Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség!

A helyzet a következő kicseréltem az órámat fordulatszámmérősre.

Minden tökéletesen működik benne csak a vízhőfok jelző nem, teljesen lent áll, meg se mozdul aztán van hogy néha felugrik 90 re aztán rögtön vissza is esik épp amilyen kedve van. Hozzátenném, hogy a sima órám tökéletesen mutatta mindig....még a csere előtt is közvetlen... A W száma és a hőfok skálázása is megegyezik a régi óráéval.

Belső fűtésem van, olyan meleg mint a kályha , a termosztátom kinyit mert felmelegszik a hűtő egy kis idő után, ma légtelenítettem a hőfok jeladót is a szívócsonknál... de semmi! 92' C16NZ lenne szó!

Esetleg valakinek valami ötlete mi a gebasz???

Csatit bedugtad rendesen a helyére?

Link to comment
Megosztás:

Ha magára a műszeregységre gondolsz , akkor igen be...... (minden egyéb más működik) :(

Nem értem....

Annyi, hogy az én autómban csak egy csati van a nagyobbik, kicsi nincs a műszeregység másik felébe való....

Pedig úgy rémlik abban is van egy pin, de nem tudom az mihez kell.

Link to comment
Megosztás:

Az a hátsó ködzáró visszajelzője az enyémnél az nem ment mikor nem dugtam vissza...

Például az is. Meg az ABS, légzsák, utánfutó visszajelző, automata váltó, övcsat és az izzítás. Meg ha jól emlékszem, akkor ez a csati volt a felelős a CC jelzéseiért is A Vectrában, Calibrában (fékkopás, alacsony olaj-, víz- és szélvédőmosó folyadék szint).

De a műszer lényegi része a nagyobbik csatiról megy.

Link to comment
Megosztás:

Például az is. Meg az ABS, légzsák, utánfutó visszajelző, automata váltó, övcsat és az izzítás. Meg ha jól emlékszem, akkor ez a csati volt a felelős a CC jelzéseiért is A Vectrában, Calibrában (fékkopás, alacsony olaj-, víz- és szélvédőmosó folyadék szint).

De a műszer lényegi része a nagyobbik csatiról megy.

Ezt mind értem, de nekem classicom van és abban a csatiban csak ez az egy szál van bekötve.
Link to comment
Megosztás:

helló!

Továbbra sem megy a fűtés a kocsimban :( és sikerült a fütőmotort tartó csavart beletörnöm a házba.

Sikerült vennem egy komplett fűtőmotort előtéttel és a házzal együtt. A kérdésem az lenne hogy vajon ezt a házat hogyan lehet kibontani, hogy berakjam a másikat a helyére??

Innen fórumról nyúltam egy képet:) pont erről lenne szó:)

http://p.coldline.hu/2014/08/05/1548496-20140805-gNJ0Qw.jpg

Link to comment
Megosztás:

helló!

Továbbra sem megy a fűtés a kocsimban :( és sikerült a fütőmotort tartó csavart beletörnöm a házba.

Sikerült vennem egy komplett fűtőmotort előtéttel és a házzal együtt. A kérdésem az lenne hogy vajon ezt a házat hogyan lehet kibontani, hogy berakjam a másikat a helyére??

Innen fórumról nyúltam egy képet:) pont erről lenne szó :)

http://p.coldline.hu/2014/08/05/1548496-20140805-gNJ0Qw.jpg

vagy ennek a kibányászása anyyira komplikált, hogy inkább próbáljam meg megkókányolni valahogy?

Komplikált, mert ez a légelosztó doboz része amit a gyárban a műszerfal beszerelés előtt tesznek be. A nagyobbik része az utastérben van, onnan lehetne csak kiszedni szerintem, de nem vagyok biztos benne hogy a műszerfal kiszedés nélkül kijön. Csak a motort kellene kicserélni az előtét ellenállással együtt.

Link to comment
Megosztás:

Komplikált, mert ez a légelosztó doboz része amit a gyárban a műszerfal beszerelés előtt tesznek be. A nagyobbik része az utastérben van, onnan lehetne csak kiszedni szerintem, de nem vagyok biztos benne hogy a műszerfal kiszedés nélkül kijön. Csak a motort kellene kicserélni az előtét ellenállással együtt.

Hát igen csak hát mivel bele tört a csavar nem tudom a helyére csavarozni a motort :/

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Énis így jártam. Mikor vettem az autót, átnéztem benne mindent, kiszedtem a fűtőmotort, beletört az egyik rozsdás öreg csavar... Most egy fogja, majd tavasszal/nyáron kifúrom. Addig egy csavar fogja, plusz még tartja alul az a gumidarab.

