Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Sziasztok,

A segítségeteket kérném , az autómban nem működik

a hűtőventilátor a kisebbik sebességfokozatban.

Ha már pirosba megy a mutató akkor kapcsol csak be.

Kiméregettem és úgy néz ki a kisebb fokozatban van a ventilátor pozitív ágában bekötve egy ellenállás.

Rajz szerint R19. Meg tudná valaki mondani nekem hol található az autóban?

Köszönöm szépen előre is..

Módosítva : Face
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Face írta:

Sziasztok,

A segítségeteket kérném , az autómban nem működik

a hűtőventilátor a kisebbik sebességfokozatban.

Ha már pirosba megy a mutató akkor kapcsol csak be.

Kiméregettem és úgy néz ki a kisebb fokozatban van a ventilátor pozitív ágában bekötve egy ellenállás.

Rajz szerint R19. Meg tudná valaki mondani nekem hol található az autóban?

Köszönöm szépen előre is..

Hát azt passzolom hol van, de csak ha nem mértél ott szakadást akkor igazából nincs is baj vele. Azt nézted már hogy lehúzod a hűtőbe betekert hőgombáról  a csatikat és gyujtáson összezárod a lábakat? A barnát kell összekötni a barna-sárgával hogy a kisebbik fokozat elinduljon. Ha a barna-sárgában szakadást mérsz a gomba és a motor között akkor kellene megkeresni az ellenállást. Klímás amúgy? Mert én klíma nélküli rajzot nézek. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv markatarsak! Van egy 1.8 16v X18xe motoros astra f autóm, mai nap lett feltöltetve a klima. Hűtessel...stb vel minden rendben van szervizbe jól csinaltak meg nem ez lenne a bajom hanem, hogy tudtommal mikor bekapcsolom a klimat akkor az ecu nak megkéne emelnie az alapjáratot. De ez nem történik meg bekapcsolom lentebb esik a fordulat kb 700 ra es onnan rövid időn belül visszaáll normal 8-900fordulatra, magyarán az ecu tartja az alapjáratot de viszont nem emeli meg! Mi lehet a probléma valami jeladó lehet rosz vagy esetleg ez igy a normalis működése? 

Valaszokat előre is köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 06. 07. at 8:01, zotya975 írta:

Hát azt passzolom hol van, de csak ha nem mértél ott szakadást akkor igazából nincs is baj vele. Azt nézted már hogy lehúzod a hűtőbe betekert hőgombáról  a csatikat és gyujtáson összezárod a lábakat? A barnát kell összekötni a barna-sárgával hogy a kisebbik fokozat elinduljon. Ha a barna-sárgában szakadást mérsz a gomba és a motor között akkor kellene megkeresni az ellenállást. Klímás amúgy? Mert én klíma nélküli rajzot nézek. 

Köszönöm a hozzászólást, sikerült megtalálnom az említett ellenállást. A hűtő elején található, az alsó részéhez közelebb.

Az értékét nem tudom megmondani, még nem cseréltem ki. A hűtőbe betekert gomba két különálló relét vezérel. A relék kapcsolják a ventilátorra a 12V-ot. Az egyik a soros ellenálláson keresztül, a másik pedig direktbe. Nem klímás az autó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon. (Nem tudom jó helyre írom a kérdésemet.)

Egy 2001-es 1.6-os (X16SZR) f astrába szeretném utólag beszerelni a klímát és ehhez kérném a segítségetek. 

Tapasztalatok, képek esetleg kapcsolási rajzok. 

Előre is köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, opel001 írta:

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon. (Nem tudom jó helyre írom a kérdésemet.)

Egy 2001-es 1.6-os (X16SZR) f astrába szeretném utólag beszerelni a klímát és ehhez kérném a segítségetek. 

Tapasztalatok, képek esetleg kapcsolási rajzok. 

Előre is köszönöm!

 

Nem akarod te azt.

Klímakompresszor, klímacsövek, szijtárcsa, motortartóbak, hűtő, kondenzátor, elpárologtató, klímás fűtésbox, klímás kábelkötegbe való cuccok, ventilátor, meg talán másik kereszttartó is kell.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Bundee írta:

Nem akarod te azt.

