venti mindíg a max sebességgel forog, szóval baja nem lesz. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

Nem olyan egyszerű, mert a hűtő hőgombja is tudja kapcsolni meg a klíma is. 

Értem, meg gondoltam is. De lehúztam menet közben a gombáról, és nem állt meg. A kétvezetékest is lehúztam, arra se állt le. Nem tudom miért jött ez rá most, mert oké, hogy kapcsol, de miért egyből fullon? 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, pasla09 írta:

Értem, meg gondoltam is. De lehúztam menet közben a gombáról, és nem állt meg. A kétvezetékest is lehúztam, arra se állt le. Nem tudom miért jött ez rá most, mert oké, hogy kapcsol, de miért egyből fullon? 

A klíma kapcsolhatta be, van ott nyomáskapcsoló, meg relé, de nem igazodom el a rajzon. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

A klíma kapcsolhatta be, van ott nyomáskapcsoló, meg relé, de nem igazodom el a rajzon. 

De a klíma nem működik. Három éve van nálam, még addig nem jutottam, hogy az működjön. De ott lent a nyomáskapcsolónál befújok a csatiba, hátha valami kontakthiba van csak. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, pasla09 írta:

:-)Nagyon vicces fiú vagy. :-)

Na várj, találtam másikat, mert amit belinkeltem azon két venti van, neked meg gondolom egy.

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0100.jpg

M4: venti.

S88:Hőgomba ugye kétfokozatú 3 vezetékes.

K51:Relé első fokozat.

K67 relé második fokozat. 

Tehát ha jól látom , akkor ha kiveszed az F15-ös 40 amperes biztit ( szerintem ez nagy bizti) akkor nem fog menni második fokozaton. De ha elsőn sem indul el akkor inkább rakd vissza. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ah, valamelyik gomba halt be. Kilencven felett van mikor kapcsolja a ventilátort, de van olyan kattogással a relé, hogy öröm hallgatni. Biztosítéktábla fedél nélkül vagyok most, és mikor hülye, akkor kitépem az F15-öst. 

Lesz időm, gombászok, meg akkor már átmosom a fűtőradiátort is. Meg új folyadék, stb. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok gyári fűtésbox van az autóban,de egyik ismerősöm bontja az autóját neki pedig olyan ami nyomja hátra ülés alatt a levegőt mit kell átrakni az enyémbe hogy az enyémbe be lehessen rakni ? Elég hozzá az a két cső ami jön le a kapcsolók mögött meg megy hátra az ülés alatt ? Vagy kompletten kell az egész box? Válaszokat előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

2 perce, kimi1012 írta:

Sziasztok gyári fűtésbox van az autóban,de egyik ismerősöm bontja az autóját neki pedig olyan ami nyomja hátra ülés alatt a levegőt mit kell átrakni az enyémbe hogy az enyémbe be lehessen rakni ? Elég hozzá az a két cső ami jön le a kapcsolók mögött meg megy hátra az ülés alatt ? Vagy kompletten kell az egész box? Válaszokat előre is köszönöm !

Hát a fűtésbox alján van egy átalakító rész, ami leosztja a levegőt.

Kell a két oldalon a hátravezető cső, Kell az ülés alatti szőnyeg is, mert azok ki vannak könnyítve a cső miatt.

De maga a fűtés box maradhat, asszem. Zotya975 tud képekkel is szolgálni. Vagy itt is találsz...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Hát a fűtésbox alján van egy átalakító rész, ami leosztja a levegőt.

Kell a két oldalon a hátravezető cső, Kell az ülés alatti szőnyeg is, mert azok ki vannak könnyítve a cső miatt.

De maga a fűtés box maradhat, asszem. Zotya975 tud képekkel is szolgálni. Vagy itt is találsz...