Hát igen csak hát mivel bele tört a csavar nem tudom a helyére csavarozni a motort :/

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!
A kérdésem a következő lenne:
Szétszedtem a fűtés bokszot vagy ki hogy hívja. Na most a klíma kapcsoló és a belső levegő keringetés kapcsoló sem világít...(eddig sem világítottak)
izzót meg fogalmam nincs hogyan kell benne cserélni mert nekem úgy néz ki fixen be vannak forrasztva az izzók. A másik problémám pedig hogy nem tudom hogy a (vákuum) csöveket hogyan kell visszatenni mivel 3 db van belőle plusz az egyiken van egy t idom így ketté ágazik... Valaki tudja ezeket miként kell megcsinálni? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A kérdésem a következő lenne:

Szétszedtem a fűtés bokszot vagy ki hogy hívja. Na most a klíma kapcsoló és a belső levegő keringetés kapcsoló sem világít...(eddig sem világítottak)

izzót meg fogalmam nincs hogyan kell benne cserélni mert nekem úgy néz ki fixen be vannak forrasztva az izzók. A másik problémám pedig hogy nem tudom hogy a (vákuum) csöveket hogyan kell visszatenni mivel 3 db van belőle plusz az egyiken van egy t idom így ketté ágazik... Valaki tudja ezeket miként kell megcsinálni? Előre is köszönöm!

Bár nakam csak sima belső levegő keringtető kapcsolom van klíma nélkül abból csak simán ki kell húzni előre az izzót egy csőrös fogóval például. Vákumcsőveket passzolom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bár nakam csak sima belső levegő keringtető kapcsolom van klíma nélkül abból csak simán ki kell húzni előre az izzót egy csőrös fogóval például. Vákumcsőveket passzolom.

Próbáltam én is, de összeroppant az izzó na ezek után kiszedtem a kapcsolókat és nincs sem foglalat se semmi csak lóg ott 2 vékony szál ami az izzóból jött sima rizsszem izzó sem jó mert túl nagy bele nem bírnám benyomni a kapcsolókat...

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a képen már "átalakított" kapcsoló van? Mert azok LEDek, nem izzók, gyárilag nehezen tudom elképzelni, hogy így csinálták.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a képen már "átalakított" kapcsoló van? Mert azok LEDek, nem izzók, gyárilag nehezen tudom elképzelni, hogy így csinálták.

Nem a ledekre gondoltam, hogy az van az enyémben is :D ha megnézed a képet viszont lehet látni két-két réz sarut izzónként arra merőlegesen pedig van egy műanyag "csík" na nekem az izzók alja azon fekszik fel gyárilag azért gondoltam hogy ezekben a kapcsolókban fix izzók vannak mivel a sarukon nekem még rajta van a két szál amin kapta a feszültséget az izzó a rizsszem izzónak meg nincsenek akkora lábai hogy oda forrasztották volna őket :) remélem valamennyire érthető voltam

Link to comment
Megosztás:

Szétszedem majd aztán lefényképezem :D viszont a vákuum csővel nem jutok előrébb van egy fekete piros csíkkal egy fekete zöld csíkkal és egy sima fekete és ezek közül az egyiken még van egy t idom mint már mondtam most nem emlékszem melyiken van pontosan majd arról is készítek egy fényképet...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv!
A következő a problémám: hiába állítom 4-es fokozatra a venti kapcsolót és zárom le a rostélyokat, szinte egyáltalán nem fúj levegőt a szélvédőre. Így gyakorlatilag nulla a páramentesítésem.
Feltehetően nem tereli a levegőt a megfelelő iránybam hiába kapcsolom a szélvédőre, mindenfelé fúj, mint az orkán, csak a szélvédőre nem (a hajam lobog tőle, de az ablakra nem megy).
Gyanús, hogy anno a szervízben rakták össze rosszul, de nem tudom visszavinni garanciálsan (ez hosszú történet).
Hol és hogyan tudnám ellenőrizni, hogy a levegőirány kapcsoló vagy a légterelő "lapát"-e a ludas?
Ehhez szét kell szedni a műszerfalat?
Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A következő a problémám: hiába állítom 4-es fokozatra a venti kapcsolót és zárom le a rostélyokat, szinte egyáltalán nem fúj levegőt a szélvédőre. Így gyakorlatilag nulla a páramentesítésem.