Klímakompresszor, klímacsövek, szijtárcsa, motortartóbak, hűtő, kondenzátor, elpárologtató, klímás fűtésbox, klímás kábelkötegbe való cuccok, ventilátor, meg talán másik kereszttartó is kell.

A kereszttartót át lehet mókolni, de a tűzfalon is lyukat kell fúrni a csöveknek. Most nem tudom hogy a fűtésbox felső része is más vagy csak az alsó, de ha igen, akkor műszerfal kiszed.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

A kereszttartót át lehet mókolni, de a tűzfalon is lyukat kell fúrni a csöveknek. Most nem tudom hogy a fűtésbox felső része is más vagy csak az alsó, de ha igen, akkor műszerfal kiszed.

Hát klímás fűtésboxot és csöveket szereztem bontóból. A többi alkatrész akár újonnan is be lehet szerezni. Engem inkább maga a munkafolyamat aggaszt. 

Módosítva : opel001
Link to comment
Megosztás:

30 perce, opel001 írta:

Hát klímás fűtésboxot és csöveket szereztem bontóból. A többi alkatrész akár újonnan is be lehet szerezni. Engem inkább maga a munkafolyamat aggaszt. 

Az a legjobb ha egy bontóban álló klímás autóból te magad bontasz ki mindent, így látod hová-hogyan kell beszerelni a sajátodba. Tudomásom szerint ilyen beszerelést nem csinált senki még a fórumon ( ha tévednék akkor bocs) így komplett részletes leírást nem nagyon fogsz róla kapni. Ha a bontós móka már nem játszik, mert ahogy írtad az alkatrészek egy része már nálad van, akkor viszont hosszasan tanulmányozni kell egy klímás astrát mi merre megy, hova van felfogatva...stb. Hogy mennyire terheli meg az X16SZR-t a klíma arról pölö Daykiller tud nyilatkozni. Mert ugye azért alapból kevés lóerőről beszélünk. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Az a legjobb ha egy bontóban álló klímás autóból te magad bontasz ki mindent, így látod hová-hogyan kell beszerelni a sajátodba. Tudomásom szerint ilyen beszerelést nem csinált senki még a fórumon ( ha tévednék akkor bocs) így komplett részletes leírást nem nagyon fogsz róla kapni. Ha a bontós móka már nem játszik, mert ahogy írtad az alkatrészek egy része már nálad van, akkor viszont hosszasan tanulmányozni kell egy klímás astrát mi merre megy, hova van felfogatva...stb. Hogy mennyire terheli meg az X16SZR-t a klíma arról pölö Daykiller tud nyilatkozni. Mert ugye azért alapból kevés lóerőről beszélünk. 

Rendben akkor marad az áttanulmányozás. A lóerő miatt nem aggódom.  A hideg megér néhány lóerőt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Klimám tökéletesen működik de alacsony fordulaton ilyen "morgó" hangot ad (szerintem) klímaszivattyú. Az is lehet, hogy magasabb fordulaton is van ez a hang csak a motor zaja elnyomja. Hallott már valaki ilyet? Mi lehet az oka? Évek óta megvan ez a hang egyébként.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
43 perce, xmacx írta:

2001-es évjáratú klímás autómba a légterelő vezérlő nem működik (nem lehet állítani hova fújjon).

Mi a teendő? Köszi!

Ha bontva volt valamikor és esélyes hogy rosszul vagy sehogy nem akasztották vissza a bowdeneket a tekerőre, akkor bontani kell, megnézni hogy mind a 3 a helyén van-e. De azt tudni kell hogy soha nem zár el teljesen egy lamellát sem, ezért nem csak oda fog jutni a levegő ahová akarod, hanem máshová is. Itt műanyag alkatrészek-csappanyúk vannak amik kopnak, illetve a bowdenek ( pontosabban acél drótok) nyúlnak. Hogy melyiknek hol kell lennie itt látható:

