Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Délelőtt lemostam a járgányt, utána kiszedtem a pollenszűrőt, és vizes volt.

Ha szembeállok a kocsival akkor a jobb oldalának kb:1/3-a volt vizes.

Valami ötlet, hogy mitől lehet?

Nekem volt olyan hogy mivel nem gyari volt a szelvedo es az elozo cserenel a gumi kereten sporoltak ami mar jo szakadt volt, igy befolyt ala a viz eleg rendesen (nekem sajna a jobb also reszen ra a rele szekrenyre)

Link to comment
Megosztás:

Szélvédőcsere után az esetek 99.9%-ban beázik a pollenszűrő.

Sajnos ezzel együtt kell élni. Egyébként ha jól tudom, a felső takaró

műanyag és a szélvédő között megy le a víz.

Nálam is ez a helyzet sajnos.

Ez így van. :?

Én viszont visszamentem az üvegeshez, és mondtam nekik, hogy csinálják meg rendesen, mert eddig jó volt. Próbálkoztak, hogy ez típushiba, meg bla bla, de aztán csak nekiugrottak valami ragasztóval, úgyhogy most egy fokkal jobb... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A párásodással kapcsolatban: nekem is gyári üveg van az Astrámban, és mégis beázott a pollenszűrő, sőt a víztől a fűtőmotor és az ellenállás is meghibásodott... Én a problémát úgy oldottam meg, hogy fekete sziloplaszttal telenyomtam az üveg és a műanyag közötti részt, ami között persze van egy gumicsík, de egy 11 éves autónál nem igazán tömít már. A biztonság kedvéért a pollenszűrő tetejére pedig szerkesztettem egy fedelet műanyag hullámpalából, és így tutira nem folyik bele a víz.

:) :lol: :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ha a polenszűrő vizes és bekapcsoljátok a fűtést nektek is ilyen büdös gőzt, fúj ki? Vagy nálam más is rossz ?

Hát, amíg meg nem csináltam, nekem is így volt. Autó mosás után fél órát letekert ablakokkal max. fűtéssel, 3-as ventillációval kellett autóznom. :)

De most már tökéletes! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi. És ez ilyen egyszerűen kiszerelhető pik-pak nem is kell szétszedni a középkonzolt se?

Most már látszik tisztán, hogy folyik a hűtővíz a motortérből az utastérbe menő két cső közül az egyik tövénél vízfolyás nyom van.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
sziasztok

mi lehet a probléma akkor, ha megy a fűtés és a középső szellőzőn hideg levegő míg a két szélsőn meleg?????

ilyen nekem is van néha, állítólag így van kitalálva vagymi... még nem figyeltem meg, hogy pontosan milyen állásban van úgy, de ha full max melegre rakod, akkor ott is meleget fúj, asszem :roll:

Csak akkor ugye megsülsz :)

Link to comment
Megosztás:

Ez így van kitalálva. Középen mindig hidegebb levegő jön, hogy a

sofőr ne punnyadjon el. :)

Valami csak nem stim ,az én vasam középen csak hideget nyom, akkor is ha kivan nyitva a fűtés csap. Az öcsém benzinese pedig ott is nyomja a meleget, most akkor hol van az igazság? Semelyik nem volt sérülve. Én télen kiszoktam szedni a pollen szűrőt mert nekem is agyamra ment a párásodás,(hungarocellből csináltam 1 védőt rá) csak nem szabad közel menni a másik autóhoz, föleg a 2 ütemhez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.