Feltehetően nem tereli a levegőt a megfelelő iránybam hiába kapcsolom a szélvédőre, mindenfelé fúj, mint az orkán, csak a szélvédőre nem (a hajam lobog tőle, de az ablakra nem megy).

Gyanús, hogy anno a szervízben rakták össze rosszul, de nem tudom visszavinni garanciálsan (ez hosszú történet).

Hol és hogyan tudnám ellenőrizni, hogy a levegőirány kapcsoló vagy a légterelő "lapát"-e a ludas?

Ehhez szét kell szedni a műszerfalat?

Előre is köszi.

Üdv, ahhoz hogy minden végét lásd az összes bowdennek nagyon meg kell bontani, szerintem a szervízben sem szedték szétt ennyire ( amúgy milyen probléát orvosoltak?) így talán elég a tekerőket kibillenteni és a bowdenek ezt a felét ellenőrizni. Az oldalon van a bontáshoz leírás: http://www.opelforum.hu/topic/1791-koezepkonzol-vilagitas/ a bowdeneknek pedig így kell csatlakozni szín szerint:

1733101-20150201-PwayI2.jpg

Ha jól sejtem a kék színű ami a szélvédőért felel. (de ez nem biztos)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen az infót.

Konkrétan egy utólagos klímabeépítés volt (tehát cserélve volt a gyári nem klímás fűtésbox is klímásra, valamint a középkonzol klímakapcsolósra), de aki csinálta nem értett hozzá, vagy nem akart. Kiderült, hogy rosszul kötötte be az elektronikát, elfelejtette visszakötni a belső levegő keringetést és hasonlók.
Azóta ezeket rendbe tették szervízben, de mivel még nem volt hideg időszak, nem derült ki, hogy a páőramentesítés sem funkcionál rendesen.

Kiszereltem a kesztyűtartót és megnéztem: a bowdennel nincs probléma, be van kötve és ahogy tekergetem a kapcsolót, mozgatja a légterelő lapát mechanikáját (egy kis dugattyú szerű izé).
és a levegőáramlás hangja is változik, tehát tereli a levegőt, csak lehet, hogy nem eléggé. Akkor viszont a légterelő lapáttal lehet a baj (megsérült vagy ilyesmi, azt viszont innen a kesztyűtartó felől kukkolva nem látom, feltételezem "zárt házban' van.
Hogyan tudnék hozzáférni?

Üdv, ahhoz hogy minden végét lásd az összes bowdennek nagyon meg kell bontani, szerintem a szervízben sem szedték szétt ennyire ( amúgy milyen probléát orvosoltak?) így talán elég a tekerőket kibillenteni és a bowdenek ezt a felét ellenőrizni. Az oldalon van a bontáshoz leírás: http://www.opelforum.hu/topic/1791-koezepkonzol-vilagitas/ a bowdeneknek pedig így kell csatlakozni szín szerint:

Ha jól sejtem a kék színű ami a szélvédőért felel. (de ez nem biztos)

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen az infót.

Konkrétan egy utólagos klímabeépítés volt (tehát cserélve volt a gyári nem klímás fűtésbox is klímásra, valamint a középkonzol klímakapcsolósra), de aki csinálta nem értett hozzá, vagy nem akart. Kiderült, hogy rosszul kötötte be az elektronikát, elfelejtette visszakötni a belső levegő keringetést és hasonlók.

Azóta ezeket rendbe tették szervízben, de mivel még nem volt hideg időszak, nem derült ki, hogy a páőramentesítés sem funkcionál rendesen.

Kiszereltem a kesztyűtartót és megnéztem: a bowdennel nincs probléma, be van kötve és ahogy tekergetem a kapcsolót, mozgatja a légterelő lapát mechanikáját (egy kis dugattyú szerű izé).

és a levegőáramlás hangja is változik, tehát tereli a levegőt, csak lehet, hogy nem eléggé. Akkor viszont a légterelő lapáttal lehet a baj (megsérült vagy ilyesmi, azt viszont innen a kesztyűtartó felől kukkolva nem látom, feltételezem "zárt házban' van.

Hogyan tudnék hozzáférni?

A légterelő lapátok alapból nem zárnak el 100%-osan sehol sem, tehát ha csak a szélvédőre irányítod a levegőt akkor is fog menni máshova is. A kardánbox és a középkonzol eltávolítása után eléggé hozzájukférni, de sokmindent nem lehet velük kezdeni. Most már működik a belső levegő keringtetés átkapcsolása?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.