2618214-20170817-M8jdcN.jpg

Bontás nélkül talán az anyósoldali lábtérből a kesztyűtartó kiszedése után fel lehet nézni zseblámpával világítva, de nem tudom mennyire látszanak. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Ha bontva volt valamikor és esélyes hogy rosszul vagy sehogy nem akasztották vissza a bowdeneket a tekerőre, akkor bontani kell, megnézni hogy mind a 3 a helyén van-e. De azt tudni kell hogy soha nem zár el teljesen egy lamellát sem, ezért nem csak oda fog jutni a levegő ahová akarod, hanem máshová is. Itt műanyag alkatrészek-csappanyúk vannak amik kopnak, illetve a bowdenek ( pontosabban acél drótok) nyúlnak. Hogy melyiknek hol kell lennie itt látható:

 

Bontás nélkül talán az anyósoldali lábtérből a kesztyűtartó kiszedése után fel lehet nézni zseblámpával világítva, de nem tudom mennyire látszanak. 

köszi nagyon!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 06. 06. at 15:56, Face írta:

Sziasztok,

A segítségeteket kérném , az autómban nem működik

a hűtőventilátor a kisebbik sebességfokozatban.

Ha már pirosba megy a mutató akkor kapcsol csak be.

Kiméregettem és úgy néz ki a kisebb fokozatban van a ventilátor pozitív ágában bekötve egy ellenállás.

Rajz szerint R19. Meg tudná valaki mondani nekem hol található az autóban?

Köszönöm szépen előre is..

Normális hogy csak pirosban kapcsol be, ez miatt ne aggódj, enyém is így működik. Gyakran járok belvárosban, dugóban, ebből kifolyólag gyakran szükséges bekapcsolnia, de mindig csak piros tartományban. Soha semmi bajom nem volt még vele. Az hogy összefügge-e a sebesség fokozattal, szerintem csak a véletlen eredménye, de ez csak vélemény részemről. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy esős, vagy párás időben a szélvédőn gyakorlatilag folyik a víz. Max fokozaton nyomom rá a levegőt, amit egyébként gyengének ítélek, nem tudom lehet-e oka. Pollenszűrőt most cseréltem, belső levegő keringető vákum csöve rendben van, hallani a működését. Itt az esős évszak, plusz a tél, nem lesz így tartható a dolog.

Találkozott valaki ilyen probélmával?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

28 perce, tuskes írta:

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy esős, vagy párás időben a szélvédőn gyakorlatilag folyik a víz. Max fokozaton nyomom rá a levegőt, amit egyébként gyengének ítélek, nem tudom lehet-e oka. Pollenszűrőt most cseréltem, belső levegő keringető vákum csöve rendben van, hallani a működését. Itt az esős évszak, plusz a tél, nem lesz így tartható a dolog.

Találkozott valaki ilyen probélmával?

Köszönöm!

