Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Hello. Igen fenti félfordulat ha kapcsolok klímát ugy ahogy irtad a jeladokat ossze kotve akkor félfordulat mindkettő alsoeg csak a nagy ventit kapcsolja maxon.

Illetőleg a klimánál lévőnek csak akkor kéne maxon mennie ha az alsó kapcsol?

nem tudom neked milyen motorvan benne de nem lehet hogy nekem a belső ventim nagyobb és ezért csak azt kapcsolja maxra?

Link to comment
Megosztás:

Hello. Igen fenti félfordulat ha kapcsolok klímát ugy ahogy irtad a jeladokat ossze kotve akkor félfordulat mindkettő alsoeg csak a nagy ventit kapcsolja maxon.

Illetőleg a klimánál lévőnek csak akkor kéne maxon mennie ha az alsó kapcsol?

nem tudom neked milyen motorvan benne de nem lehet hogy nekem a belső ventim nagyobb és ezért csak azt kapcsolja maxra?

Klímásokba ugyanazt a hűtőt rakják, mint pl az 1,8 vagy 2 literes nme klímás autókba is. Tehát a nagyblokkoshoz valót. Egyébként 1.6-os az enyém. Ezért nem értem, mert rajz szerint mind a kettőnek be kéne kapcsolnia nagy fordulatra, nem csak a belsőnek, amit te nagynak hívsz. Na majd ha lesz időm, akkor kipróbálom már ezt én is. :)

Link to comment
Megosztás:

Vákuumos. Benyomod és a vákuum mozgat egy csapot, amivel nem kívülről fogja szívni a levegőt.

Az a baj vele, hogy benyomom és hallom, hogy átkapcsol belső keringésre, de ha kikapcsolom a gomb nem ugrik azonnal ki olyan mintha beragadt volna és ha újra be akarom kapcsolni akkor meg már nem is lehet. Később viszont újra működik, de mindig csak 1x. Régebb ki-be lehetett kapcsolgatni egymásután. Nem tudom most mi lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj vele, hogy benyomom és hallom, hogy átkapcsol belső keringésre, de ha kikapcsolom a gomb nem ugrik azonnal ki olyan mintha beragadt volna és ha újra be akarom kapcsolni akkor meg már nem is lehet. Később viszont újra működik, de mindig csak 1x. Régebb ki-be lehetett kapcsolgatni egymásután. Nem tudom most mi lehet vele.

A gomb maga mechanikus, csak ugye a levegő útját-nyitja zárja...szedd szétt, fújj bele pici szilikont majd rakd össze. Figyelj mert egy pici kerék van benne amit egy labirintusba kell behelyezni.

1892218-20150628-4n35b1.jpg

1892219-20150628-x6znfd.jpg

Esetleg ha széttszedést nélkül fújsz oda körbe a gomb széléhez az is segíthet, először próbáld meg azt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gomb maga mechanikus, csak ugye a levegő útját-nyitja zárja...szedd szétt, fújj bele pici szilikont majd rakd össze. Figyelj mert egy pici kerék van benne amit egy labirintusba kell behelyezni.

Esetleg ha széttszedést nélkül fújsz oda körbe a gomb széléhez az is segíthet, először próbáld meg azt.

Megcsináltam, eddig úgy tűnik, hogy jó lett. Pucolás után szilikonzsírral bekentem azt a kis réz akármit, mert láttam, hogy gyárilag is meg volt kenve valami kenőanyaggal. Most meg túl könnyen kapcsolható, nem is érzem hol kapcsol :D .

Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam, eddig úgy tűnik, hogy jó lett. Pucolás után szilikonzsírral bekentem azt a kis réz akármit, mert láttam, hogy gyárilag is meg volt kenve valami kenőanyaggal. Most meg túl könnyen kapcsolható, nem is érzem hol kapcsol :D .

Egy picit beljebb van a gomb ha be van kapcsolva, és ugye világítt ha még nem égett ki az izzó.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj vele, hogy benyomom és hallom, hogy átkapcsol belső keringésre, de ha kikapcsolom a gomb nem ugrik azonnal ki olyan mintha beragadt volna és ha újra be akarom kapcsolni akkor meg már nem is lehet. Később viszont újra működik, de mindig csak 1x. Régebb ki-be lehetett kapcsolgatni egymásután. Nem tudom most mi lehet vele.

Lehet hogy maga a gomb ragad, de egy vákumcsövet le kéne húzni és megnézni belülről. Ha olajos, akkor gáz van.
Link to comment
Megosztás:

Nemtudni traktoros e, mert azt nem mondta. Ha igen, akkor -mivel avákumszivattyú a veztengelyről van hajtva, ami ha eléggé kikopott beengedi az olajat,-tele tudja dolgozni a vákumrendszert olajjal hogy fincsi legyen. :D

Ja igen vákumszivatyú...ha a saját autója, C20NE van az aláírásában. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.