Ugrás a tartalomhoz

• Loading Countdowns
Fotó

Fűtés, és klíma

astra astra-f fűtés klíma

• Please log in to reply
4949 válasz erre a témára

#1 Golby

Golby

Golby

• Fórumlakó
  • 23 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 06 - 08:03

Hali Emberek!

Nemrég kicseréltük az autórádiót, ami nem volt egyszerű. A gyári magnó annyirta bele volt szorulva, hogy szét kellet szedni a műszerfalat. Miután összeraktuk, nem működött a fűtő ventillátor. A fűtés világítás egyik fele is hol működik-hol nem. De ez annyira nem érdekes. Viszont itt a tél és nem megy a fűtés. Mit csesztünk el? Tud valaki segíteni? Hol van egyáltalán a fűtő-venti :) ?

Előre is köszi.

#2 opel16v

opel16v

www.opel16v.hu

• Opel Klub, Budapest
  • 23.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 06 - 09:31

Szerintem a kapcsolónál van a bibi, talán nem dugtatok vissza egy lecsúszott csatlakozót...
A venti amúgy a pollenszűrő alatt van, abban a nagy fekete dobozban, ami a középkonzol mögött van.

#3 Agressor

Agressor

Agressor

• Fórumlakó
  • 944 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 07 - 12:47

OFFMESTEREK! Nincs elég gyakorlótér? :evil:

#4 renzso

renzso

renzso

• Fórumlakó
  • 583 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 07 - 13:27

OFFMESTEREK! Nincs elég gyakorlótér? :evil:

Igazad van!!!! 8)
koncentráljunk a fűtés problémákra :idea:
Már nem gyűjtök Sti-re, jó nekem a wrx is. De még mennyire:)

#5 manta

manta

manta

• MOTE klubtag
  • 5.386 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 07 - 14:02

:oops:
:roll: az astrába tényleg igazán jó a fűtés... :roll:
manta never dies... - "El kell felejtened, amit eddig hittél" (Yoda)
Csak a hangom miatt nem lettem énekes...
"Végül is ketten maradtak Isten és a bor" (Hamvas Béla: A bor filozófiája)

#6 hemi

hemi

RAT USER

• MOTE klubtag
  • 4.904 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 08 - 16:29

Közel 10 hozzászólást kellett törölni, OFF -olás miatt.
Tessék odafigyelni!!!!!!

---------------------------------------------------------------
Az Astra F fütése példásan jól sikerült! Imádom a meleget és ebben nincs hiányom:)

#7 gsi.tamás

gsi.tamás

gsi.tamás

• Fórumlakó
  • 2.631 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 08 - 18:36

Hemi a meleg csávó!

Egyébként tényleg király a fűtés de el kell mondani, hogy ha a pollenszürő csak "félig" koszos már akkor is iszonyatosan párásodik! Persze csere és jó lessz de más autónál is így van?

#8 Laci4

Laci4

Laci4 Gsi User :)

• GSi Club Hungary
  • 4.370 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 08 - 23:36

Hemi a meleg csávó!

Egyébként tényleg király a fűtés de el kell mondani, hogy ha a pollenszürő csak "félig" koszos már akkor is iszonyatosan párásodik! Persze csere és jó lessz de más autónál is így van?

Hát jah..enyém is rendesen párásodik..viszont frankón füt..ugy 10 perc után:) volt hogy hamburgert melegitettünk vele:)) ugylátom ez a hónap a szürök hónapja lesz...kap pollent, levegöt...no meg végre beállittatom a kuplungom. :) viszont egy kérdés amit az elektromosban más irányból már megközelitettem: a fütés ventihez tartozik egy ellenállás(köteg) az enyém négy fokozatú, gondolom igy 3-vagy 4 ellenállat... nos ki akarom cserélni, mert 1-2es fokozatban meg se nyikkan a venti. aztmondták valszeg behalt 2 ellenállat ebben az adagban. nos a kérdés! ez a "dög" :twisted: is ott van vhol a kint venti környékén a "dobozban", vagy ez a középkonzolban a kapcsolonál van? csak mert meg akarom sassolni, aztán go to bontók....
Üdv: Laci4

#9 gsi.tamás

gsi.tamás

gsi.tamás

• Fórumlakó
  • 2.631 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 09 - 11:39

Ha megtaláltad fotózd le, hogy hol van az ellenállás szerintem mindenki csak sejti!