Elég sok astra küzd párásodással ( opel betegségnek is mondják de ezt nem szeressem hallani:goofy:) . Alapból amit írtál a tiszta pollenszűrő és a belső keringetés kikapcsolása feltétel. Ha ki-be kapcsolgatod járó motornál hallatszik ahogy ki-becsukódik a zsalu? Egy szisszenést és halk csapódást kell hallani. Én ősztől-tavaszig egy lakásba való páramentesítőt tartok a csomagtérben elég sok vizet összeszed. Nyilván azonnal nem tud megbirkózni a párával, de szárazon tartja az utasteret így a keletkezett pára menet közben "tud hova" beszívódni , mint ha mindíg vizes-párás lenne minden. Van egy elméletem ( sok van) miszerint az utastér túl jó szigetelése és elégtelen átszellőztetése okozza a párásodást, a befújt levegő zárt ablakok esetén csak a hátsó lökhárító jobb oldala mögötti szellőző rácson tud távozni. Most télen beteszek ide egy 12Voltos PC ventit, és menet közben nyomatom itt kifelé a levegőt, kíváncsi leszek lesz--e változás. Amúgy ha a szélvédő és a levélrács között rossz a tömítés itt bejut az esővíz pont a pollenszűrőre csöpög esőben és akkor már eleve párásabb levegőt nyomatsz be. Megoldás a tömítés megjavítása ( kihúzzák szilóval) és/ vagy a pollenszűrő megvédése egy főlé helyezett pölö műpadlóval. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Elég sok astra küzd párásodással ( opel betegségnek is mondják de ezt nem szeressem hallani:goofy:) . Alapból amit írtál a tiszta pollenszűrő és a belső keringetés kikapcsolása feltétel. Ha ki-be kapcsolgatod járó motornál hallatszik ahogy ki-becsukódik a zsalu? Egy szisszenést és halk csapódást kell hallani. Én ősztől-tavaszig egy lakásba való páramentesítőt tartok a csomagtérben elég sok vizet összeszed. Nyilván azonnal nem tud megbirkózni a párával, de szárazon tartja az utasteret így a keletkezett pára menet közben "tud hova" beszívódni , mint ha mindíg vizes-párás lenne minden. Van egy elméletem ( sok van) miszerint az utastér túl jó szigetelése és elégtelen átszellőztetése okozza a párásodást, a befújt levegő zárt ablakok esetén csak a hátsó lökhárító jobb oldala mögötti szellőző rácson tud távozni. Most télen beteszek ide egy 12Voltos PC ventit, és menet közben nyomatom itt kifelé a levegőt, kíváncsi leszek lesz--e változás. Amúgy ha a szélvédő és a levélrács között rossz a tömítés itt bejut az esővíz pont a pollenszűrőre csöpög esőben és akkor már eleve párásabb levegőt nyomatsz be. Megoldás a tömítés megjavítása ( kihúzzák szilóval) és/ vagy a pollenszűrő megvédése egy főlé helyezett pölö műpadlóval. 

Igen, hallatszik hogy működik, tehát vákumgond nem lehet. A szigeteléssel, és a pollenszűrő megvédésével jó tippet adtál! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 06. 29. at 12:05, opel001 írta:

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon. (Nem tudom jó helyre írom a kérdésemet.)

Egy 2001-es 1.6-os (X16SZR) f astrába szeretném utólag beszerelni a klímát és ehhez kérném a segítségetek. 

Tapasztalatok, képek esetleg kapcsolási rajzok. 

Előre is köszönöm!

 

Heló.
Érdekelne hogy jutottál-e valamire a klíma beszerelésével??

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
44 perce, soma96 írta:

Sziasztok,

Fűtéskapcsoló 1-2 fokozata nem működik, 3-4 hibátlan. Ha jól olvastam akkor ellenálláscsere az egyetlen megoldás rá? Illetve ez az "az ellenállás" ami az ablaktörlő alatti műanyag alatt található?

Előre is köszönöm! :)

Igen, az a fűtőmotor előtét-ellenállás, a te esetedben az meghalt. Állítólag, többen azt mondják javítható, de pepecs munka. Inkább csere egy bontott jóra, bolti újakat nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎06‎. ‎30‎. at 8:47, zotya975 írta:

Az a legjobb ha egy bontóban álló klímás autóból te magad bontasz ki mindent, így látod hová-hogyan kell beszerelni a sajátodba. Tudomásom szerint ilyen beszerelést nem csinált senki még a fórumon ( ha tévednék akkor bocs) így komplett részletes leírást nem nagyon fogsz róla kapni. Ha a bontós móka már nem játszik, mert ahogy írtad az alkatrészek egy része már nálad van, akkor viszont hosszasan tanulmányozni kell egy klímás astrát mi merre megy, hova van felfogatva...stb. Hogy mennyire terheli meg az X16SZR-t a klíma arról pölö Daykiller tud nyilatkozni. Mert ugye azért alapból kevés lóerőről beszélünk. 

Folyamatban.. Cimbora meg.most.klimasitotta el a vecit, miközben sesítette is. ☺

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
Szerintetek mitől lehet az, hogy a középső dupla levegő befújón hideget fúj fűtésnél??
Szedtem már szét ez miatt bovdenek a helyükön. Ahogy állítgatom hallani hogy fordulnak a terelő lapátok..
A szétszedés óta mondjuk jobb a helyzet de akkor sem fúj olyan meleget mint két oldalt.
Mi lehet a gond??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.