A box első része is kell, mert onnan nyílnak a leömlő csövek, de igazából nem vettem észre olyan hatalmas változást, igaz nem ülök hátul, és télen nem szoktam hosszabb utakra járni amikor rendesen át tudna melegedni. Plusz az ülések alatti szivacs, mert be van vágva neki a hely a műanyag csőnek.

2528736-20170426-1Ovuk4.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, pszilaj írta:

Én megszívtam, mert csak a legyező alakú cuccot sikerült megvennem. A többi nincs meg, így nem tudom megcsinálni...

Hát a cső még nem is vészes mert azt bármiből lehet csinálni, de a doboz eleje nagyon más. Alapból ugye erre is kinyílik amikor lábra van tekerve. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem vagyok nagy szerelő,épp ezért szeretnék 1 kis segítséget.Nemrég vettem 1 1.4 8 szelepes opel astrát.A gondom a következő nincs fűtésem mivel a tűzfalnál nincs rajta a gumicső se a motornál se tűzfalnál.Valaki képekben megtudná mutatni milyen gumicsövet és hova kell rácsatlakoztatni?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 28. at 18:51, dzsoke2 írta:

Sziasztok.

Nem vagyok nagy szerelő,épp ezért szeretnék 1 kis segítséget.Nemrég vettem 1 1.4 8 szelepes opel astrát.A gondom a következő nincs fűtésem mivel a tűzfalnál nincs rajta a gumicső se a motornál se tűzfalnál.Valaki képekben megtudná mutatni milyen gumicsövet és hova kell rácsatlakoztatni?

A bal oldali fentről jön a szívócsonk hátuljából  a jobb oldali pedig a motort megkerülő műanyag csőre csatlakozik. Ha ez nem jó csinálok pontosabb képet, ezt a neten találtam. De ha le van kötve annak oka volt, a jobbik esetben cső repedés a rosszabbik esetben radiátor szivárgás, ezt jó lenn tisztázni visszakötés előtt. A radiátort pölö pumpával nyomás alá lehet helyezni hallani ha sziszeg, vagy esik a nyomás benne. Jobb mint elúsztatni a lábteret.

2530969-20170430-6HhgxC.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 28. at 18:51, dzsoke2 írta:

Sziasztok.

Nem vagyok nagy szerelő,épp ezért szeretnék 1 kis segítséget.Nemrég vettem 1 1.4 8 szelepes opel astrát.A gondom a következő nincs fűtésem mivel a tűzfalnál nincs rajta a gumicső se a motornál se tűzfalnál.Valaki képekben megtudná mutatni milyen gumicsövet és hova kell rácsatlakoztatni?

Azt azért ellenőrizd le, hogy van-e benne termosztát. Zárt termosztátnál, vagyis amikor még nem üzem meleg a motor az összes hűtőfolyadék az utastéri radiátoron megy keresztül. Ha ez neked nem volt rajta, mert lezárták, akkor a keringető szivattyú a termosztát ellenében dolgozott, ha egyáltalán benne van. Ha csak simán rövidre zárták egy darab csővel, az még mindig jobb, mintha ledugózták volna.

Link to comment
Megosztás:

Szia.Ezt a képet én is megtaláltam de semmire nem megyek vele sajnos.Pont ez a bajom amit ezen a képen sem lehet látni hogy hova csatlakozik a tűzfaltól a cső:(

Szerencsére azt biztosra tudom hogy csak cső repedt meg.Termosztát benne van és rendesen üzemel.

Ha tudsz küldeni másik fotót azt nagyon szépen megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dzsoke2 írta:

Szia.Ezt a képet én is megtaláltam de semmire nem megyek vele sajnos.Pont ez a bajom amit ezen a képen sem lehet látni hogy hova csatlakozik a tűzfaltól a cső:(

Szerencsére azt biztosra tudom hogy csak cső repedt meg.Termosztát benne van és rendesen üzemel.

Ha tudsz küldeni másik fotót azt nagyon szépen megköszönném.

Holnap délután tudok csinálni, mert reggel dolgozom, ha elfelejteném szólj rám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.