#10 SPITFIRE

SPITFIRE

SPITFIRE

• Fórumlakó
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 10 - 00:12

Háj mindenki meg Laci4!
A fűtőventillátor előtétellenállása szemből nézve a motortér jobb oldalán van az ablatörlő alatti műanyag burkolat alatt. Kb gyufásdoboz nagyságú és 8E-be kerül. 2 csavar rögziti és elég nehéz hozzáférni. Sok sikert! :)

#11 Laci4

Laci4

Laci4 Gsi User :)

• GSi Club Hungary
  • 4.370 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 10 - 21:51

Háj mindenki meg Laci4!
A fűtőventillátor előtétellenállása szemből nézve a motortér jobb oldalán van az ablatörlő alatti műanyag burkolat alatt. Kb gyufásdoboz nagyságú és 8E-be kerül. 2 csavar rögziti és elég nehéz hozzáférni. Sok sikert! :)

Köszi! megpróbálom...megpróbálok majd képet is...de mindez még arébb lesz :?
Üdv: Laci4

#12 radu

radu

radu

• Fórumlakó
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 15 - 16:42

Udvozletem :)

Igaz, nem teljesen futeshez kapcsolodik, de azert megkerdem: Astra F-ben van ugye a kozepkonzolon alul egy belso keringetes (auto benne nyillal) gombocska. Ez idaig nem mukodott, most muszerfalvilagitast csereltunk, es osszeraktuk normalisan a gombot. Most ha kikapcsolt allapotban van a kapcsolo, akkor sziszeg valami, ha bekapcsolt, akkor nem. Kerdes: jol raktuk vissza a ket gumicsovet a kapcsolo vegere? Fekete csovet bal, a zold gumicsovet jobb oldalra raktuk ra.

Van, akinel ez eredeti? Mukodik, vagy gyakorlatilag semmi ertelme nincsen, es bekapcsolva is beszivja a kinti levegot?

Koszonom!

Radu

#13 gsi.tamás

gsi.tamás

gsi.tamás

• Fórumlakó
  • 2.631 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 15 - 18:06

Csak akkor kéne szisszeni egy rövidet amikor kikapcsolod akkor müködik, ha folyamatosan sziszeg az nem jó!
Egyébként használ menj egy kicsit egy 2ütemű autó mögött!

#14 radu

radu

radu

• Fórumlakó
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 15 - 22:14

Csak akkor kéne szisszeni egy rövidet amikor kikapcsolod akkor müködik, ha folyamatosan sziszeg az nem jó!
Egyébként használ menj egy kicsit egy 2ütemű autó mögött!

Koszi a valaszt! Akkor jobb lesz atkotni, valszeg csak felcsereltem a ket csovet. Remelem kart nem okoztam.. :)

#15 Tápiószecső

Tápiószecső

z22se

• MOTE klubtag
  • 5.399 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 19 - 20:32

Hogy lehet?
Azt hallottam valakitől hogyha a belső levegőkeringetést bekapcsolom akkor úgyanolyan meleg jön majd középről mint oldalról. Megtettem, de ugyanolyan, jóindulattal lagyos levegő jött továbbra is. Egészen máig. Ma hozzá sem nyúltam a keringetőkapcsolóhoz (kikapcsolt állásban volt), és azt vettem észre hogy meleg levegő jön a középsőkből is ugyanúgy mint a szélsőkből. Itt a fórumon a korábbi hozzászólásokból kiszűrve, többek szerint kizárt hogy meleg jöjjön középről is.
Várom az ötleteket.

#16 opel16v

opel16v

www.opel16v.hu

• Opel Klub, Budapest
  • 23.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 19 - 21:19

A középsőből is jöhet meleg, de nem annyira, mint a többi helyről.
Inkább csak langyos, kézmeleg szokott lenni max.
Ez gyárilag van így kitalálva, mint már említettük.

#17 Vktr

Vktr

Darth

• Csergo
  • 2.197 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 19 - 21:23

Ja, szerintem ha belső keringeted, akkor a benti, kicsit melegebb levegőt fújja, amúgy meg a kintit.

#18 16DA

16DA

16DA

• Fórumlakó
  • 495 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 január 20 - 12:39

Nálam az utastér és lábfűtésre állítva tök meleget nyom középről is.

#19 rolmillion

rolmillion

rolmillion

• Fórumlakó
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 február 02 - 14:40

Hali!
És az mitől van hogy a középső levegőztetőt nemtom elzárni azzal a tekerő bigyóval? Így télen elég kellemetlen a minuszos beömlő levegő.
Hali

#20 Tápiószecső

Tápiószecső

z22se

• MOTE klubtag
  • 5.399 Hozzászólás:

Elküldve: 2004 február 02 - 20:57

Hali!
És az mitől van hogy a középső levegőztetőt nemtom elzárni azzal a tekerő bigyóval? Így télen elég kellemetlen a minuszos beömlő levegő.
Hali

Nem biztos hogy ez a baja de nekem is volt hasonló. Nekem éppenhogycsak jött a hideg de tényleg elég kellemetlen. Ha leszeded a szellőzőrostélyt akkor látod hogy a tekerő egy fémkallantyúhoz csatlakozik. Ez a fémpöcköt egyszerűen ki és be lehet pattintani. Próbáld meg úgy visszapattintani hogy közben magadfelé húzod. Ha minden igaz ilyenkor már elég jól fog zárni.
Ha nem ez a gond akkor nem tudom.

Fórumok hasonló kulcsszavakkal:

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Google PageRank

Hosted by AZ-NET ZRT